9 Úžasné nástroje na skenovanie škodlivého softvéru na webových stránkach

 Infekčný systém na ukradnutie údajov alebo narušenie podnikania prostredníctvom škodlivého softvéru (škodlivý softvér) nie je novou technikou; je tam od roku 1988.


Od tej doby rastie každý mesiac. Dnes existuje viac ako miliarda škodlivého softvéru.

Útočník môže pomocou rôznych techník vložiť škodlivý kód do kódu svojej webovej stránky.

 Pozrime sa na nasledujúce online nástroje, ktoré vám pomôžu skontrolovať na vašom webe prítomnosť škodlivého softvéru a iných bezpečnostných nedostatkov. Pomôže vám to zistiť, či je vaša stránka ovplyvnená známym malvérom, takže môžete vykonať potrebné kroky na ich vyčistenie.

Quttera

Quttera ponúka bezplatné skenovanie škodlivého softvéru proti webovým stránkam WordPress, Joomla, Drupal, Bulletin, SharePoint a poskytuje vynikajúcu správu s nasledujúcimi podrobnosťami.

 • Škodlivé súbory
 • Podozrivé súbory
 • Potenciálne podozrivé súbory
 • Vyčistite súbory
 • Zistili sa externé odkazy
 • Skenované prvky iframe
 • Stav na čiernej listine
 • Zoznam zakázaných prvkov iframe / externých odkazov

Je to ZDARMA skenovanie.

Šučur

Šučur je jedným z najznámejších poskytovateľov bezpečnostných riešení a ponúka prehľadávanie stránok, ktoré je k dispozícii pre akúkoľvek platformu webových stránok vrátane WordPress, Joomla, Magento atď. Umožní vám bezplatne naskenovať váš web pred škodlivým softvérom s nasledujúcimi informáciami..

 • Ak sa zistí škodlivý softvér
 • Zoznam zakázaných webových stránok proti spoločnostiam McAfee, Google, Yandex, Opera, Norton, Spamhaus, ESET atď.
 • Vstrekovaná SPAM
 • Defacements

V prípade, že vaše stránky obsahujú malware, čiernu listinu alebo obeť spamu, môžete zvážiť ich opravu pomocou profesionálnej pomoci SUCURI..

SiteGuarding

Kontrola stránok SiteGauarding naskenuje daný web z hľadiska nasledujúcich a zobrazí výsledky.

 • Riešenie IP
 • Lokálne a externé súbory JavaScript
 • Globálne čierne listiny proti PhishLabs, Trustwave, Avira, Tencent, Rising, Netcraft, BitDefender atď.
 • Čierne listiny proti spamu proti zneužitiu, RSBL, SORBS, BSB, KISA atď

Za vykonanie skenovania nemusíte platiť nič. Je to zadarmo.

Zabezpečenie Astra

Astra Security ponúka zadarmo & platený malware skener. Bezplatný skener škodlivého softvéru prehľadáva verejne dostupný zdrojový kód vašich stránok a označuje škodlivé odkazy, malware, čierne listiny atď. (Ak existujú). Čerešničkou na torte zostáva skutočnosť, že – tento skener je viacúčelový skener. Môžete ho použiť na vykonanie bezpečnostného auditu jedným kliknutím, kontroly čiernej listiny, kontroly spamu SEO, & viac.

Skener škodlivých programov spoločnosti Astra na vašom webe skúma nasledujúce.

 • Škodlivé skripty
 • Skrytí baníci kryptomeny
 • Skripty na neoprávnené získavanie údajov z karty
 • Škodlivé skripty vo vašich vonkajších závislostiach

Nepochybne, oba tieto skenery slúžia svojmu účelu úžasne. Platená verzia sa však vždy odporúča oproti bezplatnej verzii, pretože poskytuje presnejšie výsledky. Dôvodom je, že platený skener malwaru má prístup k interným súborom na vašej stránke & na rozdiel od bezplatnej verzie, ktorá kontroluje verejne dostupný zdrojový kód vašich webových stránok.

Zabezpečenie Astra je zároveň riešením na odstránenie škodlivého softvéru a budúcu ochranu webových stránok.

VirusTotal

Ako môžete uhádnuť podľa mena, VirusTotal pomáha analyzovať danú adresu URL z hľadiska podozrivého kódu a škodlivého softvéru. Testy sa vykonávajú na viac ako 60 dôveryhodných databázach hrozieb.

Nielen web, ale môžete tiež skenovať miestne súbory. Toto by bolo užitočné, ak máte podozrenie, že niektoré zo súborov na vašom webe môžu obsahovať škodlivý kód.

MalCare

Toto je konkrétne pre weby WordPress.

MalCare je prvotriedne bezpečnostné riešenie typu všetko-v-jednom na skenovanie, ochranu a čistenie pred škodlivým softvérom a inými zraniteľnými vlastnosťami.

Výkonnosť stránky sa počas kontroly nezníži, nielen na požiadanie, ale môžete naplánovať pravidelné vykonávanie kontroly. MalCare používa viac ako 100 signálov na preskúmanie kódu webovej stránky, aby sa zabezpečilo zistenie jednoduchého až dynamického škodlivého softvéru. Aj keď potrebujete nainštalovať doplnok na svoju stránku WordPress, všetka veľká pracovná záťaž sa vykonáva vzdialene na serveri MalCare..

Dobrá vec pri používaní služby MalCare je, že na opravu stránok v prípade výskytu škodlivého softvéru nepotrebujete najať bezpečnostného odborníka. Namiesto toho to môžete urobiť sami jediným kliknutím. Môžete ho začať za menej ako 5 minút. Stojí za to každý cent!

ReScan

ReScan vykonáva behaviorálne skenovanie na statických a dynamických stránkach. Po nasledujúcich kontrolách poskytuje rýchlu správu.

 • Existuje nejaké skryté presmerovanie
 • Skontrolujte, či neexistujú nejaké rizikové widgety, adware alebo spyware
 • Vyhľadávanie na čiernej listine proti viac ako 65 databáze internetových hrozieb
 • Nájdite odkazy na spam blackhat SEO

Takto vyzerá správa.

SiteGuard

Bezplatný skener na kontrolu možného škodlivého softvéru.

SiteGuard zobrazuje celkové hodnotenie rizika.

SiteLock

SiteLock pracuje na akomkoľvek CMS ako Drupal, Magento, Joomla, WordPress atď. Skenovanie škodlivého softvéru je zahrnutá vo všetkých plánoch.

Môžete naplánovať spustenie denného prehľadávania počítačových hrozieb, nevyžiadanej pošty, XSS, SQLi atď. SiteLock skontroluje, či na vašom webe nie je viac ako 10 miliónov hrozieb a opravy, ak sa zistí, že sú zraniteľné. Dostanete upozornenie vždy, keď sa niečo pokazí, takže máte úplný prehľad o zabezpečení svojich webových stránok.

Čo bude ďalej?

Ak ste na svojom webe použili jeden z vyššie uvedených skenerov na požiadanie a našli ste škodlivý softvér, okamžite vyhľadajte odbornú pomoc s opravou vášho webu. Ak ešte nie, mali by ste zvážiť pridanie a SUCURI WAF (firewall webových aplikácií) na nepretržitú ochranu a monitorovanie zabezpečenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map