Čas vložiť kľúčového hráča – Devops

Ak sa použije správne, v dynamicky sa meniacom scenári trhu sa môže DevOps ukázať ako veľmi užitočný nástroj a postup.


Tento výraz, ktorý vznikol ako bzučiace slovo, sa stal legitímnym smerom pre rozvoj infraštruktúry.

Od začiatku internetu sa dopyt po dátových centrách a organizáciách v oblasti IT do značnej miery zvyšuje. Odteraz je najvyššou prioritou vyhnúť sa všetkým činnostiam, ktoré predstavujú riziko pre tieto vznikajúce systémy a súvisiace obchodné služby. Ak je to jednoducho povedané, akýkoľvek útok by nemal nikdy systém znížiť!

Skôr tradičné IT oddelenia obsahovali metodiky, ktoré boli notoricky známe ako SLOW a zdanlivo nereagovali. Dokonca aj veľké organizácie museli roky a desiatky miliónov dolárov dodať nový alebo tiež aktualizovaný softvér na trh. Spočiatku bolo všetko naplánované na konečnú úroveň detailov a prepracované zakaždým, keď došlo k prispôsobeniu sa stratégii počas celého procesu. Výsledkom je, že konkrétne projekty sa nikdy nemohli vziať z fázy plánovania.

Dnes, s rýchlosťou trhu a inováciami, tieto tradičné modely nie sú iba udržateľné alebo konkurencieschopné.

So zavedením systému DevOps sa zdá, že pomalé a nereagujúce IT oddelenie je úplne vylúčené. Jeho hlavnými výhodami sú nulová vada, mantra bez prestojov. V skratke na vývoj a prevádzku softvéru, prístup DevOps teraz umožňuje obchodným lídrom na celom svete rýchlo využívať výhody trhových príležitostí a rýchlo reagovať na potreby zákazníkov..

Okrem toho, keď sa zapojíme do požiadaviek vašich koncových zákazníkov na sociálne médiá a mobilné aplikácie, znamená to, že podniky musia poskytovať inovatívne riešenia, aby na trhu zvíťazili. Neustále počúvaním spätnej väzby od zákazníkov, analýzou údajov a predvídaním zmien na trhu môžete poskytnúť presvedčivý zážitok.

Preto potrebujete úzku spoluprácu medzi podnikmi, IT a prevádzkou, v skratke DevOps!

Už ste niekedy zažili situáciu, keď nový systém funguje dobre pri testoch prijímania používateľov, ale ak bol uvedený do prevádzky; ukazuje zlý výsledok?

Určite ste to urobili!

Začlenenie prostredia DevOps, ktoré obhajuje vývoj a testovanie, čo umožňuje tímom pozorne sledovať, ako nová aplikácia ovplyvní celkové prostredie a zodpovedajúcim spôsobom reagovať..

Prestoje sú niečo, čo si dnes nemôže žiadna spoločnosť IT dovoliť. Prístup DevOps automatizuje procesy, aby umožnil nasadenie do výroby s minimálnymi alebo žiadnymi prestojmi. Pracujte celý deň a celú noc so sna o vytvorení nových služieb, okamžitý zásah nie je žart. Pred tým, ako sa skutočne začne, vyžaduje určité úpravy a doladenie. Čo znamená, že každá oblasť vášho podnikania potrebuje prístup k spätnej väzbe od zákazníka, pokiaľ ide o predaj, dodávku, vývoj a prevádzku.

Väčšina organizácií monitoruje prevádzkový výkon produkčného prostredia, ale s aplikáciou DevOps sa správanie a výkon aplikácie automaticky otestujú pred uvedením do prevádzky..

„Vždyzelené“ výhody DevOps

Ak ma požiadate, aby som ciele DevOps zredukoval na jediný cieľ; Povedal by som, že automatizácia. Bez ohľadu na to, v akom odvetví ste, v nasledujúcich rokoch budete čeliť automatizácii. DevOps bude naďalej rásť:

 • Viac spotrebiteľov a firiem sa spolieha na cloudový softvér – výdavky na súkromné ​​a verejné oblaky sa výrazne zvýšili. Od ich vzniku a tieto faktory naďalej rastú. Softvér hostený v cloude vyžaduje rýchle a pohotové nasadenie. To ich núti držať krok s potrebami spotrebiteľov a podnikania bez prerušenia služieb. A to je dôvod, prečo užívanie cloudu používateľmi neustále rastie, dopyt po DevOps s tým pravdepodobne vzrastie.
 • Podniky sa usilujú o vyššiu efektívnosť – Implementácia DevOps má preukázateľné, pôsobivé výsledky. Zavádzanie kódu je rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, a to aj s menším počtom chýb, a to všetko kvôli novým automatizovaným štandardom. Ak pridanie jednej pozície do spoločnosti môže zvýšiť produktivitu pomocou dvojciferných číslic, čo by spoločnosť pri tejto príležitosti neskočila?
 • Zvyšuje sa technická konkurencia – keďže stále viac spoločností zavádza postupy DevOps, je pre svojich konkurentov ešte dôležitejšie zaviesť podobné (alebo najlepšie lepšie) postupy. A najlepšie na tom je, že tento rohatkový efekt pravdepodobne donekonečna posunie dopyt vpred.

Zmena, všetci potrebujeme

Prežiť a prosperovať v tomto novom svete, rozvíjať kultúra kontinuálneho testovania v rámci našej funkcie sa kompliment a podpora širšej kultúry kontinuálneho doručovania stali nevyhnutnosťou. V dnešnom scenári musíme podporovať prístup spolupráce a spoločné riešenie problémov.

To by malo priniesť to, čo sme už dlho hľadali – zapojenie už od začiatku. Širšia kultúra, ktorá sa zvyčajne používa v tomto modernom svete doručovania, kladie dôraz na vyskúšanie nových prístupov a nástrojov a na vyradenie tých vecí, ktoré nepracujú / neprinášajú pridanú hodnotu. Niečo, čo nám môže pomôcť pri testovaní, je tiež inovatívnejšie. Môžeme a možno by sme mali byť pohodlnejší pri experimentovaní s novými technikami a spôsobmi práce v snahe zlepšiť kvalitu.

Noví spojenci

S príchodom systému DevOps sa zdá, že v súvislosti s prevádzkou užšie pracuje množstvo príležitostí. Zdieľame ciele ochrany výroby a zákazníka pred zlou kvalitou a následnými výpadkami. Často sú to oblasti, ktorých sa týka operačný tím a ktoré by chceli byť pozorne monitorované. Sú to oblasti, na ktoré by sme mali zameriavať aj kvalitný objektív. Na druhej strane, nástroje a nástroje, ktoré používame pri testovaní, môžu byť prínosom aj pre našich prevádzkových kolegov.

premena

Bolo navrhnuté, že to, čo je potrebné na dodanie riešení. Po prvé, majú svoju špecializáciu, možno sa vyvíjajú alebo pravdepodobnejšie v našej automatizácii prípadových testov, prieskumných testov alebo správe testovacích údajov, ale po druhé, musia mať požadované celkové zameranie doručenia. To znamená, že budeme mať príležitosť rozvíjať nové zručnosti, stať sa viac technickými, ak máme schopnosti / túžby, ale určite sa priblížime k iným funkciám.

To je zatiaľ všetko!

Autor bio:

Kibo Hutchinson pracuje ako technologický analytik v spoločnosti Tatvasoft UK. Zaujíma sa o najnovšie poznatky vo vývoji, takže trávi väčšinu času na internete navigáciou jedinečných tém a technologických trendov..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map