מדוע גיבויים חשובים כל כך לביטחון וורדפרס?

גיבוי אתרים – מדוע הם כה חשובים?


מה אתה עושה כדי לשמור על האתר שלך המופעל על ידי וורדפרס, בטוח ומבצעי בכל עת?

נניח שאתה מעדכן את הליבה שלך ואת התוספים / ערכות הנושא של WordPress באופן קבוע, מתקין רק תוספים ותמות נושא מהימנים. זה ללא ספק טוב, אבל השאלה היא האם זה מספיק?

ייתכן שהטמעת נוהלי אבטחה כדי לאבטח את האתר שלך, אך נתוני האתר שלך עשויים להיות פגיעים. הסיכון שהאקרים יגנבו נתונים עסקיים או טעות קידוד תמימה בהורדת האתר שלכם תמיד ישתוללו.

זה המקום בו גיבוי ראוי מציל אותך. פיתרון גיבוי טוב יוצר עותק של הנתונים האחרונים שלך ואוחסן אותם בבטחה כך שיהיה זמין לשחזור מהיר במקרה של אירוע בלתי צפוי.

באמצעות מאמר זה, נבדוק מדוע אתה זקוק לגיבויים באתר, לסוגי הגיבויים הזמינים ולתכונות שכל כלי גיבוי חייב להחזיק בהן.

מדוע העסק שלך זקוק לגיבוי אתרים?

כעסק אתה לא יכול להרשות לעצמך לאבד את נתוני האתר שלך אפילו ליום אחד. אובדן נתונים משמעותי יכול להתרחש מסיבות שונות, כולל:

טעות אנוש

אפילו שגיאה אנושית תמימה לכאורה יכולה לגרום להתרסקות האתר שלך ולגרום לך לאבד נתונים. גיבויים קבועים של האתר שלך יכולים לעזור לעסק שלך להתאושש במהירות מאובדן נתונים שכזה ולהחזיר את הפעילות שלך למסלול.

אתר האק

בשנים האחרונות, פושעי סייבר ביצעו בהפרות נתונים בהצלחה והביאו לאובדן של נתונים עסקיים קריטיים, כולל רשומות לקוחות, עסקאות תשלום ורישומי מסדי נתונים. במקרה של פריצה מוצלחת, העדיפות שלך תהיה לשחזר נתונים קריטיים אלה ולשחזר את האתר שלך מבלי להפסיד זמן. אמנם ישנם שירותים רבים להסרת תוכנות זדוניות, אולם אסטרטגיית גיבוי קול יכולה להיות מציל חיים.

אסונות טבע

תלוי במיקום הגאוגרפי של התשתית העסקית שלך, אסונות טבע כמו שיטפונות או אפילו ציקלונים עלולים לפגוע אנושות במערכות האירוח שלך וכתוצאה מכך אובדן נתונים עסקיים. במקרה זה, ניתן להשתמש בקלות בגיבוי המאוחסן במערכות אחסון שנמצאות במדינה אחרת או במיקום גיאוגרפי כדי לשחזר את האתר שלך.

התרסקות או כשל בשרת

אובדן נתונים יכול להתרחש גם בגלל קריסות אתרים או כישלון השרתים שלך. מערכות גיבוי יכולות לאחסן את נתוני הגיבוי שלך במערכות עצמאיות או מבוססות ענן, אשר אינן מושפעות מכישלון או קריסה של שרת.

עדכונים לא מוצלחים

עדכוני וורדפרס משתחררים באופן קבוע כדי לשפר את האבטחה ולהשתמש בפונקציות חדשות. בדרך כלל זה כרוך בעדכון גרסת הוורדפרס הראשית או בכל אחד מהתוספים / התוספים המותקנים שלה. עם זאת, במקרים מסוימים, תהליך העדכון יכול בסופו של דבר לשבור את האתר העסקי שלך או לקרוס אותו.

סוגי גיבויים בוורדפרס

ישנם מספר סוגים של גיבויים של וורדפרס הזמינים בשוק. בואו נעריך כל סוג:

גיבויים מספק האינטרנט המארח שלך

רוב ספקי האינטרנט המארחים של וורדפרס כוללים גיבויים בחבילות האירוח שלהם. פיתרון גיבוי אמין מספק ספק האינטרנט המארח שלך מבטיח שאתה, כבעל האתר, לא תצטרך לבצע גיבויים בעצמך ולא לדאוג לאובדן נתונים. בדוק עם ספק האינטרנט המארח הנוכחי שלך לגבי שירותי הגיבוי שהם מציעים באמצעות תוכנית האירוח שלך.

עם זאת, במקרה זה, יש לך שליטה מועטה על מתי או כיצד נלקחים גיבויים והיכן הם מאוחסנים.

גיבויים ידניים

אם ברשותך הידע הטכני או המומחיות, תוכל לגבות את האתר ידנית בעצמך. אתה יכול לבצע גיבויים ידניים של קבצי וורדפרס ורישומי מסד הנתונים שלך באמצעות כלי FTP כמו FileZilla או הכלי phpMyAdmin.

בהשוואה לסוגים אחרים של גיבויים, גיבוי ידני הוא תהליך רב וארוך זמן; זה יכול אפילו לדרוש ממך לפתור בעיות ולפתור את כל הבעיות שעלולות להופיע במהלך תהליך הגיבוי.

גיבויים אוטומטיים באמצעות תוספים

גיבויים אוטומטיים המשתמשים בתוספים הם הדרך המהירה והנוחה ביותר לקחת גיבויים לאתר. זה שימושי במיוחד למקרה שאינך רוצה להיות תלוי בספק מארח האינטרנט שלך, או שאין לך את הכישורים הטכניים לבצע גיבויים ידניים. תוספי גיבוי של וורדפרס קלים להתקנה וניתנים לביצוע על ידי כל משתמש וורדפרס חדש או מתחיל.

השימוש בתוסף וורדפרס לאוטומציה של גיבויים הוא האפשרות הטובה ביותר שקיימת. בואו ונעריך את התכונות שעל תוספי הגיבוי להציע:

תכונות שכל תוסף גיבוי בוורדפרס חייב להיות בעל

כל פיתרון גיבוי שתבחר חייב להיות מקיף, כלומר צריך לקחת גיבויים של קבצי האתר שלך וגם של רשומות מסד הנתונים שלך. זה מבטיח שיש לך את חבילת הגיבוי המלאה אם ​​אתה אי פעם צריך לשחזר אתר כושל.

מלבד זאת, הנה רשימה של תכונות שכל תוסף גיבוי חייב להיות בעל:

אחסון עצמאי ומחוץ לאתר

זה לא מוחל.

יש לשמור את הגיבויים במקום עצמאי ושונה כדי שלא יושפעו מהאתר שלך. תוספים המאחסנים גיבויים בשרת האינטרנט של הלקוח בסופו של דבר מצמצמים את שטח האחסון הקיים וגם חושפים את הגיבויים לאיומים חיצוניים.

גיבויים מצטברים

לקיחת גיבוי יומי של כל נתוני האתר שלך יכולה להעמיס עומס רב על שרת האינטרנט שלך על ידי ניצול המשאבים ורוחב הפס שלה. מכיוון שגיבויים הם תהליך אינטנסיבי מאוד בשרת, גיבויים רגילים יכולים להשפיע על ביצועי השרת שלך ועל המרחב האפשרי לאחסון גיבויים.

גיבויים מצטברים מבצעים אופטימיזציה של תהליך הגיבוי על ידי פריצת הנתונים לנתחי נתונים קטנים יותר וניתנים לניהול, אשר מסונכרנים אז בגיבוי הקיים. האתר כולו אינו מסונכרן בכל פעם. במקום זאת, לאחר הגיבוי הראשון, מסתנכרנים רק שינויים מצטברים. תהליך זה מונע עומס יתר של שרת האינטרנט שלך וניתן להשתמש בו ביעילות אפילו עבור אתרים גדולים.

גיבויים מרובים

בנוסף לשימוש במיקומי אחסון מחוץ לאתר, על כלי הגיבוי לספק גרסאות גיבוי מרובות שניתן לאחסן במקומות מרובים לבטיחות מרבית. כלי הגיבוי יכולים לספק את השרתים הייעודיים שלהם או אחסון חיצוני מבוסס ענן (כמו Google Drive או Dropbox) משם ניתן להוריד ולשחזר בקלות כל גרסת גיבוי..

בנוסף, גיבויים צריכים גם להיות מוצפנים כך שהאקרים לא יוכלו להשתמש בהם לצורך פריצה לאתר האינטרנט שלך.

שחזור קל או שחזור

על תוספי גיבוי להציע גם מצב אמין ונוח של שחזור גיבויים לאתרי וורדפרס. גיבויים שלא ניתן לשחזר מביסים במהירות את כל המטרה של ביצוע גיבויים מלכתחילה.

בדיקת גיבוי

בדיוק כמו קבצי אתר, גם קובץ הגיבוי שלך יכול להיפגם. יכול להיות שחסר גם מידע חיוני. שחזור גיבוי פגום לאתר וורדפרס חי שלך יכול ליצור סיבוכים נוספים ובעיות תאימות. לפיכך, כאמצעי בטיחות, כדאי לבדוק תחילה את הגיבוי הקיים שלך כדי לבדוק אם ניתן לשחזר אותו.

לדוגמה, BlogVault מספקת את התכונה שחזור מבחן גיבוי, בה אתה יכול ליצור ולבדוק עותק מדויק של גרסת הגיבוי בשרתי הבדיקה שלה.

גיבויים מתוכננים וביקוש

גיבוי מתוזמן הוא תהליך גיבוי אוטומטי שאינו זקוק להתערבות אנושית. ניתן לתזמן במרווחים קבועים (יומי, שבועי או חודשי) בהתאם לצרכי האתר שלך. בנוסף, תוספי גיבוי חייבים להציע גיבויים לפי דרישה שניתן לבצע בכל עת.

הצגת אתרים

לפעמים התקנת תוסף או נושא חדש או החלת עדכון חדש יכולים להיות מסוכנים. זה עלול לקרוס את האתר החי שלך. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא הגדרת אתרים. סביבת בימת מאפשרת לך ליצור כפילויות של האתר החי שלך ולבדוק את כל השינויים / עדכונים עליו מבלי להשפיע על האתר החי שלך..

חלק מתוספי הגיבוי כוללים תכונה מובנית של “שלב אתר”, שבה אתה יכול לבדוק את השינויים שלך לפני שאתה ממזג את השינויים באתר החי. אתה יכול גם ליצור אתר שלב דרך מארח האינטרנט שלך או ליצור באופן ידני סביבת בימתיות.

הגירה באתר

העברת אתר וורדפרס לדומיין אינטרנט אחר או למארח אינטרנט אחר יכולה להיות מורכבת מאוד. בנוסף, עליך לקחת גיבוי של כל קבצי הוורדפרס שלך לפני שתתחיל בהעברה.

תוספי גיבוי מציעים גם העברה חלקה של אתר וורדפרס שלך למארח אינטרנט אחר. לדוגמה, BlogVault מאפשר לך בקלות העבר את האתר שלך למארח אחר.

גיבויים בזמן אמת עבור WooCommerce

גיבויים קבועים הם מכריעים עבור אתרי WooCommerce. עם זאת, בשונה מכל אתר עסקי אחר, אתרי WooCommerce אינם יכולים להרשות לעצמם השבתה של אתר או אפילו אובדן של הזמנת לקוח יחידה. מכאן שמומלץ לבצע גיבויים בזמן אמת עבור אתרי WooCommerce שמבוצעים בכל פעם שקיימת עסקה או שינוי מקוון..

חוויה ידידותית למשתמש

שלא כמו גיבויים ידניים הדורשים מומחיות טכנית, תוספי גיבוי חייבים להיות ידידותיים למשתמש ונוחים לשימוש לכל משתמש מתחיל. משמעות הדבר היא שעליך להיות מסוגל לבצע גיבוי מלא או לשחזור באמצעות כמה צעדים פשוטים.

לרוב כלי הגיבוי יש לוח מחוונים עצמאי ואינטואיטיבי בו המשתמשים יכולים להתחבר ולבצע את מרבית המשימות הקשורות לגיבוי בעצמם ללא כל עזרה טכנית. בנוסף, לוח מחוונים עצמאי מבטיח שתוכלו לגשת לגיבויים שלכם בקלות גם כאשר שרת האינטרנט או האתר שלכם לא פעיל.

סיכום

לקיחת גיבויים קבועים היא קריטית לביטחון WordPress שלך. בחירת תוסף הגיבוי הנכון שיכול לספק את כל דרישות הגיבוי שלך היא קריטית לא פחות לעסק שלך.

באמצעות מאמר זה, הדגשנו תכונות חיוניות שכל כלי גיבוי בוורדפרס חייב להחזיק. תכונות כמו גיבויים מרובים וגיבויים מתוזמנים מבטיחים שלעולם לא תאבד שום נתוני אתר, ואילו תכונות כמו גיבויים מצטברים ואחסון מחוץ לאתר מבטיחים כי ביצועי האתר שלך לא יושפעו לרעה בשום דרך.

אנו ממליצים מאוד לבדוק מקרוב את צרכי האתר שלכם ולהשקיע בתוסף גיבוי אמין כיום.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map