14 Cloudové účtovné riešenie pre malé a veľké firmy

Účtovníctvo je neoddeliteľnou súčasťou riadenia podniku.


Pomáha pri tvorbe a kontrole rozpočtu, pri veľkých rozhodnutiach o kúpe a tiež pri sledovaní výdavkov. Bez účtovníctva bude vaše podnikanie vždy trochu nedostatočné, pokiaľ ide o rast.

Účtovníctvo však môže byť komplikované a časovo náročné. Pre majiteľov firiem je niekedy dosť náročné zvládnuť holé minimálne úlohy, ako je platenie účtov a sledovanie príjmov, takže zodpovedanie kritických otázok ako „Je moja firma zisková?“ a „Môžeme vykonať požadované platby daní?“ je určite mimo cesty.

Účtovníctvo je najlepšie, keď sa s ním zaobchádza skôr softvér ako človek. Iste, mať skutočného účtovníka v pohotovostnom režime je skvelé a nevyhnutné, ale hlavná časť manipulácie sa vykonáva pomocou softvéru.

Používanie softvéru vám môže ušetriť obrovské množstvo času a peňazí pri legálnom triedení vo finančných oblastiach. Generovaním prehľadov na požiadanie vám tiež pomôže získať lepšiu predstavu o tom, čo je vaše podnikanie.

Existuje toľko vecí, ktoré by ste neboli schopní urobiť manuálne, pričom ako príklad uviedli „šancu na chyby“. Účtovné riešenie má malú až žiadnu šancu na chyby.

Pozrime sa na rôzne spôsoby riadenia účtovníctva, aby ste mali lepší prehľad o tom, čo máte použiť. Existuje niekoľko dobrých spôsobov, ako to urobiť, a 3 z nich sú uvedené nižšie.

Tradičný softvér

K dispozícii je veľa tradičného softvéru, ktorý vám umožní robiť náročné účtovníctvo. Môžete si ich stiahnuť do svojho počítača / notebooku a vykonať výpočty. Dobré na tomto type účtovníctva je, že na používanie softvéru a prístup k vašim údajom nepotrebujete aktívne pripojenie na internet. Všetko je možné robiť offline.

To však neznamená, že je najlepšou voľbou. Má svoje nevýhody. V skutočnosti má všetko nevýhody, takže by ste sa chceli pozrieť aj na nižšie uvedené možnosti.

Najímanie účtovníka

Ako je uvedené vyššie, mať skutočného účtovníka v pohotovostnom režime je celkom nevyhnutné. Mali by ste sa na nich však úplne spoľahnúť? Nebolo by to ideálne, pretože v porovnaní s plne rozvinutým riešením môže účtovník urobiť len veľmi málo.

Účtovník sa používa iba na:

 • Osobné finančné poradenstvo
 • Zabezpečenie, keď neviete, čo máte robiť
 • Outsourcing únavných účtovných úloh

Ak necháte účtovníka len pre tieto veci, je to v poriadku. Alebo by ste sa mali rozhodnúť pre cloudové riešenie, ak chcete viac.

Cloudové riešenie

Pravdepodobne najlepšou voľbou pre prácu s účtovníctvom môže cloudové riešenie masívne uľahčiť zaťaženie vašich ramien. Taktiež má k nemu veľa výhod a funkcií, vďaka ktorým vás skutočne zvážime. Použitím cloudového účtovného riešenia môžete:

 • Ušetrite vopred na nákladoch a dlhodobo
 • Ušetrite obrovské množstvo šírky pásma na rôznych frontoch
 • Získajte prístup k riešeniu z ľubovoľného zariadenia, pretože je online
 • Vychutnajte si väčšiu bezpečnosť

Nezabudnite na funkcie, ako je schopnosť spolupráce a automatizácia pracovných postupov. Ak všetko, čo znie ako niečo, čo by ste mohli použiť, potom sa vám páči tento zoznam účtovných riešení založených na cloudu, ktoré som zostavil nižšie.

FreshBooks

Jeden z najpopulárnejších v tomto zozname, FreshBooks je ďalším úžasným riešením fakturácie a účtovníctva typu všetko-v-jednom, ktoré sa bežne používa. Môžete automatizovať množstvo úloh, ako sú pripomenutia na faktúre a vyberanie platieb, aby ste si ušetrili čas a sústredili sa na oblasti, ktoré si vyžadujú vašu pozornosť..

Okrem toho môžete:

 • Zobraziť podrobné správy
 • Povoľte rôzne možnosti platby online
 • Spolupracujte so svojím tímom na zlepšení pracovného postupu
 • Riešenie použite aj na mobilných zariadeniach

Majú ocenený tím podpory, ktorý sa snaží vyriešiť vaše problémy a pochybnosti.

šalvia

S viac ako 3 miliónmi zákazníkov, šalvia vám umožňuje spravovať účtovníctvo, financie, ľudí, mzdy a rôzne aspekty vášho podnikania. Môžete pristupovať na oddelenia z ľubovoľného zariadenia a postarať sa o veľa oblastí v rámci jedného cloudového riešenia.

Ak ste fanúšikom udržiavania všetkého na jednom mieste, verím, že budete milovať Sage. Za svoje vynikajúce služby získali za tie roky niekoľko ocenení, takže si ich určite chcete pozrieť.

Zoho Books

Riešenie s niektorými funkciami nabitými na napájanie, Zoho Books je popredné meno v tomto odvetví už dlho a vždy rozširovali svoju hru. Pomocou tohto softvéru môžete spravovať svoje financie, automatizovať obchodné pracovné toky a tiež spolupracovať s členmi tímu na kolektívnej práci..

Môže sa starať o rôzne úlohy, ako je fakturácia, vyjednávanie obchodov a zvyšovanie predajných objednávok. Ak ste z Indie, môžete tiež dodržiavať GST.

Keďže požiadavka časom rastie, Zoho Books vám umožňuje integrovať viac ako 40 aplikácií, aby ste mohli riadiť všetky aspekty vášho podnikania.

Waveapps

Môžete sa postarať o účtovníctvo, fakturáciu a sledovanie príjmu pomocou Waveapps. Bez potreby zadávania údajov môžete vytvárať finančné správy a sledovať finančné čísla. Môžete automatizovať takmer každú úlohu a dokonca sa integrovať s inými produktmi Wave, ako sú mzdy a platby.

Ich funkcia fakturácie vám umožňuje vytvárať a odosielať profesionálne faktúry za pár minút. Môžete nabíjať opakovane alebo dokonca automaticky. Najlepšia časť? Na vašich faktúrach sa nenachádza žiadna stopa ich značky.

Quickbooks

Každé riešenie v tomto zozname je skvelé pre neúčtovné typy, Quickbooks je trochu vhodnejší pre každého človeka. Všetko je super organizované a na dosah ruky. Okrem toho získate ľahko čitateľné správy a informačné panely.

Svoj bankový účet a karty môžete prepojiť a jednoducho tak importovať a triediť výdavky do príslušných kategórií. Synchronizácia s obľúbenými aplikáciami je tiež vzdialená len jedno kliknutie.

Dostanete faktúru a všetky potrebné nástroje na lepšiu správu svojho účtovníctva. Nehovoriac o tom, zákazníci Quickbooks nájdu v priemere 3 534 dolárov v daňových úsporách ročne.

Xero

Integruje sa s viac ako 800 aplikáciami, Xero vám môžu pomôcť udržať skvelé finančné zdravie vašej firmy. Toto riešenie môžete použiť z ľubovoľného zariadenia a pracovať na cestách. Od jednoduchého vyrovnania, vytvárania faktúr a reklamácií výdavkov je s tým veľa vecí.

Keď už hovoríme o funkcii „zladiť“, umožňuje vám importovať a kategorizovať vaše posledné bankové transakcie do spoločnosti Xero a ľahko ich brať do úvahy. Už ich nemusíte pridávať ručne do každej sekcie, aby ste určili, kam patria a či ich treba počítať alebo nie.

Môžete začať s ich 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou.

SlickPie

SlickPie je skvelý pre správu výdavkov a je väčšinou postavený na tom. Z priamych faktúr a podrobných správ získate všetko, čo potrebujete. Má vynikajúcu funkciu MagicBot, ktorá automaticky sťahuje informácie z vašich potvrdení a prevádza ich na údaje, čo vám pomôže lepšie sledovať svoje výdavky..

Ďalej môžete:

 • Zmieriť bankové transakcie
 • Nastavte opakujúce sa faktúry
 • Nastavte pripomenutia platby
 • Získajte živé bankové kanály

Celkovo je celkom užívateľsky prívetivý a menej zaneprázdnený. Je toho oveľa viac, ako som práve spomínal, a jediný spôsob, ako to všetko nájsť, je vyskúšať si to sami.

Quicken

PCMag veľmi oceňuje, Quicken ponúka celý rad funkcií na bezproblémové spravovanie vašich financií. Môžete zostať na vrchole svojich výdavkov tým, že uvidíte sumu, ktorá zostane po zaplatení účtov, a robte presné rozhodnutia o peniazoch pomocou ich vlastných rozpočtov..

Môžete nastaviť upozornenia o termínoch splatnosti a bez problémov spravovať svoje účty. Okrem toho je Quicken vynikajúci nástroj na sledovanie investícií, pretože vám pomáha pri kontrole portfólia, monitorovaní výkonnosti a porovnávaní trhu..

Najdôležitejšie je, že vaše dáta sú zabezpečené 256-bitovým šifrovaním.

Kashoo

Môžete usporiadať celoročné výdavky v okamihu Kashoo. Má funkciu „inteligentnej doručenej pošty“, ktorá oddeľuje osobné a obchodné údaje a pomáha vám pripraviť sa na dane. Najpôsobivejšia vec je, že ich technológia AI sa naučí vašu firmu a urobí z nej manuálnu históriu sledovania výdavkov, takže ju nemusíte robiť..

Nehovoriac o tom, analýza vašich prehľadov a vytváranie faktúr je len hračka. Môžete sa zaregistrovať zadarmo a užiť si množstvo funkcií a skvelý tím podpory.

LessAccounting

Môžete robiť všetko s LessAccounting ktoré by ste urobili s inými riešeniami, ale s trochou úsilia. Je to softvér, ktorý pre vás ťažko pracuje, takže nemusíte. ��

Môžete začať okamžite a pripojiť svoj bankový účet, aby sa všetky vaše transakcie automaticky zobrazili v účtovníctve bez toho, aby ste museli manuálne zadávať účtenky..

Okrem toho môžete vytvárať opakujúce sa fakturácie, spravovať faktúry a rýchlejšie prijímať platby. Všetky faktúry, ktoré sú zaplatené, sa automaticky pripíšu do vašich účtovných záznamov. Pokračujte a vyskúšajte svoj prvý mesiac zadarmo.

Voľným hráčom

Hodnotené 4,5 / 5 hviezdičiek na TrustPilot, Voľným hráčom vám pomôžu zostať na vrchole svojej dane, spravovať výdavky a vytvárať faktúry okamžite. Má veľmi prehľadný prístrojový panel, takže presne viete, na čom chcete pracovať. Môžete tiež získať automatické daňové predpovede a pripomenutia.

Majú vynikajúcich účtovníkov podpory vo Veľkej Británii, ktorí vás v prípade potreby môžu sprevádzať. Začíname je zadarmo. Nevyžaduje sa žiadna kreditná karta.

Chargebee

Chargebee vždy vás bude udržiavať v súlade s najnovšími daňovými predpismi, či už ide o požiadavky na súlad alebo komplikácie týkajúce sa DPH v EÚ. Pri použití tohto riešenia môžete skutočne dodržiavať GAAP & IFRS ľahko spájajú vaše účtovníctvo SaaS s neustále sa meniacim finančným oddelením.

Okrem toho môžete integrovať a synchronizovať Chargebee s množstvom ďalších aplikácií, aby ste ďalej zefektívnili svoje účtovníctvo. Umožňuje vám neustále sledovať aj predpoveď, čo vám pomôže získať lepšiu predstavu o najnovšej krivke.

Na ich využitie čaká oveľa viac funkcií, takže ich nezabudnite skontrolovať a zistiť, či je pre vás to pravé..

ZipBooks

Jednoduché, ale efektívne, ZipBooks je rozdrobený s funkciami, o ktorých ste nevedeli, že ich potrebujete. Môžete napríklad vyzvať svojich zákazníkov, aby zanechali recenzie po zaplatení. Pomáha to pri budovaní vašej online prítomnosti a prilákaní ďalších zákazníkov.

Môžete vytvárať faktúry s automatickou fakturáciou a dokonca nastaviť pripomenutia. Účty a prehľady sú so ZipBookmi inteligentnejšie, pretože môžete používať jednoduché porovnávanie, farebné kódovanie, automatickú kategorizáciu a celú skupinu správ..

ProfitBooks

Skvelé pre ľudí s malými až žiadnymi účtovnými znalosťami, ProfitBooks je jednoduchý a rýchlo rastie na trhu. Môžete vytvárať nádherné faktúry, sledovať výdavky a spravovať zásoby. Potom môžete v prípade potreby údaje ľahko zdieľať medzi členmi tímu.

Toto riešenie je 100% zadarmo na použitie a prichádza s tromi rôznymi jazykmi pre podporu chatu, čo je fascinujúce. Žiadne obmedzenia, žiadne skryté poplatky a žiadne reťazce.

záver

Som si istý, že vaše účtovníctvo sa vďaka týmto cloudovým riešeniam omnoho zjednoduší. V skutočnosti ušetríte veľa času, peňazí a energie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map