12 najlepších PDF softvéru a online služieb na úpravu, prevod a ďalšie

Od svojho založenia pred 25 rokmi sú súbory PDF stále jedným z hlavných typov dokumentov, ktoré používame.


Či už si prezeráte daňový formulár, zmluvu alebo dokonca malý pracovný hárok, pravdepodobne budú mať formu PDF. Vzhľadom na to sú tiež časy, keď musíme dokument upraviť alebo dokonca podpísať.

Keď prezeráte zmluvu alebo daňový formulár, ako je uvedené vyššie, pravdepodobne budete musieť vyplniť svoje informácie a nechať digitálny podpis na dne. A povedzme z nejakého dôvodu tiež chcete previesť PDF späť do súboru DOC. Ako to robíš?

Môže to znieť veľmi ľahko a je to naozaj tak, ale len málo ľudí vie, ako to urobiť.

Existujú softvér a online služby, ktoré to dokážu. Avšak odporúčam použiť prvý. Tu je dôvod.

Chráni súkromie

Akákoľvek práca vykonaná pomocou softvéru PDF v počítači zostáva medzi vami a počítačom. Bez ohľadu na to, či ide o školskú knihu aktivít alebo zmluvu o 10 miliónoch, súkromie zostáva nedotknuté. Na druhej strane služby online PDF nemusia byť najdôveryhodnejšími zdrojmi na nahrávanie citlivých dokumentov.

Nikdy neviete, čo sa skrýva za systémom, a vy nad tým nemáte kontrolu.

Žiadne šance na únik údajov

Dáta zadané do softvéru PDF zostávajú v systéme a mimo neho sa nemôžu šíriť. Aj keď očakávam, že online služby budú rovnaké, nie je tomu tak vždy a pri každej webovej stránke.

Nie ste si úplne vedomí toho, ako sa vaše údaje ukladajú alebo spracúvajú. Hackeri predstavujú jednu hrozbu, existujú však aj ďalšie obavy, napríklad krádež identity a podvod.

Chcel by som tiež spomenúť, že ak ste podpísali a odsúhlasili dohodu o mlčanlivosti so spoločnosťou, nemáte absolútne dovolené nahrávať žiadny z týchto dokumentov do týchto online služieb PDF..

24/7 dostupnosť

Nezdá sa, že by to bola veľká vec, ale je potrebné poznamenať, že je potrebné pohodlie. S nainštalovaným softvérom v počítači alebo prenosnom počítači na jeho spustenie nepotrebujete aktívne pripojenie na internet. Dá sa to urobiť offline.

Neexistuje ani žiadna šanca, že dôjde k jeho výpadku alebo údržbe, pokiaľ si to neželáte úmyselne aktualizovať. K dispozícii je 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Kedy je v poriadku používať online editor PDF? Verím pravdepodobne, keď váš dokument nie je dôverný. Ak upravujete PDF, ktoré je ľahko dostupné na internete, môžete použiť online editory PDF. V prípade súkromných dokumentov sa odporúča použitie softvéru.

Tu sú najlepšie zdroje pre obe tieto možnosti, počnúc softvérom.

Movavi

Super flexibilné a ľahko použiteľné, Movavi PDF Editor vám umožní postarať sa o všetky úlohy súvisiace s PDF bez ohrozenia súkromia a bezpečnosti. Môžete vytvárať informačné tabuľky a grafy, používať vopred vytvorenú knižnicu šablón na vytváranie dokumentov a kombinovať súbory z iného softvéru, aby ste dostali všetko ako celok.

Môžete prezerať, vytvárať a upravovať súbory PDF. Nielen to, ale tiež ich môžete previesť do iného formátu alebo previesť do iného formátu do formátu PDF. Tento softvér je k dispozícii pre Windows aj Mac.

Prvok PDF

K dispozícii pre Windows, Mac, Android a IOS, Element Wondershare PDF je veľmi jednoduchý, ale efektívny softvér, ktorý poskytuje skvelé funkcie. Umožňuje vám prezerať a dokonca vytvárať súbory PDF od začiatku. Ak už PDF máte, môžete k nemu upravovať, prevádzať a pridávať komentáre.

Pôsobivé je, že môžete vytvárať formuláre, zbierať ich údaje a exportovať ich do tabuľky. Prípadne môžete tiež kombinovať viacero formulárov a analyzovať údaje.

Acrobat Pro

Nepochybne jedna z najpopulárnejších možností v tomto zozname, Adobe Acrobat Pro, je už dosť dlho a je stále široko preferovaný. Toto riešenie má príliš veľa funkcií na preskúmanie. Okrem tradičných funkcií, ktoré už má, môžete:

 • Nastavte heslá a povolenia
 • Pridajte multimediálne súbory
 • Porovnať dva rôzne súbory PDF
 • Úpravy údajov v naskenovaných tabuľkách
 • Otočiť stránky v PDF
 • Spolupracujte a sledujte pokrok
 • Synchronizujte svoj podpis
 • Označte dôležité súbory PDF hviezdičkou
 • Zhromažďovať viac podpisov

Program Adobe Acrobat Pro môžete používať so systémami Windows, Mac, Android a IOS.

Soda PDF

S partiou funkcií „out of the box“, Soda PDF je skvelý pre profesionálov, ktorí uprednostňujú elegantné a moderné rozhranie. Všetko v rámci jedného riešenia umožňuje zlúčiť dokumenty do jedného, ​​prevádzať iné formáty do formátu PDF a naopak. Tu je niekoľko ďalších možností, ktoré stojí za zmienku:

 • Upravte obsah PDF
 • Vytvárajte vlastné formuláre
 • Anotovanie súborov
 • Vložte elektronický podpis
 • Na čítanie PDF v 3D rozmeroch používajte jedinečnú technológiu preklápania stránok
 • Transformujte naskenované dokumenty a obrázky do editovateľných PDF

Sodu PDF môžete integrovať do aplikácií tretích strán, ako sú napríklad Disk Google, OneDrive a Dropbox. Softvérová verzia je momentálne k dispozícii iba pre Windows.

PDFExpert

Môžete vyplniť formuláre PDF, podpísať zmluvy, upraviť obsah a pridať odkazy PDFExpert od PDFPro. Je známy svojimi bleskovými rýchlosťami, čistým rozhraním a funkciami nabitými na energiu. V skutočnosti môžete dokonca čítať všetko do formátu PDF a označovať ich pri čítaní.

Existuje veľa ďalších funkcií, ako je napríklad schopnosť otáčať stránky, kombinovať súbory PDF a extrahovať súbory PDF. Je kompatibilný s Windows a Mac a môžete začať zadarmo.

Nitro Pro

Nitro Pro má schopnosť zvýšiť vašu produktivitu a zároveň vám pomôže so všetkými úlohami súvisiacimi s PDF. Má rozhranie identické s balíkom Microsoft Office, takže pravdepodobne bude ľahké pochopiť jeho funkčnosť.

Svoje dokumenty môžete chrániť 256-bitovým šifrovaním a integrovať sa s množstvom aplikácií tretích strán. Ak chcete, môžete tiež obmedziť niektoré akcie spolupráce, ako sú úpravy a kopírovanie bez vášho súhlasu.

Okrem toho môžete dávkovo vytvárať súbory PDF a usporiadať jednotlivé stránky podľa svojich predstáv. Odteraz je Nitro Pro k dispozícii iba pre používateľov Windows.

PDFExpert

Veľmi vizuálne príťažlivý editor PDF, PDFExpert, je ďalšou vynikajúcou možnosťou na zváženie. Názov je dosť podobný názvu uvedenému v tomto článku, ale pokiaľ ide o funkčnosť, oba sa líšia.

Môžete začať výberom vhodného rozloženia zobrazenia pre vaše pohodlie a potom pokračovať v čítaní, komentovaní a úprave PDF. Umožňuje tiež meniť text a obrázky. Vyplňovanie formulárov a ich podpisovanie sú iba vlastnosťami tohto riešenia.

Môžete si vybrať rôzne nastavenia čítania, napríklad deň, noc alebo sépia, aby ste si užili pohodlný zážitok. Je k dispozícii zadarmo a môžete si ho stiahnuť pre Mac, iPhone a iPad.

Pozrime sa teraz na online služby PDF.

PDFEscape

Po prvé, medzi online službami, PDFEscape umožňuje vykonávať rôzne úlohy zadarmo a priamo z prehliadača. Môžeš:

 • Zobraziť súbory PDF
 • editovať
 • anotáciu
 • Vyplňte formuláre
 • Vytvárajte základné formuláre
 • Chráňte dokumenty pomocou hesla
 • Zdieľajte online

Ich online riešenie je v porovnaní s ich softvérom na stiahnutie pre Windows trochu obmedzené. Môžete to tiež skontrolovať a získať prístup k ďalším funkciám.

SmallPDF

Služba PDF typu všetko v jednom, SmallPDF je úplne opakom ich mena. Má veľké množstvo funkcií, ktoré určite nemožno považovať za „malé“. Preto som presvedčený, že je to platený nástroj. Ak chcete vymenovať iba niektoré z týchto funkcií, môžete:

 • Komprimujte PDF
 • Konvertovať PDF
 • Vložte čísla strán
 • Odstrániť určité stránky
 • Rozdeliť na časti
 • Digitálne podpisovanie
 • Chráňte heslom a tiež zašifrujte

Pomocou ich 14-dňovej skúšobnej verzie môžete získať prístup k všetkým funkciám a vyskúšať ich zadarmo.

PDFBuddy

S nadšenými recenziami na sociálnych sieťach, PDFBuddy vám umožňuje ľahko upravovať a podpisovať dokumenty. Je zabezpečené šifrovaním AES-256 bitov a má aktívne SSL, takže vaše súbory sú úplne chránené. Pri bezplatnom pláne môžete upravovať až 3 súbory PDF / mesiac. Ak je vaša požiadavka väčšia, môžete jednoducho upgradovať na prémiový plán.

Majú veľa návodov na konkrétne témy, ako je napríklad úprava a podpísanie súboru PDF, a je to celkom pekné. Ak sa cítite stratený v ktorejkoľvek fáze, môžete si od nich požičať.

Sejda PDF Editor

Môžete nahrať súbory do Sejda PDF Editor pomocou drag and drop, cloudového úložiska tretích strán alebo dokonca priamych odkazov. Všetky vaše súbory zostanú súkromné ​​a automaticky sa odstránia po 2 hodinách. Môžete vykonať všetko, čo vám normálny editor PDF umožňuje, vrátane podpisovania, pridávania médií a vyplňovacích formulárov. Môžete tiež vylúčiť niektoré dôverné časti PDF, čo príjemca nevidí.

Môžete začať s ich programom navždy zadarmo, ktorý má mierne obmedzenia, ako je maximálna veľkosť súboru 50 MB a iba tri úlohy za hodinu. Je zrejmé, že ak chcete odstrániť obmedzenia a získať prístup k ďalším funkciám, viete cvičenie. ��

DeftPDF

V neposlednom rade, DeftPDF vám môžu pomôcť bezplatne upravovať, vyplňovať a podpisovať súbory PDF. Má pekné hodnotenie 4,3 / 5 hviezdičiek na základe 156 hlasov na ich domovskej stránke, čo je určite dobré číslo. Môžete začať odovzdávaním súborov, potom pristupovať k množstvu nástrojov na úpravu, bezfarebným oblastiam a dokonca vyhľadať určité slová / frázy pomocou ich „nájsť“ & nahradiť “.

Po dokončení práce s dokumentom PDF ho môžete uložiť do svojho počítača, exportovať ho do svojho preferovaného cloudového úložiska alebo ho odoslať e-mailom.

záver

Bez ohľadu na to, či na úpravu svojho súboru PDF používate softvér alebo niektorú z online služieb, môžete si byť istí, že prácu zvládnete ľahko. To všetko znižuje vaše požiadavky a citlivosť vášho dokumentu.

Softvér je vhodný pre súkromné ​​súbory, zatiaľ čo online riešenie je v poriadku pre verejné a „každý deň“ súbory, ktoré neobsahujú žiadnu dôvernosť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map