12 platforiem na vytvorenie databázy znalostí a otázok pre vaše podnikanie

Vytvorte vedomostnú základňu (KB) často kladených otázok pre svoju firmu


Dobre! Presnosť s ľahkosťou, s ktorou by ste mohli vyriešiť bolesť zákazníka pomocou riešení, je súčasťou dobrých skúseností zákazníkov. Dobre naplánovaná časť „Knowledge Base alebo FAQ“ je jedným zo samoobslužných nástrojov, ktoré by ste mohli svojim zákazníkom ponúknuť, aby si sami našli vynikajúce riešenia..

Okrem toho je to ďalší spôsob, ako im ušetriť čas, aby si mohli byť istí, že podniknú potrebné kroky. Znalostná základňa je motivačný, vzdelávací a organizovaný sprievodca pokrývajúci všetky aspekty vašich produktov a služieb, ktoré môže zákazník vypočuť za účelom prijatia rozhodnutia alebo riešenia problému..

Vytvorenie dobrej vedomostnej základne

Pred výberom platformy pre vedomostnú základňu a časté otázky si musíte pozrieť niekoľko základných bodov.

 • Formát článku databázy Knowledge Base – dobrá používateľská skúsenosť, dizajn a architektúra
 • Čitateľnosť dokumentácie
 • Navigácia a zistiteľnosť významných článkov
 • Dobré vyhľadávacie funkcie
 • Odkaz na užitočné zdroje
 • FAQ pre najzákladnejšie otázky v systéme podporných lístkov
 • Video s vysvetlením o funkcii produktu alebo služieb.

Výber tém KB

Ako meníte témy pre svoju vedomostnú základňu?

Začnite s kopaním do databázy alebo CRM. Existuje veľa otázok, ktoré nájdu cieľ, na ktorý by ste mali odpovedať? Toto je pravdepodobne vaša hlavná téma pre vedomostnú základňu.

Okrem toho by ste si mohli predstaviť sami seba alebo urobiť prieskum, aby ste získali viac relevantných otázok týkajúcich sa hlavnej témy, čím by ste rozšírili pomocníka.

Z iného pohľadu by ste si mohli vziať pomoc s konverziou marketingových zúžení vo svojej analýze a identifikovať niekoľko prekážok pre používateľské skúsenosti a podľa toho navrhnúť riešenia vo svojej znalostnej báze alebo častých častiach FAQ..

Celkovo by mal byť akýkoľvek prístup, ktorý použijete, zameraný na uľahčenie toho, aby návštevníci vyvolali skutočný záujem. Zavedením vedomostnej základne a časti Časté otázky do svojho obchodného modelu dávate používateľom priestor na to, aby ste sa pustili do hlbokých koreňov vášho webu. A to sa určite vyplatí vo forme generovania výnosov.

Pozrime sa na nasledujúce platformy a vytvoríme samoobslužné vedomostné základne, ktoré zákazníkom umožnia efektívne nájsť odpovede na ich otázky (najrýchlejší a nákladovo najefektívnejší spôsob podpory zákazníkov).

Document360

Softvér vedomostnej základne, ktorý vám umožní vytvoriť dobre organizovanú samoobslužnú vedomostnú databázu (publikovanú verejne alebo súkromne) s výkonným vyhľadávaním v reálnom čase založenom na AI. To pomáha vašim zákazníkom nájsť riešenie ich problémov okamžite pomocou vyhľadávania založeného na AI. Napriek objemu článkov vo vedomostnej základni bude vyhľadávací nástroj AI schopný získať relevantné výsledky za zlomok milisekúnd.

Analytika vyhľadávania je ďalšou dôležitou vlastnosťou v tejto znalostnej báze. Ukáže kľúčové slová, ktoré používatelia často vyhľadávajú, ako často sa používajú určité „kľúčové slová pre vyhľadávanie“ a či môžu nájsť články vo vašej znalostnej databáze atď..

Medzi ďalšie významné funkcie patrí – veľmi jednoduché používateľské rozhranie na správu a organizáciu vašich dokumentov.

 • Podporuje editor Markdown pre efektívne a štruktúrované písanie.
 • SEO funkcie pomôžu vašej databáze vedomostí o produktoch vyššie vo vyhľadávačoch.
 • Zálohovanie a obnovenie
 • Verzia článku
 • Prispôsobte ho tak, aby bol v súlade s pokynmi pre značky

Táto neuveriteľná platforma navyše poskytuje prispôsobenú doménu a dostáva informácie o tom, čo sa presne vo vašej znalostnej báze zmenilo a ešte viac. Vyskúšajte!

Freshdesk

Freshdesk umožňuje vám vytvoriť samoobslužný portál na zlepšenie spokojnosti zákazníkov. Je súčasťou softvéru cloudovej technickej podpory, ktorý podporuje spoluprácu všetkých podporných kanálov z jedného okna. Táto sada pozostáva z dokonalého zoskupenia intuitívnych funkcií, ktoré sa zameriavajú na produktivitu a spoluprácu; uľahčuje tímom všetkých veľkostí zaistiť zákazníkom skvelý zážitok z podpory.

Poskytujú dva typy riešení – podnikové a malé a stredné podniky. Balíkové riešenie pre podniky ponúka všetky realizovateľné funkcie pre prvotriedne služby zákazníkom – nastavenie a implementácia, samoobsluha a globálna podpora. Okrem toho získali uznanie za svoju schopnosť poskytovať prispôsobiteľné služby na sledovanie výkonnosti pomocou metrík.

Pre malé a stredné podniky sa okrem toho zaväzujú poskytovať jedno riešenie všetkých vašich problémov – priniesť všetky vaše žiadosti o podporu na Freshdesk – či už z e-mailu, chatu, telefónu alebo sociálnych médií. Automaticky určujte priority, kategorizujte a priraďte lístky.

Medzi ďalšie najdôležitejšie patrí:

 • SaaS a webové nasadenie
 • Školenie prostredníctvom dokumentácie, webinára
 • 24/7 podpora
 • Príležitosti KB s monitorovaním siete
 • Prediktívna podpora

Dobrá časť je však to, že celý balík je cenovo dostupný a môžete začať s ich „Sproutovým plánom“ ZADARMO.

Kbase

Kbase je téma databázy WordPress založená na vedomostiach s témami Wiki, Helpdesk, Systém podpory zákazníkov, centrom pomoci alebo komunitou. Hlavným plusom v tomto je jeho neuveriteľná objaviteľnosť. Keďže používa živé vyhľadávanie Ajax, môžete rýchlo filtrovať výsledky vyhľadávania podľa kategórií a vlastných hodnôt.

Medzi ďalšie významné funkcie patria – často kladené otázky, databázy poznatkov a fóra podpory. Môžete si vybrať medzi rôznymi databázami znalostí s viac ako 20+ vzhľadmi. Ďalšia integrácia zahŕňa BBpress a BuddyPress Integration na vytvorenie bezproblémového diskusného fóra.

Pre formátovanie obsahu existujú tri typy článkov – predvolené, vopred a moderné. Použitím rôznych funkcií vyhľadávacieho poľa článkov sa web stane veľmi rýchlym pri vyhľadávaní a vyhľadávaní súborov alebo článkov.

prednosti

 • Citlivosť na všetky zariadenia
 • Unikátne prvky pre lepší dojem používateľa
 • Inštalácia jedným kliknutím
 • Priateľské k SEO
 • Integrácia funkcií elektronického obchodu

Zoho Desk

Zoho Desk je multikanálové riešenie technickej podpory spoločnosti Zoho. Zameriava sa na podniky všetkých veľkostí. Hlavným stredobodom platformy je predovšetkým bezchybnosť lístkov na podporu zákazníkov, portál podpory zákazníkov, správa zmlúv a tvorba správ..

V popredí zhromažďuje interakcie z rôznych médií, ako sú e-mail, telefón, chat, sociálne médiá, fóra a formuláre, a prezentuje ich na jednom mieste..

Na pozadí možno úlohy, ako je priradenie lístkov, eskalácie služieb, pravidlá oznamovania a akcie založené na čase, automatizovať nastavením pravidiel pracovného toku. Pokiaľ ide o meranie výkonnosti, balík poskytuje prispôsobiteľné a plánované správy, hodnotenia šťastia a grafický panel pre analýzu spokojnosti zákazníkov..

Ak chcete získať podrobný prehľad o správaní zákazníkov, môžete túto platformu integrovať aj do interných systémov klientov, aby sa informácie o zákazníkoch mohli vkladať do lístkov prihlásených v službe Zoho Desk, čo umožňuje servisným agentom získať viac informácií o zákazníkoch..

Okrem toho existuje niekoľko ďalších upozornení:

 • Zia – umelá inteligencia pre vaše tímy služieb zákazníkom
 • Samoobsluha – Umožnite zákazníkom nájsť odpovede na otázky sami
 • Zariadenia s automatizáciou pre pracovný tok a prispôsobenie
 • Integrácie tretích strán
 • Kompatibilné s GDPR a plne zabezpečené – na dosiahnutie rovnováhy medzi ochranou údajov o zákazníkoch a poskytnutím dostatočnej flexibility vášmu tímu.

Podporte hrdinu

Priamo pred tým, ako hovorí webová stránka – „Získajte menej vstupeniek na podporu“. Podporte hrdinu je databáza poznatkov v aplikácii, ktorá vám pomôže znížiť počet podporných lístkov, ktoré každý deň spravujete. Okrem toho funkcia správy KB podporuje fulltextové vyhľadávanie.

SupportHero: Plná podpora v aplikácii

Výukové programy a časté otázky sú kľúčom k tomu, aby používatelia pomohli objaviť funkcie vašej aplikácie. Ale to platí iba vtedy, ak sa dajú ľahko nájsť! Preto nechcete preskočiť túto platformu, ak hľadáte pokročilé funkcie na svojpomocnú podporu. Napríklad na základe výsledkov vytvoríte nové články a upravíte / aktualizujete existujúce články alebo dokonca aktualizujete funkcie našich aplikácií.

Medzi ďalšie najdôležitejšie patrí:

 • Pokročilé štatistiky pre hĺbkový prieskum zákazníkov
 • Vysledovateľnosť zámeru používateľa
 • Prístrojová doska s vynikajúcim výkonom pre prehľad výsledkov
 • Obľúbené medzi zakladateľmi spoločnosti SaaS

Okrem toho, keďže zaručujú, je to skvelá platforma pre ziskové investície. Takže ich dobehnite so svojimi plánmi, ktoré sú pre vás vhodné.

KnowAll

KnowAll je moderný, vysoko citlivý a optimalizovaný pre SEO s neuveriteľným navigačným systémom. V dôsledku toho je zistiteľnosť dobre vyvinutá, aby zákazníkom umožnila nájsť odpovede s minimálnym počtom podporných lístkov.

KnowAll: Téma WordPress

Navyše, doplnok obsahuje prostriedky na okamžité odpovede a je ľahko prispôsobiteľný. A nakoniec, so všetkými základnými funkciami, tento doplnok WordPress predstavuje analytiku, ktorú je možné uplatniť. Môžete tiež nájsť medzery v obsahu.

Medzi ďalšie najdôležitejšie patrí:

 • Súvisiaci obsah naznačuje
 • Skvelé prispôsobenie značky spoločnosti
 • Podrobné informácie o spätnej väzbe so spätnou väzbou na článok pre lepšie porozumenie

Táto neuveriteľná platforma navyše využíva krátke kódy, ako sú prepínače, akordeóny, karty a upozornenia, aby sa zlepšila spokojnosť zákazníkov..

Haash

Máte v predaji webovú aplikáciu? Máte Haash pre teba.

Haash: Inteligentné centrum pomoci

A potom sa jedná o KB zameranú na používateľa, ktorá sa odhaduje z FAQ. Takto ušetríte používateľov od ukončenia vašich stránok a prepínania medzi kartami prehliadača, aby ste našli pomoc s týmto inteligentným widgetom. Okrem toho majú na webe všetky dokumenty zariadenie widgetov.

Medzi ďalšie najdôležitejšie patrí:

 • Intuitívne vyhľadávanie
 • Prispôsobenie domény
 • Kvórovité Q&Motor na okamžité odpovede
 • Nástroj na vytváranie rozhraní drag and drop

Stručne povedané, čoskoro nad tým dajte ruky so základným plánom zadarmo.

TypeForm

Chcete zdieľať informácie prostredníctvom formulárov alebo chcete, aby boli prieskumy ľahké, zábavné a bezchybné na akomkoľvek zariadení? -Tak TypeForm je vaša návnada.

TypeForm: Šablóny FAQ

Táto neuveriteľná vec sa navyše integruje do viac ako 500 vašich obľúbených aplikácií. Či už ide o odosielanie údajov do služby MailChimp na zostavenie vášho zoznamu, Tabuľky Google na analýzu alebo Salesforce, aby ste si prispôsobili svoje zákaznícke skúsenosti – TypeForm má všetko pre vás.

Okrem toho môžete použiť množstvo šablón na rôzne účely, napríklad prieskumy & anketárov, olovených generácií alebo čokoľvek kreatívneho.

Analýza trhu je nevyhnutná najmä pri zhromažďovaní údajov, a preto nechcete nechať ujsť vyskúšanie týchto produktov. Podrobne umožňujú integráciu s webmi, ako sú MailChimp alebo HubSpot, a to zvýši pridanú hodnotu pre váš e-mailový marketing a stratégie generovania potenciálnych zákazníkov..

TypeForm je skvelé riešenie na jednom mieste pre technikov.

HelpSite

HelpSite je jednoduchá služba, ktorá vám pomôže vytvoriť dokonalé centrum podpory alebo „stránku pomoci“. Zameriava sa na tri hlavné veci – často kladené otázky a vedomostnú základňu, inteligentný kontaktný formulár a rýchle vyhľadávacie pole.

HelpSite: Úžasné stredisko podpory

Na webovej stránke sa samozrejme nachádza aj súbor sprievodných dokumentov. Podľa ich názoru ich USP zrejme ponúkajú možnosť používať vlastnú doménu.

Okrem toho majú neuveriteľný systém správy vstupeniek pre hladký priebeh práce.

HelpJuice

Neexistuje lepšia možnosť, ak sa osobitne zameriavate na softvér „Knowledge Base“ –HelpJuice dokonca prispôsobí vašu vedomostnú základňu pre vás. Je vhodný pre podniky všetkých veľkostí av akomkoľvek priemyselnom segmente. Ďalej zahŕňa aplikácie na vytváranie a správu interných a externých databáz znalostí.

HelpJuice: Softvér databázy Knowledge Base

Funkcia označovania vám umožňuje označovať otázky vo viacerých relevantných kategóriách. Systém začne vyhľadávať top témy a články na základe vyhľadávacieho dotazu.

Následne tento softvérový balík uľahčuje pochopenie veci „Ako na to“ pomocou rôznych zdrojov a zdrojov príklady na mieste ako prostriedok odbornej prípravy.

Flowlu

Flowlu uľahčuje technickým a netechnickým používateľom spravovať akýkoľvek typ údajov alebo informácií v konsolidovanej báze poznatkov a spájať ľudí s vnútornými zdrojmi.

FlowLu: Free KB

Program obsahuje ďalšie vstavané nástroje – napríklad mentálne mapy a agilný modul.

Medzi ďalšie najdôležitejšie patrí:

 • Systém riadenia financií online – vylepšite svoj cash flow pomocou výkonného výkazníctva.
 • Bezchybné nástroje spolupráce – konverzácia je najlepším spôsobom, ako začať spoluprácu na úlohe alebo dokumente.
 • Integrácie tretích strán – ZenDesk, Disk Google, integrácia platieb online.

Happyfox

Happyfox poskytuje riešenia technickej podpory a predaja lístkov podnikom v rôznych odvetviach vrátane počítačov a softvéru, vzdelávania, cestovania a voľného času, médií a vydavateľstva, energetiky, maloobchodu a ďalších.

Softvér HappyFox

Happyfox prichádza s rôznymi integráciami technickej podpory. Napríklad pri zadávaní adresár aplikácií, mohli by ste s integráciou tretích strán, ako je Zapier, preskúmať automatizáciu úloh alebo službu Shopify – ak ste elektronický obchod.

záver

Dúfam, že vyššie uvedené nástroje vám pomôžu vytvoriť fantastickú vedomostnú základňu alebo otázku pre vaše podnikanie. Väčšina z nich ponúka bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, vyskúšajte ich a zistite, čo pre vaše požiadavky najviac vyhovuje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map