5 najlepších cloudových VAPT pre malé a stredné podniky

Prostredie elektronického obchodu bolo v nedávnej dobe dramaticky podporené pokrokom v internetových technológiách, ktoré umožnili oveľa viacerým ľuďom pripojiť sa na internet a robiť viac transakcií..


Dnes sa oveľa viac firiem spolieha na svoje webové stránky ako hlavný zdroj generovania výnosov. Preto je potrebné uprednostniť bezpečnosť takýchto webových platforiem. V tomto článku sa pozrieme na zoznam niektorých najlepších nástrojov VAPT (hodnotenie zraniteľnosti a testovanie penetrácie), ktoré sú dnes k dispozícii, a na to, ako ich môžu využiť začínajúce malé a stredné podniky..

Po prvé, vlastník firmy na webe alebo v elektronickom obchode musí porozumieť rozdielom a podobnostiam medzi hodnotením zraniteľnosti (VA) a testovaním penetrácie (PT), aby informoval o svojom rozhodnutí pri výbere toho, čo je pre vaše podnikanie najlepšie. Aj keď VA aj PT poskytujú doplnkové služby, existujú len nepatrné rozdiely v tom, čo sa snažia dosiahnuť.

Rozdiel medzi VA a VT

Pri testovaní zraniteľnosti (VA) sa tester snaží zabezpečiť, aby všetky otvorené zraniteľné miesta v aplikácii, webovej stránke alebo sieti boli definované, identifikované, klasifikované a určili priority. Hodnotenie zraniteľnosti sa považuje za cvičenie zamerané na zoznam. To sa dá dosiahnuť použitím skenovacích nástrojov, na ktoré sa pozrieme ďalej v tomto článku. Je nevyhnutné vykonať takéto cvičenie, pretože poskytuje podnikom kritický pohľad na to, kde sú medzery a čo potrebujú napraviť. Toto cvičenie je tiež to, čo poskytuje firmám potrebné informácie pri konfigurácii brán firewall, ako sú napríklad WAF (brány webových aplikácií)..

Na druhej strane je cvičenie na penetračné testovanie (PT) priamejšie a je považované za cieľovo orientované. Cieľom je tu nielen vyskúšať obranu aplikácie, ale aj odhaliť zistené zraniteľné miesta. Účelom tohto je simulovať počítačové útoky v reálnom živote na aplikáciu alebo webovú stránku. Niektoré z nich by sa dali robiť pomocou automatizovaného náradia; niektoré z nich sa uvedú v článku a dajú sa vykonať aj ručne. Toto je osobitne dôležité pre podniky, aby boli schopné porozumieť úrovni rizika, ktoré predstavuje zraniteľnosť, a najlepšie zabezpečiť takúto zraniteľnosť pred možným škodlivým zneužívaním..

Preto by sme to mohli odôvodniť; Posúdenie zraniteľnosti poskytuje vstup do vykonávania penetračných testov. Preto je potrebné mať k dispozícii kompletné funkčné nástroje, ktoré vám pomôžu dosiahnuť obidve.

Poďme preskúmať možnosti …

astra

Astra je plne funkčný cloudový nástroj VAPT so špeciálnym zameraním na elektronický obchod; podporuje WordPress, Joomla, OpenCart, Drupal, Magento, PrestaShop a ďalšie. Je dodávaný s balíkom aplikácií, škodlivého softvéru a sieťových testov na posúdenie bezpečnosti vašej webovej aplikácie.

Dodáva sa s intuitívnym dashboardom, ktorý zobrazuje grafickú analýzu hrozieb blokovaných na vašom webe vzhľadom na konkrétny časový harmonogram.

Niektoré funkcie zahŕňajú.

 • Použitie Statická a dynamická analýza kódu

Vďaka statickému kódu a dynamickej analýze, ktorá kontroluje kód aplikácie pred a počas behu, aby sa zabezpečilo zachytenie hrozieb v reálnom čase, ktoré je možné okamžite opraviť.

 • Skenovanie škodlivého softvéru

Vykonáva tiež automatické vyhľadávanie aplikácií na prítomnosť škodlivého softvéru a ich odstránenie. Podobne kontrola rozdielov súborov overuje integritu vašich súborov, ktoré mohli byť škodlivo upravené interným programom alebo externým útočníkom. V časti kontroly škodlivého softvéru môžete získať užitočné informácie o možnom škodlivom softvéri na svojich webových stránkach.

 • Detekcia hrozieb

Astra tiež vykonáva automatické zisťovanie a protokolovanie hrozieb, ktoré vám umožňujú nahliadnuť do toho, ktoré časti aplikácie sú najcitlivejšie na útoky, ktoré sú najčastejšie využívané na základe predchádzajúcich pokusov o útok..

 • Platobné brány a testovanie infraštruktúry

Vykonáva testovanie pera platobnej brány pre aplikácie s platobnou integráciou – podobne, testy infraštruktúry na zaistenie bezpečnosti holdingovej infraštruktúry aplikácie.

 • Testovanie siete

Astra prichádza s testom penetrácie smerovačov, prepínačov, tlačiarní a ďalších sieťových uzlov, ktoré by mohli vystaviť vaše podnikanie rizikám vnútornej bezpečnosti..

Pokiaľ ide o normy, testovanie spoločnosti Astra je založené na hlavných bezpečnostných štandardoch vrátane OWASP, PCI, SANS, CERT, ISO27001..

Netsparker

Tím spoločnosti Netsparker je podnikovo stredne veľké až veľké podnikové riešenie, ktoré má množstvo funkcií. Vyznačuje sa robustnou funkciou skenovania, ktorá je známa ako technológia Proof-Based-Scanning ™, s úplnou automatizáciou a integráciou.

Netsparker má veľké množstvo integrácií s existujúcimi nástrojmi. Ľahko sa integruje do nástrojov na sledovanie problémov, ako sú Jira, Clubhouse, Bugzilla, AzureDevops atď. Má tiež integráciu so systémami riadenia projektov, ako je Trello. Podobne so systémami CI (Continuous Integration), ako sú Jenkins, Gitlab CI / CD, Circle CI, Azure, atď. To dáva spoločnosti Netsparker možnosť integrácie do vášho SDLC (Životný cyklus vývoja softvéru); Preto vaše potrubia na zostavenie môžu teraz obsahovať kontrolu zraniteľností predtým, ako sa zavedú funkcie vašej obchodnej aplikácie.

Inteligentný informačný panel vám poskytuje informácie o tom, aké bezpečnostné chyby existujú vo vašej aplikácii, ich závažnosti a ktoré boli opravené. Poskytuje tiež informácie o chybách zabezpečenia z výsledkov kontroly a možných medzier v zabezpečení.

udržateľný

Tenable.io je podnikový nástroj na skenovanie webových aplikácií, ktorý vám poskytuje dôležité informácie o výhľade zabezpečenia všetkých vašich webových aplikácií.

Je ľahké nastaviť a spustiť prevádzku. Tento nástroj sa nezameriava iba na jednu spustenú aplikáciu, ale na všetky webové aplikácie, ktoré ste nasadili.

Svoje skenovanie zraniteľností zakladá aj na najpopulárnejších zraniteľnostiach OWASP Top Ten OwASP. To uľahčuje každému všeobecnému zástupcovi zabezpečenia spustiť kontrolu webových aplikácií a porozumieť výsledkom. Môžete naplánovať automatické skenovanie, aby ste zabránili opakovanej úlohe manuálneho opätovného skenovania aplikácií.

Pentest-Tools

Pentest-tools skener vám poskytuje úplné informácie o skenovaní zraniteľností, ktoré môžete skontrolovať na webovej stránke.

Zahŕňa snímanie odtlačkov prstov na webe, SQL vstrekovanie, skriptovanie naprieč stránkami, vykonanie vzdialených príkazov, zahrnutie súborov do lokálnych / vzdialených súborov, atď. K dispozícii je aj bezplatné skenovanie, ale s obmedzenými funkciami.

Prehľady zobrazujú podrobnosti o vašich webových stránkach a rôznych zraniteľnostiach (ak existujú) a ich závažnosti. Tu je ukážka bezplatnej správy o skenovaní typu „Light“.

V účte PRO môžete vybrať režim skenovania, ktorý chcete vykonať.

Prístrojová doska je pomerne intuitívna a poskytuje dobrý prehľad o všetkých vykonaných skenoch a rôznych úrovniach závažnosti.

Je možné naplánovať aj skenovanie hrozieb. Nástroj má tiež funkciu hlásenia, ktorá umožňuje testerovi generovať správy o zraniteľnosti z vykonaných kontrol.

Google SCC

Centrum zabezpečenia velenia (SCC) je prostriedok na sledovanie zabezpečenia služby Google Cloud.

Používateľom služby Google Cloud to poskytuje možnosť nastaviť monitorovanie zabezpečenia pre svoje existujúce projekty bez potreby ďalších nástrojov.

SCC obsahuje celý rad natívnych bezpečnostných zdrojov. Počítajúc do toho

 • Cloud Anomaly Detection – užitočné na detekciu chybne formátovaných dátových paketov generovaných útokmi DDoS.
 • Cloud Security Scanner – užitočné na zisťovanie slabých miest, ako je skriptovanie naprieč stránkami (XSS), používanie hesiel s čistým textom a zastaraných knižníc v aplikácii.
 • Cloud DLP Data Discovery – zobrazuje zoznam vedier úložných priestorov, ktoré obsahujú citlivé a / alebo regulované údaje
 • Konektor Forseti Cloud SCC – umožňuje vám vyvinúť vlastné skenery a detektory

Zahŕňa tiež partnerské riešenia, ako sú CloudGuard, Chef Automate, Qualys Cloud Security, Reblaze. Všetky z nich je možné integrovať do Cloud SCC.

záver

Bezpečnosť webových stránok je náročná, ale vďaka nástrojom, ktoré uľahčujú zisťovanie zraniteľných miest a zmierňovanie online rizík. Ak ešte nie, vyskúšajte vyššie uvedené riešenie na ochranu svojho online obchodu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map