Možný úvod pre začiatočníkov

Počuli ste o možnom, ale nie ste si istí, čo to je? Nerobte si starosti, budete vedieť o možném v najbližších 5 minútach.


Čo je možné?

Možným je otvorený nástroj DevOps s otvoreným zdrojom, ktorý môže podniku pomôcť pri správe konfigurácie, zavádzaní, zabezpečovaní atď. Nasadenie je jednoduché; využíva SSH na komunikáciu medzi servermi. Používa playbook na popis automatizačných úloh a playbook používa veľmi jednoduchý jazyk YAML.

Možné poskytuje spoľahlivosť, konzistentnosť a škálovateľnosť vašej IT infraštruktúry. Pomocou automatických konfigurácií databáz, úložísk, sietí a brán firewall môžete automatizovať. Zabezpečuje, aby všetky potrebné balíky a všetok ďalší softvér boli na serveri konzistentné na spustenie aplikácie.

Urobme príklad; máte ladiacu verziu aplikácie, ktorá je postavená na vizuálnom jazyku C ++. Ak teraz chcete spustiť túto aplikáciu v počítači, budete musieť spĺňať niektoré predpoklady, ako sú knižnice DLL knižnice Microsoft Visual C ++, a v počítači by ste mali mať nainštalovaný vizuálny C ++. To je časť, v ktorej Ansible zabezpečí, aby všetky tieto základné balíčky a všetok softvér boli nainštalované vo vašom počítači, aby vaša aplikácia mohla bežať hladko vo všetkých prostrediach, či už ide o testovacie alebo výrobné prostredie..

Tiež obsahuje všetky historické údaje vašej aplikácie, takže ak sa kedykoľvek chcete vrátiť k predchádzajúcej verzii alebo ju chcete aktualizovať, môžete to jednoducho urobiť.

Pozrime sa na niektoré z nasledujúcich funkcií.

Agentless – Čo znamená, že neexistuje žiadny softvér ani agent, ktorý spravuje uzol, ako iné riešenie, napríklad bábka a kuchár.

krajta – Postavený na vrchole pythonu, ktorý je rýchly a je jedným z robustných programovacích jazykov v dnešnom svete.

SSH – Veľmi jednoduchý protokol bez overovania heslom v sieti, ktorý je bezpečný. Takže vašou zodpovednosťou je kopírovať tento kľúč ku klientovi

Architektúra push – Tlačte na nich potrebné konfigurácie, klientov. Jediné, čo musíte urobiť, je zapísať si tieto konfigurácie (zošit) a poslať ich všetky naraz do uzlov. Uvidíte, aké silné môže byť presmerovanie zmien na tisíce serverov za pár minút.

Nastaviť – minimálna požiadavka a konfigurácia potrebná na to, aby fungovala.

Možná architektúra

ansible architecture - čo je ansible

Začnime s Verejný / súkromný cloud čo je server Linux. Môže tiež slúžiť ako úložisko pre všetky inštalácie a konfigurácie IT.

Vyššie uvedená architektúra má veľa hostiteľ stroje, ku ktorým sa pripája server, ktorý tlačí a tlačí príručky cez SSH.

spoľahlivý motor pomocou ktorých môžu používatelia priamo spúšťať knihu hier, ktorá sa rozmiestni na počítačoch. V engine s automatizovanou automatizáciou je viacero komponentov. Prvý z nich je a inventár hostiteľa. Je to zoznam všetkých IP adries všetkých hostiteľov.

Ďalej sú moduly. Možné prichádza so stovkami vstavaných modulov a moduly sú tie časti kódu, ktoré sa vykonajú pri spustení knižky. Príručka obsahuje hry, hra obsahuje rôzne úlohy a úloha obsahuje moduly.

Keď spustíte príručku, sú to moduly, ktoré sa spustia na vašich počítačoch a tieto moduly v nich obsahujú akciu. Keď teda spustíte príručku, tieto akcie sa uskutočnia na hostiteľských počítačoch. Môžete si tiež vytvoriť vlastné moduly. Všetko, čo musíte urobiť, je napísať niekoľko riadkov kódu a urobiť z neho modul, ktorý môžete kedykoľvek spustiť.

Potom má architektúra playbooks. Príručky tu vlastne definujú váš pracovný postup, pretože bez ohľadu na to, aké úlohy napíšete do príručky, vykoná sa v rovnakom poradí, v akom ste ich napísali. Napríklad, ak ste napísali, že najprv inštalujete balík a potom začnete, urobí to isté. Knihy Playbook sa dajú veľmi ľahko napísať YAML kódom. YAML kód je veľmi jednoduchý jazyk na serializáciu údajov; je to skoro ako angličtina.

Ďalej v architektúre sú plugins. Doplnky sú tu špeciálne druhy modulov. Tieto doplnky sa vykonajú skôr, ako sa modul vykoná v uzloch. Doplnky sa spúšťajú na hlavnom riadiacom stroji na účely protokolovania. Máte doplnky na spätné volanie, pretože vám to umožňuje pripojiť sa k rôznym ansible udalostiam na účely zobrazenia a protokolovania. Doplnky cache sa používajú na uchovávanie vyrovnávacej pamäte faktov, aby sa predišlo nákladným operáciám zhromažďovania faktov. Možné sú aj akčné doplnky, ktoré sú klientskymi modulmi a môžu vykonávať úlohy na riadiacom stroji pred samotným volaním modulov..

Architektúra obsahuje prepojovacie moduly. Na spojenie s hostiteľskými počítačmi nie je vždy potrebné používať SSH; môžete tiež použiť doplnok pripojenia. Napríklad ansible vám poskytuje doplnok na pripojenie kontajnera do doku a pomocou tohto doplnku na pripojenie sa môžete ľahko pripojiť ku všetkým vašim kontajnerom v Dockeri a okamžite začať konfigurovať..

To bolo všetko o architektúre. Ďalej vám poviem, ako presne to funguje.

Ako to funguje?

ako dobre funguje

Možné práce pripojením k uzlom a vytlačením malých programov nazývaných ako oddeliteľné moduly. Pravdepodobne potom tieto moduly štandardne spustí cez SSH a po dokončení ich odstránia.

Možným riadiacim uzlom je riadiaci uzol, ktorý riadi celé vykonávanie Príručky. Je to uzol, z ktorého inštalujete a súbor inventára obsahuje zoznam hostiteľov, na ktorých je potrebné spustiť moduly. Uzol riadenia vytvára spojenie ssh, potom vykonáva moduly na hostiteľských počítačoch a inštaluje produkt. Po inštalácii tieto moduly odstráni. Takto to funguje.

Ďalej by vás mohlo zaujímať, ako nainštalovať a nakonfigurovať možnosť.

Ako nainštalovať a nakonfigurovať možné na Ubuntu?

záver

Dúfam, že teraz máte predstavu o tom, ako to začať. Možným je menič hier v tom, ako spravujete infraštruktúru, a ak ste Sysadmin alebo vývojár, môžete si to pozrieť praktický výcvik rozvíjať zručnosti.

Tagy:

  • Ansible

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map