11 Zdroj na naučenie Pythonu pre začiatočníkov

Hľadanie nového jazyka zabíja začiatočníkom. Počuli sme váš hlas, a tu je prehľadný zoznam najlepších zdrojov, ako sa naučiť Python.


Tento článok vám pomôže nájsť zdroje vhodné pre začiatočníkov, aby ste sa naučili najobľúbenejší programovací jazyk – krajta.

Prečo by sme sa mali učiť Python?

Mnoho ľudí sa teraz chce naučiť horúci programovací jazyk, t., krajta. Niektoré z nich majú dôvod a iné nie.

Skôr ako sa naučíte akýkoľvek programovací jazyk, položte si otázku prečo sa to naučíš? Táto otázka vám dáva jasnosť. A viete, čo môžete urobiť, ak sa naučíte programovací jazyk. S najväčšou pravdepodobnosťou tieto dve otázky poskytujú jasnú predstavu o plánoch na jeho učenie.

Je dobré poznať vlastnosti programovacieho jazyka, ktoré sa chcete naučiť. A čo to pre vás môže urobiť? Uvidíme ich všetkých.

Čo je Python?

krajta je vysoko kvalitný, interpretovaný a otvorený zdrojový jazyk. Python podporuje paradigmy objektovo orientovaného aj procedurálneho programovania.

Prečo je Python taký populárny??

Pozrime sa na vlastnosti Pythonu, vďaka ktorým je jedným z najlepších programovacích jazykov.

Angličtina ako Syntax

Syntax jazyka Python je pre začiatočníkov tak pohodlná. Ak si prečítate Pythonov kód, získate pocit čítania angličtiny. To znížilo stres pamätať na syntax. Ak mi neveríte, pozrite si nasledujúci útržok kódu.

a = 1
b = 1
ak a je b:
print ("Ahoj")
a = 2000
print ("jo!"), ak sa vytlačí% 2 == 0 ("žiadny!")

Akonáhle sa do toho dostanete, spoznáte veľkosť Pythonu.

knižnice

Python je dodávaný s veľkým počtom vstavaných modulov a knižníc. Existuje programový jazyk pre knižnice jazyka Python. Moduly a knižnice uľahčujú život programátora. Pomáhajú riešiť problémy, ktoré sa nedajú vyriešiť pomocou štandardných funkcií Pythonu.

Dynamicky napísané

Je to dynamicky napísaný jazyk. Nemusíme sa báť deklarácií premenných v kódovaní. Ak vidíte iné programovacie jazyky ako C, C ++, Java atď.., musíme deklarovať premenné pomocou ktoréhokoľvek z typov údajov podporovaných programovacím jazykom. Pozri ukážkový kód v Jazyk.

#include

int main () {
int a = 1;
printf ("% d", a);
návrat 0;
}

Pozrime sa na rovnaký kód krajta.

a = 1
print (a)

Python automaticky vyberie typ premennej na základe hodnoty. Vývojárom to skrátilo veľa času. O druh údajov sa nemusíme obávať. Len to priraď.

prenosnosť

Python nasleduje príslovie programovania, t.j.., Jedenkrát spustiť kód. Python môžeme použiť na akejkoľvek platforme. Potrebujete iba krajta na spustenie ľubovoľného kódu Python. Python sa nestará o vašu platformu.

Toto sú najobľúbenejšie funkcie Pythonu. Má mnoho ďalších funkcií, ktoré pomôžu dosiahnuť vaše ciele v rozvoji.

Čo môžeme robiť s Pythonom?

Python môžeme používať vo väčšine softvérových polí. Pozrime sa na štandardné a najpoužívanejšie oblasti Pythonu.

Strojové učenie a veda o údajoch

Python je výhodný pre strojové učenie veda o údajoch.

Pomocou Pythonu dokážeme vypočítať zložité matematické rovnice bez námahy. Máme knižnice ako pandy, numpy, matplotlib atď.., čo pomáha inžinierom strojového učenia a vedcom údajov.

Vývoj webových aplikácií

Existujú rámce pre vývoj webových aplikácií v Pythone.

Najobľúbenejšie webové rámce pre Python sú Django banka. Django je robustnejší rámec ako banka. Pomocou týchto rámcov môžete vytvoriť jednoduchú webovú stránku pre zložité webové aplikácie. Oba rámce sú priateľské pre začiatočníkov a dajú sa ľahko naučiť pomocou dokumentácie.

Web Scraping

Zoškrabanie webu je jednou z hlavných oblastí Pythonu.

Webové prehľadávače môžeme vytvoriť v Pythone s knižnicou nazvanou scrapy, BeautifulSoup4 a mnohými ďalšími na zoškrabovanie údajov..

Scripting

Môžete urobiť doslova čokoľvek na automatizáciu opakujúcich sa úloh systému sysadmin.

 • Interakcia s OS (Windows, UNIX atď.)
 • Vykonávanie údržby
 • Nasadenie aplikácie
 • Testovanie webových stránok
 • Sťahujú sa údaje

Môžeme tiež použiť Python pre GUI (grafické užívateľské rozhranie) vývoj, hry vývoj s pygamesieť programovanie, atď., Keď budete môcť začať, môžete si prezrieť svet Pythonu.

Dúfam, že získate predstavu o tom, prečo Python získava toľko popularity. Pre rastúci jazyk, ako je Python, sa bude musieť veľa zdrojov (platených a bezplatných) naučiť. To je problém pre začiatočníkov, ako som ja (raz). Máme veľa možností, ako sa naučiť Python. To je také mätúce.

Ale nebojte sa, nasledujúce sú starostlivo vybrané.

Video kurzy

Máme veľa webových stránok, ktoré poskytujú videohovory zadarmo a za poplatok. Uvidíme z nich najlepšie kurzy.

údom

Udemy je webová stránka, ktorá poskytuje online video kurzy za nominálnu cenu.

Nájdete tu mnoho kurzov, ktoré sa dajú naučiť Python. Najobľúbenejšie, ktoré je priateľské pre začiatočníkov a sú nižšie náklady Kompletný Python Bootcamp: Prejdite od nuly k hrdinovi v Pythone 3.

Kurz Udemy Python

Po dokončení dostanete certifikát o dokončení. K vášmu životopisu však neprináša žiadnu hodnotu. Vedomosti, ktoré získate z kurzu, sú dôležité, nie osvedčenia.

Prejdite na kurz a skontrolujte obsah a to, čo ste sa z kurzu naučili. Ak ste spokojní so štruktúrou kurzu a ukážkami videí, choďte na to.

EDX

edX poskytuje kurzy zadarmo, ale ak máte záujem získať certifikáty o ukončení, musíte zaplatiť určitú sumu. Poskytujú vynikajúci kurz pre začiatočníkov, ktorí začínajú s programom Python. Kurz je Úvod do Pythonu: Absolútny začiatočník.

Prejdite na kurz a rýchlo sa pozrite na obsah kurzu, aby ste sa rozhodli, či je pre vás vhodný alebo nie. Nerobte si starosti, ak nebudete spokojný s obsahom kurzu.

Školenie TalkPython

Školenie TalkPython je kurz, ktorý učí Python vytváraním projektov.

Dozviete sa, ako robiť projekty v Pythone spolu so syntaxou Pythonu. Po ukončení tohto kurzu môžete pracovať na svojich projektoch v Pythone. Kurz je Python Jumpstart vytvorením 10 aplikácií. Cena kurzu $ 69 pre celoživotný prístup.

Hovorte Python Training

Skôr ako sa vydáte na platený kurz, skontrolujte jeho obsah a obsah.

Kanál YouTube od Corey Schafera

Pre začiatočníkov Výukový program pre Python to je úplne ZADARMO.

Corey Scharef

webové stránky

Niektorým z vás sa video kurzy nemusia páčiť. Ak máte radi čítanie, táto sekcia je pre vás.

W3Schools

W3Schools je známy vývojom webových aplikácií. Ale v poslednej dobe boli pridané nové návody ako Python, Java, C ++, C #, atď.., Nájdete návody tu. Výukové programy sú úplne zadarmo a pomôžu vám naučiť sa Python bez akéhokoľvek úsilia.

W3Schools

Programiz

Výuky o programovaní sú ľahko zrozumiteľné a naučiteľné. V tutoriáloch nájdeme veľa príkladov pre každý koncept. Poskytuje tiež online tlmočníka pre prácu s Pythonom. Môžete vidieť kurz tu.

Programiz

vzdelávacie

Educative je prémiová vzdelávacia platforma. Máte prístup k kurzu tu.

Dozviete sa všetky základy jazyka Python a získate dostatok vedomostí na ďalšie zdokonaľovanie svojich zručností v Pythone.

vzdelávacie

Po dokončení základov na internete vzdelávacie, nájdete mnoho ďalších kurzov, ktoré vám pomôžu zdokonaliť vaše zručnosti v Pythone.

knihy

Ak chcete čítať knihy, táto sekcia je pre vás. Uvidíme najobľúbenejšie knihy, ktoré sa naučia Python.

Kurz havárie v Pythone

Kniha Python Crash Course vás prirodzene učí Python. V knihe môžete tiež pracovať na niektorých projektoch. Eric Matthes, autor vás prevedie rôznymi typmi projektov, ako je vývoj hier, vizualizácia dát atď., Nájdete ho na Amazonka.

Kniha kurzov havárie v Pythone

Vedúci prvého Pythonu

Head First Python je kniha, ktorá učí Pythona bez nudy. Ako už názov napovedá, jedná sa o knihu priateľskú k mozgu pre učenie sa Pythonu. Knihu môžete získať od Amazonka.

Vedúci prvého Pythonu

Automatizujte nudné veci pomocou Pythonu

Ak sa chcete naučiť praktické veci pomocou Pythonu, potom je to najlepšia kniha pre vás. Kniha prechádza konceptmi jazyka Python pomocou praktických príkladov. Nakoniec si môžete vytvoriť svoje projekty s vedomosťami, ktoré ste získali z knihy. Túto knihu si môžete objednať od Amazonka.

Automatizujte nudné veci pomocou Pythonu

Táto kniha je k dispozícii aj na safari.

Učíme sa Python

Učenie Pythonu, 5. vydanie, je jednou z najpopulárnejších kníh Pythonu z O’Reilly publikácií. Pomocou tejto knihy získate podrobné vedomosti. Knihu si môžete kúpiť od Amazonka.

Naučte sa Python

záver

Skôr ako začnete, prečítajte si ukážky všetkých kurzov. Veľa to pomáha. Ak sa vám páči spôsob, akým autor vysvetľuje veci, choďte na to. Máme veľa možností, ako sa naučiť Python.

Môžete sa tiež obrátiť na úradníka docs. Ako začiatočník môže byť pre vás ťažké začať s oficiálnou dokumentáciou. Preto vám navrhujem, aby ste kohokoľvek zo spomenutého zoznamu v článku vybrali.

Dúfam, že tu nájdete niekoľko užitočných zdrojov na začatie vašej cesty ako programátora Python.

Happy Learning ��

Tagy:

 • krajta

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map