5 Bežné hrozby pre webové aplikácie a ako sa im vyhnúť

Napriek ich pohodlnosti existujú nedostatky, pokiaľ ide o spoliehanie sa na webové aplikácie pre obchodné procesy.


Jednou z vecí, ktorú budú musieť všetci vlastníci podnikov uznať a chrániť sa, by bola prítomnosť slabých miest softvéru a hrozieb pre webové aplikácie.

Aj keď nie je 100% záruka bezpečnosti, existuje niekoľko krokov, ktoré je možné podniknúť, aby nedošlo k poškodeniu.

Ak používate CMS, potom najnovšiu hacknutú správu od Šučur ukazuje viac ako 50% infikovaných webových stránok s jednou alebo viacerými zraniteľnosťami.

Ak ste pre webové aplikácie nováčikom, je tu niekoľko bežných hrozieb, na ktoré treba dávať pozor:

Chybná konfigurácia zabezpečenia

Fungujúca webová aplikácia je zvyčajne podporovaná niektorými zložitými prvkami, ktoré tvoria jej bezpečnostnú infraštruktúru. Patria sem databázy, OS, brány firewall, servery a ďalší aplikačný softvér alebo zariadenia.

Ľudia si neuvedomujú, že všetky tieto prvky vyžadujú častá údržba a konfigurácia aby webová aplikácia fungovala správne.

Pred použitím webovej aplikácie komunikujte s vývojármi, aby ste porozumeli bezpečnostným a prioritným opatreniam, ktoré boli podniknuté pre jeho vývoj.

Vždy, keď je to možné, naplánujte penetračné testy pre webové aplikácie, aby sa otestovala jeho schopnosť manipulácie s citlivými údajmi. To môže pomôcť zistiť zraniteľné miesta webových aplikácií okamžite.

To môže pomôcť zistiť zraniteľnosti webových aplikácií rýchlo.

malware

Prítomnosť škodlivého softvéru je ďalšou z najbežnejších hrozieb, pred ktorou musia spoločnosti bežne chrániť. Po stiahnutí škodlivého softvéru sa môžu vyskytnúť vážne následky, ako je monitorovanie činnosti, prístup k dôverným informáciám a prístup k zadným údajom, ktorý môže narušiť rozsiahle údaje..

Malware sa dá rozdeliť do rôznych skupín, pretože sa snažia dosiahnuť rôzne ciele – spyware, vírusy, Ransomware, červy a trójske kone..

Ak chcete bojovať proti tomuto problému, nezabudnite nainštalovať a aktualizovať brány firewall. Skontrolujte, či boli aktualizované všetky operačné systémy. Môžete tiež zapojiť vývojárov a odborníkov na antispam / vírusy, aby prišli preventívne opatrenia na odstránenie a zistenie škodlivého softvéru.

Nezabudnite tiež zálohovať dôležité súbory v bezpečnom externom prostredí. To v podstate znamená, že ak ste uzamknutí, budete mať prístup ku všetkým informáciám bez toho, aby ste museli platiť za ransomware..

Vykonajte kontroly vášho bezpečnostného softvéru, použitých prehľadávačov a doplnkov tretích strán. Ak existujú doplnky a aktualizácie pre doplnky, aktualizujte ich čo najskôr.

Vstrekovacie útoky

Injekčné útoky sú ďalšou spoločnou hrozbou, ktorú treba hľadať. Tieto typy útokov prichádzajú do rôznych typov injekcií a sú pripravené na útoky na dáta vo webových aplikáciách, pretože webové aplikácie vyžadujú, aby údaje fungovali..

Čím viac údajov sa vyžaduje, tým viac príležitostí na útoky na injekcie sa zameriavajú. Niektoré príklady týchto útokov zahŕňajú Vstrekovanie SQL, vkladanie kódu a skriptovanie na viacerých miestach.

Útoky s injekciou SQL zvyčajne zneužívajú kontrolu nad databázou vlastníka webových stránok prostredníctvom zásahu údajov do webovej aplikácie. Vložené údaje poskytujú databázu vlastníka webových stránok pokyny, ktoré vlastník stránok neautorizoval.

To má za následok únik údajov, odstránenie alebo manipuláciu s uloženými údajmi. Na druhej strane vkladanie kódu zahŕňa vstrekovanie zdrojových kódov do webovej aplikácie, zatiaľ čo skriptovanie medzi webmi vkladá do prehliadačov kód (javascript)..

Tieto injekčné útoky slúžia predovšetkým na to, aby poskytli pokyny pre vaše webové aplikácie, ktoré nie sú tiež autorizované.

V záujme boja proti tomu sa majiteľom firiem odporúča, aby zaviedli techniky overovania vstupu a robustné kódovanie. Majiteľom firiem sa tiež odporúča, aby využívali ‘najmenšie privilégium“, Aby sa minimalizovali používateľské práva a autorizácia akcií.

Podvod phishingu

Útoky typu phishing (phishing) sú zvyčajne zapojené a priamo zasahujú do e-mailového marketingu. Tieto typy hrozieb sú navrhnuté tak, aby vyzerali ako e-maily pochádzajúce z legitímnych zdrojov získavanie citlivých informácií ako prihlasovacie údaje, čísla bankových účtov, čísla kreditných kariet a ďalšie údaje.

Ak jednotlivec nevie o rozdieloch a náznakoch, že sú e-mailové správy podozrivé, môže to byť smrteľné, pretože na ne môžu reagovať. Môžu sa tiež použiť na odosielanie malvéru, ktorý po kliknutí môže nakoniec získať prístup k informáciám používateľa.

Ak chcete zabrániť takýmto udalostiam, uistite sa, že všetci zamestnanci sú si vedomí a schopní spozorovať podozrivé e-maily.

Mali by sa tiež vzťahovať preventívne opatrenia, aby bolo možné podniknúť ďalšie kroky.

Napríklad skenovanie odkazov a informácií pred stiahnutím, ako aj kontaktovanie jednotlivca, ktorému je e-mail zaslaný na overenie jeho legitimity..

Hrubou silou

Potom sú tu tiež útoky hrubou silou, kde sú hackeri pokúsiť sa uhádnuť heslá a násilne získate prístup k podrobnostiam vlastníka webovej aplikácie.

Neexistuje žiadny účinný spôsob, ako tomu zabrániť. Majitelia firiem však môžu túto formu útoku odradiť obmedzením počtu prihlásení, ktoré je možné vykonať, ako aj využitím techniky známej ako šifrovanie..

Získaním času na šifrovanie údajov sa tým zabezpečí, že hackeri budú mať problémy s ich využívaním pre čokoľvek iné, ak nebudú mať šifrovacie kľúče..

Toto je dôležitý krok pre spoločnosti, ktoré sú povinné uchovávať údaje, ktoré sú citlivé na zabránenie výskytu ďalších problémov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map