8 Osvedčené postupy pre kybernetickú bezpečnosť

Údaje sa stali základným aspektom organizácií a ich ochrana sa stala veľmi dôležitou úlohou.


Malé alebo veľké, každá organizácia môže byť ovplyvnená narušením údajov kvôli nedostatočnej informovanosti a nedostatku schopnosti investovať do ochrany svojich údajov..

Mnoho majiteľov firiem by si myslelo, že kybernetickí zločinci prejdú útokom na svoju spoločnosť, pretože majú malé množstvo údajov. Ale podľa amerického kongresu, Výbor pre malé podniky zistilo, že 71 percent malých a stredných podnikov, ktoré majú menej ako 100 zamestnancov, čelí počítačovým útokom. To znamená, že existuje možnosť, že by ste sa na ne mohli hackeri zamerať, aj keď máte malú firmu, takže premýšľajte o svojich bezpečnostných ochra.

Sú vaše najcitlivejšie údaje zabezpečené?

Ak nie, je čas chrániť vaše údaje.

Existuje nejaký spôsob, ako chrániť citlivé údaje mojej spoločnosti?

Tu je článok, v ktorom budeme diskutovať o osvedčených postupoch na ochranu citlivých údajov vašej spoločnosti.

Použitie Firewallu

Najdôležitejším faktorom obrany v kybernetickom útoku je firewall.

Odporúča sa nastaviť bránu firewall na vytvorenie bariéry medzi útočníkom a vašimi údajmi. Mnoho spoločností sa okrem toho rozhoduje nainštalovať interné brány firewall okrem externých brán firewall, aby poskytla svojim údajom dodatočnú ochranu. Aby sme obmedzili stratu a krádež údajov na úrovni siete, musíme nainštalovať robustné brány firewall a zásady prenosu.

Existuje mnoho typov brán firewall, ale hlavne ich hardvérové ​​alebo softvérové. Hardvérový firewall je drahší ako softvérový.

Vďaka komunite s otvoreným zdrojom existuje veľa možností, ako je vysvetlené v nasledujúcom článku.

7 najlepších brán firewall s otvoreným zdrojom na ochranu vašej siete

Ak ste pripravení investovať (mali by ste byť aj tak), môžete zvážiť aj správu brány firewall typu cloud. Výhodou cloudovej služby je, že sa nemusíte starať o inštaláciu, správu a údržbu. Platíte za to, čo používate.

Tu je niekoľko možností, ktoré môžete preskúmať.

7 Výkonný riadený firewall na ochranu cloudovej infraštruktúry

Pri firewalle sieťovej infraštruktúry postupujte podľa osvedčených postupov a zakážte všetko, čo je potrebné.

Správa identity a prístupu (IAM)

Keď sa zaoberáme akýmikoľvek problémami súvisiacimi s bezpečnosťou v organizácii, prichádzame hlavne so zabezpečením a zabezpečením našich údajov. Preto potrebujeme všetky potrebné nástroje a kontroly súvisiace s riadením identity a prístupu. Nástroje a ovládacie prvky, ktoré sú súčasťou IAM, sú analýza správania používateľov, správa mobilných zariadení, VPN & Firewall novej generácie atď. Okrem toho nám IAM umožňuje zaznamenávať a zaznamenávať informácie o prihlásení používateľa, zorganizovať priradenie, spravovať podnikovú databázu totožností používateľov a odstrániť prístupové privilégiá..

Systémy IAM sa používajú hlavne na zabezpečenie spoľahlivosti a flexibility pri zakladaní rôznych skupín s jednoznačnou privilegovanou správou účtov pre konkrétne úlohy, aby bolo možné ľahko a jednotne prideľovať pracovné úlohy založené na prístupových právach zamestnancov. Dokonca aj systémy musia poskytovať procesy schvaľovania a žiadosti o zmenu oprávnení, pretože zamestnanci, ktorí majú rovnaké umiestnenie a názov úlohy, môžu potrebovať prispôsobenie prístupu. Navyše disponibilná infraštruktúra IAM pomáha podnikom vytvoriť produktívny, efektívny a bezpečný prístup k technologickým zdrojom v rôznych systémoch a zároveň poskytovať informácie..

Správa opráv

Správa záplat hrá v kybernetickej bezpečnosti rozhodujúcu úlohu.

Opravy sa používajú hlavne na riešenie medzier v zraniteľnosti a zabezpečení. Dobrá stratégia správy záplat bola uvedená ako jeden z najpútavejších dôvodov v súvislosti s kybernetickou bezpečnosťou. Bezpečnostné záplaty sú určené hlavne na riešenie a identifikáciu nedostatkov v programe / softvéri.

Efektívna stratégia správy záplat zabezpečuje, že záplaty sa aplikujú načas a tiež nemá negatívny vplyv na operácie. Rýchle nasadenie opráv upozorňuje škodlivých aktérov na potenciál zraniteľnosti a tiež využíva rôzne príležitosti na zistenie zneužitia zraniteľných systémov..

Zoznam softvéru

Softvérový inventár poskytuje odhad kontrolných opatrení nad tým, čo bolo nainštalované interne. V malých spoločnostiach sa navyše dostávame z praktického softvéru a aplikácií s otvoreným zdrojom. Keďže zakúpená stopa komerčného softvéru zanecháva doklad o faktúre za stiahnutie softvéru s otvoreným zdrojovým kódom priamo na web bez akejkoľvek stopy.

Pred inštaláciou musíme skontrolovať integritu softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, spolu so záznamami stiahnutých dátumov a časov, pretože softvér s otvoreným zdrojovým kódom je dodávaný s rôznymi hashmi MD5 a rôznymi podpismi ochrancu súkromia GNU, aby sme overili, či sa sťahovanie vykonáva úplne alebo nie..

Ako najlepšiu prax tiež skontrolujte dôveryhodnosť softvéru s otvoreným zdrojovým kódom. Aká populárna je, kto ich používa, kto ich podporuje, existuje nejaká odborná alebo komunitná podpora atď.

Detekcia zasvätených hrozieb

Je to jeden z najvýznamnejších problémov v oblasti bezpečnosti údajov alebo kybernetickej bezpečnosti, ktorým čelia mnohé agentúry, a to aj vo vládnom sektore..

Hrozby zasvätených osôb sa vo vašej sieti vyskytujú väčšinou u ľudí, ktorí pracujú ako dodávateľ alebo zamestnanec vo vašej spoločnosti. Monitorovanie aktivít používateľov zohráva dôležitú úlohu, pretože môžeme overiť činnosti používateľa a tiež zistiť neoprávnené správanie používateľa.

Identifikovanie zasvätených hrozieb je náročnou úlohou, ale môže viesť k masívnej strate pre organizáciu, ak nerozpozná hrozby vo vnútri..

Zálohovanie dát

Zálohovanie je jedným z najlepších postupov v kybernetickej bezpečnosti.

Je nevyhnutné, aby každá organizácia mala úplnú zálohu všetkých potrebných údajov od citlivých informácií na základnej úrovni až po vysokú úroveň. Musíme sa ubezpečiť o zálohovaní údajov nachádzajúcich sa v bezpečnom úložisku a tiež musíme zabezpečiť, aby sa všetky zálohy uložili na samostatnom mieste v prípade prírodnej katastrofy..

Musíme tiež často kontrolovať, či zálohy fungujú správne alebo nie. Najdôležitejšia vec je, že na migráciu zasvätených hrozieb musíme rozdeliť záložné povinnosti medzi niekoľko ľudí.

Frekvencia zálohy závisí od obchodnej povahy. Niektoré firmy môžu vyžadovať zálohovanie údajov v reálnom čase niektoré denne. Ak sa vaše podnikanie zaoberá prevažne plochými súbormi, môžete zvážiť zálohovanie úložiska cloudových objektov.

8 Ukladanie objektov typu cloud na verejné uloženie & Súkromné ​​údaje

Vynútiť politiku hesiel

Implementujte prísne zásady pre heslá do aktívneho adresára vašej organizácie, LDAP alebo IAM. Neuspokojte sa s ničím menej ako ôsmimi znakmi a kombináciou písmen, číslic a špeciálnych znakov. Vynútiť zmenu hesla pravidelne každé 2 alebo 3 mesiace.

Existuje veľa aplikácií, ktoré majú svoje poverenia, a často sú uložené v exceli. Zamyslite sa nad implementáciou správcu hesiel.

10 Správca otvorených zdrojov a komerčných hesiel pre tímy

Správca hesiel ukladá heslo do svojej databázy, ktorá je šifrovaná a prístup je riadený kontrolou prístupu.

Použite viacfaktorové overenie

Implementácia nastavení viacfaktorovej autentifikácie do e-mailových produktov a siete je jednoduchá a poskytuje dodatočnú vrstvu ochrany vašich údajov. Pomôže vám to tiež jasne rozlíšiť medzi vylepšeným prístupom k riadeniu a používateľmi zdieľaných účtov.

záver

Ochrana údajov je rovnako dôležitá ako rast vášho podnikania. Nechránenie organizácie dátových krajín v obrovských stratách. Zabezpečenie obchodných údajov je veľmi dôležité, keď sa dostanú do rúk neoprávnených používateľov. Vyššie uvedené postupy vám pomôžu pri ochrane vašich obchodných údajov.

Tagy:

  • Open Source

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map