11 úžasných zdrojov pre iOS, vďaka ktorým sa stanete lepším vývojárom aplikácií

Nemyslíte si, že sa stalo výzvou upútať pozornosť mobilných používateľov uprostred prílivu aplikácií na trh.?


Od štvrtá štvrtina z roku 2019 je 2,57 milióna aplikácií pre Android a 1,84 milióna aplikácií pre iOS. V roku 2018 bol celkový príjem zo sťahovania mobilných aplikácií, reklamy a nákupov v aplikácii 365,2 miliárd dolárov. V roku 2023 sa predpokladá, že toto číslo dosiahne 935,2 dolárov, čo znamená výrazný skok takmer o 2,7-násobok.

Ale vzhľadom na to, ako penetrácia mobilného internetu prekročila polovičná svetovej populácie nie sú tieto štatistiky vôbec prekvapujúce.

Spotrebitelia stále sťahujú mobilné aplikácie, aj keď globálna miera odinštalovania po 30 dňoch je 28%.

11-super-ios zdroje, ktoré-can-make-you-a-lepší-app-developer-štatistov

To ukazuje, že hoci sú mobilné aplikácie populárne, nestačí ich iba spustiť. Namiesto toho úspech aplikácie závisí od toho, ako dobre sa vyvinie, predá a aktualizuje. V tomto článku sa zameriame na vývoj aplikácií pre iOS.

Aplikácie pre iOS si berú koláč

Keď už hovoríme o iOS, Apple Store je druhým najvýznamnejším obchodom s mobilnými aplikáciami na svete, ktorý bude do konca roku 2020 obsahovať 5 miliónov aplikácií – vrátane iPhone a iPad. Okrem toho bol minulý rok Apple App Store # 1 v roku USA, zbierať 3X vyšší predaj ako Google Play.

11-super-ios zdroje, ktoré-can-make-you-a-lepší-app-developer-senzor-tower

Odkedy technický gigant otvoril dvere svojho obchodu App Store, počet vývojárov z celého sveta, ktorí sa pokúšali získať túto lukratívnu príležitosť, sa zvýšil..

Podľa Platobná mierka, Vývojári iOS so skúsenosťami z piatich rokov zarábajú v USA od roku 2020 v priemere 100 000 dolárov. Zatiaľ čo vo Veľkej Británii môžu zarobiť 36 000 GBP. V Indii je priemerná mzda čerstvejšia 6,56 000 INR.

Čísla sú dôkazom toho, že vývoj aplikácií môže viesť k vysoko platiacim príležitostiam – kdekoľvek na svete. Takže, ak ste vývojár, ktorý sa snaží dosiahnuť náskok pri vývoji mobilnej aplikácie pre iOS alebo si sami vylepšujete svoje zručnosti, tieto zdroje na vývoj aplikácií pre iOS nesklame..

Vývojár spoločnosti Apple

Digitálny zdroj

Ak sa chcete rýchlo naučiť laná vývoja iOS vývojka je vhodný pre vás. Ako už názov napovedá, ide o digitálny študijný zdroj, ktorý ponúka samotný Apple. Učebný obsah vývojára sa točí okolo vývoja iOS, Xcode, Swift, programových sprievodcov a prezentácií.

11-super-ios zdroje, ktoré-can-make-you-a-lepší-app-developer-1

Môžete rýchlo preklikať odkazy a nájsť zdroje v rámci každej platformy spoločnosti Apple, napríklad MacBook, iPhone, iPad, Apple Watch a Apple TV. Zdroj ďalej otvára možnosti na spojenie s ostatnými vývojármi spoločnosti Apple a na výmenu poznatkov.

iOS vývoj s cieľom-C

Online návod

Toto je platené učenie cvičenie navrhol Treehouse, platforma, ktorá ponúka online technologické vzdelávanie. iOS Development with Objective-C je stopový systém od začiatku do konca, ktorý vám umožňuje postupovať z jednej sekcie do druhej a pridávať ďalšie vzdelávacie zdroje, keď postupujete.

Výukový program pozostáva z menších kurzov o základoch Objective-C, Object-Oriented Objective-C, vývoji aplikácií pre iPhone s Objective-C a ďalších – každý niekoľko hodín. Príručka vás tiež oboznámi s jazykom a používateľským rozhraním produktov spoločnosti Apple.

Lynda

Online návod

Lynda.com od LinkedIn je populárna platforma pre online vzdelávanie. Ponúka vyčerpávajúci zoznam kurzov Vývoj aplikácií pre iOS. Môžete si vybrať ktorúkoľvek z nich – v závislosti od vašej odbornosti – a poučiť sa z tempa z ľahko naučiteľných videonahrávok.

Okrem vývoja, ladenia a nasadzovania aplikácií do Objective-C, preskúmajte návrhové vzory, pokyny pre kódovanie a základné koncepcie súvisiace s vývojom aplikácií, ako je storyboard, ovládač na zobrazenie modelov a delegovanie..

11-super-ios zdroje, ktoré-can-make-you-a-lepší-app-developer-2

Niektoré kurzy Lynda.com okrem toho ponúkajú kontrolný zoznam na úspešné odoslanie aplikácie do App Store. Cena za každý kurz na platforme sa líši, takže si môžete vybrať a zvoliť tie, ktoré sa vám páčia lepšie.

Pretečenie zásobníka

Komunita online

Nie je to stránka s návodmi, ale je to vynikajúci prostriedok na učenie vývoja aplikácií pre iOS, ak ste len začiatočník. Pretečenie zásobníka funguje skôr ako Q & Komunita zameraná na programovanie všeobecne a tiež vám umožňuje prepojiť sa s ostatnými vývojármi.

Dokonca si môžete prezerať kódové riešenia a úryvky a vyriešiť tak bežné problémy s programovaním. Ak máte konkrétny problém a nemôžete okamžite nájsť odpoveď na niektorý z tutoriálov, potom je na vašom webe prejsť Stack Overflow..

Vývoj aplikácií pre iOS

Kurz Apple Podcast

Tento bezplatný video kurz navrhol Stanfordská škola inžinierstva a vedie ho Paul Hegarty. Dostupný pre prezeranie na Apple Podcasts, Kurz ponúka vývojárom, ktorí chcú začať od základov vytvárania aplikácií pre produkty Apple, obrovskú hodnotu.

11-super-ios zdroje, ktoré-can-make-you-a-lepší-app-developer-3

Naučíte sa, ako používať API a nástroje iPhone, vrátane Interface Builder a Instruments a Xcode, spravovať pamäť aplikácií, navrhovať používateľské rozhranie pomocou technológií viacerých dotykov a vytvárať objektovo orientovaný dizajn pomocou vzorového ovládača vzorov..

Okrem toho si môžete ľahko prezerať videá a prednášky, aby ste sa učili vlastným tempom.

Výukový program Geeky Lemon Xcode

Kurz Apple Podcast

Geeky Lemon je vynikajúci platený prostriedky naučiť sa vytvárať iPhone, iPad, iPod na Apple Watch a Apple TV. Výukové programy Xcode vás prevedú každým krokom a naučia sa, aké ľahké je kopírovať / vložiť kódy.

Obsahujú všetko, čo potrebujete vedieť od vytvárania projektov, potrebného kódovania, vizuálneho vývoja a ešte oveľa viac. Návody sú hĺbkové a ľahko sledovateľné pomocou najnovších verzií Xcode v danom čase.

11-super-ios zdroje, ktoré-can-make-you-a-lepší-app-developer-4

Môžete si prezrieť ich celú škálu kurzov tu.

Ray Wenderlich Blog

Komunita online

toto blog je skupina viac ako 3 000 vysoko kvalitných online príručiek, ktoré majú pomôcť začiatočníkom rýchlo sa naučiť vývoj iOS. Kurzy o najnáročnejších témach týkajúcich sa iOS, vývoja aplikácií a ďalších vznikajúcich technológií sú jasne vysvetlené.

Od videí a podcastov po písomný obsah – pre každého na blogu Ray Wenderlich je niečo pre každého. Študenti majú tiež k dispozícii fórum, kde môžu diskutovať o vývoji iPhone, riešiť akékoľvek problémy, ktoré môžu mať pri vývoji aplikácií, a spojiť sa s ostatnými študentmi a odborníkmi..

iOS 11 & Kurz rýchleho vývoja pre vývojárov

Kurz Udemy

Nezáleží na tom, či ste začiatočník, programátor alebo vývojár, tento 34-hodinový prísny postup Kurz Udemy o vývoji aplikácií pre iOS. Je tvorená 250 online prednáškami a predstavuje kompletnú sadu nástrojov pre každého, kto chce navrhovať aplikácie, ako sú iOS 11, ARKit, hĺbkové foto API a Swift 4..

11-super-ios zdroje, ktoré-can-make-you-a-lepší-app-developer-6

Kurz sa zameriava na základy Xcode9 a Swift 4 a potom pokračuje v hádzaní svetla na pokročilé funkcie systému iOS a tiež vás naučí klonovať populárne interaktívne aplikácie, ako sú Instagram, Tinder, Uber a Snapchat..

Na konci každej prednášky je výzvou pre študentov, aby ju dokončili. Ktorékoľvek silné stratégie na používanie iOS 11 sa vyučujú v kurze, sa dajú rýchlo začleniť do skutočných projektov. Nie je potrebné inštalovať žiadny platený softvér. Kódovanie sa vyučuje na XCode9, ktorý je bezplatný.

Základy systému iOS 11

Kurz PluralSight

PluralSight, často nazývaný Netflix pre vývojárov softvéru, má viac ako 5000 kurzov zameraných na vývoj aplikácií pre iOS. Nazýva sa jeden z najpopulárnejších Základy systému iOS 11, čo vás rozbehne na platformách Swift 4 a Xcode 9 na vytváranie aplikácií pre systém iOS 11 s prispôsobivým používateľským rozhraním.

Od správy projektov iOS a stavebných blokov pre aplikácie až po pochopenie možností navigácie, kurz informuje o najnovších osvedčených postupoch v architektúre iOS. K kurzu máte prístup 299 dolárov.

Ak sa však zdráhate investovať vopred, zaregistrujte sa na desaťdňovú skúšobnú verziu a sledujte bezplatne 200 hodín obsahu.

Chýbajúca príručka

brožovaná

Ak ste ovládli platformu iOS a poznáš Swift ako chrbát ruky, táto kniha vám pomôže pripraviť vašu aplikáciu pre App Store. Áno, správne kódovanie je základným prvkom vývoja aplikácie. Nie je to však tak.

11-super-ios zdroje, ktoré-can-make-you-a-lepší-app-developer-5

Pred odoslaním do obchodu App Store musíte porozumieť značke a dizajnu, cieľovému publiku a základom spustenia aplikácie. Ak máte vážne problémy s publikovaním aplikácie, táto kniha vás naplní vecami, o ktorých ste si mysleli, že ich netreba vedieť.

Vzorky kakaa

brožovaná

Publikované v roku 2009, kniha stále si kladie dôraz na to, že má veľa informácií pre vývojárov systému iOS, najmä tých, ktorí pracujú v systéme MacOS. Cocoa Design Patterns však nie je kniha pre amatérov.

Začína sa kapitolou v modeli Model-View-Controller a odtiaľ tempo zdvíha. Neočakávajte, že bude naplnená každou jednotlivou technikou. Ak však máte nejaké skúsenosti s programovaním v systéme iOS, táto kniha vám pomôže vylepšiť svoje zručnosti spôsobmi, ktoré ste si nepredstavovali.

Zabalenie

Schopnosť vyvinúť aplikáciu a nechať ju zverejniť v obchode Apple je skutočne prospešná. Preto nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo skúsený vývojár aplikácií pre iOS. Ak máte nápad a chcete ho zmeniť na realitu, vylepšite svoje zručnosti pomocou ktoréhokoľvek z týchto kurzov.

Vaše technické znalosti vám navyše vždy poskytnú konkurenčnú výhodu na trhu. Preto nenechajte túto príležitosť pokračovať a učte sa. A ak sa neviete rozhodnúť o kurze, kontaktujte nás s odborným vývojárom aplikácií pre iOS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map