Įvadas į „Maven“ – paprastas projektų valdymo įrankis

Sužinokite apie „Apache Maven“ – „Build Automation Tool“


Kas gi, visi! Šiandien mes kalbėsime apie „Maven“.

Pradėsime nuo greito įvado ir išvardinsime jo naudojimo pranašumus. Po viso to pamatysime jo diegimo procesą ir keletą techninių terminų, kurie yra būtini pradedančiajam. Taigi, pradėkime!

Kas yra Mavenas?

„Apache Maven“ yra projektų valdymo programinė įranga, ir galime sakyti, kad tai supratimo įrankis. Jis pagrįstas projekto objekto modelio (POM) koncepcija [bus aptartas vėliau straipsniuose]. „Maven“ gali valdyti projekto kūrimą, ataskaitų teikimą ir dokumentaciją iš centrinės informacijos.

„Apache Maven“ yra kūrimo įrankis, ir jis atlieka užduotį kaip ir skruzdėlynas, kuris vėlgi yra nepaprastas kūrimo įrankis. Tai yra programinės įrangos projekto valdymo įrankis, suteikiantis naują projekto objekto modelio (POM) koncepciją. „Maven“ leidžia programuotojui automatizuoti pradinio aplanko formato kūrimo tvarkymą, atliekant asortimentą ir bandymus bei galutinės išvesties pakavimą ir diegimą. Tai sumažina nemažą bazinio proceso etapų skaičių ir pateisina vieno veiksmo procesą, kurį reikia atlikti kuriant.

Kodėl naudojamas „Maven“??

Apibendrinant galima pasakyti, kad „Maven“ supaprastina ir standartizuoja projekto kūrimo procesą. Tai sklandžiai atlieka komandos bendradarbiavimą, kompiliavimą, platinimą, dokumentaciją ir atskiras užduotis. „Maven“ padidina pakartotinį naudojimą, be to, jis rūpinasi dauguma su statyba susijusių užduočių. Jis veikia padedant daugeliui žingsnių, pavyzdžiui, pridedant stiklainius prie projekto bibliotekos, kuriant ataskaitas ir vykdant „Junits“ bandymo pavyzdžius, kuriant projekto „Jar“, „War“, „Ear“ failus ir dar daug daugiau dalykų..

Itin reikšmingas „Maven“ aspektas yra saugyklų tikslas tvarkyti jar failus.

„Maven“ gali būti toliau naudojamas kuriant & valdyti projektus, parašytus naudojant tokias kalbas kaip C #, rubinas ir kitas programavimo kalbas.

Pažvelkime į šiuos „Maven“ pranašumus.

Konvencija dėl konfigūracijos

 • Jo konfigūracija yra labai minimali.
 • Jis turi valdymo priklausomybes.

Galima pasiekti kelis / kartotinius statinius

 • Automatizavimas palengvina.

Papildinių valdymas, testavimas ir plėtra

 • Jis turi galimybę paleisti JUnit ir kitus integracijos testus.
 • Tai paaiškina kūrimo procesą.

Nuostatos kiekvieno statinio būklei tikrinti

 • Taip išvengiama nenuoseklių sąrankų.
 • Standartinė ir unifikuota infrastruktūra tarp projektų.

„Maven“ aplinkos nustatymas

„Maven“ diegimas apima šiuos veiksmus:

 • Patikrinkite, ar sistemoje įdiegta „Java“, ar ne. jei ne, tada įdiekite „Java“
 • Patikrinkite, ar nustatytas „Java“ kintamasis. Jei ne, tada nustatykite „Java“ aplinkos kintamąjį.
 • parsisiųsti Mavenas
 • Išpakuokite „maven“ atsisiuntimą vienoje sistemos vietoje.
 • Dabar pridėkite sukurto katalogo „apache-maven-3.6.2“ šiukšliadėžę prie PATH aplinkos kintamojo ir sistemos kintamojo.
 • Atidarykite cmd ir paleiskite komandą mvn -v, kad patvirtintumėte diegimą.

Tai viskas

Norėdami gauti išsamius diegimo veiksmus, vykdykite toliau pateiktą „YouTube“ vadovą, kaip nustatyti „Maven Environment“, nes mes nenorime, kad šis straipsnis būtų paprastas skaitymas ir nuobodus..

Kadangi tai yra pradedančiųjų vadovas, todėl jame turi būti techninių terminų, susijusių su MAVEN. Taigi čia yra keletas, kurie yra labai svarbūs:

„Maven“ vietinis saugykla

„Maven“ vietinis saugykla yra rinkinys, kuriame „Maven“ saugo visus projekto talpyklų failus ar bibliotekas ar priklausomybes. Pagal numatytuosius nustatymus aplanko pavadinimas yra „.m2“, o pagal numatytuosius nustatymus vieta yra „Bibliotekos \ dokumentai \ .m2“..

„Maven“ centrinis saugykla

„Maven“ centrinė saugykla yra numatytoji „Maven“ vieta, kur galima atsisiųsti visas projekto priklausomybės bibliotekas. Bet kurioje projekte dalyvaujančioje bibliotekoje Maven pirmiausia apžiūri vietinio saugyklos .m2 aplanką ir, jei neranda reikalingos bibliotekos, ieško centriniame saugykloje ir įkelia biblioteką į vietinę saugyklą..

„Maven“ POM

POM yra projekto objekto modelio XML failas, kuriame yra informacijos apie projektą ir konfigūracijos informacija, kurios reikia „Maven“ projektui kurti. Jame yra numatytosios daugumos projektų vertės. Kai kurios struktūros, kurias galima apibrėžti POM, yra projekto priklausomybės, papildiniai, kuriuos galima vykdyti, ir, žinoma, statymo profiliai.

Elementai, naudojami kuriant pom.xml failą

 • projektas – pagrindinis pom.xml failo elementas.
 • modelVersion – tai POM modelio, su kuriuo dirbate, versija.
 • groupId – tai reiškia projekto grupės ID. Jis yra unikalus ir dažniausiai taikysite grupės ID, susijusį su šakniniu „Java“ paketo pavadinimu.
 • artifactId- Tai naudojama kuriant jūsų projekto pavadinimą.
 • Versija – šį elementą sudaro projekto versijos numeris. Jei jūsų projektas buvo išleistas įvairiomis versijomis, tada patogu pateikti projekto versiją.

Priklausomybės raktinis žodis

Priklausomybės yra bibliotekos, kurių reikia projektui. Kaip „Log4j“ stiklainiai, „Apache Poi“ stiklainiai, „Selenium Jars“ yra nedaug bibliotekų, kurių reikia projektui. „Maven pom.xml“ priklausomybės minimos taip:

com.companyname.groupname
„App-Core-lib“
1.0

Patikimas papildinys

„Surefire“ papildinys yra reikalingas bandymo etape, kai reikia sukurti programos gyvavimo ciklą. Jis teikia ataskaitas dviem skirtingais formatų failais, tokiais kaip paprasto teksto failas, XML failai ir HTML failai. Net jei ataskaitoms naudojate „Junits Framework“ ar „TestNG“, šį papildinį būtina naudoti, nes jis padeda „Maven“ rasti testus.

Praktinis „Maven“ pritaikymas

Kai dirbate su konkrečiu „Java“ projektu, o tas projektas turi daug priklausomybių, konstrukcijų, reikalavimų, tada dirbti su visais tais dalykais rankiniu būdu yra labai sudėtinga ir daug darbo. Taigi naudojant kai kuriuos įrankius, galinčius atlikti šiuos darbus, yra tikrai naudinga.

O „Maven“ yra toks kūrimo valdymo įrankis, kuris gali atlikti visus dalykus, pavyzdžiui, pridėti priklausomybes, naudoti „classpath“ projektui, automatiškai kurti karo ir jar failus bei daug naujų dalykų..

Išvada

Ši priemonė naudinga statant projektus. Linkiu sėkmės jūsų JAVA projekte. Jei ieškote vaizdo įrašo vadovėlio, tada galite sužinoti apie „Maven“ avarijos kursas.

ŽENKLAI:

 • Atviro kodo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map