כיצד לבצע ביקורת SEO יסודית באתר האינטרנט שלך

כדי לוודא שכל ה שיטות SEO פועלות הלכה למעשה, עליך לבצע ביקורת SEO יסודית באתר האינטרנט שלך.


תוכל לדעת אילו שיטות ואסטרטגיות מביאות תנועה ומאפשרים לך להגיע לקהל היעד שלך, ואילו לא כדי שתוכל להשתפר בהן, או להתמקד בקבוצות חדשות..

לפי ג’ון מסטרסון, שעובד כמומחה לקידום אתרים ב- ניירות סופריור,  להלן מה שאתה צריך לבדוק כדי לבצע ביקורת SEO יסודית באתר האינטרנט שלך:

מבנה האתר

 1. צור מפת אתר XML

קיומה של מפת אתר XML מאפשרת למנועי החיפוש לקבוע אילו כתובות אתרים נמצאות בפועל באתר שלך, כך שיוכלו לסרוק אותן במהירות רבה יותר. אתה צריך גם Sitemaps כדי לוודא שהאתר שלך נצפה כמקור התוכן המקורי למקרה שמישהו יעתיק אותו או יתייחס אליו כך שהוא לא ייענש על ידי Google..

אתה יכול להשתמש בכלים כמו מחולל Sitemap או בחינם מאמת Sitemap של XML כדי ליצור את מפת האתר שלך באופן אוטומטי.

 1. ערוך את קובץ robots.txt

קובץ Robots.txt נחוץ כדי לומר לעכבישים במנועי החיפוש אילו דפים עליהם לקחת בחשבון בעת ​​סריקת האתר שלך.

על ידי שינוי תוכן הקובץ, אתה יכול למנוע מהסורקים להכפיל תוכן לאינדקס לשכפול, או לוודא שהם לא יסרקו דפים בודדים באתר שלך שברצונך לשמור עליהם פרטיים ומחוץ ל- SERPs. שוב, אתה יכול ליצור את שלך קובץ robots.txt באופן ידני או באופן אוטומטי; זה תלוי בך.

 1. בדוק הפניות מחדש

על ידי שימוש בפקודה להפניה מחדש של 301, אתה מודיע למנועי החיפוש שהדף כבר לא זמין ומפנה אותם לכתובת חדשה. כתוצאה מכך, הם יסלקו את כתובת האתר הישנה מהאינדקס שלהם, ויזכרו את החדשה.

כמו כן, הדבר יאפשר לך לעקוב אחר התנועה שדף 404 שלך מקבל. אתה יכול ליישם הפניה 301 באמצעות הסימון מחדש.

מבנה עמוד

 1. תיאור כותרת ומטא

שים לב שהכותרת שלך אינה זהה לכותרת של המאמר שלך. אורך הכותרת שלך צריך להיות בין 55 ל- 65 תווים (כולל רווחים) מכיוון שזה יופיע בתוך סרטי ה- SERP.

התיאור המטא שלך לא אמור להיות ארוך מ- 160 תווים (מכיוון שמכולה של 600 פיקסלים משמשת להצגתו) מכיוון שכל התווים הנוספים יתקבלו. חשוב לכלול את מילת המפתח שלך בשתיהן. אתה יכול להציג תצוגה מקדימה של איך הם ייראו בתוך התוצאות בעזרת SEO Mofo.

 1. Alt Tag

הצגת תמונות רלוונטיות ואיכותיות באתר האינטרנט שלך היא חובה בימים אלה, אך אל תשכח לכלול תגיות וכותרות alt לתמונות שלך שרלוונטיות ותיאוריות. בדוק עם תגי כותרת תמונה שלך מבחן Alt תמונה.

 1. כתובות אתרים

גורם נוסף שתורם ל- SEO הכולל שלך הם כתובות URL הרלוונטיות, ועדיף להכיל את מילת המפתח שלך מכיוון שהיא מסייעת לגוגל לקבוע את הקשר בין התוכן שלך לבין כתובת האתר. אתה יכול ליצור את כתובת האתר שלך באופן אוטומטי או ידנית.

שימושיות

 1. ידידותיות ניידת

מכיוון שסמארטפונים וטאבלטים הפכו למכשירים הדומיננטיים דרכם משתמשים צורכים תוכן, עליכם לוודא שאתרכם ידידותי לנייד. בנוסף לכך, גוגל סורק נייד – – לוקח את זה בחשבון בעת ​​דירוג האתר שלך. אתה יכול לבדוק ידידותיות ניידת כאן.

 1. מהירות טעינה

גורם דירוג חשוב נוסף, לפחות כשמדובר בגוגל, הוא מהירות הטעינה. אתרים שלוקח זמן רב יותר לטעון שיעורי יציאה מדף כניסה גדולים יותר וקצרים יותר בזמני הדפים, מה שאומר שמשתמשים אינם בעלי סבלנות רבה מדי עבור אתרים איטיים. אתה יכול להשתמש בכלים המוזכרים כאן כדי לבדוק את ביצועי האתר שלך בהיבט זה.

בדיקות בריאות

 1. קישורים שבורים

קישורים שבורים, חיצוניים ופנימיים כאחד, יכולים להשפיע על ה- SEO שלך, כמו גם על חווית המשתמש הכוללת. בוטים של גוגל בודקים קישורים על בסיס קבוע, מה שאומר שאתה צריך להקדיש זמן לבדיקת קישורים יוצאים מדי פעם. אתה יכול להשתמש בכלי בודק קישורים שבורים כדי למצוא את הכלים הפגומים.

 1. תוכן כפול

שימוש בתוכן כפול פירושו שאתה יכול לקבל עונש על ידי גוגל, גם אם עשית זאת שלא במתכוון או שפנית נכון את המקורות שלך. להשתמש בודק פלגיאט של כלי SEO קטנים כדי לוודא שהתוכן שלך מקורי וייחודי.

ערכת כלים לביקורת SEO (תוכן בונוס)

אתה יכול גם להשתמש בכלים הבאים כדי להפוך את ביקורת SEO למושלמת יותר:

 • צפרדע צורחת – כלי זה הוא סורק אתרים המאפשר לקבל תובנה מעמיקה יותר בנושא קידום אתרים באתר על ידי בדיקת תמונות, קישורים, CSS, אפליקציות וכדומה. מגיע גם בצורת יישום שולחן עבודה, מה שהופך את התהליך למהיר יותר.
 • כלי ביקורת אתר SEMrush – בעזרת הכלי המסוים הזה אתה יכול לנתח את האתר שלך ביעילות וביסודיות. זה יכול ללכוד את כל השגיאות, כמו גם לספק המלצות. קטע המסיבה שלו הוא היכולת להשוות ביקורת, מה שנותן תובנה לגבי כמה שיפרת.

מבקרים של התלקחות חנון מקבלים משפט מיוחד של 14 יום ב- SEMrush.

 • קונסולת החיפוש של גוגל – מסוף החיפוש של גוגל הוא כלי חיוני לתחזוק האתר שלך, כמו גם לאפשר לו ליצור אינטראקציה טובה יותר עם גוגל. מסוגל לאתר מגוון רחב של טעויות.
 • WooRank – באמצעות WooRank, אתה יכול לסרוק את האתר שלך ולזהות בעיות באינדקס, להבין אם יש מטא נתונים חסרים, למצוא תוכן כפול, לבדוק קישורים והרבה יותר..
 • מבקר SEO של Zadro – כלי ביקורת SEO זה מספק לך גם את רשות הדפים וגם את רשות הדומיינים עבור אתר האינטרנט שלך, מהירות דף Google, מילות המפתח המובילות שלך, נוכחות קישורי מדיה חברתית וכן הלאה..

כלי נגישות ובדיקת ביצועים

 • txt מנתח – מאפשר לך להפיק יותר מקובץ robots.txt שלך באמצעות ניתוח זהיר והצעות כיצד ניתן לשפר אותו.
 • YSlow – עם YSlow תוכל לעקוב אחר הביצועים של כל רכיב אחד שהאתר שלך מורכב ממנו וללמוד מה אתה יכול לעשות כדי שזה יעבוד מהר יותר.
 • מנתח תג מטא – נתח לא רק את תגי המטא שלך, אלא את הכותרות, כתובות האתרים ומילות המפתח שלך בתוכן שלך.

בודקי קישור קישורים

 • אהרפס – Ahrefs לא רק מאפשר לך לשפר את התנועה שלך, אלא גם לפקח על מה שהמתחרים שלך עושים, ולגלות מה הם עושים יותר טוב ממך.
 • מלכותי – Majestic מאפשר לך להציג את כל הקישורים החלים בדף בו אתה גולש מכיוון שהוא מסתמך על בסיס הנתונים הגדול ביותר בעולם לאינדקס הקישורים..

בודקי קישור שבורים

 • בודק קישור שבור – בעזרת כלי זה תוכלו לפקח על בריאותם של קישורים במאמרים, בדפים, בתגובות ובשדות שלכם. מצא גם תמונות חסרות, הפניות מחדש וקישורי חיפוש לפי כתובת אתר. אתה יכול גם לבחור לקבל הודעה בדוא”ל או דרך לוח המחוונים של האפליקציה.
 • קסנו לינק סלאוט – אל תתנו לממשק הפשוט שלה להטעות אתכם. Xenu Link Sleuth טוב מאוד לגלות קישורים שבורים באתרי אינטרנט.
 • בודק קישור W3C – פשוט הדבק כתובת URL בשדה, והכלי יספק לך סיכום, שמור אפשרויות בעוגיה וכן הלאה..

בודקי תוכן ושכפול פלגיאט

בודקי מהירות עמוד

 • תובנות מהירות דף – שפר את מהירות העמוד שלך בכל המכשירים בעזרת כלים ישירים ויעילים זה.

סיכום

בעזרת הכלים והטיפים הללו העומדים לרשותך תוכל לבצע ביקורת SEO יסודית להפליא באתר האינטרנט שלך ולשפר את הביצועים והדירוג שלו, במקום רק לנחש מה עובד ומה לא. התחל להשתמש בהם היום.

תגיות:

 • קידום אתרים

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map