7 najlepších nástrojov na sledovanie zmien webových stránok

Život je o prekvapeniach. V podnikaní sú prekvapenia nevítané, najmä pokiaľ ide o vaše webové stránky.


Pre podniky, ktoré fungujú online, sa zdá, že držať sa všetkého vo všetkom je nemožné.

Nemôžete ovládať, kto navštevuje vaše webové stránky, aké spôsoby použitia ľudia používajú na oklamanie / rozbitie systému a čo o tom hovoria zákazníci. Môžete však kontrolovať (monitorovať) obsah obsiahnutý na webovej stránke, či už ide o samotné súbory kódov, stránky a príspevky, obrázky a ďalšie súbory uložené na serveri atď. Spoločne ich nazývame „zmeny webových stránok“.

Teraz je otázkou, či by ste sa mali obťažovať?

Prečo sú dôležité zmeny webových stránok

Je prekvapením, že majitelia firiem nemyslia na zmeny webových stránok častejšie. Dokonca aj pre webové stránky zamerané na obsah, kde je obsah pre spoločnosť vhodný.

prečo?

Možno boli nútení myslieť si, že je to mimo dosahu; že to nie je možné alebo je také zložité, že vynaložené prostriedky nestoja za to?

Chcel by som tvrdiť, že všetky tieto závery sú zavádzajúce.

Keď sa webová stránka zmení, môže to znamenať veľa veľmi dôležitých vecí.

Bezpečnostné útoky

Takmer všetky webové aplikácie ukladajú niektoré konfiguračné údaje do svojho prostredia alebo do konfiguračných súborov (používatelia programu WordPress rozpoznajú súbor wp-config.php). Zmeny týchto súborov, ak nie sú úmyselné, môžu znamenať bezpečnostný kompromis, výsledkom sú ukradnuté informácie alebo horšie, keď sú informácie privádzané z poškodeného zdroja..

To je niečo, čo sa deje v a Otrava DNS, okrem toho, že tentoraz bude server napadnutý a útok bude pravdepodobne bez povšimnutia.

Zdroj: incapsula.com

Toto je rozhodujúce pre webové stránky WordPress, kde sa útočník spolieha na zmenu niektorých súborov, ktoré sú dôležité a nejako sprístupnené. Celkovo vzaté, ak ste nevykonali žiadne zmeny v obsahu a súboroch svojej stránky a napriek tomu sa niečo zmenilo, je to výstražný zvonček.

závadný obsah

Na webových stránkach, ktoré závisia od obsahu generovaného používateľom, je riziko ešte väčšie. Je možné, že niektorý náhodný používateľ (alebo dokonca konkurent!) Uverejnil na vašom webe obsah s profalou alebo obsahom chráneným autorskými právami a dostal vás do potenciálnych problémov. Aj keď sa váš web nespolieha na obsah generovaný používateľmi, je možné, že niekto zmení a pridá / odstráni obsah spôsobom, ktorý je pre vaše obchodné operácie nepríjemný..

Napríklad, ako si môžete byť istí, že niekto omylom neodstránil vašu stránku s pravidlami ochrany osobných údajov, čo je také dôležité pre dodržiavanie GDPR? Alebo nový autor obsahu použil výraz, ktorý je politicky nesprávny a vo vašom odbore sa mu treba vyhnúť. ?

Aplikácie monitorovacích zmien sú neobmedzené v závislosti od toho, v čom sa zaujímate. Monitorovanie zmien obsahu môžete napríklad použiť v nasledujúcich situáciách:

 • Znehodnotenie webových stránok
 • Chýbajúce alebo nefunkčné prvky stránky
 • Neplánované zmeny kódu (HTML alebo inak)
 • Monitorovanie hospodárskej súťaže
 • Monitorovanie noviniek (užitočné pre vaše oddelenie PR)

Keď viete, o čo ide, je čas konať – pomocou jedného z nástrojov, o ktorých budeme hovoriť ďalej.

Versionista

Versionista je „jednoduché a výkonné riešenie SaaS“ pre všetky vaše potreby monitorovania zmien. Funguje to mimoriadne dobre pre tých, ktorí chcú monitorovať v mierke.

Môže sa použiť na indexové prehľadávanie webových stránok alebo jednoducho ako nástroj na vyhľadávanie nového obsahu. Najviac na mňa zapôsobilo ich podrobné podávanie správ. Pozrite sa na niektoré snímky obrazovky:

A to je len špička ľadovca! Odhlásiť sa Versionista teraz.

Fluxguard

Monitorovanie verejne viditeľného obsahu a súborov je v poriadku, ale čo keď je váš obsah uzamknutý za prihlasovacím formulárom? dobre, Fluxguard tieto obavy rieši.

Vďaka použitiu najmodernejších nástrojov, ako sú Bezhlavý Chrome a Bábkár, Fluxguard môže odosielať prihlasovacie formuláre a ľahko komunikovať s akoukoľvek časťou stránky. Môžete tiež spustiť audity Majáka Google na celý váš web.

Niektoré úžasné vlastnosti Fluxguardu sú:

 • Sledovanie úplnej sieťovej aktivity
 • Sledovanie súborov cookie pre UX a súlad
 • Archívy na preukázanie historického súladu
 • Pokročilé filtre a transformácie
 • Vypracujte vizuálne porovnania na stránke

Visualping

Som fanúšikom jednoduchosti a minimalizmu, takže nemôžem ignorovať riešenie zamerané na laser. To isté platí pre Visualping ak hľadáte jednoduché sledovanie na úrovni stránky a chcete mŕtveho, jednoduchý cenový model.

Prečo by ste použili službu, ktorá je smiešne jednoduchá? Pozrel som sa na ich webové stránky a našiel som niekoľko vynikajúcich aplikácií:

 • Hľadanie voľných pracovných miest na vládnych stránkach
 • Monitorovanie univerzitných stránok kvôli výsledkom skúšky
 • Vyhľadávajú sa nové recenzie vašej obľúbenej reštaurácie na Yelpe atď.
 • Udržiavanie kontroly u dodávateľov pre záludné zmeny cien ??

Celkovo to dokazuje, že technológia má obmedzené možnosti, ale neobmedzuje sa na jej aplikácie. ��

Sken.io

Sken.io je ďalšia príjemná ponuka, pokiaľ ide o monitorovanie webových stránok.

Čo sa mi v tejto službe líši, je to, že sa zameriavajú na mobilnú aplikáciu a rozšírenie Chrome pre upozornenia. Ide o to, že nie vždy môžeme monitorovať našu poštovú schránku, alebo nechceme, aby sa dostalo do spamu!

Medzi jeho vlastnosti patrí:

 • Sledujte celú stránku alebo iba jej časť. Alebo dokonca aj prvok!
 • Pokročilý časový rozvrh
 • Odstráňte nepríjemné prvky z monitorovania (kontextové okná atď.)
 • Grafické prehľady pre vizuálne viditeľné zmeny v počtoch (cena, počet recenzií atď.)

Táto služba si tiež nárokuje „najlepšie“ vykresľovanie webových stránok na svete, ale nie som si istý, či to dokážem zálohovať. Všetci povedali a urobili; je to celkom elegantná služba, ktorá sa oplatí vyskúšať.

Wach

Monitorujte jednotlivé stránky alebo celé portály, to je sľub Wach. Skombinujte to s historickým archívom 6 mesiacov a máte dosť solídnu ponuku pre podniky.

Wachete tiež ide o ďalšiu míľu, pokiaľ ide o funkcie. Okrem obvyklých funkcií, ktoré ponúkajú iné nástroje na monitorovanie webových stránok v tejto kategórii, ponúka:

 • REST API na programový prístup k informáciám
 • Skonvertuje sledované stránky na informačný kanál RSS, ktorý si môžete predplatiť! ?
 • Integrácia s obľúbenými nástrojmi tretích strán, ako je napríklad Zapier

Jo, a len pre prípad, že by vás zaujímalo, Wach môžu tiež prehľadávať stránky za prihlasovacím formulárom.

ChangeTower

ChangeTower má niekoľko funkcií, ktoré vám pomôžu nielen monitorovať zmeny, ale tiež objavovať neuveriteľné aplikácie vo vašom podnikaní.

Niektoré z funkcií, ktoré ponúka ChangeTower, sú:

 • Reťazové podmienky dohromady: Pridajte k monitorovaciemu pravidlu toľko podmienok, koľko chcete.
 • Nastavenia citlivosti: Môžete sa rozhodnúť, aký by mal byť prah na spustenie upozornení.
 • Sledovanie zmien textového procesora: Rozsiahle správy o zmenách, ktoré vyzerajú ako zoznam zmien od výkonného textového procesora, ako sú napríklad Dokumenty Google alebo Word.
 • Vizuálne snímky: Vizuálne sledujte, čo sa deje so zmenami obsahu.
 • Upozornenia pre viacerých používateľov: Upozornite celý svoj tím, alebo len seba, keď sračky zasiahnu fanúšikov. ��

ChangeTower je inteligentná a schopná ponúkať dôveryhodné mená ako IBM, Huawei, PWC, Salesforce a ďalšie, takže ste v dobrej spoločnosti!

Distill.io

Pre tých, ktorí hľadajú komplexnú a elegantnú službu, Distill.io je dobrá voľba.

Najskôr sú tu uvedené funkcie, ktoré nie sú medzi sledovačmi webových stránok tak bežné: rozšírenie Chrome, mobilná aplikácia a monitorovanie súkromných stránok (vrátane súborov PDF). A teraz je to super:

 • Integruje sa s Slack and Discord
 • Webhooky pre vlastnú integráciu
 • Import / export údajov v mnohých formátoch
 • Umožňuje použitie vlastných serverov proxy

Celkovo vzaté, energeticky nabitá ponuka!

záver

Monitorovanie zmien webových stránok je ako jedna z vecí, o ktorých ste nikdy nevedeli, ale bez ktorej už nemôžete žiť. Akonáhle uvidíte potenciál tohto jednoduchého nápadu, je nemožné ho využiť a zlepšiť podnikanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map