8 tipov na zvýšenie bezpečnosti mobilných aplikácií

Postupom času dochádza k exponenciálnemu zvyšovaniu využívania mobilných aplikácií. V súčasnosti existuje viac mobilných zariadení pripojených na internet, ako sú jednotlivci na Zemi.


Mobilné aplikácie sú zvyčajne prístupné prostredníctvom distribútorov aplikácií online, ako sú Google Play Store, Apple App Store, Windows Store atď., A sú hlavnou formou poskytovania obsahu a výdavkov používateľom mobilných telefónov v celej provincii. Organizácie a globálne spoločnosti tiež prijali mobilné aplikácie na zvýšenie produktivity zamestnancov a zároveň sa spojili s mladšou a prepojenejšou pracovnou silou..

Zabezpečenie mobilných aplikácií & Jeho potreba

Väčšina ľudí naozaj nezabúda na zabezpečenie mobilných aplikácií, keď cvičí telefón, aby zaplatila cappuccino v službe Starbucks, alebo športovala najnovšiu hru pri skracovaní alebo tiež pri vykonávaní online aktivít v aplikácii mobilného bankovníctva. Preto ako tvorca aplikácií musí byť najväčšou otázkou, ktorú musíte vyriešiť skôr, ako sa rozhodnete publikovať aplikáciu. Ako mám chrániť svoju aplikáciu pred škodlivým úmyslom?

Mobilná aplikácia sa stáva dobrým skúmaním: je tu samotný programový kód, logika problému na koncovom systéme a na strane klienta, databázy, rozhrania API prenášajúce údaje medzi nimi, zariadením a jeho operačným systémom, a používateľa. Každý z nich zohráva dôležitú úlohu v zabezpečení aplikácie. Pre spoločnosti s mobilnými aplikáciami v bažinovom konkurenčnom trhu by mohlo byť cenným diferenciátorom vyzdvihnutie robustnej bezpečnosti.

Tvorcovia aplikácií môžu podniknúť niekoľko krokov na správne riešenie problémov so zabezpečením aplikácií. Pozrite si ich nižšie:

go pre bezpečnostný tím

8 krokov na zvýšenie bezpečnosti mobilných aplikácií

Ak máte radi bezpečnosť svojej aplikácie, je to vynikajúce riešenie integrácie bezpečnostného tímu od prvého obdobia. Vysvetlite vyčlenenie primeraných zdrojov na zabezpečenie. Začnite plánovať bezpečnostné metódy, ktoré budete mať s prideleným tímom. Tiež každý deň je potrebné urobiť zmeny v aplikácii alebo vykonať podstatnú revíziu, aby bolo možné zvážiť zváženie bezpečnostného tímu, aby určili, čo robiť, ak dôjde k nepredvídaným udalostiam..

Zaujímajte sa o rozhrania API

Rozhranie programovania aplikácií, alebo môžete povedať API, je nevyhnutnou súčasťou vývoja backendu, ktorý podporuje aplikácie na vzájomnú komunikáciu. Ale keďže sú očividne trvalé, môžu mať problémy s bezpečnosťou. Tu sú podrobné informácie o tom, prečo a ako zabezpečiť rozhranie API.

Buďte v bezpečí pomocou rozhrania Back-end

Značný počet rozhraní API typu back-end predpokladá, že sotva sa k nej môže dostať aplikácia, o ktorej bolo nahlásené, že k nej má prístup. Táto skutočnosť je však ďaleko od toho. Servery typu back-end by mali mať zavedené bezpečnostné systémy na ochranu pred škodlivými útokmi. Preto musíte zaistiť, aby boli všetky API autentifikované na základe mobilnej platformy, od ktorej očakávate kódovanie, pretože transportné procesy a autentifikácia API sa môžu v jednotlivých platformách líšiť.

Choďte na tokeny Vybavovanie relácií

Token je „malé hardvérové ​​zariadenie riadené vlastným povolením na autorizáciu vstupu do systémového účtu.“ V súčasnom svete aplikácií vývojári používajú tokeny na efektívnejšie zvládnutie relácií používateľov. Jednoducho môžete obrátiť token.

Je potrebné overenie na vysokej úrovni

Ako už bolo uvedené vyššie, mnohým narušeniam bezpečnosti dochádza v dôsledku slabej autentifikácie. Preto sa stáva rozhodujúcou pre použitie silnejšej autentifikácie. Autentifikácia sa často týka hesiel. Ako tvorca aplikácie je vašou povinnosťou podporovať používateľov, aby sa zaujímali o heslá. Na ilustráciu si môžete vytvoriť svoju aplikáciu, aby akceptovala iba silné alfanumerické heslá, ktoré je možné obnoviť každé tri mesiace..

8 krokov na zvýšenie bezpečnosti mobilných aplikácií

Dvojfaktorová autentifikácia je tiež skvelý nápad na zabezpečenie mobilnej aplikácie. Ak vaša aplikácia umožňuje dvojfaktorové overenie, predtým bude používateľ vyzvaný, aby po prihlásení zadal kód doručený do svojich textov alebo e-mailov. Ak hovoríme viac o moderných metódach overovania, zahŕňa to aj biometrické údaje, ako napríklad skenovanie sietnice. a odtlačky prstov.

Spustite najlepšie šifrovacie nástroje a techniky

Úlohou číslo jedna pre silnejšie šifrovanie je výber správy kľúčov. Uložte kľúče do bezpečných nádob. Nikdy ich nedávajte lokálne na server.

Navrhnite pravidlá prístupu

Ak chcete obmedziť útokovú plochu svojej aplikácie, je potrebné používať iba zabezpečené knižnice a rámce. Aplikácia, ktorú vytvárate, by mala byť v súlade so spoločnými zásadami implementovanými IT manažérmi organizácie alebo Google Play a Apple App Store.

Testovanie programu

Je šokujúce, že veľa vývojárov nekontroluje svoj kód. Je nevyhnutnou súčasťou vypracovania kódexu kvality. Preto je iba časť procesu zabezpečenia aplikácie zameraná na vytvorenie skvelej mobilnej aplikácie.

Aby bola zabezpečená aplikácia, tím by mal pravidelne vyhodnocovať kód a analyzovať medzery v zabezpečení, ktoré by sa mohli vyskytnúť pri porušení údajov.

záver

Používanie mobilných telefónov sa často zvyšuje, keď hackeri číhajú, aby pokúsili ukradnúť citlivé informácie a ohroziť bezpečnosť aplikácií. Vďaka robustnej mobilnej bezpečnostnej stratégii a špičkovému vývojárovi mobilných telefónov, ktorý vám pomôže rýchlo reagovať na hrozby a chyby, bude vaša aplikácia pre používateľov bezpečnejším a spoľahlivejším miestom a chráni ich lojalitu (a vaše pomôcky) pre budúcnosť.

Tvorcovia aplikácií musia pri vytváraní svojich mobilných aplikácií prijať riziká spojené s hrozbami kybernetickej bezpečnosti a narušením údajov. Vykonaním vyššie uvedených metód zabezpečenia mobilných aplikácií budú schopné zabezpečiť aplikácie aj údaje v nich. Vykonávanie týchto metód nie je náročné. Tvorcovia aplikácií a vývojári vyžadujú globálny prístup k vývoju aplikácií a mali by sa zaoberať všetkými okolnosťami, ktoré ovplyvňujú bezpečnosť aplikácií.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map