Kaip atlikti išsamų SEO auditą savo svetainėje

Norėdami įsitikinti, kad visi SEO metodai veikia praktiškai, turite atlikti išsamų savo svetainės SEO auditą.


Galėsite pasakyti, kurie metodai ir strategijos pritraukia srautą ir leidžia pasiekti jūsų tikslinę auditoriją, o kurie nėra tokie, kad galėtumėte patobulinti juos ar susitelkti į naujus.

Pagal Johnas Mastersonas, kuris dirba SEO specialistu „SuperiorPapers“,  štai ką reikia patikrinti norint atlikti išsamų jūsų svetainės SEO auditą:

Svetainės struktūra

 1. Sukurkite XML svetainės schemą

XML svetainės žemėlapio buvimas leidžia paieškos varikliams nustatyti, kurie URL iš tikrųjų yra jūsų svetainėje, kad jie galėtų greičiau juos nuskaityti. Jums taip pat reikia svetainių schemų, kad įsitikintumėte, jog į jūsų svetainę žiūrima kaip į pirminį turinio šaltinį, jei kas nors ją nukopijuoja ar pateikia nuorodą, kad „Google“ nepatirtų sankcijų.

Galite naudoti tokius įrankius kaip svetainės žemėlapių generatorius arba „Free XML Sitemap Validator“ automatiškai sugeneruoti jūsų svetainės schemą.

 1. Redaguoti robots.txt failą

„Robots.txt“ failas reikalingas, kad paieškos sistemos vorai nurodytų, į kokius puslapius jie turėtų atsižvelgti, tikrindami jūsų svetainę.

Redaguodami failo turinį, galite užkirsti kelią tikrinimo programos dubliavimui turinio indeksuoti arba įsitikinkite, kad jie nenuskaito atskirų jūsų svetainės puslapių, kuriuos norite laikyti privačius ir nepriklausančius SERP. Vėlgi, jūs galite sukurti savo robots.txt failas rankiniu būdu arba automatiškai; viskas priklauso nuo tavęs.

 1. Patikrinkite peradresavimus

Naudodami 301 peradresavimo komandą, jūs informuojate paieškos variklius, kad puslapis nebegalimas, ir peradresuojate juos nauju adresu. Todėl jie pašalins seną URL iš savo rodyklės ir prisimins naują.

Be to, tai leis jums stebėti srautą, kurį gauna jūsų 404 puslapis. 301 peradresavimą galite įgyvendinti naudodami Peradresuoti patikrinimą.

Puslapio struktūra

 1. Pavadinimas ir meta aprašymas

Atminkite, kad jūsų pavadinimas nesutampa su jūsų straipsnio antrašte. Jūsų pavadinimo ilgis turėtų būti nuo 55 iki 65 simbolių (įskaitant tarpus), nes būtent taip bus rodoma SERP.

Meta aprašymas neturėtų būti ilgesnis nei 160 simbolių (nes jo rodymui naudojamas 600 pikselių talpyklos), nes visi papildomi simboliai bus nukirpti. Svarbu įtraukti tikslinį raktinį žodį į abu. Galite peržiūrėti, kaip jie atrodys rezultatuose SEO „Mofo“.

 1. „Alt Tag“

Šiomis dienomis būtina turėti tinkamų ir aukštos kokybės vaizdų savo svetainėje, tačiau nepamirškite į savo atvaizdus įtraukti aukščiausio lygio žymas ir pavadinimus, kurie yra svarbūs ir apibūdinantys. Patikrinkite vaizdo pavadinimo žymas naudodami Vaizdo Alt testas.

 1. URL

Kitas veiksnys, prisidedantis prie jūsų bendrojo SEO, yra URL, kurie yra svarbūs, ir, pageidautina, kuriuose yra jūsų raktinis žodis, nes tai padeda „Google“ nustatyti jūsų turinio ir URL ryšį. Galite susikurti savo URL automatiškai arba rankiniu būdu.

Naudojamumas

 1. Mobilus draugiškumas

Kadangi išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai tapo dominuojančiais įrenginiais, per kuriuos vartotojai naudoja turinį, turite įsitikinti, kad jūsų svetainė yra patogi mobiliesiems. Be to, „Google“ mobilus skaitytuvas atsižvelgia į tai reitinguodamas savo svetainę. Galite išbandyti mobilumas čia.

 1. Pakrovimo greitis

Kitas svarbus reitingo veiksnys, bent jau kalbant apie „Google“, yra įkrovos greitis. Svetainės, kurių įkėlimas užtrunka ilgiau, o didesnis atmetimo rodiklis ir trumpesnis puslapių laikas, o tai reiškia, kad vartotojai neturi per daug kantrybės lėtoms svetainėms. Norėdami patikrinti, kaip jūsų svetainė veikia šiuo aspektu, galite naudoti čia minėtus įrankius.

Sveikatos patikrinimai

 1. Sugadintos nuorodos

Sugadintos nuorodos, tiek išorinės, tiek vidinės, gali paveikti jūsų SEO, taip pat bendrą vartotojo patirtį. „Google“ robotai reguliariai tikrina nuorodas, tai reiškia, kad turite skirti laiko ir periodiškai tikrinti siunčiamas nuorodas. Norėdami rasti klaidingą, galite naudoti neveikiančių saitų tikrinimo įrankius.

 1. Pasikartojantis turinys

Turėdami kopiją turinio, „Google“ galite sulaukti nuobaudų, net jei tai padarėte netyčia ar teisingai nurodėte savo šaltinius. Naudokite Mažos SEO priemonės Plagiato tikrintuvas įsitikinti, kad jūsų turinys yra originalus ir unikalus.

SEO audito priemonių rinkinys (premijos turinys)

Taip pat galite naudoti šiuos įrankius, kad SEO auditas būtų išsamesnis:

 • Rėkianti varlė – Šis įrankis yra interneto skelbimų tikrinimo programa, leidžianti giliau susipažinti su svetainių SEO tikrinant vaizdus, ​​nuorodas, CSS, programas ir pan. Tai taip pat yra darbalaukio programos forma, todėl procesas spartėja.
 • SEMrush svetainės audito įrankis – Naudodami šį įrankį galite efektyviai ir nuodugniai išanalizuoti savo svetainę. Tai gali užfiksuoti visas klaidas, taip pat pateikti rekomendacijas. Tai partinis kūrinys – tai galimybė palyginti auditus, o tai leidžia suprasti, kiek jūs patobulinote.

„Geek Flare“ lankytojai sulaukia specialus 14 dienų bandymas SEMrush.

 • „Google“ paieškos pultas – „Google Search Console“ yra svarbi priemonė norint išlaikyti jūsų svetainę, taip pat leidžiančią jai geriau sąveikauti su „Google“. Geba pastebėti įvairiausias klaidas.
 • „WooRank“ – Naudodamiesi „WooRank“ galite nuskaityti savo svetainę ir nustatyti indeksavimo problemas, išsiaiškinti, ar trūksta metaduomenų, rasti pasikartojantį turinį, patikrinti nuorodas ir dar daug daugiau.
 • „Zadro“ interneto SEO auditorius – Šis SEO audito įrankis suteikia jums tiek puslapio autoritetą, tiek domeno valdymą jūsų svetainei, „Google“ puslapio greitį, svarbiausius raktinius žodžius, buvimą socialinės žiniasklaidos nuorodose ir kt..

Prieinamumo ir našumo tikrinimo įrankiai

 • txt analizatorius – Leidžia jums daugiau išnaudoti savo robots.txt failą kruopščiai išanalizavus ir pasiūlius, kaip jį patobulinti.
 • YSlow – Naudodami „YSlow“ galėsite stebėti kiekvieno komponento, kurį sudaro jūsų svetainė, našumą ir sužinoti, ką galite padaryti, kad jis veiktų greičiau.
 • Meta Tag analizatorius – Analizuokite ne tik savo metažymas, bet ir antraštes, URL ir raktinius žodžius savo turinyje.

Grįžtamojo ryšio tikrintojai

 • Ahrefai – „Ahrefs“ ne tik leidžia pagerinti srautą, bet ir stebėti, ką daro jūsų konkurentai, ir išsiaiškinti, ką jie daro geriau nei jūs.
 • Didingas – „Majestic“ leidžia peržiūrėti visas naršomo puslapio nuorodas, nes jis remiasi didžiausia pasaulyje nuorodų rodyklės duomenų baze..

„Broken Link“ šaškės

 • Sugedusių nuorodų tikrintuvas – Naudodamiesi šiuo įrankiu galite stebėti nuorodų, esančių jūsų straipsniuose, puslapiuose, komentaruose ir laukuose, būklę. Taip pat aptikkite trūkstamus vaizdus, ​​peradresavimus ir ieškokite nuorodų pagal URL. Taip pat galite pasirinkti gauti pranešimą el. Paštu arba per programos informacijos suvestinę.
 • „Xenu Link Sleuth“ – Neleisk, kad paprasta sąsaja tave apgaudinėtų. „Xenu Link Sleuth“ labai gerai suranda nutrūkusias nuorodas interneto svetainėse.
 • „W3C“ nuorodų tikrintuvas – Tiesiog įklijuokite URL lauke, o įrankis pateiks jums suvestinę, išsaugos slapuko parinktis ir pan..

Kopijuoti turinio ir plagiato tikrintojai

Puslapio greičio tikrintojai

 • „PageSpeed“ įžvalgos – Patobulinkite savo puslapio greitį visuose įrenginiuose naudodami šiuos paprastus ir efektyvius įrankius.

Išvada

Naudodamiesi šiais turimais įrankiais ir patarimais galėsite atlikti neįtikėtinai kruopštų savo svetainės SEO auditą ir pagerinti jos našumą bei reitingą, užuot tiesiog atspėję, kas veikia, o kas ne. Pradėkite juos naudoti jau šiandien.

ŽENKLAI:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map