Galima įžanga pradedantiesiems

Girdėjote apie galimą, bet nežinote, kas tai yra? Nesijaudinkite, apie „Ansible“ sužinosite per kitas 5 minutes.


Kas yra įmanoma?

Galimas yra atvirojo kodo „DevOps“ įrankis, kuris gali padėti verslui valdyti konfigūraciją, diegti, aprūpinti ir tt. Diegti paprasta; tai suteikia SSH ryšiui tarp serverių. Automatizavimo užduotims apibūdinti naudojama sąsiuvinis, o sąsiuvinyje naudojama labai paprasta kalba YAML.

Galimas jūsų IT infrastruktūros patikimumas, nuoseklumas ir mastelio keitimas. Galite automatizuoti duomenų bazių, saugyklos, tinklų ir užkardų konfigūracijas naudodamiesi funkcija „Ansible“. Tai užtikrina, kad visi reikalingi paketai ir visa kita programinė įranga būtų suderinti serveryje, kad būtų galima paleisti programą.

Paimkime pavyzdį; gavote programos, suderintos su vaizdine „C ++“, derinimo versiją. Dabar, jei norite paleisti tą programą kompiuteryje, turėsite įvykdyti kai kurias išankstines sąlygas, pvz., „Microsoft Visual C ++“ bibliotekos DLL, ir jums reikės „Visual C ++“, įdiegto jūsų kompiuteryje. Taigi šioje vietoje „Ansible“ užtikrins, kad visi šie pagrindiniai paketai ir visa programinė įranga būtų įdiegti jūsų kompiuteryje, kad jūsų programa galėtų sklandžiai veikti visose aplinkose, nesvarbu, ar tai būtų bandymo, ar gamybos aplinka..

Jame taip pat yra visi istoriniai jūsų programos duomenys, todėl jei bet kada norite grįžti į ankstesnę versiją arba norite ją atnaujinti, galite lengvai tai padaryti.

Pažvelkime į šias funkcijas.

Agentas be agento – Tai reiškia, kad nėra jokios programinės įrangos ar agento, valdančio mazgą, kaip kitas sprendimas, pavyzdžiui, lėlių ir virėjų.

Python – Pastatytas ant python’o, kuris yra greitas ir yra viena iš tvirtiausių programavimo kalbų šiuolaikiniame pasaulyje.

SSH – Labai paprastas be slaptažodžio tinklo autentifikavimo protokolas, kuris yra saugus. Taigi, jūsų pareiga yra nukopijuoti šį raktą klientui

Stumiama architektūra – Perduokite jiems, klientams, reikiamas konfigūracijas. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užsirašyti tas konfigūracijas (sąsiuvinį) ir stumti jas visas iš karto į mazgus. Jūs matote, koks gali būti per kelias minutes pasiekiantis tūkstančių serverių pakeitimų.

Sąranka – būtini reikalavimai ir konfigūracija, kad jis veiktų.

Galima architektūra

įmanoma architektūra - kas įmanoma

Pradėkime nuo to Viešas / privatus debesis kuris yra „Linux“ serveris. Tai taip pat gali būti visų IT diegimo ir konfigūracijų saugykla.

Aukščiau pateikta architektūra turi krūvą šeimininkas mašinos, prie kurių galimas serveris jungiasi ir stumia grojaraščius per SSH.

Tai turi galimas automatikos variklis naudojant kurį vartotojai gali tiesiogiai paleisti žaidimų knygą, kuri bus diegiama pagrindiniuose kompiuteriuose. Galimame automatikos variklyje yra keli komponentai. Pirmasis yra a priimančiosios inventorius. Tai yra visų kompiuterių IP adresų sąrašas.

Toliau yra moduliai. Galima naudoti su šimtais integruotų modulių, o moduliai yra tie kodo fragmentai, kurie vykdomi, kai paleidžiate grojaraštį. Sąraše yra pjesės, pjesėje yra įvairių užduočių, o užduotyje yra moduliai.

Kai vykdote sąsiuvinį, moduliai yra vykdomi jūsų pagrindiniuose kompiuteriuose, o juose atlikti veiksmai. Taigi, kai paleidžiate sąsiuvinį, tas veiksmas vyksta jūsų pagrindiniuose kompiuteriuose. Taip pat galite sukurti savo pasirinktinius modulius. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai parašyti kelias kodo eilutes ir paversti jį moduliu, kurį galėsite paleisti bet kada.

Tada architektūra turi žaidimų knygos. Sąsiuviniai čia iš tikrųjų apibrėžia jūsų darbo eigą, nes kad ir kokias užduotis rašytumėte į sąsiuvinį, jos bus vykdomos ta pačia tvarka, kaip jūs jas parašėte. Pvz., Jei parašėte, kad pirmiausia įdiekite paketą, o tada paleisite, jis padarys tą patį. Playbooks labai paprasta parašyti YAML kodą. YAML kodas yra labai paprasta duomenų seka kalba; tai labai panašu į anglų kalbą.

Be to, architektūra yra įskiepiai. Čia papildiniai yra specialūs moduliai. Šie įskiepiai vykdomi dar prieš pradedant vykdyti modulį mazguose. Įskiepiai vykdomi pagrindiniame valdymo įrenginyje registravimo tikslais. Gavote atgalinio ryšio papildinius, nes tai leidžia prisijungti prie įvairių galimų įvykių rodymo ir registravimo tikslais. Talpyklos papildiniai naudojami saugoti faktų talpyklą, kad būtų išvengta brangių faktų rinkimo operacijų. „Galimas“ taip pat turi veiksmų papildinius, kurie yra moduliai, ir jie gali atlikti užduotis valdiklio kompiuteryje prieš skambindami patiems moduliams..

Architektūra turi prisijungimo papildinius. Ne visada reikia naudoti SSH ryšiui su savo pagrindiniais kompiuteriais; taip pat galite naudoti ryšio papildinį. Pvz., „Ansible“ suteikia jums „Docker“ konteinerio jungties papildinį ir, naudodamiesi tuo ryšio papildiniu, galite lengvai prisijungti prie visų „Docker“ konteinerių ir iškart pradėti konfigūruoti.

Viskas buvo apie architektūrą. Tada leiskite man pasakyti, kaip tiksliai tai veikia.

Kaip įmanoma, veikia?

kaip veikia protingumas

Galimi darbai prisijungiant prie mazgų ir išstumiant mažas programas, vadinamas „įmanomais moduliais“. Tada „Galimas“ pagal nutylėjimą vykdo šiuos modulius per SSH ir, baigę, pašalina.

Galimas valdymo mazgas yra kontroliuojantis mazgas, kuris kontroliuoja visą „Playbook“ vykdymą. Tai mazgas, iš kurio vykdote diegimą, o aprašo failas pateikia pagrindinio kompiuterio, kuriame reikia paleisti modulius, sąrašą. Valdymo mazgas užmezga „ssh“ ryšį, o tada vykdo pagrindinio kompiuterio modulius ir įdiegia produktą. Tai pašalina modulius, kai jie bus įdiegti. Taigi, kaip tai įmanoma, veikia.

Tada gali būti įdomu išmokti įdiegti ir konfigūruoti „Ansible“.

Kaip įdiegti ir konfigūruoti „Ubuntu“?

Išvada

Tikiuosi, kad dabar turite idėją apie „Ansible“, kad galėtumėte tai pradėti. Galimas žaidimų keitimas, kaip valdyti infrastruktūrą ir jei esate „Sysadmin“ ar „Developer“, tada galite tai patikrinti praktinis mokymas tobulinti įgūdžius.

ŽENKLAI:

  • Galima

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map