7 פלטפורמות הענן עם הקוד הפתוח הטובים ביותר עבור הארגון

בנה ענן משלך וחסוך מיליונים!


יש כל כך הרבה דברים שצריך לדאוג להם, כמו שטח שרת, סביבות פיתוח, אבטחה, ערימות תוכנה, עדכוני תוכנה, תחזוקת חומרה, עד כי עלויות תחזוקת הפלטפורמה כולה נוטות להיות מכריע. חברות שמפתחות ומפרסות אפליקציות צריכות להקצות הרבה מהמשאבים שלה כדי להפעיל את הפלטפורמה – מקורות שאפשר למנף אחרת למטרות פיתוח תוכנה..

לכן התעורר הצורך בפתרונות פלטפורמת ענן. פתרונות אלה מעסיקים מודל מחשוב ענן בכדי לספק את כל מה שהמפתחים צריכים לבצע את עבודתם, מסביבות פיתוח מתארחות וכלי מסד נתונים וכלה ביכולות ניהול יישומים. למפתחים העובדים בפלטפורמת ענן יש גישה לכל המשאבים הדרושים להם כדי לבנות, לפרוס ולהשיק יישומי תוכנה. עבור חברות, פלטפורמת הענן עשויה לספק בסיס ניתן להרחבה עבור יישומים חדשים שצריכים להעביר בקצרה. באמצעות מודל של תשלום לפי הצמיחה, אין צורך בהשקעות ארוכות טווח בפלטפורמות מקומיות.

מדוע קוד פתוח?

כעת, לאחר שהצהרנו על היתרונות של ענן מול פלטפורמות מקומיות מסורתיות, השאלה הבאה שנשאלת היא מדוע פלטפורמת ענן עם קוד פתוח היא אפשרות טובה יותר מפלטפורמת ענן קניינית. התשובה הברורה ביותר היא העלות: הרישיונות של פתרונות קנייניים כרוכים תמיד בתגי מחיר גבוהים יותר. יתרון חשוב נוסף הוא הגמישות והחופש לבחור מבין מגוון רחב של מסגרות, עננים ושירותים.

פלטפורמות קנייניות, בצד השני, עשויות לקשור אותך לכלים ולשירותים שבבעלותם. בתמורה, הם מציעים יתרונות מסוימים, כמו התחייבות ל- SLAs (הסכמי רמת שירות) והקלה עליך מפני מכשולים כמו בדיקה ואינטגרציה, אך יתרונות אלה כמעט ולא משקללים יתרונות הפתיחות.

להלן תוכלו למצוא מבחר של פלטפורמות הענן עם הקוד הפתוח עבור הארגון השולט בשוק כיום.

יציקה בענן

פותח במקור על ידי VMware (כיום בבעלות תוכנת Pivotal), יציקה בענן עולה על היותה זמינה כיישומי תוכנה עם קוד פתוח ועצמאי, ההופכת אותה ללא תלות בספקי הענן. ניתן לפרוס אותו ב- VMware vSphere או בתשתיות ענן אחרות, כמו HP Helion, Azure או AWS. או שתוכל אפילו לבחור לארח אותו בעצמך בשרת OpenStack שלך.

באמצעות שימוש בביצים, Cloud Foundry מקלה על זמן ריצה ותמיכה במסגרת. בכל פעם שאתה דוחף אפליקציה, Cloud Runry Application Runtime בוחר את ה- buildpack הנוח ביותר עבורה. לאחר מכן, ה- buildpack דואג להרכיב את האפליקציה ולהכין אותה להשקה.

Cloud Foundry נועד להציע פיתוח ופריסה מהירים של אפליקציות באמצעות ארכיטקטורה מדרגית ביותר וזרימות עבודה ידידותיות ל- DevOps. התמיכה בשפה שלה כוללת Python, Ruby, PHP, Java ו- Go, בין רבים אחרים. עם זאת, בכדי להתאים כראוי ל- Cloud Foundry מומלץ שהפרויקט שלך יעמוד בתקן היישום Twelve-Factor: מתודולוגיה שתוכננה במיוחד לפיתוח אפליקציות SaaS (Software-as-Service) מיטביות..

אודמי קיבלתי קורס נחמד לפיתוח לענן עם Cloud Foundry.

WSO2

אם אתה עובד באופן אינטנסיבי על SOA, אתה בוודאי צריך להתמודד עם הרבה ממשקי API פנימיים וחיצוניים. זהו התרחיש בו WSO2 מאיר בזכות מנהל ה- API שלו, המסוגל להתמודד עם מחזור החיים המלא של ה- API. WSO2 מספקת עמידה ברוב הדרישות שהלקוחות שלך יכלו להעלות, כולל גרסאות, תיעוד API ופריקת SSL.

WSO2 משתמש במושג חנות בו מפתחים יכולים למצוא, לנסות ולדרג ממשקי API. הפריסה היא פשוטה וישירה, ומספקת אפשרויות רבות לשליטה בזרימת ה- API. הוא מציע גם תכונה לשחזור אוטומטי, במקרה שתתרחש השעיה בנקודת הקצה. כל התכונות הללו מכוונות לצמצם את זמן השוק, לפשט את ניהול העלויות ובאופן כללי לשפר את זריזות התהליכים העסקיים.

היתרון הגדול של מנהל API של WSO2 הוא האינטגרציה הקלה שלו עם שרת זהויות WSO2, פיתרון IAM (ניהול זהויות וגישה מממשק API). שילוב זה מציע פלטפורמה ידידותית לאימות בכל סביבות ענן.

ענן

ענן היא מסגרת תזמורת המיועדת למודל יישומים ושירותים תוך אוטומציה של מחזור החיים שלהם. זה כולל את היכולת לפרוס בכל סביבת ענן או מרכז נתונים ולבצע תחזוקה רציפה. הוא מציע גם כלים לניטור כל ההיבטים של היישומים הפרוסים, גילוי תנאי כישלון ופתרוןם, באופן ידני או אוטומטי.

אחת התכונות הבולטות ביותר של Cloudify היא דוגמנות מבוססת TOSCA מבוססות. חידוש זה מאפשר למפתחים להשתמש ב- YAML כדי ליצור תדפיסים של הטופולוגיות של היישום. YAML היא שפת סידורי נתונים הניתנים לקריאה בבני אדם, המשמשת לכתיבת הגדרות על בסיס מפרט ה- TOSCA, המעניק למפתחים דרך סטנדרטית לתאר חיבורים בין יישומים, מערכות ורכיבי תשתית ענן..

תזמור ענן של Cloudify מספק בסיס איתן לממשל ואבטחת IT ומאפשר למשתמשים להחיל מגבלות גישה עם תפקידים ורמות הרשאה שונות. כדי לתקשר עם שירותים חיצוניים, כמו מכולות Kubernetes, שירותי ענן (AWS, Azure, vSphere, OpenStack) וכלי ניהול תצורה (Puppet, Ansible, Chef), Cloudify משתמשת במערכת התוספים הרשמיים שלה, בעוד ששירותים רבים אחרים נתמכים על ידי גנרי תוספים קיימים.

OpenShift

OpenShift היא פלטפורמה מבוססת Kubernetes, עם מתקין גמיש ומהיר מאוד ותמיכה API רחבה, המאפשרת למפתחים להרחיב את הפלטפורמה בהתאם לצרכים שלהם. זה בנוי מתוך מחשבה על אבטחה, שממחישה דוגמה: מכולות צפויות לרוץ כמשתמשים שאינם שורש, וכשזה לא המקרה, OpenShift דורשת עקיפה מפורשת כדי להפעיל את המיכל..

השימוש בו ב- Kubernetes דורש ספירת שרתים ניכרת, ונדרש עקומת למידה מסוימת כדי לשלוט בו. זו הסיבה שפלטפורמה זו אינה מתאימה לפרישות קטנות אלא אם כן הן יכולות להפוך לפריסה גדולה יותר בעתיד הקרוב.

משתמשי OpenShift מדגישים את נהלי ההתקנה והתצורה המהירים שלהם, כמו גם קל לתחזוקה של מודולים והילוכים. פלוס נוסף הוא העובדה שיש ריפו משלו של גיט. מה שהם לא אוהבים יותר מדי זה הקושי לקרוא ולפרש יומנים. בפרט, כאשר יש כישלון בעת ​​העלאת פרויקט, קשה להבין היכן הבעיה.

לימוד OpenShift זה קל.

צורו

Rede Globo, רשת הטלוויזיה המסחרית השנייה בגודלה בעולם, השיקה צורו כמוצר PaaS (פלטפורמה כשירות) מבוסס Docker המסוגל לתזמר ולהפעיל יישומים בסביבת ייצור. זוהי פלטפורמת רב-אספקה ​​עם קוד פתוח התומכת באתרים עם מיליוני משתמשים, שפותחה על ידי Globo.com.

משתמשי צורו מאשרים כי הוא משפר משמעותית את זמן השוק מבלי לוותר על פשטות, זמינות גבוהה, אבטחה ויציבות. ניתן להריץ אותו במגוון תשתיות ענן, בין אם הן ציבוריות או פרטיות, כל עוד הן נתמכות על ידי מכונת Docker. זה תומך כמעט בכל שפת תכנות זמינה, מה שנותן למפתחים את החופש לבחור לפי העדפותיהם.

עם Tsuru, אתה יכול להשתמש בחנויות נתונים מגוונות, כולל מסדי נתונים של SQL או NoSQL, או חלופות בזיכרון, כגון Memcached או Redis. אתה פשוט בחר את אחד העדפותיך ומחבר אותו לאפליקציה שלך. כדי לנהל את האפליקציה, תוכלו לבחור בין שימוש בשורת הפקודה או בממשק אינטרנט ובהמשך לפרוס באמצעות Git. תשתית צורו תדאג לכל הפרטים הקטנים-גרגרים.

סטאקאטו

סטאקאטו הוא מוצר PaaS מצולע המבוסס על Cloud Foundry ו- Docker הפועל על גבי תשתית הענן שלך ומשמש כפלטפורמת שיגור ליישומים שלך. משתמשי סטאקאטו אומרים שהיא מספקת פלטפורמת יישומים זריזה וחזקה המסייעת בשיפור הפרודוקטיביות של מנהלי ענן ומפתחים כאחד. מדובר בפריסת ענן ארגונית בצורה מתאימה ומשלבת את הגמישות של הגישה ישירות ל- VM בתשתית הענן עם התצורה האוטומטית המסופקת על ידי PaaS עם כל התכונות. תשתיות הענן הנתמכות כוללות HP Cloud Services, Citrix XenServer, AWS, OpenStack, VMware, בין אחרים..

ב- Stackato, לכל יישום יש מיכל לינוקס (LXC) משלה, שמבטיח שיתוף משאבים יעיל ובטוח. מגוון השירותים שלה מורכב מ: Helion Control Plane, שמשמש סטאקאטו כדי לתקשר עם הענן הבסיסי ולניהול מחזורי חיי השירות; מנהל שירות הליון, מאגר של שירותי תוספות הזמינים ליישומים; Helion Cloud Foundry, זמן ריצה אלסטי שנועד לפשט את אירוח ופיתוח האפליקציות; Helion Code Engine, שירות משלוחים רציף המשולב במאגרי Git, פרטיים או ציבוריים ו Helion Stackato Console, ממשק אינטרנט לניהול כל התכונות של Helion Cloud.

עליבאבא

למרות שכמעט לא מוזכר כשמדברים על פלטפורמות ענן עם קוד פתוח ו- PaaS, ה- ענן עליבאבא עסק המחשוב צמח בקצב מטאורי, לאחר שכבר כבש 50% משוק הענן הציבורי הסיני ולמד במודע כיצד לשרת שווקים מחוץ לסין. לדוגמה, הם מתחילים לספק תמיכה בחיובים בדולרים אמריקאיים ברחבי 168 מדינות ומעצבים שירותים המותאמים במיוחד לשווקים בחו”ל..

שירותי פלטפורמת הענן הכלולים במציעה של עליבאבא כוללים תכונות חינמיות רבות, כולל שירותי מכולות עבור Docker ו- Kubernetes, Register Container, Scaling Auto ו- DataWorks, סביבה בטוחה לפיתוח נתונים לא מקוון. השירותים שלה מתועדים היטב ומלווים בכל מה שאתה צריך כדי להתחיל להעביר את האפליקציות שלך לענן מייד, כמו סרטוני הדרכה רבים. בעקבות מספר צעדים פשוטים ובלי להשקיע דולר, עליבאבה מזמינה אתכם להתחיל לבנות תוך זמן קצר.

סוף כל סוף…

למרבה המזל עבור כל המפתחים, הפתיחות שולטת בעולם הענן. לפני מספר שנים התמודדו על טכנולוגיות מכולות (דוקר, קוברנטס, מסוס, נמדד, ECS, אם נקראו כמה) איימו על חלוקת השוק לתאים אטומים למים, תוך יצירת סיכונים משמעותיים בכל פעם שתצטרכו לבחור פלטפורמה. אך למרות שכיום ישנן יותר פלטפורמות לבחירה, ההבדלים בין אפשרויות קוד הפתוח של היום הן רק על הפרטים: תוכניות עלות שונות, כלי ניהול שונים, גישות שונות לאבטחה. במילים אחרות, אם תבחר היום פלטפורמת ענן עם קוד פתוח ואינך מרוצה, תוכל ללכת למחר אחר והעלויות לא יהרגו אותך.

בעזרת המידע שמסרנו כאן, תקווה שתוכלו לבחור את הפלטפורמה המתאימה יותר לצרכים שלכם ומאפשרת לכם לשכוח מכאבי ראש כמו קיבולת שרת, כלי תווך, מסגרות, מכונות וירטואליות, חנויות נתונים וכן הלאה. לאחר שתשחרר את עצמך מכל זה, תוכל לשים את כל המשאבים שלך ואת כל תשומת הלב שלך על הדבר האחד שחשוב לך באמת: לספק את אפליקציית ה- kick-ass שלך למשתמשים כמה שיותר מהר, ולשמור עליהם מאושרים בזמן השימוש בו.

תגיות:

  • קוד פתוח

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map