7 דרכים מחשוב ללא שרת היא טכנולוגיה עולה

מאוחר, מחשוב ללא שרתים תפס תאוצה במהירות. במהלך השנים האחרונות, AWS בפרט, מנהלת שיחות באימוץ ארגוני.


עם השקת פלטפורמת המחשוב נטולת השרתים של למבה בשנת 2014, AWS תפסה את המושב הקדמי במערך המגמה המהפכני.

כתוצאה מכך, העידן הנוכחי של תעשיית הרשת המודרנית חווה דהירה מאסיבית. המטבע של הטכנולוגיה “מחשוב ללא שרת” פורח מהניצן בקצב מהיר.

בעזרת המתודולוגיות המסורתיות מקבל שינוי פרדיגמה. “מחשוב ללא שרת” הוא כוכב עולה בענף מחשוב הענן. כתוצאה מכך היתרונות הם רבים.

במילים אחרות, הארכיטקטורה של מחשוב ללא שרת מתוכננת ביתרון. כאן ביצוע הקוד נמצא בשליטה מלאה ומנוהל על ידי ספק ענן. לכן, המשימה של המפתח הופכת לפשוטה עם פיתוח אפליקציה ולפרוס אותה בשרתים.

האדריכלות נטולת השרת
מקור: tonyfendall

ראשית, עבור האנשים בעד, הטמעת מתודולוגיית המחשוב ללא השרת מספקת פתרונות כוח אדם.

שנית, עבור אחרים, בהיותה טכנולוגיה מתקדמת שנועדה להביא למהפכה, קוראת צורך לשכנע את הטכנולוגיה החדשה יותר.

בינתיים, אם אתם מחפשים מידע נוסף לצריכה, או אם אתם סובלים מדילמה כלשהי בכל הנוגע להשקעה במחשוב ללא שרת, קחו בחשבון את הנקודות הבאות להלן.

קרקס מתקדם של אדריכלות ללא שרת

הטכנולוגיה עובדת עם RestAPIs. ללא מאמץ לבנות את ממשקי ה- API נטולי השרת באמצעות מסגרות. כדי להתחיל במפתח, כל שעליך לעשות הוא לפתח מסגרת יישום, קוד שיוכל להציב את הנדנדה וספריה לעיבוד נתונים..

לאחר מכן, היתרונות המשמעותיים ביותר שאתה משיג הוא מודל “לשלם תוך כדי שימוש”. זאת אומרת; התוכנית כולה חסכונית בזמן שהפריסה שלך נמצאת על המסלול. המסגרת נטולת השרת מתאימה לשילוב של תוספים שונים. אתה מקבל את האפשרות לבנות מגוון מגוון של אפליקציות באמצעות אינטליגנציה קוגניטיבית, ניתוח נתונים, צ’אט בוטים.

ביצוע קצה ויעילות עלות

כאשר צי השרתים נפרס על ידי פלטפורמת המחשוב נטולת השרת במיקום הראשי ברחבי העולם – הקוד שלך מבוצע בקצה, סמוך למשתמשים. מכאן שזמן התגובה מהיר יותר ותשלם עבור המשאבים שבהם אתה משתמש.

אתה משלם רק עבור זמן הריצה של הפונקציה – משך ותדירות ביצוע הקוד. נהפוך הוא, הכלול בדגמים האחרים של מחשוב ענן, חובה לשלם גם עבור משאבים סרק.

מודל

קיימות פונקציות רבות של ספקי שירותים בקצה ו StackPath הוא אחד מהם. אתה יכול להתחיל את זה החל מ- $ 10 לחודש הכולל 15 מיליון בקשות לביצוע.

פונקציה כשירות (FaaS)

הטמעה של הטכנולוגיה באה תחת “פונקציה כשירות (FaaS).”

כאן, ספק הענן לוקח על עצמו את האחריות להתחיל ולהפסיק את פלטפורמת המכולה. הפעילויות האחרות כוללות בדיקות לאבטחת תשתיות, מדרגיות. נקודת הפלוס הנוספת כאן היא שמפתחים יכולים להריץ את הקוד של כל יישום / שירות backend מבלי לספק שרתים.

אם אנו מדברים על AWS FaaS, למדה מטפלת בכל שאר הפונקציונליות לאחר שהמפתחים מעלים את הקוד. כמו כן, ניתן גם באמצעות יישום AWS Lambda להפעיל אוטומטית מכל שירותי AWS, אינטרנט או אפליקציה סלולרית..

שירותי ננו

בעידן הנוכחי אנשים בוחרים לבחור בתחום תחום לוגי. הסיבה לכך היא הקלות במתן שירותים חדשים בסביבה. יש מאמץ קידוד נוסף מינימלי לעיצוב אפליקציה שמישה. להקשר, עולה המשמעות של תחום המכונה “שירותי ננו.”שירות מיקרו זה ניתן לשימוש חוזר וניתן לפריסה קלה.

והכי חשוב, התאימות של ארכיטקטורה נטולת שרת לזו של שירותי ננו היא מדהימה. היופי של שירותי ננו הוא שכל פונקציונליות מגיעה עם נקודת הקצה של ה- API שלה. כמו כן, כל נקודת קצה מצביעה על קובץ פונקציה נפרד אחד. כתוצאה מכך, ביצוע של CRUD (יצירה, אחזור, עדכון, מחיקה) מבוצע.

מעל לכל, פונקציונליות זו של שירות המיקרו משתלבת עם הפיתרון העסקי באמצעות חבילה של שירותים קטנים. זה קליפים היטב עם מחשוב ללא שרת. כתוצאה מכך משופרים איזון עומסים ומדרגיות. אינך צריך עוד לקבוע את התצורה של אשכולות וטען איזונים לשרת באופן ידני.

חווית מחשב מבוססת אירועים

כאשר יש לך שיעור גבוה של שיחות הפונקציה, זה רוצה לדאוג לגבי עלויות תשתית ומתן שרתים. במצבים כאלה, מתקנים רווחיים מספקים ללא שרתים כמו Microsoft Azure, Google Cloud Functions מציל את עצמך.

אירוע טריגרינג
מקור: JetBrains

אתה יכול להפעיל את הפונקציות המבוססות על אירועים כמו העלאת תמונה, פעולת המשתמש, זמינות ההודעות וכן הלאה.

מדרגיות

בהקשר מסורתי מדרגיות מסורבלת. עליך לבצע קנה מידה אופקי לגודל ועוצמת המחשוב של הצומת. קנה המידה האנכי הוא הבא בתהליך לשמירת מספר הצמתים העובדים. אחורי וקרע של כוח האדם.

יכולת שירות ללא שרת
מדרגיות ללא שרת

עם זאת, ללא שרתים אתה לא צריך לדאוג בקשר לזה. פלטפורמת המחשבים מגדילה אוטומטית את התשתית להפעלת הקוד. אתה צריך פשוט להבין את הטריגר המתאים לאירוע מסוים שיתקיים. עם כל טריגר, הקוד פועל במקביל.

החלטות קיבולת

על פי מחקרים, 30% מהשרתים הפיזיים נמצאים ב- מצב קומטוזה. הנתון המשוער הוא בערך 11 מיליון שרתים ברחבי העולם. אכן, אם תבחר בפונקציונליות של שרת מסורתי, רוב הסיכויים שתגמר בין 30% אלה. השרת כאשר יושב סרק במרכז הנתונים דורש את ההשקעה שלך כדי להמשיך להמשך השימוש. זאת אומרת; אתה נופל בסוף מאבד עם תוכנית זו.

מגבלה ללא שרת

לעומת זאת, התוכנית עם מחשוב ללא שרת היא שהספקים מקבלים כאן תא מטען. החברות כבר לא צריכות להיות תלויות בהחלטת הקיבולת. הם מקבלים את ההחלטה ומאפשרים את היכולת הנדרשת בהזדמנות הנכונה על בסיס צרכי הארגון – בסך הכל, יחסית, החזר ROI טוב על השקעה.

סיכום

לסיכום, מפתחים ומשקיעים בכל מקום מחבקים את הטכנולוגיה העולה הזו. הפשטות במבנה השימוש הופכת את המחשוב ללא שרת לחסכוני. כתוצאה מכך העתיד כאן עם מחשוב ללא שרת.

כחלק מהליך השילוב, הספקים מספקים את ממשק ה- API כדי להעלות את הפונקציה עם כתובת האתר לגישה של המשתמש. חשוב מאוד לשים בהם אמון. מלבד AWS Lamda ו- Microsoft Azure, ישנם כמה שחקני שוק בולטים אחרים. המסגרות כמו Google Cloud Functions, IBM OpenWhisk מהוות גם את הגל נטול השרת.

כשמסתכלים על דפוס המעבר הנוכחי, חברות רבות התחברו למסע המהפכה נטול השרתים. לסיכום, אתה יכול לצפות שהטכנולוגיה העולה הזו תגיע לשיא מערכת האקולוגיה של הענן.

תגיות:

  • ללא שרת

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map