7 najlepších SaaS HRMS pre začínajúce podniky a podniky

HR je ľudová profesia. Je to lepšie povedané, že ľudia riadia podniky.


Preto je nevyhnutné udržať ich motiváciu a rozumne ich riadiť. Vďaka technologickým prielomom, ako je softvér HRMS zahŕňajúci umelú inteligenciu a automatizáciu, sa procesy v oblasti ľudských zdrojov stali menej náročné.

S rastom vášho podnikania sa začínajú objavovať rôzne problémy, ktoré zahŕňajú škálovanie, správu procesov a údajov, optimalizáciu pracovnej sily a ďalšie. S rastúcim počtom zamestnancov sa komplikuje aj riadenie ľudských zdrojov, od skríningu, prijímania zamestnancov, školenia a správy miezd až po dodržiavanie predpisov. Vaše citlivé informácie sú okrem toho na mnohých miestach a priečinkoch rozptýlené.

V dôsledku toho spôsobuje vyhorenie ľudských zdrojov a zároveň znižuje celkovú účinnosť.

Ale vďaka konkurencii krku okolo krku, kde sú peniaze časom, si nemôžete dovoliť neefektívnosť, najmä počas fázy rastu..

Takže, ak váš proces HR stále manévruje s tabuľkami a papierovaním v kartotéke, niečo vám chýba!

Aké je riešenie?

HR Management Software alebo HRMS!

Čo je HRMS?

Jednoducho povedané, HRMS je softvér, ktorý využíva silu technológie na správu procesov HR. Jeho cieľom je zvýšiť efektivitu a produktivitu vášho podnikania automatizáciou manuálnych a opakujúcich sa úloh. Váš tím ľudských zdrojov tak môže tieto procesy dobre riadiť a nájsť viac času na využitie v iných dôležitých činnostiach pre rast podniku.

Softvér pokrýva rôzne aspekty riadenia ľudských zdrojov vrátane:

 • Plánovanie pracovnej sily
 • nábor
 • On-stravovanie
 • Proces potvrdenia úlohy po skúšobnej dobe
 • Správa informácií o zamestnancoch
 • Riadenie transakcií a politiky dovolenky
 • Sledovanie dochádzky a času
 • Spracovanie miezd
 • Výpočty zmeny platov
 • Proces rezignácie
 • Komunikačné a riadiace pravidlá a regulácia
 • Zapojenie zamestnancov
 • Zákonné dodržiavanie
 • Správy MIS
 • Tréning a vývoj
 • Hodnotenie výkonu
 • Dedičské plánovanie

Prečo firmy potrebujú HRMS?

Režim pero a papier môže pomôcť v počiatočných fázach, ale nie je zdravý pre vaše podnikanie počas jeho rastu. Pre malé a stredné podniky je dôležité používať slušný HRMS, pretože môže urýchliť rastový proces automatizáciou zložitých úloh a elimináciou možných chýb, pretože aj malé chyby môžu byť pre vašu produktivitu fatálne..

HRMS prichádza s novými technológiami, ako je analýza údajov a automatizácia, výhody nielen pre zamestnávateľov, ale aj pre zamestnancov a zákazníkov, pretože správne informácie sa môžu dostať na správne miesto av správny čas.

správa hovorí, že globálny trh so softvérom v oblasti ľudských zdrojov sa má do roku 2030 stať neuveriteľnými 30 miliardami dolárov. Predpokladá tiež rast 9,4% v rokoch 2017-2025..

Pozrime sa na niektoré z jeho výhod pre moderné podniky.

Efektívne riadenie zamestnancov

Váš tím ľudských zdrojov môže monitorovať dochádzku a pracovnú dobu zamestnancov, aby bola zaistená maximálna produktivita a kompenzácia za nadčasy. Môžete tiež spravovať školenia, mzdy, výkon a lepšie zapojenie zamestnancov, aby sa cítili pripútaní k vašej organizácii.

Monitorovanie KPI

HRMS môže presne automatizovať celkový proces monitorovania Key Performance Indicator (KPI), aby ukázal efektívnosť zamestnancov pri dosahovaní stanovených cieľov. Za týmto účelom môže monitorovať trvanie zamestnanca vo funkcii, neprítomnosť, čas potrebný na dosiahnutie cieľov atď.

Podporuje samoobsluhu zamestnancov

Jednou z najlepších vlastností HRMS je jej samoobsluha zamestnancov, kde majú prístup k svojim profilom a portálu. Zahŕňa podrobné informácie o obchodných podmienkach spoločnosti, ponecháva politiku, mzdovú agendu, proces rezignácie atď., Takže nemusia klásť všetky otázky HR oddeleniu. Šetrí tak čas pre obidve strany.

Zamestnanci už nemusia pri hľadaní dovolenky písať prihlášku. Môžu ho aplikovať prostredníctvom samotného systému a tiež skontrolovať zostatok dovolenky, zoznam dovoleniek, nadchádzajúce udalosti a ďalšie funkcie.

Odstraňuje ľudské chyby

Automatizácia eliminuje ľudské chyby, ktoré by mohli stáť podnikanie z hľadiska dodržiavania predpisov, nákladov a času. Znižuje sa tým možnosť chýb a duplicitných záznamov, aby sa zabezpečilo bezchybné vykonanie úlohy.

Bezpečnosť údajov a súkromie

Zabezpečuje súlad

Dodržiavanie federálnych a štátnych zákonov je rozhodujúce pre blaho vašej spoločnosti. Ak sa s nimi nebude správne zaobchádzať, môže to predstavovať vážne riziko pre vaše podnikanie, pokiaľ ide o povesť a pokuty. HRMS pravidelne aktualizuje všetky zákonné zmeny, aby zabezpečil ich súlad.

Prečo softvér typu cloud alebo SaaS HRMS?

Namiesto použitia tradičného miestneho softvéru, v ktorom musíte všetko kúpiť, môžete ísť za softvérom SaaS (Software-as-a-service) hosťovaným v cloude. Je založený na predplatnom, čo znamená, že nemusíte platiť za celý softvér. Poskytovateľ služieb vám dáva oprávnenie používať ho na chvíľu v závislosti od plánu.

Zazvoniť na zvonček?

Áno, ako Netflix!

Na rozdiel od miestneho softvéru nevyžaduje model SaaS žiadnu inštaláciu ani konfiguráciu. Všetko je pripravené vopred a môžete ho začať používať o hodinu alebo dve. Môžete tak ušetriť náklady a čas bez obáv z údržby.

Softvér SaaS, ktorý sídli v cloudovom prostredí, vám poskytuje lepšiu škálovateľnosť, pretože si môžete vybrať softvér na základe vašej organizačnej kapacity.

Ak teda chcete do svojej organizácie začleniť HRMS, zvážte použitie softvéru SaaS. A aby sme vám s tým pomohli, tu je zoznam najlepších dostupných softvérov, ktoré môžete preskúmať.

Freshteam

Pripojte sa o krok bližšie k zamestnancom pomocou Freshteam inteligentne riadiť všetky procesy v oblasti ľudských zdrojov a robiť vplývajúce rozhodnutia. Vďaka systému sledovania aplikácií môžete získavať kandidátov, plánovať rozhovory a najímať si vhodných kandidátov. Zdroje z portálov pracovných miest, kariérových stránok, odporúčaní zamestnancov, predajcov, stránok sociálnych médií a ďalších.

Pre každú prácu vytvorte výsledkové karty rozhovorov, pridajte najímajúce tímy, fázy pracovného toku a vlastné formuláre žiadostí. Všetky informácie o uchádzačoch vrátane e-mailov, životopisov, skóre, histórie interakcií, spätnej väzby atď. Si môžete uchovávať na jednom mieste s kandidátom 360. Počas plánovania rozhovorov môžete pozvať členov svojho panela a zanechať spätnú väzbu. Softvér vám tiež umožňuje spravovať ponuky pracovných miest a konfigurovať ich polia, zaznamenávať rozhodnutia a pripravovať listy ponúk.

S Freshteam môžete na palube vykonávať hladký nástup tým, že proces začnete vopred, aby ste vyplnili dokumentáciu a vyplnili formulár. Šetrí to prvý deň stolárov, aby pochopili svojich rovesníkov a organizáciu. Po podpísaní dokumentu ich môžete nahrať do svojho profilu, vytvoriť pre nich úlohy, sledovať ich činnosti a posielať pripomenutia na dokončenie procesu nastupovania..

Pretiahnutím polí formulára vytvorte informácie o zamestnancoch, udržiavajte organizačné schémy, ktoré zobrazujú všetky entity v podnikovej štruktúre s ich názvami, oddeleniami a pozíciami. Vytvárajte a uplatňujte politiky oddychového času pre kalendárny rok, jednoducho ich mapujte na konkrétne tímy, miesta, zmeny alebo oddelenia v celej organizácii. Môžete tiež sledovať listy, generovať správy o voľnom čase, zaznamenávať neprítomnosť a opustiť trendy.

Vďaka mobilnej aplikácii, ktorá je k dispozícii pre iOS a Android, môžete bez problémov robiť nábor zasielaním e-mailov, odosielaním spätnej väzby a prijímaním rozhodnutí. Stačí len klepnúť a požiadať o listy alebo schváliť / zamietnuť žiadosť niekoho iného a získať prístup k zamestnaneckým záznamom odkiaľkoľvek.

Sage HRMS

Zvládnite všetky svoje výzvy v oblasti ľudských zdrojov a prijímajte inteligentné rozhodnutia Sage HRMS zvýšiť efektívnosť vašej organizácie. Poskytuje dynamické riešenie na správu celého životného cyklu vašich zamestnancov od prenájmu po dôchodok. Softvér je prispôsobiteľný tak, aby vás podporoval s vašimi rastúcimi potrebami.

Najímajte talentovaných ľudí, udržujte tých najlepších a ľahko identifikujte interných zamestnancov na vedúcich pozíciách. Pomáha vám tiež minimalizovať fluktuáciu zamestnancov zvýšením angažovanosti. Vylepšite riadenie času pre každého zamestnanca a krytie dovolenky a dochádzky okrem správy miezd, kontroly výkonnosti, výhod, samoobsluhy atď..

Eliminujte nákladné chyby v zápisoch a zadávaní údajov a vyhnite sa bolestivej administratíve spojenej s výhodami. Jeho analytika rizík vám umožňuje merať zamestnancov na základe ich informácií, štatistík, zručností, výkonnosti, poistenia, demografie a ďalších informácií.

Poskytuje komplexné kurzy inštruktorov a učenie sa na požiadanie, ako používať softvér čo najlepšie prostredníctvom Sage University. Sage Knowledgebase, Sage City a Sage Resources sú k dispozícii na predĺženie ich podpory 24/7 a pomôžu vám vyriešiť vaše otázky a ponúknuť najnovšie aktualizácie softvéru ihneď po vydaní..

gusto

Vráťte láskavosť svojmu pracovitý tím tým, že ich podporíte komplexným HRMS, gusto. Všetky procesy od prenájmu, nalodenia a platby po výkon a propagáciu; všetko je bezchybné pomocou softvéru.

Vytvárajte listy profesionálnej ponuky, nastupujte na nových stolárov a vyhnite sa papierovaniu a nechajte ich vyplniť ich profil. Všetky dokumenty si môžete uložiť digitálne do softvéru, aby ste ich zostali usporiadaní. Dni bolestivých a riskantných mzdových procesov sa skončili; používať zjednodušenú mzdu softvéru a dane zo súborov ľahko.

Automaticky synchronizuje všetky údaje spojené s sledovaním času, plánmi výhod, novými nájmami a ďalšími. Udržujte svojich zamestnancov šťastnými, zdravými a poistenými pomocou rovnakého softvéru, ktorý môže nasmerovať vaše plány do miezd. Dajte svojmu tímu prostriedky a nástroje so spoločnosťou Gusto na zabezpečenie ich finančnej budúcnosti prostredníctvom Gusto Cashouta, výhod z dochádzky, kompenzácie pracovníkov a 401 (k) dôchodku a 529 vysokých škôl.

Okrem toho ponúka ďalšie nástroje, ako je finančná pomoc pre malé podniky, kalkulačka horenia, kalkulačka zamestnávateľských daní, nástroj na porovnávanie platov a nový kontrolný zoznam. Tento softvér je v súlade s HIPAA, ACA a ERISA. Môže spravovať požiadavky COBRA a e-mailom zamestnancom dokončiť papierovanie po odchode z vašej organizácie.

Cezanne HR

Nezáleží na tom, či je vaša organizácia malá, stredná alebo veľká, Cezanne HR má chrbát zefektívniť všetky aspekty vášho personálneho úsilia. Tento moderný balík ľudských zdrojov v cloude vám umožňuje efektívne spravovať a podporovať vašu pracovnú silu využitím špičkových technológií, automatizačných nástrojov a pôsobivých funkcií..

Cezanne HR pomáha podnikom v viac ako 100 krajinách a ponúka preklad do 10 rôznych jazykov bez ďalších poplatkov. Podporuje tiež zaznamenávanie finančných údajov vo vašej miestnej mene a uľahčuje viac kancelárií po celom svete s vašimi vlastnými tokmi schvaľovania, nákladovými strediskami, personálnymi portálmi a administratívnymi povoleniami. Systém ponúka optimálnu flexibilitu na vykonávanie rôznych úloh, od pridávania zamestnancov po odstránenie, a všetko medzi tým.

Ponúka 24/7 online portál plný odborných článkov, návodov, poradcov pri nastavovaní, školení, konzultácií, inteligentných oznámení, zabudovaných správ, konfigurovateľných formulárov, efektívnej správy pracovných postupov a implementačných služieb. Vďaka mobilnej aplikácii spolu s online nástrojmi môžete intenzívne spolupracovať s vašimi pracovníkmi, aby ste zvýšili spoluprácu a efektívnu komunikáciu.

Nestrácajte čas na údržbu, pretože sa o ňu Cezanne stará okrem pravidelných aktualizácií. Všetky vaše údaje sú v bezpečí vďaka svojej pokročilej bezpečnosti a ochrane údajov prostredníctvom šifrovania, hesiel a súladu s GDPR. Jeho otvorená architektúra okrem toho pomáha zvyšovať vašu produktivitu a umožňuje ľahké pripojenie aplikácií tretích strán.

Ľudia HR

Už vás nebaví strácať čas monotónnymi úlohami?

použitie Ľudia HR automatizovať tieto procesy a zamerať sa na oblasti vyžadujúce väčšiu pozornosť. Teraz zabudnite na sledovanie choroby, aktualizáciu údajov o zamestnancoch, schvaľovanie dovolenky, zostavovanie prehľadov o obrate atď. Pomocou svojho systému sledovania uchádzačov si môžete najať a udržať si talenty, ktoré zodpovedajú vašej kultúre organizácie. Zdieľajte voľné pracovné miesta na rôznych portáloch práce a identifikujte a spojte sa s ľuďmi, ktorí môžu pomôcť pri rozvoji vášho podnikania.

Prezentujte HR informácie komplexným grafickým správam obchodným lídrom a hľadajte odporúčania a akčné plány. Učte sa od iných odborníkov v oblasti ľudských zdrojov prostredníctvom HRMS a zlepšujte svoje rozhodovanie. Môžete tiež porovnať svoje HR poznatky s inými spoločnosťami vo vašom odbore a určiť oblasti, ktoré je potrebné vylepšiť.

Spojte sa so svojimi zamestnancami lepšie a pomôžte im optimalizovať ich potenciál pomocou dynamického systému riadenia výkonnosti. Nájdite svojich najlepších výkonných a tých, ktorí potrebujú pomoc pri zvyšovaní ich výkonnosti. Aplikácia People HR vám umožňuje bezproblémovú migráciu vašich údajov do nového systému a poskytuje odborné školenie na plné využitie softvéru.

Aj bez dobrých technických znalostí môžete tento softvér používať kvôli jeho jednoduchosti a užívateľskej ústretovosti.

Zenefits

Správa ľudských procesov už viac nie je bolesť hlavy, ak ju máte Zenefits ktoré prospievajú vašej firme množstvom spôsobov. Jediným kliknutím môžete poslať listy s ponukou so všetkými podstatnými podrobnosťami spolu s odkazom na prijatie ponuky online. Na tento účel poskytuje vynikajúce šablóny pre ponukové listy alebo možnosť nahrať samostatný.

Jeho partner Checkr vykonáva komplexné a rýchle kontroly na pozadí softvéru. Umožňuje novým spojovacím spoločnostiam samoprevádzať sa pomocou mobilnej aplikácie alebo webovej stránky Zenefits a ukladať problémy v prvý deň. Softvér digitálne vytvára daňové doklady pre stolárov na základe dostupných informácií.

Povzbudzuje vás, aby ste nešli na papier ponúkaním funkcie digitálneho podpisu. Vďaka hladkej integrácii s programami Slack, Salesforce, G Suite atď. Sa noví zamestnanci môžu automaticky prihlásiť do svojich účtov. Ponúka dynamické organizačné schémy a adresár zamestnancov s potrebnými podrobnosťami na zlepšenie medzifunkčnej komunikácie.

Automatizujte zamestnanecké udalosti, ako sú povýšenie, prevody tímu / oddelenia, ukončenie, rezignácia a ďalšie. Softvér proaktívne synchronizuje údaje a akékoľvek zmeny vykonané v reálnom čase, takže sa môže odrážať všade. Podporuje nielen vašich zamestnancov, ale aj ďalšiu pracovnú silu vrátane nezávislých pracovníkov, nezávislých dodávateľov a konzultantov. Automatizáciou úloh zostaňte v súlade s vládnymi nariadeniami.

Vytvorte a spravujte svoje pravidlá týkajúce sa vývodového hriadeľa, nechajte žiadosti, nastavte dátumy výpadku a pomocou svojej automatickej kalkulačky bilancie vývodového hriadeľa ušetrite čas. Podporuje obchodné spravodajstvo prostredníctvom vykazovania súhrnov kompenzácií, počtu zamestnancov, štatistík rovnakých príležitostí, miery obratu a pridelených opcií na akcie.

BambooHR

Vaši zamestnanci sú majetkom vašej spoločnosti a záleží im najviac. S nimi zaobchádzajte opatrne BambooHR, čo je softvér typu všetko v jednom na zhromažďovanie, organizovanie a analýzu údajov o zamestnancoch. Zlepšiť celkový proces náboru a nástupu do lietadla, inteligentne spravovať kompenzácie a rozvíjať udržateľnú firemnú kultúru.

Aplikácia BambooHR vám umožňuje ukladať všetky informácie do jedinej zabezpečenej databázy, ktorá je poháňaná nástrojmi na dynamické úpravy a vykazovanie pre rýchlejšie pracovné postupy. Ovláda ho pomocou webových stránok alebo mobilných aplikácií, ku ktorým máte prístup kedykoľvek a kdekoľvek.

Prispôsobte si svoje formality a papierovanie, aby ste uľahčili vstup na palubu počas prvého stresujúceho dňa. Je vybavený elektronickými podpismi, takže môžete spravovať záznamy digitálne a zabrániť hromadeniu papiera na vašom stole. Čas sledovania, vývodový hriadeľ, výhody, prevádzka miezd atď. Sú s programom BambooHR nádherné.

To vám umožní získať hlbšie informácie o riadení výkonnosti, spokojnosti zamestnancov a ďalších dôležitých štatistikách, aby ste mohli formovať váš ďalší akčný plán. V súčasnosti má viac ako 1,56 milióna aktívnych používateľov na celom svete a ponúka tiež sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu na získanie praktických skúseností so softvérom.

záver

HR procesy sú jedným z najdôležitejších aspektov moderných podnikov, či už ide o nábor, mzdy, výkon alebo propagáciu. Vyžaduje si to vysokú mieru presnosti a aj malá chyba sa môže ukázať ako drahá. Ale už sa nemusíte báť; začleňte do svojej organizácie HRMS založený na cloudu, ktorý automatizuje všetky úlohy s nulovou chybou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map