Dopĺňajte výkonnosť WordPress pomocou týchto doplnkov

Rýchlosť stránok je kľúčová pre rast, ale často sa prehliada.


Predstavte si všetku tú tvrdú prácu, ktorú ste venovali písaniu obsahu a nastavovaniu svojich stránok, aby vás konkurenti vytlačili bokom. Aj keď za tým môže byť veľa faktorov, jedným z týchto faktorov je rýchlosť webu. Bez ohľadu na krajinu alebo zariadenie, ktoré čitateľ používa, vaše stránky POTREBUJÚ načítanie čo najrýchlejšie, aby sa zaistili..

Pomáha to nielen pri lepení čitateľov, ale je to aj faktor hodnotenia vyhľadávacích nástrojov. Ak rýchlosť vášho webu nie je na známke, je veľmi nepravdepodobné, že sa chystáte na vyššiu pozíciu.

Čo teda skutočne brzdí rýchlosť vášho webu WordPress?

Mohlo by to byť niekoľko faktorov a niektoré z najbežnejších sú diskutované nižšie.

Nainštalovalo sa príliš veľa doplnkov

Aj keď sú doplnky do istej miery nevyhnutné, ich príliš veľa z nich spôsobuje, že váš web je nafúknutý a znižuje rýchlosť. Funkcie doplnkov je ľahké zvádzať, pretože znižujú manuálnu prácu, ale ak to znižuje rýchlosť, potom to nie je dobrý nápad..

Polovica zásuvných modulov tam často sedí a zhromažďuje prach. Začnite tým, že identifikujete, ktoré doplnky nepotrebujete, a odstráňte ich.

Obrázky nie sú optimalizované

Je dobrým zvykom zahrnúť do článkov veľa obrázkov, pretože sa to páči čitateľom a vyhľadávacím nástrojom. Čo však nie je v poriadku, je pridávanie obrázkov na vaše stránky bez ich kompresie / optimalizácie.

Bez ohľadu na to, aký pôsobivý je obrázok, ak je niečo nad 200-300 kB, musí byť komprimovaný. Kompresia obrázkov zmenší veľkosť a takmer nestratí žiadnu kvalitu.

Kompresiu / optimalizáciu je možné vykonať rýchlo pomocou konkrétnych doplnkov uvedených v tomto článku. K tomu sa trochu dostanem.

Čas odozvy servera je pomalý

Sú chvíle, keď ste urobili všetko, čo ste mohli, ale problém leží niekde inde. V takom prípade to môže byť váš poskytovateľ hostingu. Niektoré z hostiteľských spoločností tam prísne obmedzujú rýchlosť, ktorú vám môžu dať, čo vám znemožňuje zvýšiť rýchlosť vašich stránok.

Možným riešením by bolo kontaktovať ich v tejto veci alebo jednoducho zmeniť poskytovateľa hostingu.

Verzia PHP je zastaraná

Udržiavanie aktuálnosti je najlepší spôsob, ako vyriešiť problémy, tak prečo nezačať s vašou verziou PHP? Pretože je to základný programovací jazyk všetkých stránok WordPress, použitie jeho najnovšej verzie môže s najväčšou pravdepodobnosťou pomôcť pri zvyšovaní rýchlosti vašich stránok.

Ako doplnok k vyššie uvedeným tipom musíte na zvýšenie rýchlosti vašej stránky ďalej používať určité doplnky. Pozrime sa na ne.

WP Rocket

Program WP Rocket, označený ako „najvýkonnejší“ doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte odborníkmi WordPress, je skutočne nevyhnutný na zvýšenie rýchlosti vašich stránok. Inštalácia je veľmi jednoduchá a aktivuje sa okamžite, čím sa eliminuje zbytočný boj.

Tento doplnok vykonáva na pozadí množstvo úloh bez toho, aby ste museli robiť čokoľvek, napríklad:

 • Znižuje váhu vášho CSS, HTML a JavaScript
 • Načítava obrázky na webe iba vtedy, keď používateľ prejde nadol
 • Vymaže vyrovnávaciu pamäť stránky často
 • Simuluje návštevu na predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte

Rozhranie je pomerne jednoduché a ich podporný tím je vždy pripravený vyriešiť akýkoľvek z vašich problémov.

Perfmatters

Zvýšte rýchlosť svojich stránok a celkový výkon pomocou ich používania Perfmatters. Funguje tak, že znižuje zbytočné požiadavky HTML a prostriedky. Má jednoduchý panel, z ktorého môžete povoliť / zakázať požiadavky a vykonávať ďalšie konfigurácie.

ex:

 • Lenivé načítanie obrázkov
 • Predbežné načítanie DNS
 • vopred pripojeným
 • Prepísanie CDN
 • Odstrániť migráciu jQuery, podrobnosti o verzii, odkaz RSD, krátky odkaz, odkazy na informačné kanály RSS, Dashicons, odkazy REST API, reťazce dopytov
 • Zakázať komentáre, vlastné pingbacky, Heartbeat API, fonty Google, RSS kanály, XML-RPC, emojis, vkladanie
 • Zmena prihlasovacej adresy URL, interval automatického ukladania

a oveľa viac …

Nehovoriac o jeho veľkosti je menej ako 50 KB, čo je skutočne ľahké. Nezaberá veľa miesta navyše a na rozhraní frontend nemá žiadny JavaScript. Spomenul som, že je kompatibilný so všetkými doplnkami a témami? Neexistujú žiadne šance na konflikty.

Po inštalácii tohto doplnku si môžete užiť časté aktualizácie a podporu špičkových služieb.

smush

Pamätáte si, že som vám povedal vyššie o kompresii / optimalizácii vašich obrázkov? dobre, smush robí to presne. Funkcie tohto doplnku sa točia okolo obrázkov, čo vám umožní:

 • resize
 • Kompresiu / optimalizácia
 • Dajte ich na „lenivý náklad“
 • Rozpoznať obrovské obrázky

Najlepšie na tom je, že môžete všetky tieto úlohy zautomatizovať a nechať ich bežať na pozadí. Smush je kompatibilný s Gutenberg a neobmedzuje mesačný objem použitia, čo znamená, že môžete optimalizovať toľko obrázkov, koľko chcete..

ale..

Ak chcete pokročilejšie funkcie, môžete vyskúšať aj program Smush PRO.

Jednou z vynikajúcich funkcií PRO je CDN. Aplikácia Smush bude slúžiť obrázkom z ich rýchleho CDN bez zložitosti zmien DNS.

Super vyrovnávacia pamäť WP

Skripty PHP sú oveľa ťažšie ako HTML a majú na pamäti, Super vyrovnávacia pamäť WP pomáha pri zvyšovaní rýchlosti vašich stránok. Generuje statické súbory HTML z vášho dynamického blogu a ukazuje, že vašim návštevníkom namiesto plnohodnotného ťažkého.

Po nakonfigurovaní tiež odstráni nežiaducu vyrovnávaciu pamäť, aby sa veci urýchlili. Ďalšou veľmi zaujímavou vlastnosťou je „predbežné načítanie“. Doplnok automaticky navštevuje stránky vašich stránok a generuje vopred nahranú verziu pre vašich návštevníkov, takže sa nemusí zakaždým znova načítať..

Rovnako tak existuje aj niekoľko ďalších podobných funkcií, ktoré sú zamerané na dosiahnutie lepšej rýchlosti stránok.

Celková medzipamäť W3

Ďalší skvelý doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, Celková medzipamäť W3. Má viac ako milión inštalácií a robí to najlepšie, čo je známe – zvýšenie rýchlosti stránok pomocou vyrovnávacej pamäte.

Tento doplnok je úplne zadarmo a má otvorený zdrojový kód a možno ho integrovať do CDN, aby sa veci výrazne vylepšili. Funguje to dobre aj na mobilných zariadeniach, čo znamená, že návštevníci by dostali rovnaké výhody, aké by získali na stolnom počítači.

Najrýchlejšia vyrovnávacia pamäť WP

Väčšina týchto doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť má podobné názvy a Najrýchlejšia vyrovnávacia pamäť WP sa v tomto prípade nelíši. Je teda ľahké sa medzi nimi zamieňať; Tento doplnok však obsahuje veľa jedinečných funkcií, vďaka ktorým je vynikajúci.

Má vyrovnávaciu pamäť na pracovnej ploche a dokáže minifikovať HTML. Okrem toho má tiež kombinované možnosti pre JavaScript a CSS. Niektoré ďalšie funkcie zahŕňajú:

 • Vyrovnávacia pamäť prehliadača
 • Nástroje GZIP
 • Optimalizácia obrazu
 • Podpora CDN
 • Časové limity vyrovnávacej pamäte

Stránka nastavení tohto doplnku je veľmi užívateľsky prívetivá a každé začiarkavacie políčko obsahuje malé vysvetlenie, aby ste vedeli, čo robíte. Ak chcete získať prístup k ďalším funkciám, môžete upgradovať na svoj prémiový plán.

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer vám môžu pomôcť zvýšiť rýchlosť stránok, šetriť ukladací priestor a šírku pásma dohromady. Po inštalácii tento doplnok optimalizuje všetky vaše predinštalované obrázky, ako aj nové. Má inteligentnú technológiu, ktorá identifikuje, či je potrebné obrázok pre vyššiu rýchlosť previesť do iného formátu súboru, a ak to chcete, urobí to za vás..

Môžete si byť istí, že vaše obrázky nestratia žiadnu kvalitu v tomto procese, a najlepšie na tom je, že optimalizáciou ton obrázkov nebude trvať večnosť vďaka optimalizácii na serveri..

kolibrík

Doplnok na optimalizáciu all-in-one, kolibrík má všetko, čo potrebujete na urýchlenie vášho webu. Môžete robiť kompresiu súborov, optimalizáciu aktív, integrovať Cloudflare a tiež sledovať svoju výkonnosť. Okrem toho môžete:

 • Kombinujte a minifikujte kód
 • Vykonajte ukladanie do vyrovnávacej pamäte celého webu
 • Komprimujte súbory cez GZIP
 • Dostanete upozornenie počas výpadkov a pomalého načítania
 • Získajte prístup k analýze rýchlosti stránky

Tento prémiový doplnok obsahuje omnoho viac a môžete ich vyskúšať pomocou 7-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie. Ak je rýchlosť vášho webu hlavným problémom (rovnako ako my všetci), určite by ste ho mali skontrolovať.

Imagify

Zmeňte svoje ťažké obrázky pomocou Imagify. Môže optimalizovať všetky vaše existujúce a nové obrázky bez toho, aby došlo k zníženiu kvality. Skvelá vec je, že nemusíte robiť nič z toho ručne. Po inštalácii tohto doplnku sa automaticky začne optimalizovať a ušetrí vám obrovské množstvo času.

Môžete začať zadarmo a potom podľa potreby upgradovať na prémiový plán.

Imsanity

Imsanity je ďalší výkonný doplnok, ktorý pomáha pri zvyšovaní rýchlosti vašich stránok. Funguje to tak, že zmení veľkosť obrázkov na primeranú veľkosť tak, aby zaberala minimálny priestor. Môžete ďalej nakonfigurovať šírku a výšku a dokonca nastaviť úroveň kvality.

Ďalšou funkciou, o ktorej sa oplatí hovoriť, je to, že dokáže prevádzať vaše obrázky PNG na JPG v systéme bez toho, aby opustila palubnú dosku. Celkovo je improvizácia šikovná a skvelá na to, aby sa veci robili rýchlo.

Rýchly výkon

Jednoduché nastavenie, Rýchly výkon nevyžaduje žiadne znalosti kódovania na dosiahnutie oveľa rýchlejšej stránky WordPress. Má veľa rôznych funkcií, napríklad:

 • Ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte
 • Optimalizácia obrázkov
 • Optimalizácia databázy
 • Minifikácia CSS a JavaScript
 • Povoliť alebo zakázať doplnky na určitých stránkach

Okrem toho ponúka aj lenivé načítanie a pokročilejšie možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte. Keďže tento doplnok nie je bezplatný, musíte si kúpiť jeden zo svojich platených programov, počnúc iba 39,99 dolárov za rok.

QuickLink

Jedinečný doplnok, QuickLink, robí navigáciu hračkou. Mnoho stránok (vrátane známych) trpí pomalou navigáciou z jednej stránky na druhú. Aby sa tomu zabránilo, tento doplnok smiešne skracuje čas načítania vašich návštevníkov predinštalovaním ďalšej stránky.

Má inteligentnú technológiu, ktorá už uhádne, ktoré prepojenie návštevníka by mohol navštíviť, a vopred ho načíta, aby sa predišlo akejkoľvek čakacej dobe. Rýchly odkaz je ľahký a robí iba to, čo sa vyžaduje. Nič menej, nič viac.

záver

Tam to máte – najlepšie doplnky WordPress na vytvorenie vášho zaťaženie stránky oveľa rýchlejšie ako predtým. Dúfam, že tento zoznam vám pomôže dosiahnuť lepšie hodnotenie a užívateľskú skúsenosť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map