6 Zaujímavé scenáre, v ktorých najímajú etickí hackeri v oblasti podnikania

Stavím sa, že máte na tvári „prekvapený výraz“, ak si tiež nie ste vedomí niečoho, čo sa volá Ethical Hacking.


Môžete dokonca premýšľať o tom, ako môže byť hackovanie etické. Teraz to predpokladám, pretože keď som sa prvýkrát dozvedel o etickom hackovaní, presne to som si myslel.

Možno však použiť:

Etickým hackingom je skrátenie dlhých príbehov, ktoré spočívajú v zisťovaní zraniteľností informačných systémov a webových stránok pomocou skutočnej hackerskej taktiky a potom majiteľom sietí, informačných systémov alebo webových stránok oznámia, že ich nastavenie môže preniknúť a napadnúť ich robíte to isté, čo ste urobili.

Keď sa majitelia dotknutých webových stránok a systémov dozvedajú o takýchto slabých stránkach a slabých miestach, neotrávia sa etickými hackermi, ale platia im pekné šeky ako prize money a dokonca ich najímajú, aby sa systémy stali nepreniknuteľnými..

Ukážem vám niektoré zaujímavé scenáre, v ktorých si firmy najímajú etických hackerov.

Keď viete, že váš web môže byť napadnutý hackermi

Pomyslite na webové stránky, ktoré často zasiahnu hackerov. A také webové stránky môžu byť významné, stredné aj malé.

Najbežnejšou praxou hackerov je v súčasnosti hackovať systém a žiadať o výkupné vo forme bitcoínov.

takže:

Predpokladajme, že váš web bol nedávno napadnutý zlým hackerom a došlo k úspešným pokusom o krádež údajov.

Možno však použiť:

Našťastie tieto údaje neboli také dôležité. To nemalo žiadnu peňažnú hodnotu a viete, že hacker sa vráti, aby získal údaje, ktoré niečo znamenajú, aby ich mohli predať na portáli Dark Web alebo vás požiadať o výkupné..

V tejto situácii môžete ihneď po pokuse o prienik okamžite kontaktovať niektorých certifikovaných etických hackerov a požiadať ich, aby okolo vášho systému vybudovali lepší firewall..

Títo hackeri vykonajú aj ďalšie kontroly a ubezpečia sa, že ste vyplnili medzery.

Takže dostať etických hackerov do svojho tímu, aby porazili čiernych klobúkov, je jedným z najdôležitejších scenárov.

A hádaj čo?

i Twitter platí hackerovi preniknúť do jeho systému a zistiť, či stále existujú nejaké zraniteľné miesta.

Chráňte najmenej chránené aktíva

Došlo k tomuto podvodu, že hackeri sledujú webové stránky ako Facebook alebo Google, pretože je to veľká hra, ak lovia niektorú z nich..

Niet pochýb, že k porušeniu údajov došlo na mnohých veľkých webových stránkach vrátane Google.

Možno však použiť:

Ide o spoločnosti s miliardami dolárov a ich sieť a systémy jednoducho nie sú pre hackerov tak ľahko porušiteľné.

Preto by ste si mali vypočuť také príbehy od každého Toma, Dicka a Harryho. Každý, kto má slabo slávnu webovú stránku, dostane v súčasnosti tieto e-mailové správy „hackovanie alebo bitcoín“.

V týchto dňoch je dôležité najať si certifikovaného etického hackera na ochranu najmenej chránených aktív, ako sú firemné webové stránky alebo aplikácie vašich webových stránok..

Keď prechádzate z fyzického na cloud hosting

Keď viete, že vaše webové stránky sú hostené na fyzických serveroch alebo serveroch „on premise“, veľmi dobre viete, že ich prienik nie je taký jednoduchý.

Existuje dôvod, prečo vidíme výlet v hackeroch s čiernym klobúkom. Z tohto dôvodu je cloud computing. Nie som tu naivný.

Vieme, že cloud computing je úžasná inovácia, ktorá znížila vzdialenosti medzi touto osobou a serverom.

Možno však použiť:

Taktiež vieme, že virtualizácia a outsourcing IT spôsobili určité hranice a znížili stráž. Úroveň hrozieb sa zvýšila, pretože váš mozog teraz žije v mieste, ktoré môžete ovládať, ale je všade.

V takejto situácii potrebujete ešte viac etických hackerov, pretože sa ľahkosťou výpočtov zvýšila aj úroveň vlákien.

Keď máte hrozby finančných podvodov

Hacking nie je jednorozmerná hra. Existuje veľa dimenzií hackerstva – rovnako ako disciplíny a jednou z nich sú finančné podvody.

Prečo hackovať web a predávať údaje alebo vydierať vlastníka webových stránok, aby si ich mohol kúpiť späť, keď môžete priamo hacknúť údaje o bankových účtoch a kreditných alebo debetných kartách a zneužiť ich.

Organizáciami a zariadeniami, ktoré môžu skutočne hroziť finančným podvodom, sú banky.

Existovali by väčšie dôkazy o potrebe etického hackera, ako by majitelia bankových účtov boli okradnutí o svoje úspory?

Sotva žiadny systém nie je bezpečnejší ako online bankový systém, a napriek tomu hackeri v mnohých krajinách úspešne prenikli do bánk.

Áno, možno budete potrebovať niekoho, kto uloží vaše finančné prostriedky.

proaktívne & Preventívna ochrana

Kto by nechcel zastaviť útok skôr, ako k nemu dôjde?

Kto by nechcel byť pripravený, keď prídu zlodeji?

Áno:

Každý z nás by chcel byť proaktívny a preventívny v záujme ochrany nášho hodnotného podnikania a majetku.

Čo to má spoločné s etickým hackovaním? Etickými hackermi sú, prirodzene a obvykle, ľudia, ktorí konajú proaktívne a preventívne zastavujú prienik.

Predstavte si, že ich najímate na pokraj svojho obchodného úspechu, keď od hackerov očakávate najviac, a predstavte si, ako by sa cítili, keď by videli, že váš systém je 100% chránený pred pokusmi o prienik.

Outsiderov názor pomáha

Už vám niekedy pri hraní šachu alebo inej hry, akou je šach, napadlo, že človek, ktorý je iba divákom a nehrá hru, má na hru lepší a odlišný pohľad na hru.?

Tento chlap často predpovedá nadchádzajúce útoky a neočakávané pohyby. Tiež je to človek, ktorý vidí hru z iného uhla a vie 101 spôsobov, ako okamžite viesť mat.

Etickí hackeri sú tiež outsidermi.

Predstavte si situáciu, keď nedokážete získať slabinu vášho systému, ale prichádza zvonka a povie vám, kde „vonkajšiu stenu“ možno ľahko strhnúť..

No:

Existuje niekoľko a všetky správne dôvody a scenáre, v ktorých budete potrebovať jedného alebo skupinu etických hackerov.

Jedinou situáciou, keď ich nepotrebujete, je situácia, keď si ich nemôžete dovoliť, pretože sa dobíjajú dobre. Ak ste zvedaví na dozvedenie sa o etickom hackerstve, potom pozrite sa na tento kurz online.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map