8 rôznych varovných správ Google a prečo sa vyskytujú?

Google často zobrazuje bezpečnostné upozornenia, aby vám zabránil v prístupe na škodlivé alebo napadnuté webové stránky.


Vo výsledkoch vyhľadávania vás upozorní upozornenie v prehliadači Chrome alebo upozornenie pod webom. Aj keď sa bezpečnostné upozornenia prehliadača Chrome zobrazujú ako červená stránka s nebezpečenstvom, vo výsledkoch vyhľadávania Google sa zobrazuje hypertextovo prepojené upozornenie priamo pod adresou URL infikovaného webu..

Tieto bezpečnostné upozornenia vyžadujú vyriešenie problému od jadra a opätovné odoslanie webovej stránky na kontrolu spoločnosti Google. Spoločnosť Google vás mohla informovať o škodlivom softvéri na vašom webe. Ak idete do služby Google Search Console a hľadáte Problémy s bezpečnosťou na karte, môžete dostať upozornenie, ako je uvedené nižšie.

Ďalej naskenujte svoj web pomocou online vyhľadávanie na čiernej listine alebo bezpečnostný skener. Toto bude veľmi užitočné pri vyšetrovaní príčiny. Pomocou skenera môžete priamo skontrolovať škodlivé kódy vložené do konkrétnych stránok na vašom webe.

V tomto článku sa budeme zaoberať osem takýchto upozornení Google že ste sa mohli stretnúť pre svoj web a čo by mohli znamenať.

POZNÁMKA: Bezpečnostné upozornenia nezmiznú, kým správca webu nezačne konať a problém nevyrieši. Ak chcete vedieť, ako problém odstrániť, môžete postupovať podľa tohto podrobného sprievodcu odstránením čiernej listiny.

Táto stránka môže poškodiť váš počítač

Začnime varovnou správou „Táto stránka môže poškodiť váš počítač“. Je to upozornenie, že sa spoločnosť Google zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania pod názvom webových stránok pre webové stránky, ktoré sú považované za distribúciu škodlivého softvéru.

Škodlivý softvér (škodlivý softvér), ak je nainštalovaný, sa môže ukradnúť & využívať informácie o používateľovi, ako sú údaje o kreditnej karte, uložené heslá, súbory cookie, fotografie a ďalšie citlivé údaje. Môže to tiež spomaliť počítač alebo zmeniť výsledky vyhľadávania.

Táto stránka môže byť napadnutá hackermi

Ak sa spoločnosť Google domnieva, že váš web pridá nové spamové stránky alebo infikuje existujúce stránky, vo výsledkoch vyhľadávania Google sa zobrazí upozornenie „Táto stránka môže byť napadnutá“..

Keď používateľ navštívi stránku s upozornením, môže byť presmerovaný na webovú stránku šíriacu spam alebo malware.

Podvodné stránky

Pri prístupe na webovú stránku v prehliadači Chrome sa zvyčajne zobrazuje klamná výstražná správa pred webom. Web, ktorý je používateľom uznávaný za účelom podvádzania dôležitých citlivých údajov, je spoločnosťou Google označený ako klamlivý.

Nasledujúca červená stránka s upozornením zobrazuje varovanie pred klamlivým webom.

Google vytvoril Bezpečné prehliadanie nástroj, ktorý môžete použiť na analýzu škodlivých kódov alebo vírusov na svojich webových stránkach.

Táto webová stránka bola označená ako bezpečná

Podobné vyššie uvedené upozornenie na klamlivé upozornenie na lokalitu. Ak je obsah webových stránok nebezpečný alebo klamlivý, zobrazí sa upozornenie. Tieto stránky sa často nazývajú weby typu phishing alebo malware. Klamlivý web môže byť úplnou emuláciou pôvodného webu, zatiaľ čo nebezpečný web by sa mohol stále rozlíšiť alebo by mohol byť iba lacnou kópiou pôvodného webu..

Klamlivé weby môžu na klamanie používateľa používať legitímne logo spoločnosti a ďalšie informácie. Zatiaľ čo „nebezpečné“ miesto môže byť relatívne menej zlé.

Niektoré doplnky / doplnky môžu tento kód nainštalovať na vašu webovú stránku, aby vykonali takéto zhubné akcie. Už nainštalovaný zraniteľný doplnok (pre weby WordPress) môže tiež viesť hackera k zneužitiu do vašej webovej aplikácie a vloženiu škodlivých programov na váš web..

Stránka na prednej strane obsahuje škodlivý softvér

Vo väčšine prípadov táto chyba upozorňuje, že váš web bol nejakým spôsobom napadnutý. Je možné, že niekto našiel tzv zadné dvere na vaše webové stránky a využíva ich na obchádzanie zabezpečenia svojich webových stránok.

Stránka na prednej strane obsahuje škodlivé programy

Ako možno uhádnete, chyba naznačuje, že webová stránka je napadnutá. Algoritmus Google ho identifikuje ako infikovanú webovú stránku, ktorá distribuuje škodlivý obsah. Tento kód sa šíri z infikovaných webových stránok do počítačov návštevníkov webových stránok a môže sa dokonca rozšíriť na ďalšie zraniteľné webové stránky.

Ďalším dôvodom môže byť skutočnosť, že na vašom webe sú spustené škodlivé programy. Napríklad kryptomena ťažby škodlivého softvéru JavaScriptu (napríklad bitcoin, Monero atď.), Ktorá pracuje na vašom drahocennom výkone procesora. Vlastník týchto webových stránok zvyčajne nainštaluje vlastník webových stránok sám alebo zraniteľný doplnok pridá škodlivý kód JavaScript na každú stránku.

Útok pred phishingom

Toto upozornenie opäť sleduje phishingové aktivity na vašom webe.

Existujú aj ďalšie dôvody, ktoré môžu viesť k zablokovaniu vašich webových stránok:

 • Niektorí používatelia odošlú web ako phishingovú stránku Google Safebrowsing
 • Webové stránky identifikované ako stránky vykonávajúce phishingové útoky
 • Presmerovanie používateľov na adresy URL známe ako phishingové webové stránky

Podľa spoločnosti Google používajú na určenie, či je stránka pravá alebo nie, niekoľko metód. Tieto algoritmy zahŕňajú aj automatickú detekciu a správy používateľov pre podozrivé a / alebo zavádzajúce diela. Vysoko sofistikované kritériá spoločnosti Google skúmajú obsah a štruktúru každej stránky, aby zachytili potenciálne zavádzajúce stránky, a tým aj lokalitu.

Vládni hackeri sa možno pokúšajú ukradnúť vaše heslo

Google začal používateľov varovať pred vládni hackeri späť v polovici roku 2012. Ako už názov napovedá, Google objaví a pošle upozornenie na web, ktorý je napadnutý vládnymi hackermi. Minulý mesiac, november 2019, Spoločnosť Google rozposlala 12 000 upozornení na hackerov podporovaných vládou.

Väčšina z týchto varovaní môže byť falošným poplachom. Ale nikdy nevieš, je pravdepodobné, že alarmy môžu byť tiež pravdivé. Odporúča sa nechať váš web posúdiť odborníkmi v oblasti bezpečnosti z hľadiska možného porušenia. Spoločnosť Google nepopisuje žiadny jasný spôsob, ktorý by vám povedal, čo by mohlo byť dôvodom, prečo by mohli toto upozornenie zobraziť, ale nepoškodzuje odborníka, ktorý na vašich webových stránkach vykoná posúdenie zraniteľnosti..

V niektorých prípadoch, keď je známe, že vaše webové stránky sú skutočne napadnuté, môže ísť o úplné odstránenie škodlivého softvéru..

Ako môžete odstrániť čiernu listinu Google?

Vymazanie varovných správ z vášho webu je pomerne jednoduché. Spoločnosť Google vás informuje o dôvodoch, ktoré stoja za čiernou listinou. Ak sa chcete dozvedieť príčinu, môžete sa prihlásiť do Konzoly Google Search Console a prejsť na kartu Problémy so zabezpečením.

Potom spustite web pomocou škodlivého softvéru a identifikujte presné stránky s infekciou. Pomocou ktoréhokoľvek z týchto bezplatných nástrojov na skenovanie škodlivého softvéru môžete na svojom webe vyhľadať rôzne zoznamy zakázaných vyhľadávacích nástrojov, ktoré sú uvedené v tomto článku. Potom prejdite na web a vyčistite príčinu, pokračujte a odošlite žiadosť o kontrolu spoločnosti Google.

Pred odoslaním na kontrolu znova skontrolujte, či nezostali žiadne stopy po hackeroch. Ak si nie ste istí, ako vyčistiť napadnutú stránku, môžete využiť odbornú pomoc.

Po odstránení upozornenia z vášho webu vykonajte príslušné bezpečnostné opatrenia, aby ste v budúcnosti zabránili takýmto chybám. Nižšie sú uvedené niektoré bezpečnostné opatrenia, ktoré, ak budú dodržané, môžu sľúbiť prísnejšie zabezpečenie vašich webových stránok.

 • Aktualizujte svoj CMS, doplnky, & témy
 • Zmeňte heslá na správcovskom paneli, na hosťovaní atď.
 • Odstráňte nefunkčné doplnky
 • Nainštalujte bránu firewall
 • Obmedzte pokusy o prihlásenie na panel správcu
 • Zakázať zoznam adresárov
 • Nastavte správne súbory & povolenia priečinka
 • Vylepšite ochranu hardvéru

Záverečné myšlienky

Web sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Keďže hackeri neustále hľadajú bezprecedentné spôsoby, ako preniknúť na vaše webové stránky, existuje jasnejšia potreba ich chrániť. Dnes ostražitosť a proaktívnosť v oblasti bezpečnosti nie je voľbou, ale nevyhnutnosťou.

Okrem toho s vyhľadávacími nástrojmi, ako je Google, uplatňujú prísne pravidlá & politiky týkajúce sa porušenia bezpečnosti, musíte sa vždy snažiť byť na bezpečnej strane.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map