כיצד לקחת גיבוי מסד נתונים של וורדפרס ללא תוסף

למרות שאנחנו אוהבים את וורדפרס מסיבות כה פנטסטיות רבות, אין להכחיש את העובדה שהיא מועדת לפגיעויות כאשר אינה מטופלת כראוי ועלולה לגרום לנזקים קשים.


אז אם יש לכם אתר וורדפרס, חשוב שתקפידו על זהירות כדי להרחיק אותו מכל השוטים. אחד משלבי התחזוקה החשובים בהקשר זה הוא לגבות את האתר שלך באופן קבוע.

אתה יכול להחזיק ברעיון ששום דבר לא יכול להשתבש עם הנתונים שלך כשיש לך את זה מערכת גיבוי אוטומטית המותקן באתר שלך. עם זאת, אינך יודע כיצד ומתי הדברים עלולים להשתבש.

לכן, נסו תמיד לשים שכבה נוספת של ביטחון סביב העבודה הקשה שגזלה כל כך הרבה זמן, מאמץ וכסף. לא לוקח אפילו דקה לאבד את כל הנתונים שלך (בגלל שגיאה אנושית או שגיאה טכנית), וזה יכול להיות מאיים להפליא להתחיל דברים מאפס.

הדרך הטובה ביותר לשמור על הנתונים שלך היא לבצע גיבוי ידני של מסד הנתונים של WordPress מעת לעת. זה אולי נשמע מהמם בהתחלה, אבל סמוך עלי, זה שווה כל שנייה של הזמן שתקדיש לתהליך.

גיבוי זה יכול להועיל במקרה שהאתר שלך ייפרץ, ואתה מוצא את עצמך נעול מחוץ לאזור הניהול שלך. מכיוון שגישה לאזור הניהול בזמנים כאלה יכולה להיות אתגר משמעותי, השימוש בתוסף לגיבוי אינו לגמרי בא בחשבון.

במדריך היום, הרשה לי להגיד לך כיצד להריץ גיבוי של מסד הנתונים של וורדפרס ללא תוסף. אבל לפני כן הבה את היסודות של בסיס הנתונים של וורדפרס.

הבנת מסד הנתונים של וורדפרס

וורדפרס הוא יישום אינטרנט מבוסס PHP מבוסס נתונים. אז אתה צריך לגבות בנפרד את הבאים כדי לקבל גיבוי מלא של בסיס הנתונים שלך.

 • הבלוג שלך בוורדפרס
 • קבצי הוורדפרס שלך
 • מסד נתונים MySQL של ​​וורדפרס
 • קבצי תצורת שורש

הבלוג שלך ב- WordPress יכיל את כל התוכן שהעלית עד כה באתר האינטרנט שלך. קבצי וורדפרס מכילים את קבצי יישום האינטרנט שלך בוורדפרס, קבצי תוסף וקבצי ערכת נושא.

בשלישי, יהיה לך מידע רגיש יותר כמו פרטי המשתמש, סיסמאות, תוכן, תוספי וורדפרס והגדרות ערכות נושא, הגדרות אתר וכו ‘..

בזה האחרון תגבה קובצי תצורת שורש שונים כמו .htaccess –קובץ תצורת השרת, קובץ זיהוי כלי Webmaster כמו googleCODE.html, BingSiteAuth.html, Wp-config.php וכו ‘..

הכרת קובץ wp-config.php של WordPress 

WordPress wp-config.php הוא חלק משמעותי מאתר האינטרנט שלך. הוא מכיל לא רק את פרטי חיבור מסד הנתונים אלא גם כמה פיסות מידע חשובות אחרות כמו אפשרויות הבאגים, מפתחות האבטחה של וורדפרס ונתונים דומים אחרים. בסיס הנתונים הסטנדרטי מכיל 11 טבלאות. טבלאות אלה הינן כדלקמן –

 • wp_commentmeta
 • wp_comments
 • wp_links
 • wp_options
 • wp_postmeta
 • wp_posts
 • wp_terms
 • יחסי יחסי wp_term
 • wp_term_taxonomy
 • wp_usermeta
 • wp__users

דרכי גיבוי שונות ללא תוסף

ישנן מספר דרכים לגבות את מסד הנתונים ללא תוסף. בפוסט זה נבחן שלוש דרכים שונות בהן תוכלו להשתמש באתר האינטרנט שלכם. הם –

 1. תזמון גיבוי אוטומטי באמצעות cPanel
 2. יצירת גיבוי ידני באמצעות cPanel
 3. יצירת גיבוי ידני באמצעות phpMyAdmin

1. תזמון גיבוי אוטומטי באמצעות cPanel

מרבית ספק האירוח המשותף מציעים cPanel בו תוכלו לתזמן גיבוי אוטומטי של אתרכם. בכך תיצור דרך אוטומטית לגבות את האתר שלך, כך שתוכל לדלג על כל השלבים המייגעים לעשות זאת בעצמך.

ייקח לך מספר דקות לבצע את ההגדרות. לשם כך, תחילה עליך להיכנס ל- cPanel שלך לחפש את ה- קראון איוב סמל.

גיבוי מסד נתונים ידני wp - -

אתה תראה מסך חדש שנפתח עם האפשרויות המאפשרות לך להגדיר את זמן ותדירות הפעלת הגיבוי שלך. הגדר אותו לפי הדרישות שלך. זה ייראה משהו כזה.

בשדה הפקודה, העתק הדבק את הפקודה הבאה:

mysqldump –opt -Q -u dbusname –password = dbpassword dbname | gzip > /path-to-store-the-backup-file/db_backup.sql.gz

במקום סיסמת ה- dbpass, רשמו את סיסמת המשתמש באתר. השתמש בציטוט בודד סביבך dbpassword כדי שזה יעבוד כמו שצריך.

במקום, dbname כתוב את שם בסיס הנתונים שברצונך לגבות. תצטרך גם להחליף את הנתיב לחנות-הגיבוי-קובץ בנתיב הקובץ בשרת שלך בו תרצה לשמור את הגיבוי..

וזה הכל. אם אתה רוצה להרגיע אם הדברים נעשו נכון או לא, קדימה בחן את עבודת התירס כדי לבדוק אם זה עובד.

הערה: אתה יכול למצוא את שם בסיס הנתונים של WordPress שלך ב wp-config.php הקובץ, בשורש הוורדפרס שלך.

2. יצירת גיבוי ידני באמצעות cPanel

כדי ליצור גיבוי ידני של מסד הנתונים, תחילה עליך להיכנס ללוח הבקרה של מארח האינטרנט שלך ולבחור באפשרות אשף הגיבוי תחת קבצים..

גיבוי מסד נתונים ידני wp - -

תחת אשף הגיבוי תמצא אפשרות גיבוי נוספת. בחלק זה תראו שתי אפשרויות שונות לגיבוי. עם האחד, אתה יכול לקבל גיבוי מלא של מסד הנתונים שלך בעוד השני מאפשר לך לבצע גיבוי חלקי.

אתה עשוי לחשוב שזה אפשרי לבצע גיבוי מלא, אבל יש בזה בעיה קטנה. אם יש לך גיבוי מלא, לא תוכל לשחזר אותו כשאתה נמצא באותו מארח.

שלב זה שימושי אם אתה מעביר למארח אחר ורוצה לשחזר את מסד הנתונים במארח החדש.

הגיבוי החלקי, לעומת זאת, מאפשר לך לשחזר את בסיס הנתונים שלך באותו מארח. אתה יכול להשתמש בגיבוי זה אם האתר שלך נדבק באיום זר כלשהו או נופל מסיבות שונות.

גיבוי מסד נתונים ידני wp - -

לא משנה איזה גיבוי תרצו, כל אחד מהם יצטרך לגבות ארבעה סעיפים שונים.

 1. ה ספרייה ביתית שמורכב מנושאי האתר, התוספים והתוכן שהועלה.
 2. ה מסד נתונים MySQL שמורכב מהגדרת האתר ששומרת את הפוסטים וההערות שלך.
 3. ה מיילים מועבר ותצורתו
 4. מסנני דואר אלקטרוני.

גיבוי מסד נתונים ידני wp - -

עבור לכל אפשרות בנפרד והורד אותן. שמור אותם במחשב האישי שלך. אתה יכול גם לשמור עליהם בטוחים בכונן הקשיח. לאחר שתסיים, הנתונים שלך בטוחים וניתן לשחזר אותם מאוחר יותר בכל פעם שאתה זקוק להם.

3. יצירת גיבוי ידני באמצעות phpMyAdmin

באופן כללי, ספק האירוח של וורדפרס מותקן בלוח הבקרה שלהם phpMyAdmin. מכאן שמשתמש יכול להניח את ידיו בקלות על לוח הבקרה ולבצע את המשימות הדרושות לתחזוקתו.

כדי ליצור גיבוי ידני של מסד הנתונים של WordPress שלך באמצעות phpMyAdmin, תחילה עליך להיכנס ל- cPanel שלך. עכשיו כשאתה יורד בדף שיופיע על המסך שלך, תמצא אפשרויות שונות כמו העדפות, דואר, קבצים, יומן, אבטחה וכו ‘..

אחת מהאפשרויות הללו היא אפשרות מסדי נתונים. תחת אפשרות זו נקרא phpMyAdmin. בלחיצה על אפשרות זו, יופיע מסך חדש בחלון שנקרא phpMyAdmin. עכשיו בחר באפשרות מסד הנתונים WP משמאלך..

כעת תופיע רשימת טבלאות המהוות חלק ממסד הנתונים. בשורת התפריטים בחלק העליון של המסך תראו מספר אפשרויות כמו מבנה, SQL, חיפוש, שאילתה וכו ‘. חפש את אפשרות הייצוא ולחץ עליה. זה יאפשר לך לייצא / לגבות את בסיס הנתונים לקובץ.

כעת עומדות בפניך שתי אפשרויות שונות על המסך לייצוא בסיס הנתונים. האחד הוא מהיר אפשרות, והאחרת היא המותאם אישית אפשרות כמו בתמונה למטה.

גיבוי מסד נתונים ידני wp - -

האפשרות המותאמת אישית נותנת לך שליטה רבה יותר על מה שאתה בוחר לייצא ומה לא. אז בחר באפשרות המותאמת אישית. הנה צילום מסך של מה שתקבלו.

גיבוי מסד נתונים ידני wp - -

תראה רשימת טבלאות שקיימות במסד הנתונים של וורדפרס. אתה יכול לבחור את כולם או לבחור את מה שאתה לא רוצה לייצא. בדרך כלל זה בטוח לבחור את כל הפריטים על השולחן.

על התמונה למעלה תמצאו את שמור פלט באפשרות קובץ תחת קטע פלט. בדוק אפשרות זו ובחר utf-8 ל “קבוצת תווים”. לדחיסה, אתה יכול לבחור את רוכסן או gzipped אפשרות.

כעת רדו לסוף העמוד ובחרו ‘עבור’. כעת עומדות בפניך אפשרויות שונות להורדת הקובץ שלך. תלוי במה שתבחר תקבל פורמט עם רוכסן או פורמט gzipped של מסד הנתונים שלך.

זהו זה. העבודה שלך נעשית.

כעת, מכיוון שאתה יודע, מספר שיטות לגיבוי בסיס הנתונים שלך ב- WordPress בואו לבדוק כיצד ניתן לשחזר את הגיבויים הללו למקרה שיש חירום.

שחזור מסד הנתונים של MySQL מגיבוי

שחזור מסד הנתונים MySQL מגיבוי הוא פשוט מאוד. תוכלו לבצע זאת במהירות באמצעות phpMyAdmin. לשם כך תצטרך תחילה להיכנס ל- cPanel ולעבור למקטע מסדי הנתונים. כעת לחץ על phpMyAdmin סמל.

משמאל, תמצא תפריט עם שתי אפשרויות שונות. משם בחר את בסיס הנתונים אליו ברצונך לייבא את הגיבוי.

גיבוי מסד נתונים ידני

לאחר שתבחר את בסיס הנתונים, תועבר לעמוד חדש עם מבנה בסיס הנתונים שנבחר. כעת בחר באפשרות ייבוא ​​בתפריט שבראש העמוד.

שחזור הגיבוי

דף חדש יופיע על המסך שלך. לחץ על כפתור הגלישה ובחר מה ברצונך לייבא מהמחשב שלך. לחץ על כפתור Go כדי שהתהליך יושלם. לאחר שתעשה כן, יופיע בדף אישור בדואר כי היבוא הושלם.

סיכום

כדי להיות בצד הבטוח יותר, מומלץ שתפעיל באופן קבוע גיבוי של מסד הנתונים של וורדפרס. במיוחד כשאת מעדכנת את אתר האינטרנט שלך עם הגדרת נושא חדשה, או מוסיפה תוסף לפונקציונליות שנוספה.

תוכל גם לשקול להשתמש בתוסף גיבוי מובחר כמו My WP Backup Pro כדי לעזור לך לקחת גיבוי במספר מיקומים וקל לשחזור..

אני מקווה שזה מועיל לך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map