10 dobrých kurzov pre začiatočníkov pre začiatočníkov

Dobrá správa: dopyt po DevOps. Zlá správa: Stále používate staré nástroje. Dobrá správa: Použite Docker


V tomto článku, Po prvé, pochopíme DevOps a dopyt po DevOps v IT priemysle a potom budeme diskutovať o dôležitosti Docker vo svete DevOps, vrátane niektorých najlepších tutoriálov dostupných online na učenie Docker..

Čo je to DevOps?

V podstate v IT priemysle sa softvér vyvíja technickým tímom a tento technický tím bol rozdelený medzi dva podskupiny nazývané vývojár a prevádzkový tím. Úlohou vývojárskeho tímu je vyvíjať aplikáciu pomocou kódov. Po dokončení kódovania je potrebné ju odovzdať operačnému tímu, ktorého úlohou je nasadiť aplikáciu na server..

Vyzerá to cool a tak jednoduché, správne?

Ale počkajte chvíľu; nie je to také jednoduché.

Tím zvyčajne býva v konflikte s niekoľkými problémami, ako sú dizajn, testovanie, bezpečnosť, závislosť, nesúlad prostredia a mnoho ďalších. Kvôli týmto problémom bolo medzi vývojovým tímom a operačným tímom veľa „do a sem“. To bol hlavný problém, ktorý sa musel vyriešiť a tieto sa vyriešili pomocou konceptu DevOps.

Softvérový priemysel zvyčajne zaobchádza s DevOps ako s kombináciou vývojára a operácie. DevOps je myšlienka, ktorá funguje ako most medzi vývojovým tímom softvéru a operačným tímom. Technik DevOps zvyčajne spolupracuje, integruje a komunikuje medzi vývojovým a prevádzkovým oddelením v organizácii. Hlavnou úlohou zariadenia DevOps je neustále monitorovanie a automatizácia každej fázy procesu vývoja softvéru. Ak sa pozrieme na životný cyklus DevOps, pripomína sa symbol nekonečna (∞).

Je to nepretržitý proces, ktorý začína plánovanie, kódovanie, budova, testovanie, uvoľňujúce, nasadenia, prevádzkové, a končí na monitorovanie. Tieto fázy životného cyklu sa zvyčajne dosahujú pomocou nástrojov DevOps. Git, Jenkins, Splunk, Nagios, Chef, Puppet, Ansible, Docker a Kubernetes sú zoznamom najpopulárnejších nástrojov DevOps.

DevOps profesionál je v podstate IT profesionál so skúsenosťami s nástrojmi DevOps, skriptovaním, kódovaním atď.

Dopyt v IT priemysle

Prístup DevOps na celom svete pomohol spoločnostiam veľa urýchliť vývojové procesy. Zistilo sa, že spoločnosti, ktoré najali profesionálov DevOps, zaznamenali masívny nárast vo svojom cykle nasadenia s menšími alebo žiadnymi zlyhaniami. V dôsledku ohromného rastu, a teda aj prijatia kultúry DevOps, sa predpovedalo, že do roku 2021 bude mať viac ako 50% majetkových spoločností obrovský dopyt po odborníkoch DevOps..

Tento priemysel už zaznamenal úžasný nárast dopytu inžinierov DevOps o 75% oproti minulému roku. Pretože pre tento profil sa vyžaduje špecializovaný súbor zručností, časť kompenzácie za túto úlohu je tiež atraktívna.

Podľa štatistík Glassdoor je priemerná ročná mzda inžiniera DevOps v Indii okolo 6 066 455 GBP, v USA 99 604 USD, vo Veľkej Británii 45 679 GBP / rok a v Nemecku 58 211 EUR..

Kliknite tu poznať priemerný ročný plat DevOps vo vašej krajine. Plat je zvyčajne vyšší pre tých kandidátov, ktorí majú bohaté vedomosti o nástrojoch DevOps, a niekedy to tiež závisí od vašich skúseností v teréne. Celkovo vyzerá profesijný a platový aspekt inžinierov DevOps na celom svete veľmi náročný.

DevOps Tools and Docker

V prvej časti sme sa dozvedeli, že DevOps je koncept, ktorý znižuje konflikty medzi vývojárom a operačným tímom, a to pomocou niektorých nástrojov DevOps, ktoré obvykle používa inžinier DevOps. Každý nástroj DevOps rieši problém spojený s životným cyklom vývoja softvéru. Ak sa stretnete s problémom nesúladu životného prostredia, možno to vyriešiť pomocou Dockera.

Poďme najprv diskutovať o probléme a potom diskutovať o riešení podrobne.

Problém

Aplikácia bola vyvinutá a postavená vývojovým tímom a bola odoslaná na testovanie. Pretože prostredie vývojových a testovacích strojov je odlišné, a preto aplikácia nefunguje. Tento problém sa nazýva nezhoda prostredia. Teraz diskutujme o riešení.

Riešenie

Existujú dve riešenia tohto problému, prvé je virtuálny stroj a ďalšie a najdôležitejšie Docker. Problém s virtuálnym strojom je však v tom, že vyžaduje veľa zdrojov. Zostáva teda Docker, ktorý je najlepším riešením tohto problému. Prečítajte si toto, aby ste pochopili rozdiel medzi VM a Docker.

Ako to rieši?

Dokovacia stanica je ľahký kontajner, ktorý replikuje rovnaké prostredie vo viacerých systémoch. Vývojári teraz vyvinú softvér vo vnútri tohto kontajnera a tento kontajner odovzdajú testovaciemu tímu. Pretože tento kontajner má rovnaké prostredie; Aplikácia teda bude fungovať bez problémov a problém nesúladu so životným prostredím bol vyriešený.

Docker je teda nástroj, ktorý sa dokonale hodí do ekosystému DevOps.

Prečo je nevyhnutné naučiť sa Dockera?

Hlavným cieľom Dockera je automatizovať proces nasadzovania aplikácií tak, že na jednom stroji môže bežať viac kontajnerov. Docker vždy zaručuje, že ak aplikácia dobre funguje vo vývojovom prostredí, potom to bude fungovať aj v pracovnom a produkčnom prostredí..

Pomáha to dosiahnuť vyššiu úroveň kontroly nad všetkými úpravami, pretože sa vyrábajú pomocou rovnakých kontajnerov Docker, a to zase pomáha pri dosahovaní vysokej produktivity, vysokej návratnosti investícií a úspore nákladov..

Vďaka všetkým týmto výhodám spoločnosti prijali Docker za pozoruhodnú mieru. Doteraz bolo cez Docker dodaných viac ako 35 miliónov aplikácií. Nielen to, ale doteraz sa stiahlo viac ako 37 miliónov aplikácií Docker..

Každá spoločnosť, ktorá prijala kultúru DevOps, používa Docker na poskytovanie efektívnej a rýchlej aplikácie svojim zákazníkom, a preto spoločnosti, ktoré hľadajú profesionálov DevOps, musia hľadať špecialistu / profesionála Docker ako svoju kľúčovú požiadavku v popise práce..

Online platforma pre učenie Docker

Nasledovné kroky sú jedny z najlepších dostupných zdrojov na webe. Jeden z nich môže skúsiť na základe úrovne odbornosti. Zdieľam prepojenia textových aj videonávodov, ktoré sú vhodné pre všetky typy používateľov, t. J. Začiatočníkov až po magisterskú úroveň.

Learning Video-learning

Pre začiatočníkov

Docker pre úplných začiatočníkov od Udemy

Tento kurz má nárok na začiatočníkov od inštruktora Demetriusa Johnsona. Je to platený kurz pre Udemy. Všetky prednášky tohto kurzu sú jednoduché a ľahko zrozumiteľné. Kurz prichádza s demonštračným a kódovacím cvičením, ktoré nám pomáha precvičiť príkazy Docker a rýchlo sa učiť.

Z nuly hrdinom

Tento kurz je voľne k dispozícii na Ty trúbka nahrané používateľom Edureka. Tento kurz je ideálny pre začiatočníkov aj profesionálov, ktorí chcú zvládnuť kontajnerizáciu prostredníctvom Dockera.

Crash Course

Kurz havárie v Docker od spoločnosti Udemy

Ešte jeden zaplatil jeden z Udemy; toto kurz začína základnými pojmami a postupne sa prehlbuje do hĺbky. Ako naznačuje názov kurzu, ideálne publikum by bolo začiatočníkom aj profesionálom.

Začíname

Začíname s Dockerom je poučený Nigelom z Pluralsight. Tento návod je ideálny pre začiatočníkov; pomáha pri získaní solídneho porozumenia základom Dockera.

Hlboké ponory

Docker Deep Dive

Tento kurz je určený pre začiatočníkov aj profesionálov. Tento je tiež z Pluralsight s inštruktorom Nigelom. Kurz prichádza s množstvom praktických laboratórií a cvičení. Na konci tohto kurzu je možné kariéru posunúť na vyššiu úroveň.

Od začiatočníkov po pokročilých

Komplexný dokovací stanica: od začiatočníkov až po pokročilých

Posledný v zozname je Komplexný dokovací stanica: od začiatočníkov až po pokročilých platený kurz Experfy. Ako už samotný názov odráža, ideálnym publikom by bolo začiatočník aj profesionál. Začína sa základmi a pokrýva všetky pokrokové funkcie

Resources Zdroje založené na texte

Dok pre vývojárov

Dokovacia stanica pre vývojárov z oblasti vzdelávania

Dok pre vývojárov je platený kurz od Arnauda Weila z edukatívneho. Výukový program je určený hlavne pre vývojárov, ktorí majú predchádzajúce znalosti v programovacích alebo skriptovacích jazykoch, ako sú .NET Core, Java, Node.JS, PHP alebo Python, JavaScript, atď. Začína veľmi malými detailami a dotýka sa najvyššej úrovne. bez toho, aby sme sa stratili v akomkoľvek žargóne. Tento kurz má nárok na všetky úrovne čitateľov.

Pre úplných začiatočníkov

Príručky Docker od spoločnosti TutorialsPoint

Dokovacia príručka pre úplných začiatočníkov je ďalšie textové príručky od Tutorials Point. Je voľne k dispozícii a vysvetľuje všetky aspekty služby Docker Container. Začína tiež veľmi základnými spôsobmi, ako je inštalácia a konfigurácia dokov a postupne sa presúva k pokročilým témam, ako sú vytváranie sietí a registre.

Pre vývojárov Java

Príručka Docker pre vývojárov Java od Java Code Geeks, sú najčítanejšie návody medzi vývojármi Java. Autorom je Andrey Redko, skúsený vývojár softvéru. Pomocou tohto tutoriálu dokážeme uviesť našu vlastnú aplikáciu Docker do prevádzky a spustiť ju v minimálnom čase. Aj keď je to úprimne povedané pre vývojárov jazyka Java, z tohto tutoriálu môžu mať úžitok všetky úrovne čitateľov.

Docker 101

Príručka spoločnosti Docker od spoločnosti Docker Inc

Tento tutoriál pochádza od samotného Dockera. Tento kurz je ideálny pre začiatočníkov aj profesionálov. Je to samohybný, praktický tutoriál, ktorý sa zaoberá základmi pokročilých tém, ako je vytváranie obrazov a vytváranie sietí atď..

záver

Na záver dúfam, že teraz budete lepšie rozumieť tomu, prečo sú odborníci spoločnosti DevOps nevyhnutní pre spoločnosti, ktoré chcú rýchlejšie a spoľahlivejšie uviesť svoje softvérové ​​produkty na trh. Máte tiež celkom dobrú predstavu o tom, prečo je dôležité naučiť sa Dockera a kde sa zmestí do sveta DevOps..

Tagy:

  • prístavný robotník

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map