Kā dīkstāve un ātrums ietekmē jūsu vietni [Infographic]

Kopīgi izpētīsim, kā dīkstāve un lēnais lapas ielādes laiks sadedzina caurumu kabatā un kā jūs varat nodrošināt savas vietnes ātrumu.


Dīkstāves un ātruma infografikas ievads

Vairs nav noslēpums, ka lēnāka vietne ir kaitīga jūsu vietnei. Ja jūsu vietne netiek ielādēta pietiekami ātri, jūs zaudējat klientus, iespējams, diezgan lielus ieņēmumus.

Patiesais jautājums ir, kāds ir labs slodzes laiks?

Nu, jūs to varat uzzināt, to apzinoties 53% mobilo lietotāju pamet vietni, ja ielāde prasa vairāk nekā trīs sekundes. Tātad vietnes, kuras ielādēšana prasa vairāk nekā 4 sekundes, uzskata par vislēnāko, kamēr vidējais pieļaujamais ielādes laiks ir divas līdz trīs sekundes.

Kāda vietnes dīkstāve varētu jums maksāt

Pirms izpētīt dīkstāves sekas, vispirms apskatīsim, kas patiesībā ir dīkstāve. Tas ir tad, kad vietne nav tiešsaistē vai arī tā neļauj lietotājiem darīt to, kas viņiem bija jādara, pirmkārt,.

Dīkstāves dēļ uzņēmumi zaudē vidēji 7900 USD par katru minūti, kad vietne nedarbojas. Viena gada laikā maziem un vidējiem uzņēmumiem tas varētu sasniegt līdz 1 000 000 USD. Citiem vārdiem sakot, par katru minūti, kad vietne darbojas, bizness zaudētu 66,240 USD.

Izmantojot šādus piemērus, varat spriest par dīkstāves nelabvēlīgo ietekmi:

 • Vienas dienas dīkstāve Facebook radītu ieņēmumu zaudējumus USD 11,7 miljoni.
 • Twitter var zaudēt ieņēmumus līdz 20 000 USD vienas dienas pārtraukumam.
 • Ja eBay nokrītas divdesmit četras stundas, tas var ciest ieņēmumu zaudējumus no satriecošas 28 miljoni USD.
 • 40 minūšu dīkstāve Amazon ir vienāda ar ieņēmumu zaudējumiem 20 000 USD.

Kas var izraisīt dīkstāvi?

Dīkstāvi var saistīt ar vairākiem cēloņiem. Piemēram, hakeru uzbrukums var izraisīt nolaupītas lapas, kuras neizdodas ielādēt četru sekunžu laikā. Pie citiem līdzīgiem faktoriem pieder sistēmas kļūdas, ierīču kļūdas un DDoS uzbrukumi, kā arī cilvēku kļūdas, kas var izraisīt HTTP kļūdas, nederīgas lapas un lēnu ielādes laiku..

Agrāk daudzas populārākās vietnes ir piedzīvojušas dīkstāvi dažādu faktoru dēļ, piemēram, cilvēku kļūdām vai hakeru uzbrukumiem. Slaveni vārdi, piemēram, Samsung, Ikea un Flipkart, visi iepriekš ir kļuvuši par dīkstāves upuriem.

Kā dīkstāve un ātrums ietekmē jūsu vietnes infografiku

Dīkstāves sekas

Dīkstāve var radīt vairākas problēmas. Tie ietver:

1. Vietnes trafika un ieņēmumu zaudēšana

Ir vispārzināms, ka neviens lietotājs nevēlas izmantot lēnu vietni. Lai skatītos perspektīvā, apskatiet visus šos skaitļus. Ja jūsu vietne padara 100 000 USD dienā, tad uzlabojums par vienu sekundi varētu ienest papildu USD 7000 dienā. Vilciena līnija samazināja tā latentumu tikai par 0,3 sekundēm visā piltuvē. Rezultātā klienti pavadīja papildus USD 11,5 miljoni gadā.

Tāpat lēnā ielādes laika dēļ tiešsaistes mazumtirgotāji redz kopējo 18 miljardi USD gadā pamestu iepirkumu ratiņu veidā. Nesen Amazon veica pārbaudi, kas parādīja, ka e-komercijas gigants zaudēs līdz 1,6 miljardi USD katru gadu, ja viņu ātrums samazinājās tikai par vienu sekundi.

Papildus ieņēmumiem tiks smagi ietekmēta arī vietnes trafiks. Papildu 0,5 sekundes katras meklēšanas lapas ģenerēšanai, iespējams, trafiks samazināsies par 20%. Tikmēr 0,4 sekunžu nobīdes laiks var samazināt satiksmi par 0,44%. Saskaņā ar Google veiktajiem pētījumiem, kad lapas ielādes laiks palielinājās līdz 5 sekundēm, arī atlēcienu līmenis palielinājās līdz 90%.

2. Klientu apmierinātības zaudēšana

Tikai vienas sekundes aizkavēšanās var samazināt klientu apmierinātību līdz 16%. Citiem vārdiem sakot, daudzi klienti diez vai vēlētos atgriezties lapā, kas lēnām ielādējas.

Līdzīgi, 75% lietotāju neatgriezīsies vietnē, ja tā netiks ielādēta četru sekunžu laikā. 39% cilvēku arī pamet vietni, ja attēlu paņemšana ir pārāk ilga. Atcerieties, ka viena sekunde var būt noteicošais punkts starp sliktu mijiedarbību un veiksmīgu darījumu.

3. Slikta publicitāte

Dīkstāves nelabvēlīgā ietekme nebeidzas tikai ar klientu zaudēšanu. Patiesībā, 44% klientu stāsta citiem apkārtējiem par slikto pieredzi, kāda viņiem bijusi tiešsaistē. Galu galā tas samazina potenciālo jauno klientu skaitu, pat ja tas ir par nelielu procentuālo daļu.

4. Zemāks vērtējums meklētājprogrammu rezultātos

Kāpurķēžu un klientu uzvedība ir atbildīga par jūsu ranga pazemināšanu meklētājprogrammas rezultātos dīkstāves gadījumā. Ja vietne netiek ielādēta piecu sekunžu laikā, lietotāji pārvietojas prom. Šāda veida lietotāju bezdarbība ir pierādījums tam, ka uzņēmums nepietiekami novērtē viņu klientus. Tā rezultātā Google algoritms soda šādas vietnes un pazemina tās.

Tikmēr Google rāpuļprogramma, kas ir atbildīga par vietņu indeksēšanu, katrā vietnē pavada tikai ierobežotu laiku. Tātad, ja visa jūsu vietne reaģē lēni, robotprogrammatūra indeksēs tikai dažus lappuses. Tādējādi tas nelabvēlīgi ietekmēs jūsu vietnes reitinga iespējas.

5. Darbs ar dīkstāvi

Protams, ne visas cerības ir zaudētas. Ir daži pasākumi, kurus varat veikt pat pirms jūsu vietnes avārijas, piemēram, iegādāties DNS dublējuma serveri, izmantot Google Webmaster Tools un vienmēr izveidot datu bāzes dublējumu utt..

Tāpat ir arī lietas, kuras varat darīt, ja jūsu vietne avarē. Piemēram, jums jāapstiprina, ka jūsu vietne vairs nav pieejama. Pēc tam jums jāsazinās ar mitināšanas uzņēmumu un jāpaziņo lietotājiem.

Pirmkārt, varat izmantot rīkus, lai kontrolētu iekraušanas laiku. Ir pieejama daudz bezmaksas programmatūras, kas ne tikai mēra jūsu lapas ielādes laiku, bet arī sniedz būtisku ieskatu un identificē slēptos faktorus, kas varētu kavēt jūsu vietnes darbību. Pie šādiem instrumentiem pieder:

Web.dev

Šis rīks ļauj jums pārbaudīt savas vietnes veiktspēju. Varat arī saņemt padomus, kā uzlabot lietotāju pieredzi. Turklāt jūs varat pierakstīties, lai sekotu līdzi progresam.

GTmetrix

Šis rīks ne tikai sniedz detalizētu ieskatu par to, cik labi tiek ielādēta jūsu vietne, bet arī sniedz ieteikumus, kā to optimizēt..

Pingdom

Visbeidzot, Pingdom ļauj uzraudzīt vietnes veiktspēju, darbības laiku un mijiedarbību, lai palīdzētu uzlabot galalietotāju pieredzi.

Ātruma uzlabošana

Tikai ātruma testēšana nenāks par labu. Jums arī jāveic pasākumi, lai uzlabotu ātrumu. Tie ietver:

 • Izvēlēties uzticamu un kvalitatīvu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.
 • Sava satura, ieskaitot attēlus, optimizēšana.
 • Pārliecinieties, vai visi jūsu serveri ir labā stāvoklī.
 • Samaziniet sīkfailu izmēru un izmantojiet domēnus, kas nesatur sīkfailus.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map