5 הצעות פחות טובות ידועות ב- AWS

AWS ממשיכה לשלוט, בין אם מדובר באיכות או בכמות. כתוצאה מכך, אבני חן רבות עלולות ללכת לאיבוד בצפיפות.


AWS ממשיכה להתרחב מהר יותר ממה שמישהו יכול להתמודד איתו. אפילו אדריכלים מנוסים מודה שהם יודעים לא יותר מ 20-30% מהעומק שיש ל- AWS להציע. בעוד שיותר אפשרויות תמיד יתקבלו בברכה, החיסרון כאן הוא שהרבה הצעות מצוינות הולכות לאיבוד בקהל.

זה יכול להיות בגלל שיש להם מקרה שימוש קטן יותר וספציפי יותר, או מכיוון שקידום אותם אינו חלק מתוכניות ההתרחבות של אמזון.

מאמר זה מעיד על חמש הצעות AWS כאלה.

סביר להניח שלא שמעת עליהם, ויש סיכויים טובים שאלו יישארו אפופים באפלולית בעתיד. ההצעות הללו מועילות להפליא ומשתלמות במיוחד, אך הן כמעט לא ידועות לכולם.

Lightsail

אחת הסיבות לכך ש- AWS לא הצליחה לבצע שקע בפריסה בגודל קטן יותר, מלבד העלויות הגבוהות יותר שלה, היא המורכבות.

תיעוד ה- AWS הוא כה גדול ומבלבל שאם תצליחו לסיים את המחקר שלכם בסוף שבוע ותגיעו להבנה קונקרטית, תוכלו לספור את עצמכם בין הנבחרים. עבור כולנו, AWS מסמנת מורכבות ברמה מפחידה. אפילו לעבוד על עלות חודשית של שירות AWS דורש יותר תאי מוח שיש לי, ומשאיר לי כאב ראש מתמשך. כתוצאה מכך, פריסות קטנות יותר הן חלל שנשלט על ידי אוהבי DigitalOcean, קמאטרה, Linode וכו ‘, שם אתה מפעיל מופע בעלות קבועה ושוכח ממנו.

אבל עכשיו, ל- AWS יש תשובה.

כמו רוב הצעות ה- AWS האחרות שאינן מובילות, Lightsail קפצו על קצות האצבעות והתיישבו בתפריט של אמזון בלי לשים לב. היא מכוונת למפתחים המשתמשים VPS אלה כפי שהוזכרו בשירותים קודמים וישמשו מדרכה לפלטפורמת AWS המלאה בהמשך. Lightsail כוללת את כל התכונות שהיית מצפה מהספק האהוב עליך:

תמחור פשוט וצפוי

ל- Lightsail VPS החל מ- $ 3.50 עבור 512 מגה זיכרון RAM ועובר עד 32 GB זיכרון RAM / 8 ליבות מעבד עבור $ 160 לחודש. השימוש ברוחב הפס צפוי ודי נדיב גם כן, נע בין 1 TB עד 7 TB, תלוי בתוכנית שלך. במילים אחרות, אם אתה משלם 10 דולר לחודש ב- Lightsail, אתה משלם 10 דולר לחודש. ��

גן העדן של DevOps

Lightsail מביא גם תכונות DevOps רבות שהפכו לסטנדרטיות בקרב ספקי ענן בימינו. יהיה זה איזון עומסים, מסדי נתונים מנוהלים, אחסון אובייקטים, שרתים מוגדרים מראש לאפליקציות האינטרנט המועדפות עליכם (למשל, תוכלו לבצע פריסות בלחיצה אחת עבור Node, Laravel וכו ‘), ל- Lightsail הכל.

גישה מלאה ל- AWS

למרות שלייטסייל הוא שירות נפרד, הוא לא מנותק לחלוטין ממערכת האקולוגית של AWS. באמצעות הרישום של VPC אתה יכול ליהנות מהיתרונות של שירותי AWS אחרים בזמן שאתה נמצא ב- Lightsail.

Lightsail משדרג בצורה חלקה ל- EC2 כאשר הצרכים שלך הולכים וגדלים, ואתה מוכן לנגוס בכדור המורכבות. אפשר לומר שזה כל הרעיון שאמזון עמדה מאחורי השקת Lightsail, אבל היי, עם שירות מעולה כמו AWS, אני לא רואה מדוע מישהו צריך להתלונן!

נפטון

החבר הבא במערכת השמש של AWS הוא נפטון (סליחה, לא יכולתי לעמוד בדמיון!). נפטון הוא מאגר נתונים גרפי זמין ומנוהל באופן מלא. זוהי הצעה חדשה יחסית, והיא עשויה להישאר לא ידועה משתי סיבות: 1) המספר העצום של שירותי AWS הזמינים, ו -2) מקרה השימוש הסלקטיבי ביותר עבור מסדי נתונים של גרפים..

למי שתוהה, מסדי נתונים של גרפים הם תת-סוג נוסף של מסדי נתונים של NoSQL המאחסנים ועובדים עם נתונים ב- גרף פורמט. הם מצטיינים באפליקציות בהן ישויות מנהלות מערכות יחסים רבות זו עם זו, במיוחד כאשר לקשרים אלה יש ערך מובנה שונה. כמה דוגמאות טובות שזועקות למאגרי מידע גרפיים הם חיפוש, רשתות חברתיות, מנועי המלצות וכו ‘.

אם אתה משתמש (או רוצה להשתמש) במסדי נתונים מנוהלים של AWS כמו אורורה, DynamoDB וכו ‘, ואתה זקוק למסד נתונים גרפי ליישום הבא שלך, נפטון היא הדרך ללכת!

כדור שלג

הבא ברשימה שלנו הוא הצעה מדהימה – חומרה!

אמזון כדור שלג היא הצעה מיושנת (אם כי בעלת יכולת גבוהה) כשאתה צריך להתמודד עם כמויות גדולות של נתונים.

כדי להעריך את התועלת של שירות זה למראה מוזר, שקול כמה נתונים על השרתים שלך להעביר (פנימה והחוצה) במהלך יום טיפוסי. אם אתה אוהב אותי, לא סביר שתחרוג ממספר MB. במקרים כאלה כמעט ואנחנו לא חושבים על העברת נתונים מכיוון שמהירות האינטרנט מספקת יותר. עם זאת, חברות מסוימות צריכות להעביר מספר ג’יגה-בייט לשעה או אפילו מספר PB (פטה-בייט) ליום. אני לא יודע מה איתך, אבל קיבלתי את המשימה לגבות או לשחזר נתונים בסדר גודל זה, פשוט התפטרתי מהתפקיד!

כדור שלג נבנה כדי להתמודד עם המקרים הללו.

כך קורה: אתה זקוק למכשיר כדור שלג של אמזון שיועבר אליך. אתה מחבר אותו למערכות שלך וכותב אליו כמויות אבסורדיות של לילה. לאחר סיום, אתה מודיע לאמזון והם מרימים את המכשיר, שולחים אותו חזרה למרכז הנתונים ומעלים את כל הנתונים חזרה לחשבון S3 שלך..

החלק הטוב ביותר בכל התהליך הזה הוא שמכשיר הכדור שלג יעיל במיוחד, תומך במספר פרוטוקולים והוא מוגן מפני חבלה. אז אם אתה נאבק בנתונים שהם באמת, גדולים באמת ובעיקר קשורים לארכיון, תן כדור שלג לצלם!

יועץ מהימן

למרות השם הנפוץ, יועץ מהימן הוא שירות בעל ערך אם אתה משתמש נרחב ב- AWS.

חשוב על יועץ מהימן ככלי שיעזור לך לתכנן תשתיות חדשות, לייעל אופציות קיימות או פשוט להפעיל סריקות כדי לוודא שהפריסות שלך עומדות בתקני האבטחה של AWS. בהתחשב בכמה קשה לעשות זאת אפילו בשרת בודד באופן ידני, הייתי אומר כי יועץ מהימן הוא אחד מהאבני חן הנסתרות מבין הצעות AWS הפחות מוכרות..

הכל יכול להישמע מעט מופשט, אז בואו נראה כמה דוגמאות קונקרטיות כיצד יועץ מהימן יכול לעזור לך.

אופטימיזציה EC2

יועץ מהימן יכול לסרוק את מופעי EC2 הפועלים שלך ולדווח על מקרים של שימוש במעבד ורשת נמוכים במיוחד. זה יעזור לך לגלות דפוסי שימוש בפועל ולשמור על חשבונות AWS שלך על ידי השבתת כמה מהמופעים שלך בתקופות רזות מאוד. לבדך, יהיה מסובך להיתקל במידע זה.

S3 אבטחה

מספר בורגי האבטחה הקשורים להרשאות S3 לא נכונות הוא רב מכדי לספור. לעתים קרובות מדי, חברה בסופו של דבר הופכת את דלי S3 שלה / ים בטעות לציבוריים, ונתונים רגישים שצריכים להישאר מוסתרים נחשפים ומשוכפלים לידי גורמים זדוניים..

התיקון פשוט בתיאוריה: ניהול נכון של הרשאות האבטחה שלך S3, אך קל מאוד להתעלם ממנה. זה קורה במיוחד בפרויקטים שרצים כבר זמן מה, ומישהו משנה את הגדרות האבטחה במקרה או בבדיקה מסוימת, אך שוכח להחזיר אותם. עם יועץ מהימן, מקרים כאלה יתגלו ויובאו לידיעתך באופן מיידי.

שתי הדוגמאות הללו אפילו לא מגרדות את ה- רוחב של מה שהיועץ המהימן יכול לעשות בשבילך. מכיוון שרבים מהמחאות הללו הן בחינם, כל מה שאני יכול לומר הוא שלא משנה מה רמת הפריסה שלך ב- AWS, יועץ מהימן הוא חובה.

רנטגן AWS

שירותי מיקרוסופט הם כיף גדול, במיוחד עבור אוונגליסטים ומנהל שמספרים להם על היתרונות האידיליים שלהם ואינם חייבים למעשה לקוד אותם. אבל עבור מפתחים, שירותי מיקרוסופט הם סיוט בארכיטקטורה וניפוי באגים. קשה להתחקות אחר הודעות כשהם עוברים משירות לשירות, ופעמים רבות אי אפשר לדעת מדוע משהו לא עבד או מדוע הודעה מסוימת הלכה לאיבוד..

זה נהיה גרוע במיוחד כאשר ישנם מספר רב של שירותים שמעורבים. מספר האינטראקציות האפשריות גבוה מספיק בכדי להעמיס על המוח, קל וחומר את הקוד. שקול את תרשים השירות המיקרו הבא שנלקח מהפורומים של StackExchange, ותאר לעצמך לעקוב אחר הבלגן הזה.

למרבה המזל, עם צילום רנטגן, ל- AWS יש כלי שיכול לפשט במידה רבה את אופן ניפוי השירותים במיקרו. בעיקרו של דבר, X-Ray הוא שירות האוסף אוטומטית יומני בקשות מכל שירות שפרסתם, מייעל את יומני השירות לפי שירות ומשלב אותם עם נתונים אחרים כמו השהיה ותפוקה כדי להציג תמונת מצב עשירה במידע על המתרחש בכל עת. במערכת שלך.

רנטגן עובד בשירותי מיקרוסופט ובארכיטקטורות ללא שרת. דבר נוסף שכדאי לזכור הוא שהוא לא זמין בכל הצעות ה- AWS (רק כתיבת Amazon EC2, Amazon EC2 Container Service (Amazon ECS), AWS Lambda ו- AWS Elastic Beanstalk נכון לכתיבה) ורק שלוש שפות / סביבות תכנות נתמכות כמו של עכשיו: Java, .NET ו- Node. הסיבה לכך היא שצילום ריי צריך לקיים אינטראקציה עם הקוד שלך ישירות, וכרוך במאמץ פיתוח מסיבי מצידו של אמזון.

עם זאת, אני בטוח במאת האחוזים כי עוד שפות יתמכו בקרוב מאוד (אני באופן אישי רואה את Go, Scala, Kotlin וכו ‘, מקבל תמיכה ממש בקרוב, ופירשתי שפות שיעקבו אחר כך)..

סיכום

במאמר זה רק רציתי להראות שיש יותר ל- AWS מאשר ל- EC2, ELB, RDS, S3 וכו ‘. זה לא רק תשתיות אלא גם כלי תמיכה בהם AWS מצטיינת במהירות. אנחנו לא שומעים על ההצעות המדהימות הללו מכיוון שלאמזון אין מקום ותקציב לקדם את כולם – נכון לכתיבה, יש קרוב למאה הצעות מ- AWS!

כיוון שכך, לא סביר שתשמעו על שירותים אלה באירוע גדול או שתמצאו ספרים / קורסים עליהם. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להירשם להכרזות הרשמיות של AWS ולבדוק אם התגלגל משהו חדש שיכול להקל על חייך!

אם אתה סקרן ללמוד על AWS, עבור אל אודמי, ותמצאו מאות קורסים מקוונים לנושא הרצוי לכם.

תגיות:

  • AWS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map