10 הדוגמאות הטובות ביותר לבינה מלאכותית בחיינו היומיומיים

“בינה מלאכותית” (AI) הפכה להיות מילת באזז ברבים מהשיח הקשור טכנולוגית בתקופה הנוכחית. מכוניות מונעות עצמית, רובוטיקה מתקדמת, ניהול תנועה מונע על ידי AI, תחזוקת רשת חכמה וכו ‘, הן מעט דברים שאחד מרמז עליהם כשמדברים על AI, שנשמע עתידני למרות החדשות האקראיות שאנו שומעים על התפתחויות שבוצעו בכיוון זה.


עם זאת, יתכן שזה מפתיע לציין כי AI הוא כבר נחלת ההווה, ואנחנו מוקפים אותו בחיי היומיום שלנו..

להלן כמה מהדוגמאות מחיי היום יום שלנו בהן בינה מלאכותית מוצאת מקום.

נסיעות & ניווט

בשלב מסוים בחיינו, ייתכן שהשתמשנו בשירות ניווט או באחרים כדי למצוא את דרכנו. עבור רבים זה חלק מחיי היומיום. בין אם מדובר במפות לניווט ובין אם בשירות להשכרת מוניות כמו Uber, אתה משתמש בשירותים המותאמים ל- AI כדי לנסוע ממקום למקום.

גוגל, אפל ורבים מספקי שירותים אחרים הקשורים לניווט משתמשים ב- AI בכדי לפרש את עשרות המידע שמתקבל ומספקים לך מידע המסייע בניווט כמו גם לקבל עדכוני תנועה בשידור חי, ועוזרים לך לנסוע ביעילות רבה יותר..

יש המון קוד גיאוגרפי ומפות API זמינות עבורך כדי להמיר רעיון למציאות.

אפליקציות סמארטפון

לדמיין את חיינו ללא טלפונים ניידים זה אולי אתגר. יישומים שונים בניידים שלנו הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. רבים מהיישומים הללו מבוססים על AI.

רמקולים חכמים, דף הבית של גוגל

עוזרים חכמים מובנים בטלפונים שלנו כמו סירי, אלקסה ועוזר גוגל הם הדוגמאות הברורות יותר של AI שרובנו מודעים לשימוש בהן.

פלטפורמות טכנולוגיות ניידות נוספות מפתחות פתרונות העושים שימוש ב- AI לניהול היבטים שונים של המכשיר כמו ניהול סוללות, הצעות לאירועים וכו ‘. אחת התכונות הסטנדרטיות, כמו שימוש במצב דיוקן בטלפון, משתמשת גם ב- AI.

השירותים המאפשרים AI הם כיום חלק משמעותי מהעדכונים המובאים בפלטפורמות iOS וגם אנדרואיד.

האם אתה מעוניין ללמוד פיתוח אפליקציות לנייד? בדוק את זה קורס אודמי.

הזנות מדיה חברתית

העברת יישומים בסמארטפונים שלך לנוכחות AI בתוך אפליקציות שונות למדיה חברתית. בין אם זה הפייסבוק, הטוויטר, האינסטגרם או הפלטפורמות האחרות שלך, מה שאתה רואה ועושה באפליקציות האלה מושפע במידה רבה מלמידת מכונה. AI שולט מאוד בעדכונים שתוכל לראות בזמן הגלישה בפלטפורמות אלה או בהתראות שאתה מקבל.

זה לוקח בחשבון את הטעמים שלך & העדפות, ההיסטוריה שלך והטבעה על SM וכו ‘כדי לאצור את המידע להעברת עדכונים שאתה מוצא רלוונטי יותר ונוטים לראות.

פרסומות

כמה פעמים תהיתם כשאתם מסתכלים על מודעה מקוונת “חשבתי לקנות את המוצר הזה”?

זה AI בעבודה.

אין כאן קסם בו AI קורא את דעתך. במקום זאת, הוא עוקב אחר מה שאתה עושה באינטרנט. מעקב אחר המוצרים שאתה גולש באתרי קניות שונים או במנועי חיפוש, והפרסומות הקשורות למוצרים אלה מוזנות לך. AI משתמשת גם במידע הקשור לדמוגרפיה, כמו הגיל שלך, המין, המקצוע וכו ‘כדי לקבוע את המודעות של מוצרים שסביר להניח שאתה מעדיף..

זה הופך להיות רלוונטי יותר, כאשר עסקים רבים משתמשים בכלי שיווק דיגיטלי כדי למקד ללקוחות המועדפים עליהם.

מכוניות חכמות

תחום נוסף בו AI מגביר את נוכחותו בחיי היומיום שלנו הוא המכוניות החכמות.

לא רק חברות כמו טסלה הן העומדות בחזית השימוש באוטומציה בכלי רכב, אלא שרבות מיצרניות הרכב בוחנות גם שילוב AI עם מכוניות כדי לספק שירותים חלקים של טכנולוגיות שונות בהן אתה משתמש..

המידע משותף ומועבר בין המכוניות כדי לתמרן את עצמם טוב יותר בתוך התנועה. כניסות סביב תנועה, עדכון בזמן אמת על מחסומים וכו ‘מועברים מייד כדי להתריע על כלי הרכב האחרים ברשת המאפשרים ניתוב מחדש..

נשמע מרגש? למה לא ללמוד להפוך למהנדס רכב בנהיגה עצמית?

הזרמת מוזיקה ווידאו

למרות שההמלצות של YouTube ורשימות השמעה שהוצעו באפליקציות מוסיקה קיימות כבר זמן מה, אפשר לראות שההמלצות הללו הופכות להיות רלוונטיות יותר לחביבות שלך ככל שהזמן נמשך. זהו AI בעבודה, העוקב אחר הסרטונים והמוזיקה שאתה הכי מקשיב אליהם ומציע הצעות הנוגעות אליו.

וריאנטים שונים כמו אמנים, ז’אנר וכו ‘נועדו לספק המלצות על שירותי סטרימינג אלה. רבות מההמלצות הללו הן אלה שלא סביר שתכירו, ועוזרות לכם לצפות או להאזין לתוכן חדש יותר.

בית חכם

אלכסה וביקסבי, עולה בראש בראש כשמדברים על שימוש ב- AI בפיתוח בתים חכמים. עם זאת, יישומים אלה של AI אינם מוגבלים רק לעוזרים אלה של קול חכם.

מכשירי תרמוסטט העושים שימוש ב- AI בכוונה אוטומטית של הטמפרטורה, אפליקציות AI החוסכות אנרגיה על ידי כיבוי / כיבוי אוטומטיים של האורות על בסיס נוכחות אנושית, רמקול חכם, אפליקציות המשנות את צבע האור בהתבסס על זמן היום, וכו ‘הם מעט מהיישומים שבהם AI משמש כדי להפוך את הבתים לחכמים יותר.

ה- AI בו נעשה שימוש מתפתח, ופותחים יותר ויותר פתרונות שמבינים את התנהגותנו ומתפקדים בהתאם.

קלט חכם

האם אתה תוהה היכן משתמשים ב- AI בקלט?

אין צורך להסתכל רחוק מעבר למכשיר הנייד שלך. הקלדת טקסט נעשתה נוחה יותר עם שילוב ה- AI, בו היא מנבאת מילים, ביטויים והרגשות על סמך השימוש הרגיל וסגנון הכתיבה שלך..

זה מעבר למבחן החיזוי בשימוש בטלפונים ניידים קודמים, כשההצעות רלוונטיות יותר להקשר ולסגנון שלך. ניתן לכתוב ביטויים בעזרת החלקה פשוטה על פני המסך.

מעטים מאפליקציות הדואר מספקות הצעות לנושאים ובמקרים רבים הטקסט מבוסס גם על גוף הדוא”ל שהזנת..

אבטחה & מעקב

המחשבה על AI אכן מביאה רעיונות לכך שהיא משמשת למעקב בקנה מידה גדול יותר. בעוד שמוסר נושא לדיון, עובדה ידועה היא כי השימוש ב- AI נעשה יותר ויותר בתחום זה. ניטור העדכון העצום המועבר ממצלמות ומכשירים אחרים אינו רק פעילות מסורבלת אלא גם מגבלותיה.

AI משתמש בטכנולוגיות כמו זיהוי פנים, זיהוי אובייקטים ומיקומים וכו ‘כדי לפקח על התשומות שהתקבלו ולנתח אותן.

שירותי מימון

בנקים הם אחד התחומים שאימצו המצאות טכנולוגיות מוקדם יותר מרוב התחומים האחרים. הבנקאות עברה כעת מהצורך ללכת למרחב פיזי כדי לבצע את הפעולות מהנייד שלך.

בנקים משתמשים ב- AI בתחומים רבים, כולל איתור כל פעילות הונאה, ניתוח מגמות ההשקעה של לקוחות, אספקת שירותי לקוחות וכו ‘..

האם קיבלת אי פעם הודעה מבנק כשאתה מבצע עסקה ממכשיר חדש? זהו מקרה בו AI משמש לגילוי הונאה אפשרית. ההודעות שהתקבלו מהבנקים & מוסדות פיננסיים לגבי השירותים והמוצרים שלהם הם דוגמאות ל- AI בהבנת העדפותיך, הדרישות והחוזק הפיננסי שלך להציע מוצרים רלוונטיים.

סיכום

AI עוזר לבני אדם להיות יותר פרודוקטיביים, לחיות חיים טובים יותר. עלינו להעריך את זה במקום להתייחס אליו כאל תחרות. אם מעניין ללמוד או לבנות קריירה, בדוק את המשאב הזה.

תגיות:

  • AI

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map