6 základných bezpečnostných tipov na ochranu vašej stránky PHP pred hackermi

Vaša stránka PHP je spustená. Blahoželáme! Ale počkajte … postarali ste sa o základné bezpečnostné sprísnenie?


PHP je ľahký, ale veľmi výkonný backend programovací jazyk. Pôsobí okolo 80% globálnych webových aplikácií, čo z neho robí jeden z najbežnejšie používaných jazykov vo svete vývoja.

Dôvodom popularity a širokého použitia je ľahká kódovacia štruktúra a vývojárske funkcie. Existuje veľa CMS a rámcov vybudovaných nad PHP a tisíce známych vývojárov z celého sveta sú pravidelnou súčasťou jeho komunity..

Jedným z vynikajúcich príkladov je WordPress.

Keď sú aplikácie PHP umiestnené na živých serveroch, môže dôjsť k niekoľkým prípadom hackerských útokov a útokov na web, čo spôsobuje, že údaje o stránkach sú mimoriadne zraniteľné, aby boli ukradnuté. Je to jedna z najdiskutovanejších tém v komunite, ako vybudovať úplne bezpečnú aplikáciu a udržať všetky základné ciele projektu pod kontrolou..

Napriek ich maximálnemu úsiliu sa vývojári pri vývoji aplikácie vždy vyhýbajú skrytým medzerám, ktoré zostanú bez povšimnutia. Tieto medzery môžu vážne ohroziť ochranu životne dôležitých údajov o stránkach webhosting pre PHP MySQL aplikácie, čo ich robí zraniteľnými pri pokusoch o prienik.

Tento článok je teda o niektorých užitočných tipoch na zabezpečenie PHP, ktoré by ste mohli vo svojich projektoch rozumne používať. Pomocou týchto malých tipov sa môžete ubezpečiť, že vaša aplikácia vždy stojí pri bezpečnostných kontrolách a nikdy nebude ohrozená žiadnymi vonkajšími webovými útokmi.

Skriptovanie na viacerých stránkach (XSS)

Skriptovanie na viacerých stránkach je jedným z najnebezpečnejších vonkajších útokov, ktoré sa doň vložia pomocou škodlivého kódu alebo skriptu. Môže to ovplyvniť jadrá vašej aplikácie, pretože hacker môže do vašej aplikácie vložiť akýkoľvek typ kódu bez toho, aby vám dal nápovedu. Tento útok sa väčšinou vyskytuje na webových stránkach, ktoré prijímajú a odosielajú údaje o používateľovi.

Pri útoku XSS nahradí vložený kód pôvodný kód vašej webovej stránky, ale napriek tomu funguje ako skutočný kód, ktorý narúša výkon stránky a často kradne údaje. Hackeri obchádzajú riadenie prístupu k vašej aplikácii a získajú prístup k vašim súborom cookie, reláciám, histórii a ďalším dôležitým funkciám.

Tomuto útoku môžete čeliť pomocou špeciálnych znakov HTML & ENT_QUOTES vo vašich kódoch aplikácií. Pomocou ENT_QUOTES môžete odstrániť možnosti jednoduchých a dvojitých úvodzoviek, ktoré vám umožňujú vymazať akúkoľvek možnosť útoku na skriptovanie na viacerých stránkach..

Falšovanie žiadostí na viacerých stránkach (CSRF)

CSRF odovzdáva hackerom úplnú kontrolu nad aplikáciou, aby vykonala akékoľvek nežiaduce kroky. S úplnou kontrolou môžu hackeri vykonávať škodlivé operácie prenášaním infikovaného kódu na svoju webovú stránku, čo má za následok krádež údajov, funkčné zmeny atď. Útok núti používateľov zmeniť konvenčné požiadavky na zmenené deštruktívne, ako je napríklad nevedomý prevod finančných prostriedkov, vymazanie – celú databázu bez oznámenia atď.

Útok CSRF môže byť iniciovaný iba po kliknutí na skryté škodlivé prepojenie odoslané hackerom. To znamená, že ak ste dosť chytrí na to, aby ste zistili napadnuté skryté skripty, môžete ľahko vylúčiť akýkoľvek potenciálny útok CSRF. Medzitým môžete tiež použiť dve ochranné opatrenia na zvýšenie bezpečnosti svojej aplikácie, t. J. Pomocou požiadaviek GET vo svojej adrese URL a zaistením, aby sa žiadosti iné ako GET generovali iba z kódu na strane klienta..

Únos relácie

Únos relácie je útok, ktorým hacker ukradne ID relácie, aby získal prístup k zamýšľanému účtu. Pomocou tohto ID relácie môže hacker overiť vašu reláciu odoslaním žiadosti na server, kde pole $ _SESSION overuje svoju dostupnosť bez toho, aby si to uvedomovalo. Môže sa to vykonať útokom XSS alebo prístupom k údajom, kde sú uložené údaje relácie.

Aby ste zabránili únosom relácií, vždy spájajte relácie so skutočnou adresou IP. Tento postup vám pomôže zneplatniť relácie vždy, keď dôjde k neznámemu porušeniu. Okamžite vás upozorní, že sa niekto pokúša vynechať vašu reláciu, aby získal kontrolu nad prístupom k aplikácii. A nezabudnite, že za žiadnych okolností nevystavujete ID, pretože to môže neskôr ohroziť vašu identitu iným útokom.

Zabráňte útokom na vstrekovanie SQL

Databáza je jednou z kľúčových súčastí aplikácie, na ktorú sa hackeri väčšinou zameriavajú pomocou útoku SQL injection. Je to typ útoku, pri ktorom hacker používa konkrétne parametre adresy URL na získanie prístupu do databázy. K útoku môže dôjsť aj pomocou polí webového formulára, kde hacker môže zmeniť údaje, ktoré prechádzate cez dotazy. Úpravou týchto polí a otázok môže hacker získať kontrolu nad databázou a môže vykonať niekoľko katastrofálnych manipulácií vrátane odstránenia celej databázy aplikácií..

Aby sa predišlo útokom SQL injection, vždy sa odporúča použiť parametrizované dotazy. Tento dotaz na CHOP správne nahrádza argumenty pred spustením dotazu SQL, čím sa účinne vylučuje akákoľvek možnosť útoku injekciou SQL. Táto prax vám nielenže pomôže zabezpečiť vaše dotazy SQL, ale tiež ich štruktúruje na efektívne spracovanie.

Vždy používajte certifikáty SSL

Ak chcete dosiahnuť zabezpečený prenos údajov cez internet, vždy používajte vo svojich aplikáciách certifikáty SSL. Je to celosvetovo uznávaný štandardný protokol známy ako Hypertext Transfer Protocol (HTTPS) na bezpečný prenos údajov medzi servermi. Pomocou certifikátu SSL vaša aplikácia získa bezpečnú cestu prenosu údajov, ktorá hackerom takmer znemožňuje vniknúť na vaše servery..

Všetky hlavné webové prehliadače, ako sú Google Chrome, Safari, Firefox, Opera a ďalšie, odporúčajú používať certifikát SSL, pretože poskytujú šifrovaný protokol na prenos, prijímanie a dešifrovanie údajov cez internet..

Skryť súbory z prehliadača

V rámcoch micro PHP existuje špecifická štruktúra adresárov, ktorá zabezpečuje ukladanie dôležitých súborov rámcov, ako sú radiče, modely, konfiguračný súbor (.yaml) atď..

Prehliadač tieto súbory väčšinou nespracováva, napriek tomu sa v prehliadači zobrazujú dlhšie obdobie, čo pre aplikáciu predstavuje narušenie zabezpečenia..

Súbory teda vždy ukladajte do verejných priečinkov a neponechávajte ich v koreňovom adresári. Tým sa zníži ich prístupnosť v prehliadači a skryjú sa funkcie pred akýmkoľvek potenciálnym útočníkom.

záver

Aplikácie PHP sú vždy citlivé na externé útoky, ale pomocou vyššie uvedených tipov môžete ľahko zaistiť jadrá vašej aplikácie pred škodlivým útokom. Ako vývojár nesiete zodpovednosť za ochranu údajov na svojej webovej stránke a za ich bezchybnosť.

Okrem týchto tipov vám mnoho techník môže pomôcť zabezpečiť vašu webovú aplikáciu pred externými útokmi, napríklad pomocou najlepšieho cloudového hostingového riešenia, ktoré vám zabezpečí optimálne bezpečnostné funkcie, cloudové WAF, nastavenie koreňov dokumentov, whitelisting IP adries a ďalšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map