8 Najlepšie tajný softvér pre správu pre lepšiu bezpečnosť aplikácií

Zabezpečte, na čom záleží na vašom podnikaní.


Pri práci s kontajnermi, Kubernetesom, cloudom a tajomstvami je potrebné veľa premýšľať. Okrem výberu a vykonávania rôznych nástrojov musíte používať a uvádzať osvedčené postupy týkajúce sa správy identity a prístupu.

Či už ste vývojár alebo profesionál sysadmin, musíte objasniť, že máte správne nástroje na výber, aby ste zaistili bezpečnosť svojho prostredia. Aby aplikácie fungovali správne, aplikácie potrebujú prístup ku konfiguračným údajom. A hoci väčšina konfiguračných údajov nie je citlivá, niektoré z nich musia zostať dôverné. Tieto reťazce sú známe ako tajomstvá.

Ak vytvárate spoľahlivú aplikáciu, je pravdepodobné, že vaše funkcie vyžadujú prístup k tajomstvám alebo iným typom citlivých informácií, ktoré uchovávate. Tieto vylučujú:

 • Kľúče API
 • Poverenia databázy
 • Šifrovacie kľúče
 • Citlivé konfiguračné nastavenia (e-mailová adresa, užívateľské mená, príznaky ladenia atď.)
 • heslá

Bezpečná starostlivosť o tieto tajomstvá sa však môže neskôr ukázať ako ťažká. Tu je niekoľko tipov pre vývojárov a Sysadminovcov:

Závislosti funkcií opráv

Nezabudnite sledovať knižnice, ktoré sa používajú vo funkciách, a upozorňovať na slabé miesta ich nepretržitým sledovaním.

Zamestnajte brány API ako bezpečnostnú vyrovnávaciu pamäť

Nevystavujte funkcie presne interakcii s používateľmi. Využite možnosti rozhrania API poskytovateľov cloudových služieb a zahrňte do svojej funkcie ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Zabezpečte a overte údaje počas prepravy

Nezabudnite využiť protokol HTTPS pre zabezpečený komunikačný kanál a overiť certifikáty SSL na ochranu vzdialenej identity.

Postupujte podľa pravidiel bezpečného kódovania pre kód aplikácie

Bez serverov, ktoré by mohli hacknúť, útočníci obrátia svoju myseľ na aplikačnú vrstvu, takže buďte zvlášť opatrní pri ochrane svojho kódu.

Spravujte tajomstvá v bezpečnom úložisku

Citlivé informácie môžu byť ľahko odhalené a neaktuálne údaje sú vhodné pre útoky na dúhový stôl, ak zanedbáte prijatie vhodných riešení pre tajnú správu. Nezabudnite neukladať tajomstvá v aplikačnom systéme, premenných prostredia alebo v systéme správy zdrojových kódov.

Kľúčové riadenie vo svete spolupráce je veľmi bolestivé, okrem iného z dôvodu nedostatku znalostí a zdrojov. Namiesto toho niektoré spoločnosti vkladajú šifrovacie kľúče a ďalšie softvérové ​​tajomstvá priamo do zdrojového kódu aplikácie, ktorá ich používa, čo predstavuje riziko odhalenia týchto tajomstiev..

Kvôli nedostatku príliš veľkého množstva riešení na policiach sa mnoho spoločností snažilo vybudovať svoje vlastné nástroje na správu tajomstiev. Tu je niekoľko, môžete využiť svoje požiadavky.

klenba

Vault HashiCorp je nástroj na bezpečné ukladanie a prístup k tajomstvám.

Poskytuje jednotné rozhranie na utajenie pri zachovaní prísnej kontroly prístupu a protokolovania komplexného protokolu auditu. Je to nástroj, ktorý zabezpečuje užívateľské aplikácie a základňu na obmedzenie povrchového priestoru a času útoku v prípade porušenia. Poskytuje API, ktoré umožňuje prístup k tajomstvám na základe pravidiel. Každý používateľ rozhrania API musí overiť a zobraziť iba tajomstvá, na ktoré je oprávnený prezerať.

Sejf šifruje údaje pomocou 256-bitového AES s GCM.

https://www.datocms-assets.com/2885/1543956852-vault-v1-0-ui-opt.mp4

Dokáže zhromažďovať údaje v rôznych prostrediach ako Amazon DynamoDB, Consul a oveľa viac. V prípade audítorských služieb Vault podporuje protokolovanie do lokálneho súboru, servera Syslog alebo priamo do soketu. Úschovňa zaznamenáva informácie o klientovi, ktorý vykonal akciu, IP adresa klienta, akcia a kedy bola vykonaná

Spustenie / reštartovanie vždy vyžaduje jedného alebo viacerých operátorov na odpečatení úschovne. Funguje to predovšetkým s tokenmi. Každý token je venovaný politike, ktorá môže obmedzovať akcie a cesty. Kľúčové vlastnosti trezoru sú:

 • Šifruje a dešifruje údaje bez ich uloženia.
 • Sejf môže generovať na požiadanie tajomstvá pre niektoré operácie, ako sú databázy AWS alebo SQL.
 • Umožňuje replikáciu vo viacerých dátových centrách.
 • Sejf má zabudovanú ochranu pred tajným zrušením.
 • Slúži ako tajné úložisko s podrobnosťami o kontrole prístupu.

AWS Secrets Manager

V tomto zozname ste očakávali AWS. Nepovedal si?

AWS má riešenie každého problému.

AWS Secrets Manager umožňuje rýchlo rotovať, spravovať a získavať poverenia databázy, kľúče API a ďalšie heslá. Pomocou nástroja Secrets Manager môžete zabezpečovať, analyzovať a spravovať tajomstvá potrebné na prístup k funkciám v cloude AWS Cloud, na službách tretích strán a na mieste..

Správca tajomstiev vám umožňuje spravovať prístup k tajomstvám pomocou jemných povolení. Kľúčové vlastnosti AWS Secrets Manager sú:

 • Šifrovanie v pokoji pomocou šifrovacích kľúčov.
 • Dešifruje tiež tajné informácie a potom ich bezpečne prenáša cez TLS
 • Poskytuje ukážky kódu, ktoré pomáhajú volať rozhrania API Secrets Manager
 • Má knižnice ukladania do vyrovnávacej pamäte na strane klienta na zlepšenie dostupnosti a zníženie latencie používania vašich tajomstiev.
 • Nakonfigurujte koncové body Amazon VPC (Virtual Private Cloud), aby udržali prenos v sieti AWS.

Keywhiz

Square Keywhiz pomáha s tajomstvami infraštruktúry, kľúčmi GPG, povereniami k databázam vrátane certifikátov a kľúčov TLS, symetrických kľúčov, tokenov API a kľúčov SSH pre externé služby. Keywhiz je nástroj na manipuláciu a zdieľanie tajomstiev.

Automatizácia v Keywhiz nám umožňuje hladko distribuovať a nastavovať základné tajomstvá našich služieb, čo si vyžaduje konzistentné a bezpečné prostredie. Kľúčové vlastnosti Keywhiz sú:

 • Keywhiz Server poskytuje rozhrania API JSON na zhromažďovanie a správu tajomstiev.
 • Ukladá všetky tajomstvá iba do pamäte a nikdy sa nevracia na disk
 • UI je vytvorené s AngularJS, takže používatelia môžu overiť a používať UI.

dôverník

dôverník je open-source nástroj na správu tajných informácií, ktorý udržuje užívateľsky prívetivé úložisko a bezpečný prístup k tajomstvám. Confidant ukladá tajomstvá pripojeným spôsobom v DynamoDB a generuje jedinečný dátový kľúč KMS pre každú zmenu všetkého tajomstva pomocou symetrickej autentifikovanej kryptografie Fernet.

Poskytuje webové rozhranie AngularJS, ktoré poskytuje koncovým používateľom efektívne spravovať tajomstvá, formy tajomstiev služieb a zaznamenávať zmeny. Niektoré funkcie zahŕňajú:

 • Autentifikácia KMS
 • Šifrovanie pokojných verzií v kľude
 • Užívateľsky prívetivé webové rozhranie na správu tajomstiev
 • Vytvorte tokeny, ktoré je možné použiť na autentifikáciu medzi službami alebo na prenos šifrovaných správ medzi službami.

trezor

trezor je užitočný nástroj, ktorý spracováva, ukladá a získava tajomstvá, ako sú prístupové tokeny, súkromné ​​certifikáty a šifrovacie kľúče. Strongbox je vrstva pohodlia na strane klienta. Udržuje pre vás prostriedky AWS a tiež ich bezpečne konfiguruje.

Pomocou hĺbkového vyhľadávania môžete rýchlo a efektívne skontrolovať celú svoju sadu hesiel a tajomstiev. Máte možnosť ukladať poverenia lokálne alebo v cloude. Ak vyberiete cloud, môžete zvoliť ukladanie v iCloud, Dropbox, OneDrive, Google Drive, WebDAV, atď..

Strongbox je kompatibilný s inými bezpečnými heslami.

Úschovňa kľúčov Azure

Hosting vašich aplikácií na serveri Azure? Ak áno, potom by to bola dobrá voľba.

Úschovňa kľúčov Azure umožňuje používateľom spravovať všetky tajomstvá (kľúče, certifikáty, reťazce pripojenia, heslá atď.) ich cloudovej aplikácie na konkrétnom mieste. Je integrovaný mimo poľa s pôvodmi a cieľmi tajomstiev v Azure. Môže sa ďalej používať v aplikáciách mimo Azure.

Môžete tiež použiť na zlepšenie výkonu znížením latencie vašich cloudových aplikácií uložením kryptografických kľúčov v cloude namiesto na mieste..

Azure môže pomôcť dosiahnuť ochranu údajov a požiadavky na súlad.

Dockerove tajomstvá

Dockerove tajomstvá umožňujú ľahko pridať tajomstvo do klastra a zdieľajú sa iba prostredníctvom vzájomne autentifikovaných pripojení TLS. Potom sa údaje dostanú do správcovského uzla v tajomstvách Docker a automaticky sa uložia do interného skladu raftov, čím sa zabezpečí šifrovanie údajov..

Tajomstvá doku sa dajú ľahko použiť na správu údajov a ich prenos do kontajnerov, ktoré k nim majú prístup. Zabraňuje úniku tajomstiev, keď sú v aplikácii vyčerpané.

Knox

Knox, vyvinuté platformou sociálnych médií Pinterest, aby sa vyriešil ich problém s manuálnym spravovaním kľúčov a udržiavaním záznamu o audite. Knox je napísaný v jazyku Go a klienti komunikujú so serverom Knox pomocou rozhrania REST API.

Knox používa nestálu dočasnú databázu na ukladanie kľúčov. Šifruje údaje uložené v databáze pomocou AES-GCM pomocou hlavného šifrovacieho kľúča. Knox je k dispozícii aj ako obrázok Docker.

záver

Dúfam, že vyššie uvedené vám poskytne predstavu o najlepšom softvéri na správu poverení aplikácií.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map