מבוא מובהק למתחילים

שמעתי על Ansible אך אינך בטוח מה זה? אל תדאג, תדע על Ansible בחמש הדקות הבאות.


מה הוא מובהק?

Ansible הוא כלי DevOps בקוד פתוח שיכול לעזור לעסק בניהול תצורה, פריסה, הקצאה וכו ‘. זה פשוט לפריסה; זה ממנף את SSH לתקשורת בין שרתים. היא משתמשת בספר ההשמעה כדי לתאר עבודות אוטומציה, ו- bookbook משתמש בשפה פשוטה מאוד YAML.

Ansible מספק אמינות, עקביות ומדרגיות לתשתית ה- IT שלך. באפשרותך להפוך אוטומטית תצורות של מסדי נתונים, אחסון, רשתות, חומות אש באמצעות Ansible. זה מוודא שכל החבילות הנחוצות וכל התוכנות האחרות תואמות בשרת להפעלת היישום.

ניקח דוגמא; יש לך גרסת ניפוי של יישום שבנוי על C ++ חזותי. כעת אם ברצונך להריץ את היישום במחשב, תצטרך לעמוד בכמה תנאים מוקדמים כמו קבצי DLL של ספריית Microsoft Visual C ++, ותצטרך להתקין C ++ חזותית במחשב שלך. אז זהו החלק בו Ansible תוודא שכל החבילות הבסיסיות הללו וכל התוכנות מותקנות במחשב שלך כך שהיישום שלך יכול לפעול בצורה חלקה בכל הסביבות, יהיה זה סביבת הבדיקה או הייצור..

הוא כולל גם את כל הנתונים ההיסטוריים של היישום שלך, כך שאם בכל עת תרצה לחזור לגירסה הקודמת, או שאתה רוצה לשדרג אותם, אתה יכול בקלות לעשות זאת.

בואו נסתכל על כמה מהתכונות הבאות.

ללא סוכן – מה שאומר שאין שום תוכנה או סוכן כלשהו המנהל את הצומת כמו פיתרון אחר כמו בובה ושף.

פייתון – בנוי על גבי פיתון, שהוא מהיר ואחת משפות התכנות החזקות בעולם של ימינו.

SSH – פרוטוקול אימות רשת פשוט ללא סיסמה שהוא מאובטח. לכן האחריות שלך היא להעתיק מפתח זה ללקוח

לדחוף אדריכלות – דחף אליהם את התצורות הדרושות, לקוחות. כל שעליכם לעשות הוא לרשום את התצורות (ספר ההשמעה) ולדחוף את כולם בבת אחת לצמתים. אתה רואה כמה חזק יכול להיות לדחוף את השינויים לאלפי שרתים תוך דקות.

להכין – דרישה ותצורה מינימליים הדרושים בכדי שהוא יעבוד.

אדריכלות תשובה

אדריכלות אחראית - מה אחראי

נתחיל עם ענן ציבורי / פרטי שהוא שרת לינוקס. זה יכול גם לשמש כמאגר עבור כל התקנות ותצורות ה- IT.

לארכיטקטורה לעיל יש חבורה של מנחה מכונות שאליהן השרת האחראי מתחבר ודוחף את ספרי המשחק דרך SSH.

יש לזה מנוע אוטומציה אחראי באמצעות אילו משתמשים יכולים להפעיל ישירות ספר פלייקס שמתפרס על המארחים. ישנם מספר רכיבים במנוע האוטומציה האחראי. הראשון הוא א מלאי מארח. זוהי רשימה של כל כתובות ה- IP של כל המארחים.

הבא, יש מודולים. Ansible מגיע עם מאות מודולים מובנים ומודולים הם אותם פיסות קוד שמתבצעות כאשר אתה מנהל ספר משחק. ספר השמעה מכיל הצגות, מחזה מכיל משימות שונות והמשימה כוללת מודולים.

כשאתה מנהל ספר השמעה, זה המודולים שמתבצעים במארחים שלך, ומודולים אלה מכילים פעולה בהם. לכן, כשאתה מנהל ספר משחק, הפעולה הזו מתרחשת במכונות המארח שלך. אתה יכול גם להכין את המודולים המותאמים אישית שלך. כל שעליך לעשות הוא לכתוב כמה שורות קוד ולהפוך אותו למודול שלך, ותוכל להריץ אותו בכל עת שתרצה.

ואז יש לאדריכלות ספרי משחק. ספרי Play כאן למעשה מגדירים את זרימת העבודה שלך מכיוון שלא משנה מה המשימות שתכתוב בספר משחק, זה יבוצע באותו סדר שכתבת אותם. לדוגמה, אם כתבת שתתקין חבילה תחילה ואז תתחיל, היא תעשה אותו דבר. ספרי משחק הם פשוטים מאוד לכתוב קוד YAML. קוד YAML הוא שפת סידורי נתונים פשוטה מאוד; זה די דומה לאנגלית.

בשלב הבא, בארכיטקטורה יש תוספים. תוספים כאן הם סוגים מיוחדים של מודולים. תוספים אלה מופעלים לפני שמודול מופעל על הצמתים. תוספים מבוצעים במכונת הבקרה הראשית למטרות רישום. יש לך יישומי פלאגין חוזרים מכיוון שזה מאפשר לך להתחבר לאירועים חשובים שונים למטרות תצוגה ורישום. תוספי מטמון משמשים לשמירת מטמון של עובדות כדי להימנע מפעולות איסוף עובדות יקרות. ל- Ansible יש גם תוספי פעולה, שהם מודולים מקדימים, והם יכולים לבצע משימות במחשב הבקר לפני שמתקשרים למודולים עצמם..

לארכיטקטורה יש תוספי חיבור. לא תמיד יש צורך להשתמש ב- SSH לצורך חיבור למכונות המארחות שלך; אתה יכול גם להשתמש בתוסף חיבור. לדוגמה, ansible מספקת לך תוסף חיבור למכולות של dock ושימוש בתוסף החיבור הזה, אתה יכול להתחבר בקלות לכל מכלי ה- Docker ולהתחיל להגדיר מיד..

זה הכל קשור לארכיטקטורה. בשלב הבא, אני אגיד לך איך זה בדיוק עובד.

כמה עובד נכון?

איך אחראי עובד

עובד על ידי חיבור לצמתים ודחיקת תוכניות קטנות המכונות מודולים אחראיים. לאחר מכן, Ansible מבצע מודולים אלה באמצעות SSH כברירת מחדל ואז מסירים אותם בסיום.

צומת ניהול מובהק הוא צומת השליטה, השולט על כל ביצוע ה- Playbook. זהו הצומת ממנו אתה מפעיל את ההתקנה, וקובץ המלאי מספק את רשימת המארח שאליו יש להפעיל את המודולים. צומת הניהול יוצר חיבור ssh ואז הוא מבצע את המודולים במחשבים המארחים ומתקין את המוצר. זה מסיר את המודולים לאחר התקנתם. אז ככה עובד אחראי.

בשלב הבא יתכן ותהיה מעוניין ללמוד להתקין ולהגדיר את Ansible.

כיצד להתקין ולהגדיר תשובה באובונטו?

סיכום

אני מקווה שעכשיו יש לך רעיון לגבי Ansible כדי להתחיל את זה. Ansible הוא מחליף משחק באיך אתה מנהל את התשתית ואם אתה Sysadmin או מפתח, אז אתה יכול לבדוק את זה אימונים ידניים לקדם את הכישורים.

תגיות:

  • תשובה

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map