VPS לעומת אירוח משותף – איזה מהם עדיף עבורך?

האם אתה מודאג מהבחירה הנכונה באירוח אתרים? בדוק את זה!


ישנם שני מקרים שבהם אתה צריך לחשוב ביקורתית על הפלטפורמה; האתר שלך יפעל – כשאתה רק מתחיל, וכאשר הפלטפורמה הקיימת אינה משרתת את צרכיך.

אם אתה תוהה לגבי אחת מהאפשרויות הזמינות הרבות שיהיה לך הגיוני, הגעת למקום הנכון. �� מצד שני, אם אתה משתמש בחשבון אירוח משותף ולא שמעת על האלטרנטיבות, זה בהחלט בהחלט עבורך. לבסוף, אם כמו רוב המשתמשים העסקיים המתמקדים בבניית האימפריה הגדולה ביותר הבאה, אין לך מושג באיזו פלטפורמה האתר שלך פועל, תפיק תועלת ממאמר זה!

תמונה: etcproject.eu

אז בואו נתמודד עם הפאזל הזה חתיכה אחר פעם ונלמד מה מסתתר מאחורי כל הז’רגון המבלבל!

אירוח משותף

אם אינך יודע איזה סוג תשתית אתה מפעיל, סביר להניח שזו אירוח משותף! אירוח משותף זה מה שאתה מקבל כשאתה נרשם לדומיין בשירותים כמו GoDaddy, SiteGround, Bluehost, וגם מסכימים לרכוש שטח לאתר וחשבונות דוא”ל.

גם אם לא רכשת בעצמך את הדומיין והמרחב, רוב הסיכויים שהיועץ שלך יוקם בסביבת אירוח משותפת.

אוקיי, אז מה זה אירוח משותף? כפי שמרמז ה”משותף “בשם, מדובר בסביבה בה מספר אתרים חולקים את אותם משאבים – שטח דיסק, מעבד, זיכרון RAM, וכו ‘. במהותה, אתה יכול לחשוב על אירוח משותף כמחשב שיש בו אתרים עבור מספר משתמשים המאוחסנים ב- אותה מחיצה של הדיסק הקשיח.

יתרונות אירוח משותף

אירוח משותף מגיע עם כמה יתרונות מאסיביים, מה שהופך אותו לקחת את החלק הארי של שוק אירוח אתרים.

סביר במיוחד

מכיוון שאתה כמעט לא תופס מקום נוסף, משאבים או הרשאות נוספות, הספק יכול להציע תוכניות זולות לכלוך שמבצעות את העבודה רוב הזמן. בעוד שהמחירים משתנים מספק לספק, קל למצוא מבצעים המציעים מארח במחיר של $ 1 לחודש. ואז, תמיד יש שחקנים קטנים יותר ואינדיבידואליים ששמחים להתגבר עוד יותר.

קל להתקנה

קל להתקין אירוח משותף. אם אתה מתכוון לנהל אתר אחד, ובכן, הוא כבר הוקם וסביר להניח שלעולם לא תצטרך לעשות דבר מלבד לעבוד בקצה הקדמי (לדוגמה, לוח הניהול של WordPress).

וגם אם יום אחד תצטרך לקחת גיבויים ולהוסיף משתמשי FTP, למשל, זה נעשה ללא מאמץ בעזרת תוכנה סטנדרטית כמו cPanel, שמותקנת מראש כמעט בכל סביבות האירוח המשותפות..

תשתית מנוהלת

עם אירוח משותף, אתה עובד כמשתמש בכוח ולא צריך לדאוג למה שנמצא מתחת. השבתה במערכת, תחזוקה, שדרוגים – כל אלה מטופלים על ידי מישהו אחר. אם משהו ישתבש, צוות התמיכה נמצא במרחק שיחה, ובמקרה שהנושא מורכב, הם יעקבו אחר הצוות הטכני שלהם, יאפשרו לך לישון בשקט ולחשוב על העסק.

חסרונות של אירוח משותף

אירוח משותף אינו ללא צרותיו. אמנם קל לעבוד איתו, זו סביבה מגבילה במיוחד, ויש לך מעט אפשרויות (למעשה, אין אפשרויות) אם ברירת המחדל אינה משרתת את המטרה.

כמו כן, אם אתר אחד חווה עומסים גדולים, הוא ישפיע על כל האחרים שמשתפים במשאבים, ותהו מדוע האתר שלכם איטי פתאום ללא סיבה. אבטחה היא דאגה מרכזית נוספת (עוד על כך בהמשך), וכך גם הביצועים.

מי הוא המארח המשותף הטוב ביותר עבור?

אירוח משותף עובד בצורה הטובה ביותר עבור אתרים קטנים וממוקדים שלא מתכוונים לראות כמויות עצומות של תנועה (חשבו כמיליון מיליון צופים בחודש). אם אתה בלוגר, חנות מסחר אלקטרוני קטנה, משווק שותפים, מעצב, יצרנית אתרים או אפילו חנות תוכנה קטנה שמייצרת אתרים פשוטים יחסית ויש לך לקוחות עם צרכים פשוטים ופשוטים – אירוח משותף לעולם לא יאכזב אותך.

שרת וירטואלי פרטי (VPS)

ראשי התיבות הם אכן מלאי פה, אבל אני מבטיח לכם שהמושג הוא די פשוט, אז אנא אל תברחו. V VPS הוא פשוט סביבה מדומה שמתנהגת כמו מכונה עצמאית. משמעות הדבר היא שתתחיל עם צפחה ריקה ולכן תקבל שליטה מלאה על המכונה.

אתה מתקין את התוכנה הדרושה; אתה מגדיר את התוכנה בהתאם לטעמך, אתה יוצר את בסיסי הנתונים ואתרי האינטרנט (מארחים וירטואליים), אתה מנהל את המשתמשים, אתה אחראי על האבטחה, אתה דואג לעדכונים ומשעות השבתה וכן הלאה.

אמנם די בתיאור זה בכדי לגרום למשתמשים באירוח משותף להתפרץ לזיעה קרה, אך יש כאלה שמתענגים על הרעיון (אני עצמי כלול) מסיבות טובות.

קרדיט תמונה: kisscc0.com

התמונה שלעיל ממחישה את הרעיון היטב (אל תדאגי לצבעים והתוויות השונים אם הם לא הגיוניים לך). בעיקרו של דבר, יש לנו מכונה פיזית ממשית המשתמשת בטכנולוגיה שנקראת וירטואליזציה, וכתוצאה מכך מכונות מדומות תוכנה “מזויפות”, שסביבות עצמאיות ומבודדות בתוכם.

השמדת אחת ממכונות וירטואליות אלה אינה משפיעה על השאר.

יתרונות של שרתים פרטיים וירטואליים (VPS)

ברגע שאנו מבינים מה זה VPS, קל להבין את היתרונות.

אבטחה טובה יותר

VPS הוא סביבה סגורה ולכן הוא הרבה יותר מאובטח מאשר אירוח משותף. אם נגיף ישפיע על אתר במארח משותף, הוא יכול בקלות “לנסוע” למעלה ולרוחב מבנה הספרייה, ולהדביק את כל שאר הדברים בדרך.

אז אתה משלם מחיר של מזל רע של מישהו אחר!

תיקון וירוס באירוח משותף הוא סיוט. לא ניתן לדעת עד כמה הרחוק והעמוק הנגיף התפשט, וגם אם יש להתעלם מניקוי חשבון יחיד, המערכת תהיה שוב על ברכיה.

VPS אינו סובל מחסרונות כאלה; אין מבנה דיסק ישיר לחצות אותו, ו- VPS יחיד, אם אינו מתקווה, יכול להיהרס בביטחון.

הופעה טובה יותר

מכיוון ש- VPS אינו חולק משאבים, אתה יכול להיות בטוח שאתה מקבל את המפרט שהוצע לך. במקרה זה, זיכרון RAM של 2 ג’יגה-בייט פירושו זיכרון RAM של 2 ג’יגה-בתים, ואתה יכול להיכנס למערכת שלך ולעקוב אחר השימוש, עם זאת, באופן פרטני, בבקשה – לעולם לא יהיו תערובות. כתוצאה מכך, VPS מתפקד בצורה משמעותית יותר מחשבון אירוח משותף.

באופן אישי חילצתי כמה לקוחות מאירוח משותף שעברו בעיות ביצועים לא פתורות (ובכן, חברת האירוח לעולם לא מתכוונת להודות שהבעיה היא התשתית!), אפילו לאחר חודשים של התקנה חד פעמית (כואבת), הם ובכל זאת להעלות תלונה.

אתה אחראי

ב- VPS אתה יכול להוסיף או להסיר תוכנה כרצונך. אם הגדרת על PHP ואתה רוצה שיהיה לך אחר ב- Node, ובכן, כל מה שאתה צריך לעשות זה להתקין את הצומת ולהגדיר כמה הגדרות. שדרוג או העברת מסדי נתונים, התקנת סקריפטים לאישור SSL בחינם, הקשחת האבטחה – זה אפשרי.

חסרונות של VPS

באחריות רבה מגיעה אחריות גדולה. וכך זה עם VPS. אלא אם כן אתה מנהל מערכת בעצמך, אנא שכח מהעבודה עם VPS. כן, יש בשוק פתרונות VPS מנוהלים, אך בסופו של דבר הם מתנהגים בעיקר כמארח משותף, מה שמגביל את אפשרויות השינוי בצורה קשה.

אם אינך מעדכן באופן קבוע את תוכנת השרתים שלך ב- VPS, אתה חושף את האתר שלך לסיכוני אבטחה, ואם אתה שובר משהו (תרחיש אופייני הוא תוספי וורדפרס שנשברים על שדרוג PHP), ובכן, אין מי שיכול לבצע שיחת תמיכה ל!

לבסוף, פתרונות VPS יקרים יותר ויכולים לעלות כמה דולרים בחודש.

למי VPS המתאים ביותר

באופן כללי VPS מתאים לכל מי שרוצה יציבות, ביצועים וביטחון טובים יותר (הגדרות וורדפרס עם כמה אלפי משתמשים פעילים, למשל). הם גם האהובים על צוותי תוכנה שרוצים לפתח תוכנה בהתאמה אישית עם הטכנולוגיות שבחרתם, או עבור אדריכלי תוכנה שרוצים לארוג מערכות מורכבות המכילות מספר שרתי VPS..

ועכשיו, כמה עצות פרידה. אם החלטת להעסיק יועץ וללכת בדרך VPS (זו האופציה הטובה ביותר לדעתי), אל תרכוש את ה- VPS מספקי האירוח הסטנדרטיים והמפורסמים שלך. מניסיוני, ספקים שאינם בלעדי VPS מבצעים עבודה גרועה בניהולם וכך עדיף להימנע מהם. ברירת המחדל שעובדת עבור רוב האנשים (וזה משהו שאני משתמשת בו) היא DigitalOcean, וזה ככל הנראה מה שהיועץ שלך הולך להמליץ ​​עליו..

מה אם אתה לא רוצה להיות אירוח משותף או אירוח VPS ככישורים או זמן לניהול? יש כמה אפשרויות, ואני אמליץ קינסטה, הם ידועים בתמיכה הטובה ביותר, בביצועים ובביטחון.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map