6 spôsobov, ako vylúčiť zlé roboty z vášho webu

Nedovoľte, aby váš web prevzali zlé roboty a ovplyvnili obchodné rozhodnutia.


Návštevníci webových stránok nie sú vždy ľudia z mäsa a mäsa: niekedy sú to roboty. Boti väčšinou sledujú webové stránky na zhromažďovanie štatistík pre vyhľadávače, ako sú Google a Yahoo, ale existujú aj roboty, ktoré zhromažďujú informácie, vytvárajú falošné účty, šíria vírusy alebo sekcie komentárov proti spamu na autopilote – a to sú tie, ktoré môžu spôsobiť najviac škody.

Náhle prevzatie robotmi na webe môže byť ohromujúce a pre správcu stránok, ktorý dáva prednosť prevádzkovaniu čistej lode, je to nočná mora. Tu je návod, ako zistiť, ktoré druhy robotov robia čo – a niekoľko praktických spôsobov, ako vylúčiť roboty z vášho webu.

Roboty vyhľadávacích nástrojov verzus spamovacie roboty

Niektoré roboty sú dobré, roboty vyhľadávacích strojov navštívia vaše webové stránky, aby katalogizovali nové informácie do vyhľadávacích nástrojov, a zvyčajne chcete, aby tieto typy robotov prešli cez vaše webové stránky. Vyhľadávacie nástroje pomáhajú indexovať vaše stránky medzi výsledkami.

Čo je pre administrátora stránok podstatné? identifikovať roboty vyhľadávacích strojov v porovnaní so skutočnou návštevnosťou získať presný obraz o tom, koľko návštevníkov a názorov sú ľudia. Ak máte Google Analytics, pozrite sa do rozšírených nastavení a môžete rozdeliť roboty vyhľadávacích nástrojov a ľudskú návštevnosť, aby ste videli, ako vyhľadávacie nástroje a ľudia prezerajú vaše stránky.

Okrem štandardného vyhľadávacieho nástroja môžete naraziť aj na rôzne spam a zbieranie robotov. To sú tie nebezpečnejšie, ktoré by ste sa mali pokúsiť zbaviť, keď sa objavia. Niekedy šíria vírusy; inokedy spamujú alebo napĺňajú stránky falošnými účtami.

Spozorovanie spamu 

Ak máte na svojom webe aktívne spamovacie roboty, pravdepodobne …

 • Zvýšenie nových účtov, zvyčajne tých, ktoré buď vytvoria niekoľko spamových príspevkov, alebo vôbec žiadne.
 • Zvýšenie počtu komentárov, ktoré nemajú nič spoločné s komentármi, niekedy s odkazmi alebo bez odkazov.
 • Používatelia sa sťažujú na spam vo svojej doručenej pošte PM alebo v doručenej pošte elektronickej pošty.
 • Zvýšenie množstva spamu, ktorý zasiahne e-mailovú schránku pripojenú k vašej webovej stránke.
 • Niekedy iracionálne vysoký nárast návštevníkov stránok bez zvýšenia aktivity môže naznačovať robotov, ktorí získavajú informácie.

Prítomnosť zlých robotov môže byť nočnou morou, najmä ak ich úlohou je spamovať vaše stránky odkazmi na vírusy alebo nelegálne obrázky. Akonáhle ste si všimli príznaky robota robiť niečo iné ako indexovanie pre vyhľadávače, skúste niektoré z nižšie uvedených krokov.

Overenie registrácie

Ak vaše webové stránky zahŕňajú používanie používateľských účtov, môže sa pri registrácii znížiť počet účtov typu bot, ktoré sa môžu zaregistrovať.

Overenie registrácie používa telefónne číslo alebo e-mailovú adresu pripojenú k účtu ako „overovací kód“ predtým, ako sa používateľ môže zaregistrovať. To je ľahké pre väčšinu ľudí, aj keď príliš veľa úsilia o škodlivé stránky bot.

Správcovi webových stránok tiež umožňuje zistiť, že k novým účtom je pripojená legitímna e-mailová adresa alebo telefónne číslo: Väčšina falošných účtov typu „spam“ nie je.

Využitie banhammerov

Použite funkcie zákazu a odstránenia účtu na svojom webe na burinu prostredníctvom akýchkoľvek nových a starých používateľských účtov, ktoré môžu byť robotmi.

Okrem zastavenia registrácie nových robotov na svoje webové stránky musíte tiež zabezpečiť, aby ste sa zbavili akýchkoľvek starých robotov alebo neaktívnych účtov, ktoré by tam nemali byť. Boli by ste prekvapení, ako rýchlo môžu spamboty upchať web alebo účet sociálnych médií – a kým si neprechádzate zoznam používateľov, možno ani neviete, že tam boli..

Začlenenie spoločnosti Captcha

Systém Captcha bol navrhnutý tak, aby zastavil roboty proti spamu s malými komplikovanými úlohami, ktoré zavádzajú priemerného robota do podania.

Ak si všimnete, že filtrom komentárov prechádza príliš veľa spamových komentárov, možno je načase začleniť Captcha do sekcie komentárov na vašom webe dodatočne. Spamoty a komentáre budete takmer okamžite znižovať, zaručene.

Pre weby WordPress môžete zvážiť použitie antispamového riešenia, napr CleanTalk.

Moderovanie komentárov

Pravidelne kontrolujte sekciu komentárov na svojich stránkach. Tu môžete odstrániť spamové komentáre, ktoré sa dostali prostredníctvom automatických moderátorov súborov – a zvyčajne týchto používateľov zakážte.

Nastavte manuálne moderovanie komentárov, ak máte vážne problémy s komentármi a spamovaním robotov. Týmto spôsobom každý komentár uverejnený na webe znamená, že dostanete e-mail a tieto komentáre musíte schváliť manuálne. Ručné moderovanie vašich komentárov môže nejaký čas trvať, ale niekedy je to jediný spôsob, ako zaistiť, že v sekcii s komentármi nebude chýbať robot a spam..

Zmena značkovania  

Množstvo spamu vo vašej doručenej pošte vo vašom webe môže znamenať, že roboti sa pripojili k značke, ktorá to umožňuje. Problém zvyčajne spočíva v stránka Informácie o webe alebo sa niekde skrýva kontaktný formulár stránky.

Vyberte kontaktný formulár, ktorý skryje e-mailovú adresu, na ktorú e-maily smerujú. Ak tak neurobíte, všetko, čo musíte urobiť, je, aby ste našli tú pravú e-mailovú adresu, aby skontrolovali zdrojový kód, kde je e-mailová adresa vo formáte obyčajného textu, a nie externý skript, ktorý je ťažšie získať..

Ak vaša stránka obsahuje zoznam vašej e-mailovej adresy vo formáte ľahko identifikovateľnom spamovým robotom (“[Email protected]“), Zmeňte ho na niečo iné („ adresa [at] doména [dot] com “) alebo pre vyššiu bezpečnosť prejdite na bezpečnejší vložený kontaktný formulár, ako je opísané vyššie.

Neaktívne odstránenie obsahu a odstránenie používateľov

Rovnakým spôsobom, ako by mal správca lokality manuálne a pravidelne kontrolovať komentáre, by sa mal skontrolovať zoznam predplatiteľov e-mailov a neaktívnych používateľov a všetko, čo by tam nemalo byť, musí byť odstránené. Používatelia robotov, ktorým sa podarilo preniknúť cez reťazec overenia registrácie, sa dajú ľahko identifikovať a odstrániť, aj keď neaktívne používateľské účty s iba niekoľkými príspevkami by sa mali tiež odstrániť.

Neaktívne používateľské účty sú buď roboti, alebo im hrozí ich prevzatie robotmi: Boti nie vždy vytvárajú nové účty, ale niekedy môžu tiež uniesť staré a neaktívne účty na rovnaké použitie.. 

záver

Dúfam, že implementáciou vyššie zastavíte zlé roboty na svojich stránkach. Ak používate redakčný systém ako WordPress, Joomla, Drupal atď., Môžete zvážiť použitie cloudovej bezpečnostnej ochrany ako SUCURI nielen na zastavenie spamu, ale aj na mnoho ďalších online hrozieb..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map