Suprasti tikrąjį svetainės ir programų naudotojų stebėjimą

Realus vartotojo stebėjimas (RUM) yra testavimo būdas, kuriuo renkama ir analizuojama vartotojo sąveika su svetainės puslapiais ar programa.


Tai pasyvus stebėjimo sprendimas, apimantis duomenų rinkimą, kai puslapiai pradedami krauti, ir tai daroma lankytojui naršant svetainėje. Tai suteikia įžvalgos apie tai, kaip tikrieji lankytojai naudojasi svetaine, įskaitant našumą pagal vartotojo šalį, naršyklę, įrenginį ir kitus kintamuosius.

Praktiškai RUM įrankis nuolat stebės vartotojo sąveiką su svetaine ar programa, analizuodamas skirtingų komponentų ir paslaugų pasiekiamumą, funkcionalumą ir reagavimą. Jis analizuoja vartotojo patirtį, tikrindamas metriką, tokią kaip operacijos kelias, įkėlimo laikas, reagavimo laipsnis ir kita, taigi leidžia identifikuoti komponentus, mažinančius našumą, ir tuos, kuriuos reikia optimizuoti..

Taigi administratoriai ar kūrėjai gali nustatyti ir spręsti su vartotojais susijusias problemas, tokias kaip lėti puslapiai, netinkamai veikiančios nuorodos, tinklo vėlavimai dėl geografinių regionų, naršyklių nesuderinamumo problemos ir kt..

Dalis RUM parodymų apima:

 • Stebimų puslapių, įskaitant lėčiausio įkėlimo komponentus, našumas
 • Puslapiai, kuriuos vartotojas pasiekia, atlieka veiksmus ir, jei yra kokių nors problemų
 • Naudotojų, turinčių geriausią patirtį, tipai ir tie, kurie susiduria su tokiomis problemomis kaip lėtas atsakymas kartu su konkretaus vartotojo duomenimis, pvz., Vietos, įrenginiai, naršyklės ir OS tipai bei versijos
 • Jei naujausi atnaujinimai, atnaujinti ar kodo pakeitimai daro įtaką vartotojo patirčiai

Sintetinis testavimas & RUM

Svetainės našumas yra kritinė vartotojo patirties dalis, nes beveik kiekvienas lankytojas tikisi greitai įkeliančio puslapio ir sklandaus naršymo. Prastai veikianti svetainė lankytojus ir vartotojus atitolins, todėl reikės stebėti ir spręsti bet kokias našumo problemas.

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei 50% mobiliųjų įrenginių vartotojų dažnai palieka svetainę ar programą, kai įkėlimas trunka ilgiau nei 3 sekundes. Iš jų apie 40% nepatenkintų lankytojų gali niekada negrįžti. Taigi svetainės stebėjimas yra labai svarbus užtikrinant, kad jis atitiks vartotojo lūkesčius.

Šiandien yra platus svetainių testavimo įrankių asortimentas, kuris administratoriams ir verslo savininkams suteikia informacijos apie įvairias našumo metrikas, pasiekiamumą, krovimo laiką ir kt..

Šie sprendimai apima nemokamus sintetinius bandymus ir realų vartotojo stebėjimą. Sintetinis testavimas analizuoja svetainę pagal automatizuotus programinės įrangos scenarijus ar robotus, kurie imituoja vartotojo veiksmus. Kita vertus, RUM analizuoja vartotojų veiklą, kai jie prisijungia ir sąveikauja su svetainių puslapiais ar žiniatinklio programomis.

Realiame pasaulyje vartotojo veiksmai ir patirtis yra tokie dinamiškas ir nenuspėjamas, taigi reikia pamatyti, kaip interneto paslaugos reaguoja į įvairius prašymus skirtingomis sąlygomis.

Pvz., El. Prekybos svetainėje vartotojui gali kilti problemų dėl mokėjimo būdo dėl vietos ar kitų priežasčių. Jei nepavyks, kūrėjas turi išsiaiškinti, kas nutiks, jei vartotojas spustelės netikėtą nuorodą, mygtuką „Atgal“ ir pan. (T. Y. Kas nutiks krepšeliui?).

Tikrojo vartotojo stebėjimo įrankiai suteikia įžvalgos apie tai, kaip tikrasis lankytojas sąveikauja su svetaine, o sintetiniai testai pateikia panašų įvertinimą, ką patirs laukiamas vartotojas..

RUM poreikis

Daugelis šių dienų svetainių ir programų tapo dinaminėmis sistemomis, paskirstytomis skirtingoms technologijoms, kurios keičiasi kasdien. Dažniausiai kai kurie atnaujinimai, patobulinimai ar kodo modifikacijos gali paveikti tam tikrų ar visų vartotojų našumą. Norint užtikrinti, kad pakeitimai nepablogintų našumo, reikia stebėti svetainės komponentus ir išspręsti visas problemas.

Augant svetainių dydžiui ir auditorijai, didėja ir vietų, ir įvairių įrenginių, operacinių sistemų bei naršyklių skaičius. Ir kiekvienas iš jų turi įtakos vartotojo patirčiai. Analizuodami, kaip kiekvienas lankytojas sąveikauja su svetainės puslapiais ar programomis, pateikiama naudingų įžvalgų ir būdų identifikuoti sritis ar komponentus, kuriems reikia dėmesio ar optimizavimo..

Nors yra keletas žiniatinklio tikrinimo įrankių, RUM teikia geresnę vartotojo operacijų kelio analizę, remiantis įvairiomis unikaliomis metrikomis. Tai ypač naudinga nustatant vartotojo problemas, kurios gali kilti atnaujinus aparatinę ir programinę įrangą, atnaujinimus, kodo pakeitimus, svetainės modifikacijas, tinklo pakeitimus ir kt..

RUM pranašumai

Šis stebėjimas leidžia svetainės administratoriams pamatyti, kada ir kur blogėja našumas, srautą šiuo metu, paveiktą metriką ir dar daugiau.

Pagrindiniai realiojo vartotojo stebėjimo pranašumai yra;

 Pateikite įžvalgų, kaip realūs vartotojai sąveikauja ir naudojasi programa. RUM ne tik nustato optimizavimo galimybes, bet ir naudingas nustatant būsimus atnaujinimo poreikius ar patobulinimus.

 • Nustatomas geografinis vartotojų pasiskirstymas ir tai, kaip programa ar puslapiai reaguoja į skirtingų regionų užklausas.
 • Nustatyti, kaip realūs vartotojai naudojasi; tai apima tinklo, serverio ir kitų išteklių naudojimo, atsižvelgiant į faktinius vartotojus, nustatymą.
 • Pasiekite visišką svetainės matomumą, taigi greičiau nustatykite ir spręskite našumo problemas
 • Raskite didelio našumo puslapį, sužinokite, kaip reaguoja skirtingos funkcijos ir spręskite problemas, susijusias su lėtais komponentais.
 • Pašalinkite akląsias zonas, taigi pagerinkite vartotojo patirtį ir aptarnavimą
 • Atsekite lankytojų operacijų kelią ir sužinokite, kurioje vietoje kyla problemų, taigi greičiau jas išspręsite

Kaip veikia RUM?

RUM sprendimas naudoja kliento ar serverio įrankių rinkinį, pvz., Scenarijų, agentų ir tinklo šnaferių testavimą, kad patikrintų svetainės komponentus, kai vartotojai sąveikauja su puslapiais ar programa.

Lankytojams naršant svetainėje ar sąveikaujant su puslapiais, agentas klausosi viso srauto rinkdamas spektaklio, įtraukimo ir kitą naudingą metriką..

 • Našumo metrika apima puslapio įkėlimo laiką, reagavimą, pralaidumo naudojimą ir kt.
 • Įtraukimo metrika, tokia kaip atmetimo rodikliai, konversijos ir dar daugiau.
 • Naudotojui būdinga metrika, tokia kaip vartotojo atvykimo vieta, įrenginys, naršyklės tipas ir versija, nešiklio greitis ir kiti kintamieji, turintys įtakos vartotojo patirčiai.

Kai agentas surenka duomenis vartotojui, jis siunčia juos į analizės platformą, kur jie yra rūšiuojami ir išdėstomi pagal apibrėžtus parametrus. Tada sprendimas atspindi lengvai suprantamų ir pritaikomų formatų analizę, tokią kaip diagramos, juostos, grafikai ir kitos vizualizacijos..

Stebėjimo proceso metu RUM įrankis, atlikdamas šiuos veiksmus, renka duomenis apie vartotojo patirtį.

 • Įkeliamas scenarijus: Tai suleidžia mažas scenarijus viršutinėse puslapių etiketėse, kad būtų galima stebėti puslapius juos įkeliant.
 • Įrašymas: Scenarijus renka atitinkamus našumo duomenis, kai stebimas puslapis toliau įkeliamas. Tai apima puslapį, informaciją apie laiką, komponentus ir kt.
 • Siųsti duomenis: Kai puslapis bus visiškai įkeltas, scenarijus siųs surinktus duomenis į serverį.
 • Apdorojimas: Tada serveriai apdoros duomenis ir surinks vartotojo aplinką, našumo duomenis ir kitą svarbią informaciją, kurią tada išsaugos duomenų bazėje. Tai taip pat nustatys lėtumą, klaidas, naršymo problemas ir kitas kiekvieno puslapio ir vartotojo problemas.
 • Agregacija: Norėdami sugeneruoti ataskaitas, serveris tvarko gautus duomenis pagal tokius kintamuosius kaip vieta, peržiūrėti puslapiai, įrenginio tipo operacinė sistema ir naršyklės tipai bei versijos. Tai leidžia lengviau peržiūrėti puslapius, pasiekiamumą ir našumą atsižvelgiant į skirtingus vartotojų įrenginius, naršykles ir regionus.
 • Perspėjimas: Kai RUM įrankis nustato kritinę problemą, jis gali perspėti atitinkamus veiksmus.

Kai kurie įrankiai suskirsto duomenis į puslapių rodinius – parodydami kiekvieno puslapio duomenis. Čia taip pat rodomi visi vienas po kito einantys puslapio peržiūros kiekvienam vartotojui kartu su kitais veiksmais. Jie taip pat turi galimybę rūšiuoti duomenis pagal išsamią informaciją, tokią kaip URL, puslapio rodinius ir apsilankymo laiką, ir bet kokią kitą vartotojui būdingą informaciją, pvz., Įrenginį, naršyklę, regioną ir kt..

Duomenų rinkimo metodas

Yra įvairių RUM metodų su skirtingomis savybėmis ir diegimo metodais. Daugeliu atvejų įrankio ar metodo pasirinkimas priklauso nuo to, kuriuos reikia stebėti, biudžetą, mastą, ataskaitas ir kt. Įprastos priemonės yra pagrįstos viena iš šių duomenų rinkimo metodų..

 • Serverio duomenų rinkimas naudojant slapukus
 • Naršyklės pusė naudojant „JavaScript“ ar agentus
 • Hibridinis metodas, apjungiantis serverio ir naršyklės duomenų rinkimą

Kas reikalauja RUM?

RUM ataskaitos, paprastai pateikiamos informacijos suvestinėse, yra naudingos žiniatinklio valdytojams, kūrėjams, valdytojams, verslininkams ir kitoms suinteresuotosioms šalims..

Tiksliau,

 • Skaitmeninių gaminių valdytojai gali patikrinti, ar programos ar svetainės atitinka reikalavimus, ir, jei siūlo prastesnį našumą, leisti jas ištaisyti.
 • Priemonės kūrėjai: įsitikinkite, kad kodai, pakeitimai, naujos funkcijos ir kiti komponentai veikia tinkamai.
 • Techniniai klientai: informacijos suvestinės arba ataskaitos leidžia techniniams žmonėms patekti į svetainę ar programą ir nustatyti, ar yra problemų, į kurias reikia atkreipti dėmesį.

Kiekvienas, vykdantis internetinį verslą ir rimtai vertinantis vartotojo patirtį, turėtų apsvarstyti realų vartotojo stebėjimą.

Išvada

Sudėtingas įvairių tinklo, aparatinės įrangos ir programinės įrangos komponentų derinys šių dienų svetainėse ir programose, prasmingas vartotojo patyrimas gali būti iššūkis, ypač kai kyla keletas šių nesklandumų. Tikrojo vartotojo stebėjimas suteikia galimybę analizuoti svetainę ir gauti rezultatus remiantis realiojo pasaulio lankytojais.

ŽENKLAI:

 • Stebėjimas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map