DevOps Úvod pre začiatočníkov

DevOps sa stal módnym slovom, ktoré pre mnoho ľudí znamená veľa rôznych vecí.


Je náročné porozumieť a definovať, čo presne DevOps je. A preto, ak viete základné pojmy DevOps, s ktorými sa väčšina ľudí spája, a história, ako sa vyvinula, získajte na to holistický pohľad..

Pôvod devOps

DevOps je dokonalým príkladom agilného vývoja softvéru. Myšlienka DevOps prišla z potreby držať krok so zvýšenou rýchlosťou softvéru a dosiahnuť pomocou agilných metód. Obrovský pokrok v agilnej kultúre a praktikách za posledné desaťročie odhalil požiadavku holistickejšieho prístupu k životnému cyklu poskytovania softvéru medzi koncovými bodmi..

Možno vás zaujíma, aký agilný vývoj softvéru je –

Agilný rozvoj je všeobecný pojem na definovanie niekoľkých iteračných a inkrementálnych metodík vývoja softvéru. Populárne agilné metodológie sú Scrum, Kanban, Scaled Agile Framework® (SAFe®), štíhly vývoj a extrémne programovanie (XP)..

Základné hodnoty a vízia všetkých týchto agilných metodík sú rovnaké, ale každá z nich má jedinečný prístup. Všetky tieto metodiky obsahujú iterácie a nepretržitú spätnú väzbu k úspešnému zdokonaleniu a poskytnutiu škálovateľného softvéru. Všetky tieto metodiky zahŕňajú neustále plánovanie, nepretržité testovanie, nepretržitú integráciu a ďalšie nekonečné formy pre projekt aj softvér.

Na rozdiel od konvenčných vodopádových procesov sú tieto agilné metodiky ľahké a prichádzajú s neodmysliteľne prispôsobiteľnou povahou. Jednou z najlepších vecí na týchto agilných metodikách je to, že sa všetci zameriavajú na posilňovanie postavenia ľudí, pokiaľ ide o spoluprácu a rýchle rozhodovanie sa spolu.

Obrázok podľa segmentu

Ideály DevOps vykonávajú praktiku rozšíreného agilného vývoja s cieľom zdokonaliť pohyb softvérových zmien prostredníctvom zostavovania, validácie, nasadenia a rôznych fáz dodávok. Umožňuje tímu s viacerými funkciami mať úplné vlastníctvo softvérového produktu od návrhu až po výrobu.

Výzvy riešené spoločnosťou DevOps

Proces nasadenia Distribuované aplikácie často vyžadujú nasadenie binárnych a konfiguračných súborov na viac serverov. Pri farme serverov sa stáva náročnejšou. Je náročné zistiť, čo, ako a kde nasadiť. Zjavný výsledok?

Dlhé čakanie na získanie artefaktov do ďalšieho prostredia na ceste k životu spôsobuje oneskorenie všetkého, ako je testovanie, čas na život atď..

DevOps umožňuje softvér alebo vývojárov webu a IT operácie na nasadenie procesu v relácii spolupráce, ktorá je úplne bez viny. Umožní nám to overiť, čo funguje, a potom ho posunúť na ďalšiu úroveň s automatizáciou na implementáciu nepretržitého rozvoja. Vytvára tiež cesty na častejší rozvoj.

Ciele devOps

Zlepšuje spoluprácu medzi zúčastnenými stranami od plánovania po dodávku a implementuje automatizáciu procesu dodávania:

 • Zvýšte frekvenciu nasadenia
 • Dosiahnite rýchlejší čas uvedenia konečného produktu na trh
 • Znižuje chybovosť nových vydaní
 • Skracuje čas medzi opravami
 • Zlepšuje medzičas na účely obnovenia

Bežný scenár DevOps

Celý softvér príde na miesto stretnutia pred začatím nového softvérového projektu. Tím je zložený z vývojárov, testerov, operačných a podporných odborníkov. Tím pripravuje plán na vytvorenie plne funkčného softvéru, ktorý je pripravený na nasadenie.

Každý deň sa zavádza nový kód, keď ho vývojári dokončia. Automatizovaný testovací postup zabezpečuje, či je kód pripravený na implementáciu. Akonáhle kód dostane zelený signál z procesu automatizácie, je nasadený pre malý počet používateľov. Kódex sa monitoruje na krátke obdobie, aby sa zabezpečilo, že nedochádza k nepredvídaným problémom a je stabilný. Nový kód sa potom nasadí ostatným používateľom, keď sa pri konečnom monitorovaní preukáže, že je kód stabilný. Značná časť krokov po plánovaní a vývoji sa uskutočňuje bez zásahu človeka.

Rôzne fázy splatnosti DevOps

Existuje mnoho rôznych fáz splatnosti DevOps. Toto sú kľúčové frázy, ktoré musíte poznať.

Vodopád rozvoj

Pred časom nepretržitej integrácie vývojové tímy písali obrovské množstvo kódu a potom sa tímy z rôznych tímov spojili na uvoľnenie. Verzie kódu boli také odlišné, že vyžadovali veľké množstvo zmien.

Uskutočnenie týchto použitých zmien – trvá viac ako niekoľko mesiacov. Tento proces nebol produktívny.

Nepretržitá integrácia

Je to prax integrácie nového kódu s hlavným kódom, ktorý má byť prepustený, najrýchlejším spôsobom. Pokiaľ ide o uvoľnenie kódu, neustály vývoj pomáha šetriť veľa času.

Spoločnosť DevOps tento pojem nezaviedla. Nepretržitá integrácia je agilná inžinierska prax, ktorá vychádza z metodológie extrémneho programovania. DevOps prijal túto prax, pretože pokiaľ ide o úspešné vykonanie nepretržitej integrácie, vyžaduje sa automatizácia. Nepretržitá integrácia je často prvou cestou smerom k zrelosti DevOps.

Neustála integrácia z pohľadu systému DevOps zahŕňa kroky, ako je kontrola kódu, kompilácia do použiteľného kódu a vykonanie niektorých potrebných validačných testov. ,

Nepretržité dodávanie

Je to rozšírenie nepretržitej integrácie a tiež druhá fáza programu DevOps.

Kontinuálne dodávanie vám umožňuje pridať ďalšiu automatizáciu a testovanie. Aby ste kód nezlučovali iba rýchlo s hlavným kódovým riadkom, ale aby bol kód takmer pripravený na nasadenie bez zásahu človeka.

Je bežnou praxou udržiavať kódovú základňu v takmer pripravenom stave na nasadenie.

Nepretržité zavádzanie

Neustále zavádzanie je pokrokový vývoj nepretržitého poskytovania. Táto prax nám umožňuje nasadiť všetky spôsoby výroby bez zásahu človeka.

Tím, ktorý pracuje na neustálom vývoji, nikdy nezavádza žiadny kód bez testovania. Celý novo vytvorený kód prechádza automatizovaným testovaním predtým, ako sa dostane do výrobnej fázy. Kód je nasadený pre malý počet používateľov a existuje automatická slučka spätnej väzby, ktorá monitoruje kvalitu a použitie skôr, ako sa kód dostane na ďalšiu úroveň..

Existuje niekoľko spoločností ako Netflix, Etsy, Amazon, Pinterest, Flicker, IMVU a Google atď., Ktoré sa neustále vyvíjajú..

Hodnota

DevOps sa vysoko zameriava na rozvoj kultúry spolupráce a zvyšovanie efektívnosti prostredníctvom automatizácie pomocou rôznych nástrojov DevOps. Na implementáciu DevOps pre vaše softvérové ​​riešenie musíte použiť kombináciu kultúry a nástrojov.

DevOps Culture

DevOps je špecifická kultúra, ktorá pomáha zlepšovať spoluprácu, znižovať chaos, lepšie zvládať zdieľané zodpovednosti, implementovať automatizáciu, zvyšovať kvalitu, hodnotiť spätnú väzbu a zvyšovať automatizáciu.

Agilné metódy boli vždy najlepším holistickým spôsobom poskytovania softvéru. Pokiaľ ide o meranie pokroku, agilný vývojový tím to robí z hľadiska pracovného softvéru. Agilná metóda kultúry DevOps umožňuje majiteľom produktov, vývojárom, testerom a ľuďom UX úzko spolupracovať s rovnakým cieľom..

Nástroje DevOps

Zahŕňa nástroje na správu konfigurácie, testovanie a budovanie systémov, vývoj aplikácií, riadenie verzií a monitorovanie. Pokiaľ ide o implementáciu nepretržitej integrácie, nepretržité dodávanie a nepretržité zavádzanie, vyžadujú rôzne nástroje a zároveň používajú rovnaké nástroje. Pri postupe v dodávateľskom reťazci budete musieť použiť viac nástrojov.

Dajte nám vedieť niektoré z populárnych nástrojov a postupov.

Úložisko zdrojového kódu – je to miesto, kde sa vývojári môžu nahlásiť a zmeniť kód. Úložisko zdrojového kódu spravuje rôzne verzie kódu, ktorý je skontrolovaný, aby sa zabezpečilo, že vývojári budú písať jeden druhému kód..

Git, Apache Subversion, IBM Rational, Artifactory, Nexus, Eclipse atď. Sú niektoré z populárnych nástrojov na ukladanie kódov..

Zostavte server: – build server je automatizačný nástroj, ktorý sa používa na zostavenie kódu v zdrojovom kóde respiračný do spustiteľnej kódovej základne. Niektoré z najpoužívanejších nástrojov na vytváranie serverov sú Jenkins, SonarQube, Artifactory.

Správa konfigurácie – Bábkové, šéfkuchár, možné, SaltStack, Run Deck atď. Pomáha riadiť konfiguráciu aplikácií a infraštruktúry, aby sa udržala konzistentnosť v rôznych prostrediach..

Virtuálna infraštruktúra – AWS, GCP, Azure je popredný poskytovateľ verejných cloudových služieb, ktorý ponúka takmer všetky služby v oblasti infraštruktúry. Ponúkajú API, ktoré vám umožňuje poskytovať infraštruktúru a spravovať ich ako kód.

záver

Dúfam, že vám poskytne predstavu o DevOps a ak vás to nadchne, môžete vyskúšať túto online majstrovskú triedu kurz.

Článok od Payal Goyala

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map