Úvod do základov kybernetickej bezpečnosti pre začiatočníkov

Kybernetická bezpečnosť je najviac znepokojená, pretože počítačové hrozby a útoky narastajú.


Útočníci teraz používajú sofistikovanejšie techniky na zacielenie na systémy. Ovplyvňujú to jednotlivcov, malé podniky alebo veľké organizácie. Všetky tieto spoločnosti, či už IT alebo iné ako IT spoločnosti, pochopili dôležitosť počítačovej bezpečnosti a zamerali sa na prijatie všetkých možných opatrení na riešenie počítačových hrozieb..

S hrou pre počítačové hrozby a hackermi by organizácie a ich zamestnanci mali mať krok s nimi. Keď sa radi pripájame k internetu, zvyšuje to aj riziko zraniteľností, porušení a nedostatkov.

Preč sú dni, keď heslá stačili na ochranu systému a jeho údajov. Všetci chceme chrániť naše osobné a profesionálne údaje, a preto by ste mali vedieť, aby ste zaistili ochranu údajov, Cyber ​​Security.

Umožňuje definovať pojem kybernetická bezpečnosť ….

Čo je počítačová bezpečnosť?

Cyber ​​Security je proces a techniky zapojené do ochrany citlivých údajov, počítačových systémov, sietí a softvérových aplikácií pred počítačovými útokmi. Kybernetické útoky sú všeobecnou terminológiou, ktorá pokrýva veľké množstvo tém, ale niektoré z populárnych sú:

 • Neoprávnené manipulačné systémy a údaje v nich uložené
 • Využívanie zdrojov
 • Neoprávnený prístup k cieľovému systému a prístup k citlivým informáciám
 • Narušenie normálneho fungovania podniku a jeho procesov
 • Použitie útokov ransomware na šifrovanie údajov a vydieranie peňazí od obetí

Útoky sa teraz stávajú inovatívnejšími a sofistikovanejšími, ktoré sú schopné narušiť bezpečnosť a hackovať systémy. Pre každého obchodného a bezpečnostného analytika je preto veľmi náročné prekonať túto výzvu a bojovať s týmito útokmi.

Aby sme pochopili potrebu opatrení a ich postupov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, poďme sa rýchlo pozrieť na typy hrozieb a útokov.

ransomware

Ransomware je softvérový program na šifrovanie súborov, ktorý používa jedinečný robustný šifrovací algoritmus na šifrovanie súborov v cieľovom systéme..

Autori hrozby Ransomware vygenerujú jedinečný dešifrovací kľúč pre každú zo svojich obetí a uložia ho na vzdialený server. Používatelia teda nemôžu pristupovať k svojim súborom pomocou žiadnej aplikácie.

Autori ransomwaru to využívajú a požadujú od obetí značné množstvo výkupného, ​​aby poskytli dešifrovací kód alebo dešifrovali údaje. Takéto útoky však majú akúkoľvek záruku obnovy údajov aj po zaplatení výkupného.

Útoky na botnety

Botnety boli pôvodne navrhnuté na vykonávanie konkrétnych úloh v rámci skupiny.

Je definovaná ako sieť alebo skupina zariadení pripojených k rovnakej sieti na vykonanie úlohy. Teraz ich však používajú zlí herci a hackeri, ktorí sa pokúšajú o prístup do siete a vstrekujú akýkoľvek škodlivý kód alebo škodlivý softvér, aby narušili jeho fungovanie. Medzi útoky na botnet patria:

 • Útoky distribuovaného odmietnutia služby (DDoS)
 • Šírenie spamových e-mailov
 • Ukradnutie dôverných údajov

Útoky na botnety sa zvyčajne uskutočňujú proti veľkým podnikom a organizáciám z dôvodu ich obrovského prístupu k údajom. Týmto útokom môžu hackeri ovládať veľké množstvo zariadení a kompromitovať ich pre svoje zlé motívy.

Útoky na sociálne inžinierstvo

Sociálne inžinierstvo je dnes bežnou taktikou, ktorú používajú počítačoví zločinci na zhromažďovanie citlivých informácií o používateľovi.

Môže vás oklamať zobrazením atraktívnych reklám, cien, obrovských ponúk a tak vás požiadať o zadanie osobných údajov a údajov o bankovom účte. Všetky informácie, ktoré tam zadáte, sú klonované a použité pre finančné podvody, podvody identity atď.

Je potrebné povedať o Vírus ZEUS ktorý je aktívny od roku 2007 a používa sa ako metódy útoku v oblasti sociálneho inžinierstva na odcudzenie bankových údajov obetí. Útoky sociálneho inžinierstva sú spolu s finančnými stratami schopné stiahnuť ďalšie deštruktívne hrozby pre daný systém.

Únos kryptomeny

Únos kryptomeny je novým prírastkom do tohto kybernetického sveta.

Keďže sa digitálna mena a ťažba stávajú populárnymi, patrí k počítačovým zločincom. Zistili, že ich zlým prínosom je ťažba kryptomien, ktorá zahŕňa zložité výpočty na ťažbu virtuálnej meny, ako je bitcoín, éter, monero, Litecoin atď..

Investori a obchodníci v oblasti kryptomeny sú mäkkým cieľom tohto útoku.

Únos kryptomeny tiež známy ako „kryptomobil“. Je to program určený na tiché vkladanie kódov ťažby do systému. Hacker tak ticho používa CPU, GPU a zdroje energie napadnutého systému na ťažbu kryptomeny..

Táto technika sa používa najmä na ťažbu mincí Monero. Keďže ťažba je zložitý proces, spotrebuje väčšinu prostriedkov CPU, ktoré ovplyvňujú výkon systému. Tiež sa to robí za všetky vaše náklady, takže obeť môže dostať obrovské účty za elektrinu a internet.

Znižuje sa tým aj životnosť postihnutého zariadenia.

phishing

Phishing je podvodná akcia odosielania spamových e-mailov napodobňovaním, že pochádza z ľubovoľného legitímneho zdroja.

Takéto maily majú silný predmet s prílohami ako faktúra, pracovné ponuky, veľké ponuky od renomovaných prepravných služieb alebo akýkoľvek dôležitý e-mail od vyšších úradníkov spoločnosti.

Útoky typu phishing (phishing) sú najbežnejšie počítačové útoky, ktorých cieľom je ukradnúť citlivé údaje. Napríklad prihlasovacie údaje, čísla kreditných kariet, informácie o bankových účtoch atď. Aby ste tomu zabránili, mali by ste sa dozvedieť viac o phishingových e-mailových kampaniach a ich preventívnych opatreniach. Na zabránenie tomuto útoku sa dá použiť aj technológia filtrovania e-mailov.

Spolu s nimi bude 2019 hľadať potenciál v biometrických útokoch, AI útokoch a IoT útokoch. Mnoho spoločností a organizácií je svedkom rozsiahlych kybernetických útokov a nie je pre nich nijaké zastavenie. Napriek neustálej bezpečnostnej analýze a aktualizáciám je nárast kybernetického ohrozenia konzistentný. Preto sa oplatí vzdelávať sa pomocou internetu základy kybernetickej bezpečnosti a jeho implementácie.

Kľúčový koncept počítačovej bezpečnosti?

Kybernetická bezpečnosť ako celok je veľmi široký pojem, ale je založená na troch základných pojmoch známych ako „CIA Triad“.

Pozostáva z dôvernosti, integrity a dostupnosti. Tento model je navrhnutý tak, aby sprevádzal organizáciu s politikami kybernetickej bezpečnosti v oblasti informačnej bezpečnosti.

Základy CyberSecurity

diskrétnosť

Definuje pravidlá, ktoré obmedzujú prístup k informáciám. Dôvernosť prijíma opatrenia na obmedzenie prístupu citlivých informácií k počítačovým útočníkom a hackerom.

V organizácii majú ľudia povolený alebo zamietnutý prístup k informáciám podľa svojej kategórie povoľovaním správnych osôb v oddelení. Dostávajú tiež náležitú odbornú prípravu v oblasti zdieľania informácií a zabezpečenia svojich účtov pomocou silných hesiel.

Môžu zmeniť spôsob zaobchádzania s údajmi v organizácii, aby sa zabezpečila ochrana údajov. Rôzne spôsoby zabezpečenia dôvernosti, napríklad: dvojfaktorové overenie, šifrovanie údajov, klasifikácia údajov, biometrické overenie a bezpečnostné tokeny..

integrita

To zaručuje, že údaje sú konzistentné, presné a dôveryhodné počas celého časového obdobia. To znamená, že údaje v rámci tranzitu by sa nemali meniť, meniť, vymazávať alebo nezákonne pristupovať.

V organizácii by sa mali prijať vhodné opatrenia na zabezpečenie jej bezpečnosti. Oprávnenia k súborom a kontrola prístupu užívateľov sú opatrenia, ktoré kontrolujú porušenie údajov. Mali by sa zaviesť aj nástroje a technológie na zisťovanie akýchkoľvek zmien alebo porušení údajov. Rôzne organizácie používajú kontrolný súčet a dokonca aj kryptografický kontrolný súčet na overenie integrity údajov.

Pravidelné zálohovanie by malo prebiehať kvôli strate údajov alebo náhodnému vymazaniu alebo dokonca kybernetickým útokom. Cloudové zálohy sú teraz najdôveryhodnejším riešením.

Dostupnosť

Dostupnosť, pokiaľ ide o všetky potrebné komponenty, ako je hardvér, softvér, siete, zariadenia a bezpečnostné vybavenie, by sa mala zachovať a aktualizovať. Zabezpečí sa tým bezproblémové fungovanie a prístup k údajom bez prerušenia. Poskytuje tiež stálu komunikáciu medzi komponentmi poskytovaním dostatočnej šírky pásma.

Zahŕňa to aj výber špeciálneho bezpečnostného vybavenia v prípade akejkoľvek katastrofy alebo prekážok. Pomôcky, ako sú brány firewall, plány obnovy po havárii, proxy servery a správne riešenie zálohy, by mali zabezpečiť zvládnutie útokov DoS.

Ak chcete dosiahnuť úspešný prístup, malo by prejsť viacerými vrstvami zabezpečenia, aby sa zaistila ochrana každej zložky CyberSecurity. Ide najmä o počítače, hardvérové ​​systémy, siete, softvérové ​​programy a údaje, ktoré sú medzi nimi zdieľané.

záver

V organizácii by za dosiahnutie účinného prístupu v oblasti kybernetickej bezpečnosti mali byť rovnako zodpovedné národy, procesy, počítače, siete a technológie organizácie, či už veľkej alebo malej. Ak sa potom budú všetky komponenty navzájom dopĺňať, je veľmi možné postaviť sa proti tvrdej počítačovej hrozbe a útokom.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si toto kompletný kurz kybernetickej bezpečnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map