13 najlepších vzdelávacích zdrojov, ktoré môžete začať v UX

Aké obrovské šťastie to cíti, keď dostaneme produkt a hneď ho začneme používať, bez toho, aby sme si museli prečítať dlhé príručky alebo prechádzať komplikovanými postupmi nastavenia, hneď?


To sa stáva, keď bol produkt navrhnutý s ohľadom na UX. UX (v prípade, že ste o tom nevedeli) znamenajú skúsenosti používateľov. Stručne povedané, dobrý dizajn UX sa snaží o to, aby bol používateľ produktu od samého začiatku šťastný.

V prípade webových stránok alebo softvérových aplikácií je vďaka dobrému dizajnu UX používateľ pohodlný a šťastný od chvíle, keď softvér nainštaluje alebo vstúpi na webovú stránku a začne ho používať. Dizajn UX presahuje kreslenie atraktívnych a atraktívnych obrazoviek. Jeho účelom je uľahčiť užívateľovi dosiahnutie toho, čo chce so softvérovým produktom, ktorý sme navrhli.

Hoci dizajn UX a dizajn UI majú veľa spoločného, ​​dizajn UI je iba časťou návrhu UX. Dôležitá súčasť, ale nie všetko. V UX existujú aj ďalšie aspekty, ako je použiteľnosť, budovanie značky, integrácia atď. Znižujeme sa. Nechceme vás tu všetko naučiť o dizajne UX – len vás prevedieme najlepšími možnosťami, ktoré musíte naučiť všetky tieto veci. Začnime teda prvou vecou, ​​ktorú musíte hľadať.

# Najlepšie online kurzy na učenie sa dizajnu UX

Ak sa rozhodnete pre akékoľvek on-line kurzy dizajnu UX sami, nájdete všetky druhy vecí, od dlhých, ktoré trvajú mesiace vášho života a naučia vás všetko od histórie dizajnu po najnovšie dizajnové nástroje, až po tie stručné, ktoré ukazujú len ty malé kúsky veľkého obrazu. Ak chcete ušetriť čas a hrať sa bezpečne, odporúčame vám začať skúmať online kurzy, ktoré tu preskúmame – sú určite medzi najlepšími.

Hack dizajn

Ak sa chcete učiť uvoľneným spôsobom, je to pravdepodobne vaša najlepšia voľba.

V okamihu, keď sa prihlásite Hack dizajn, v doručenej pošte začnete každý týždeň stručnú lekciu. Hodiny sú vytvorené skvelými skúsenými dizajnérmi. Môžete prehľadávať zoznam a zistiť, či niekoho nájdete, viete. Lekcie si tiež môžete prezerať, ak sa chcete dozvedieť niečo konkrétne.

Ak však neviete, kde začať, je tu zväzok 50 lekcií pre začiatočníkov, ktorý vás prevedie všetkými základmi, od „Hello World“, aby ste získali prvú prácu dizajnéra. A najlepšie na tom je, že je zadarmo.

Coursera: Úvod do návrhu používateľského rozhrania

Tu je jedna vec, ktorú treba poznamenať: Ako som už povedal, UI je dôležitou súčasťou UX. Rozdiel medzi oboma disciplínami spočíva v tom, že používateľské rozhranie sa zameriava na vizuálny vzhľad produktu, zatiaľ čo rozhranie UX pokrýva všetky interakcie medzi produktom a jeho používateľmi. Keď hovoríme o softvérových produktoch (väčšinou o aplikáciách a webových stránkach), používateľské rozhranie sa postará o väčšinu interakcií, preto je používateľské rozhranie tak dôležitou súčasťou používateľského rozhrania a zaslúži si absolvovať kurz, aby sa oboznámilo s návrhom používateľského rozhrania..

Poskytuje University of Minnesota, kurz Úvod do návrhu používateľského rozhrania sľubuje, že získate podrobné vedomosti o procese navrhovania používateľského rozhrania. Okrem toho, že vás učia, ako navrhovať používateľské rozhrania, tiež učí o použiteľnosti, teórii dizajnu a metódach štandardných v priemysle, ako pristupovať k návrhu používateľského rozhrania..

Trvá štyri týždne, spolu 13 hodín výučby. Má veľa dobrých recenzií a hodnotenie hviezdičkami 4,7 z 5. Môžete sa prihlásiť zadarmo a po jeho ukončení môžete absolvovať ďalšie kurzy v špecializačnom programe, ako sú výskum a dizajn používateľov, prototypovanie a dizajn a Vyhodnotenie užívateľských rozhraní.

Udemy: Adobe XD Professional Course

Adobe XD je najpoužívanejší a najpopulárnejší nástroj pre návrh UX. v tento kurz, nájdete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste ho zvládli ako profesionálov. Naučí vás všetky podrobnosti o softvéri a nástroje a postupy, ktoré sú jeho súčasťou. Nie je to zadarmo, ale za pár babiek vám ponúka 2,5 hodiny videonávodov na požiadanie, doživotný prístup k jeho materiálom a osvedčenie o štúdiu.

Tento kurz má hodnotenie 4,2 z 5 hviezdičiek a je určený pre každého, kto chce začať navrhovať používateľské rozhrania. Študenti uviedli dva príklady: úplnú aplikáciu so šiestimi stránkami a webové rozhranie na predaj automobilov.

Výučba na LinkedIn: Školenia a návody pre skicu

Náčrtok je tiež veľmi populárnym nástrojom dizajnu UX, a Lynda (školenie LinkedIn) ponúka kompletný kurz ovládajúci všetky jeho vlastnosti. Ak ste v Lynde nováčikom, môžete sa zúčastniť tohto kurzu zadarmo a využiť voľný mesiac, ktorý vám spoločnosť ponúka, aby ste mohli začať. Ak chcete po úvodnom mesiaci zadarmo pokračovať v kurzoch, majú na to nejaké plány.

Kurz má niekoľko vzdelávacích ciest, ktoré zahŕňajú celkom 31 kurzov, ktoré pokrývajú všetko, čo sa musíte naučiť používať Sketch, či už ste začiatočník, pokročilý alebo pokročilý užívateľ..

Školenie UX

Keď začnete pracovať ako dizajnér UX, budete doháňaní v niečom známom ako cyklus vývoja softvéru: chúlostivý pracovný proces, ktorý je potrebné dôsledne dodržať, aby ste dodržali termíny bez toho, aby ste museli prepracovať. Existujú metodiky vytvorené špeciálne na riadenie cyklu vývoja softvéru a Lean je jednou z nich – testovaná a všeobecne akceptovaná.

Tento kurz nie je o nástrojoch alebo technikách navrhovania UX. Je to dvojdňový program, ktorý učí všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste zvládli proces navrhovania UX prostredníctvom Lean, od toho, ako viesť rozhovory so zúčastnenými stranami, ako robiť brainstorming a generovať nápady, a potom začať skicovanie rozhrania..

# Najlepšie online zdroje na učenie sa dizajnu UX: blogy & videá

Nie všetci sa radi riadime, keď sa chceme naučiť nové zručnosti, ako je dizajn UX. Niektorí z nás radšej sledujú svoje vlastné cesty cez hromadu chaotických, neštruktúrovaných informácií uverejnených v blogoch, videách a podobne. Ak patríte do tejto dobrodružnej skupiny, choďte na ňu. Predtým, ako začnete, mi však poviem len niekoľko miest, na ktorých by ste sa mohli vydať na cestu, aby bola príjemnejšia a plodnejšia..

UX Collective

UX Collective ponúka kurátorské príbehy o používateľských skúsenostiach a použiteľnosti. Jeho prečítaním budete mať prehľad o udalostiach UX, novinkách, trendoch, tipoch & triky a nástroje. Existuje veľa príbehov, ktoré vás nútia myslieť si, že som tam bol …, a tiež veľa, ktoré vás naučia veľmi cenné lekcie.

Týždenný dizajn: Návody, Aktíva, Rozhovory

Punit Chawla beží tento kanál s množstvom videí o dizajne UX. Je to trochu zamerané na Adobe XD, ale obsahuje aj informácie o ďalších nástrojoch a zaujímavé rozhovory s diskusiami o všetkých druhoch dizajnových tém. Vyskúšajte sekciu „Design Sucks“, kde nájdete analýzu a úsudok populárnych používateľských rozhraní spolu s ich nedostatkami a silnými stránkami..

Základné nástroje pre dizajnérov UX: Príručka pre začiatočníkov

Tento blogový príspevok sa snaží objasniť nespočetné množstvo nástrojov, ktoré sú k dispozícii pre dizajnérov UX. Hovorí o každom druhu nástroja, nielen o prototypoch, skicovaní alebo orámovaní nástrojov. Nájdete nástroje na vykonávanie výskumu a inšpiráciu, nástroje na uskutočňovanie rozhovorov a ďalšie.

Hostiteľská stránka, CareerFoundry, tiež ponúka veľa kurzov o UX, UI a vývoji webových aplikácií, pre prípad, že potrebujete viac možností ako tie, ktoré som vám predtým predstavil..

Prečo navrhovať záležitosti

Autorom knihy je Erin Loechner Prečo navrhovať záležitosti. Je to renomovaná dizajnérka, ktorá rada zdieľa svoje nápady prostredníctvom blogových príspevkov a prednášok. Najmä tento príspevok vás naučí hodnotnú lekciu – prečo je dizajn dôležitý – ale mali by ste si prezerať aj ďalšie príspevky, aspoň tie, ktoré sú v kategórii umenie / dizajn..

Design for Mankind je aktívny blog s tisíckami čitateľov, takže jeho prečítaním sa budete učiť nielen z Erinových nápadov, ale aj z mnohých pripomienok, miesto čitateľov, na ktoré Erin vždy odpovie..

# Najlepšie knihy sa naučiť dizajn UX

Books? Kto číta knihy, keď je toľko obsahu v online kurzoch, videách a blogoch, že? zle.

Mnoho ľudí stále používa knihy ako učebný nástroj, pretože je ľahké si ich vziať so sebou a učiť sa vlastným tempom, keď ste na dlhej ceste alebo kedykoľvek máte čas na čítanie. V knihách napísaných renomovanými odborníkmi na dizajn UX je veľa vynikajúcich učebných materiálov. A my vám povieme o tých, ktoré by ste si mali prečítať, aj keď sa zúčastňujete kurzu alebo sledujete školiace videá.

O aplikácii Face: Základy návrhu interakcie

Ako už názov napovedá, jedná sa o základná príručka navrhovania interakcie. Toto je kniha, ktorá formovala krajinu dizajnu interakcie. Jeho 4. vydanie je úplne aktualizované a revidované pre mobilný vek, pričom sa berie do úvahy prechod na smartphony a tablety.

Vďaka tejto knihe unikol dizajn interakcie z výskumných laboratórií a prenikol do každodenného života mnohých ľudí. Je to komplexný sprievodca, ktorý obsahuje diskusie o dotykových rozhraniach, veľkostiach obrazovky, mobilných aplikáciách a oveľa viac. Autori sú renomovanými odborníkmi v oblasti výpočtovej techniky, programovania a dizajnu, čo im umožňuje poskytnúť široký pohľad na oblasť dizajnu UX..

Učebňa Adobe XD v knihe

Chcete sa zúčastniť kurzu Adobe XD, ale nemáte na to čas? Žiaden problém. Táto kniha je učebňa Adobe XD, ktorú si môžete vziať so sebou. Je to najpredávanejší produkt spoločnosti Adobe Press, takže s tým nemôžete pokaziť.
Má 11 lekcií, ktoré čitateľov sprevádzajú všetkými potrebnými krokmi, aby sa naučili kľúčové techniky Adobe XD. Ide o projektové lekcie na navrhovanie a prototypovanie skutočného obsahu pre reálne aplikácie a webové stránky.

Spolu s knihou získate množstvo sprievodných súborov, ktoré poskytujú čitateľovi všetky potrebné materiály na dokončenie projektov uvedených v každej kapitole..

Sprievodne jednoduchý sprievodca aplikácie Sketch

Názov vám povie takmer všetko, čo potrebujete vedieť o tejto knihe. Ak sa chcete jednoducho naučiť o aplikácii Sketch smiešne jednoduchým spôsobom, toto je kniha pre vás.

Sprievodne jednoduchý sprievodca aplikácie Sketch je určený pre osoby, ktoré nie sú kódmi a pre dizajnérov, tj pre bežných ľudí, ktorí potrebujú predložiť nápad potenciálnym investorom, ale nemajú znalosti na to, aby ho zhmotnili..

V tejto knihe sa naučíte, ako používať aplikáciu Sketch na ľahké vytváranie makiet, ktoré vyzerajú a cítia sa ako skutočná vec. Ak potom získate finančné prostriedky, musíte vážne premýšľať o tom, ako premeníte svoj nápad na funkčnú vec..

Prezentácia Zen

Neodporúčal by som Prezentácia knihy Zen ľuďom hľadajúcim praktické informácie, aby mohli rýchlo začať pracovať na dizajne UX. Ale ak máte nejaký voľný čas, prečítajte si ho. Naučí vás cenné lekcie o tom, ako prezentovať svoje nápady. Pretože rozdiel medzi priemerným dizajnom UX a úžasným dizajnom nemusí byť v samotnom dizajne – môže to byť tak, ako je prezentovaný..

Jeho autor Garr Reynolds zdieľa svoje skúsenosti s premenou jednoduchého zväzku snímok na osvetľujúcu, provokatívnu, vzdelávaciu a inšpiratívnu prezentáciu. Pred zakúpením knihy by ste si mohli skontrolovať jeho stránku, presentationzen.com, aby ste pochopili jeho nápady.

Kam ďalej?

Keď budete pripravení začať pracovať v oblasti dizajnu XD, začne pravdepodobne najťažšia časť: budete musieť urobiť nejakú skutočnú prácu – ak je to možné, platenú prácu. Dobrou správou je, že dopyt po dizajnéroch UX u spoločností všetkých veľkostí je vysoký. Ponuka takýchto odborníkov je nízka, takže sa nemusíte uspokojiť s prvou ponukou, ktorú dostanete. Využite svoje znalosti a navrhnite príťažlivý životopis, ukážte to a nechajte vietor vždy vzadu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map