מבוא ליסודות בסיסיים בנושא אבטחת סייבר למתחילים

אבטחת הסייבר היא הנושא המודאג ביותר שכן איומי סייבר והתקפות גדלים מדי.


התוקפים משתמשים כעת בטכניקות מתוחכמות יותר בכדי למקד את המערכות. כולם מושפעים מאנשים פרטיים, עסקים בהיקף קטן או ארגון גדול. אז, כל החברות הללו, בין אם חברות IT או לא-IT, הבינו את החשיבות של אבטחת סייבר ומתמקדות באימוץ כל האמצעים האפשריים להתמודדות עם איומי סייבר..

כאשר המשחק עומד בפני איומי סייבר והאקרים, ארגונים ועובדיהם צריכים לקחת ראש צעד להתמודד איתם. מכיוון שאנו אוהבים לחבר הכל לאינטרנט, הדבר גם מגדיל את הסיכוי לפגיעויות, הפרות ופגמים.

חלפו הימים שבהם הספיקו סיסמאות כדי להגן על המערכת ועל הנתונים שלה. כולנו רוצים להגן על הנתונים האישיים והמקצועיים שלנו, ולכן Cyber ​​Security הוא מה שעליך לדעת כדי להבטיח הגנה על מידע.

אז בואו להגדיר את המונח Cyber ​​Security ….

מה זה סייבר אבטחה?

אבטחת סייבר היא התהליך והטכניקות הכרוכות בהגנה על נתונים רגישים, מערכות מחשב, רשתות ויישומי תוכנה מפני מתקפות סייבר. התקפות הסייבר הן מונחים כללים המכסים מספר רב של נושאים, אך חלק מהפופולריים הם:

 • מערכות ונתונים מפחידים המאוחסנים בתוך
 • ניצול משאבים
 • גישה לא מורשית למערכת הממוקדת וגישה למידע רגיש
 • שיבוש תפקוד תקין של העסק ותהליכיו
 • שימוש במתקפות כופר לצורך הצפנת נתונים וסחיטת כסף מהקורבנות

ההתקפות הופכות כעת לחדשניות ומתוחכמות יותר המסוגלות לשבש את האבטחה ולפרוץ את המערכות. אז זה מאתגר מאוד לכל אנליסט עסקי ואבטחה להתגבר על האתגר הזה ולהילחם שוב בהתקפות האלה.

כדי להבין את הצורך באמצעי אבטחת סייבר ואת נוהליה, בואו נבחן במהירות את סוגי האיומים וההתקפות.

כופרה

Ransomware היא תוכנת הצפנת קבצים המשתמשת באלגוריתם הצפנה חזק וייחודי להצפנת הקבצים במערכת היעד..

מחברי איום Ransomware מייצרים מפתח פענוח ייחודי לכל אחד מהקורבנותיו ושומרים אותו בשרת מרוחק. לפיכך, משתמשים אינם יכולים לגשת לקבצים שלהם על ידי יישום כלשהו.

מחברי כופר הכספים מנצלים זאת ודורשים מהקורבנות סכום כופר ניכר בכדי לספק את קוד הפענוח או לפענח את הנתונים. אבל להתקפות כאלה יש כל ערובה לשחזור נתונים גם לאחר תשלום הכופר.

התקפות בוטנט

Botnets תוכנן בתחילה לבצע משימות ספציפיות בתוך קבוצה.

זה מוגדר כרשת או קבוצת התקנים המחוברים באותה רשת לביצוע משימה. אולם כעת משתמשים בהם שחקנים והאקרים רעים המנסים לגשת לרשת ולהזריק כל קוד זדוני או זדוני תוכנה כדי לשבש את עבודתה. כמה מהתקפות הבוטנט כוללות:

 • התקפות של מניעת שירות (DDoS) מופצות
 • הפצת דוא”ל זבל
 • גניבת נתונים חסויים

התקפות בוטנט מתבצעות בדרך כלל נגד עסקים וארגון בהיקפים גדולים בגלל גישת הנתונים העצומה שלה. באמצעות מתקפה זו, האקרים יכולים לשלוט במספר גדול של מכשירים ולהתפשר עליהם בגלל מניעי הרוע שלה.

התקפות הנדסה חברתית

הנדסה חברתית היא כיום טקטיקות נפוצות בהן משתמשים פושעי סייבר לאיסוף המידע הרגיש של המשתמשים.

זה עשוי להערים אותך על ידי הצגת פרסומות אטרקטיביות, פרסים, הצעות ענק וכדומה, ולבקש ממך להזין את פרטיך האישיים וחשבון הבנק שלך. כל המידע שאתה מזין שם משובט ומשמש להונאות כספיות, הונאות זהות וכדומה.

כדאי לומר על וירוס ZEUS זה פעיל מאז 2007 ומשמש כשיטות התקפה הנדסית חברתית כדי לגנוב פרטים בנקאיים של הקורבנות. יחד עם הפסדים כספיים, מתקפות הנדסיות חברתיות מסוגלות להוריד איומים הרסניים אחרים על המערכת המודאגת.

חטיפת cryptocurrency

חטיפת Cryptocurrency היא התוספת החדשה לעולם הסייבר הזה.

ככל שהמטבע הדיגיטלי והכרייה הופכים פופולריים, כך הוא נמצא בקרב פושעי סייבר. הם מצאו את היתרון הרע שלהם לכריית מטבעות הקריפטו שכוללת מחשוב מורכב לכריית מטבע וירטואלי כמו ביטקוין, אתרום, מונרו, ליטקוין וכן הלאה..

משקיעים וסוחרים בקריפטו הם היעד הרך להתקפה זו.

חטיפת Cryptocurrency הידועה גם בשם “Cryptojacking”. זוהי תוכנית המיועדת להזרים קודי כרייה בשקט למערכת. כך ההאקר משתמש בשקט במעבד, ב- GPU ובמשאבי הכוח של המערכת המותקפת כדי לכרות עבור ה- cryptocurrency.

הטכניקה משמשת לכריית מטבעות מונרו במיוחד. מכיוון שהכרייה היא תהליך מורכב, היא צורכת את מרבית משאבי ה- CPU המשפיעים על ביצועי המערכת. כמו כן, זה נעשה תחת כל ההוצאות שלך, כך שהקורבן עשוי לקבל חשבון חשמל ענק וחשבון אינטרנט.

זה גם מקטין את אורך החיים של המכשיר המושפע.

דיוג

דיוג הוא פעולה הונאה של שליחת דוא”ל זבל על ידי חיקוי מכל מקור לגיטימי.

להודעות מסוג זה יש קו נושא חזק עם קבצים מצורפים כמו חשבונית, הצעות עבודה, הצעות גדולות משירותי משלוח מכובדים או כל דואר חשוב של גורמים בכירים בחברה.

התקפות הונאת התחזות הן התקפות הסייבר הנפוצות ביותר שמטרתן לגנוב נתונים רגישים. כמו אישורי כניסה, מספרי כרטיסי אשראי, פרטי חשבון בנק וכן הלאה. כדי להימנע מכך, עליך ללמוד עוד על מסעות פרסום בדואר אלקטרוני על דיוג ועל אמצעי המניעה שלו. ניתן גם להשתמש בטכנולוגיות סינון דוא”ל כדי למנוע התקפה זו.

יחד עם אלה, 2019 תחפש את הפוטנציאל בהתקפות ביומטריות, התקפות AI והתקפות IoT. חברות וארגונים רבים עדים להתקפות סייבר רחבות היקף ואין כל עצירה עבורן. למרות ניתוח עדכוני האבטחה המתמיד, עליית איום הסייבר עקבית. לפיכך, כדאי לחנך את עצמך עם יסודות הביטחון הקיברנטי ויישומיו.

מושג המפתח של סייבר אבטחה?

אבטחת הסייבר בכללותה היא מונח רחב מאוד אך מבוסס על שלושה מושגי יסוד המכונים “שלישיית ה- CIA“.

זה מורכב מסודיות, יושרה וזמינות. מודל זה נועד להנחות את הארגון עם מדיניות אבטחת סייבר בתחום אבטחת המידע.

היסודות של CyberSecurity

סודיות

זה מגדיר את הכללים המגבילים את הגישה למידע. סודיות נוקטת באמצעים להגבלת גישה למידע הרגיש על ידי תוקפי סייבר והאקרים.

בארגון, אנשים מורשים או מונעים מהם גישה למידע לפי הקטגוריה שלו על ידי אישור האנשים הנכונים במחלקה. הם מקבלים גם הכשרה מתאימה בנושא שיתוף מידע ואבטחת חשבונותיהם באמצעות סיסמאות חזקות.

הם יכולים לשנות את אופן הטיפול בנתונים בארגון כדי להבטיח הגנה על נתונים. דרכים שונות להבטיח סודיות, כגון: אימות דו-גורמי, קידוד נתונים, סיווג נתונים, אימות ביומטרי ואסימוני אבטחה.

יושרה

זה מבטיח כי הנתונים הם עקביים, מדויקים ואמינים לאורך תקופת הזמן שלה. פירושו כי אין לשנות את הנתונים בתוך המעבר, לשנות, למחוק או לגשת באופן לא חוקי.

יש לנקוט בצעדים נאותים בארגון בכדי להבטיח את שלומו. הרשאות קבצים ובקרת גישה למשתמשים הן המדדים השולטים על הפרת הנתונים. כמו כן, צריכים להיות מיושמים כלים וטכנולוגיות בכדי לגלות כל שינוי או הפרה בנתונים. ארגונים שונים משתמשים בבדיקת בדיקת בדיקה ואפילו בדיקת קריפטוגרפיה כדי לאמת את תקינות הנתונים.

כדי להתמודד עם אובדן נתונים או מחיקה בטעות או אפילו התקפות סייבר, גיבויים קבועים צריכים להיות שם. גיבויים בענן הם כעת הפיתרון המהימן ביותר לכך.

זמינות

יש לשמור ולשדרג את הזמינות מבחינת כל הרכיבים הדרושים כמו חומרה, תוכנה, רשתות, מכשירים וציוד אבטחה. זה יבטיח תפקוד חלק וגישה של נתונים ללא הפרעה. גם מתן תקשורת מתמדת בין הרכיבים באמצעות אספקת רוחב פס מספקת.

זה כרוך גם בבחירת ציוד אבטחה נוסף במקרה של אסון או צוואר בקבוק. כלי עזר כמו חומות אש, תוכניות התאוששות מאסון, שרתי פרוקסי ופתרון גיבוי מתאים צריכים להבטיח התמודדות עם התקפות DoS.

לגישה מוצלחת, עליו לעבור שכבות אבטחה מרובות כדי להבטיח הגנה לכל מרכיב CyberSecurity. במיוחד מעורבים מחשבים, מערכות חומרה, רשתות, תוכנות והנתונים המשותפים ביניהם.

סיכום

בארגון, כדי להשיג גישה יעילה לאבטחת סייבר, על האנשים, התהליכים, המחשבים, הרשתות והטכנולוגיה של ארגון גדולים או קטנים להיות אחראים באותה מידה. אם כל הרכיבים ישלימו זה את זה, אפשר מאוד לעמוד נגד האיום והמתקפות הסייבר הקשוחים.

אם אתה סקרן ללמוד עוד, בדוק זאת קורס אבטחת סייבר מלא.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map