Ako slúžiť zákazníkom vo svete spoločenského distancovania?

Jednou z hlavných tém, pokiaľ ide o pandémiu Covid-19, je to, že svet nebude nikdy taký istý.


To, ako pracujeme a podnikáme, sa v priebehu niekoľkých mesiacov zásadne zmení a potom zostaneme u nás. Je to čiastočne preto, že vírus nikdy nezmizne; bude to iba spravované. Kľúčovou súčasťou riadenia vírusu bude sociálny odstup.

Ľudské bytosti sú sociálne bytosti; Páči sa nám spoločnosť ostatných a pomocou fyzických signálov sa navzájom potvrdzujeme. To vieme; to je to, čo hľadáme. Preto je pre mnohých ľudí ťažké spracovať novú normu. Odporúčané protokoly sťažujú vytváranie spoločenských otázok v obchodných vzťahoch.

Ako vyjadrujete svoj záväzok bez osobného stretnutia? Ako poskytujete empatickú službu prostredníctvom digitálneho rozhrania?

Sociálne dištancovanie na pracovisku

Všeobecne platí, že podniková ekonomika predpokladá, že môžete vytlačiť viac ziskov zabalením čo najväčšieho počtu zamestnancov do jedného priestoru. To už nie je možné. Zamestnanci musia byť pre svoje vlastné zdravie a zdravie zákazníka vzdialené niekoľko metrov. To bude znamenať menej zamestnancov na meter štvorcový. Výsledkom bude;

 • Menej otvorených kancelárií a tovární. Tieto pracovné priestory budú potrebovať jasné vymedzenia, ako je hraničná čiara nakreslená na podlahe alebo vyššie priečky a plexisklo na fyzickú vzdialenosť a na ochranu pracovníkov pred infekčnými kvapôčkami v dôsledku kýchania alebo kašľa..
 • Investície do vytvárania zdravšieho pracovného prostredia. Napríklad inštalácia alebo vylepšenie vzduchových filtrov alebo zariadení internetu vecí, ako sú senzory, na poskytovanie údajov o podmienkach prostredia.
 • Čistiaci personál alebo servisné spoločnosti budú v prevádzke čoraz dôležitejšie.
 • Masky, dezinfekčné prostriedky a osobné ochranné prostriedky (OOP) sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou uniforiem a pracovných prostriedkov.
 • Využitie rotačných zmien a flexibilných hodín. Použijú sa na minimalizáciu počtu zamestnancov na jednom pracovisku.
 • Ak existuje viac úloh, ktoré musia vykonať podobnú úlohu včas, potom je možné tieto úlohy spojiť, aby ich mohol vykonávať jeden alebo menší počet zamestnancov, zatiaľ čo ostatní zamestnanci pracujú na diaľku. Zodpovednosť za spoločné úlohy sa môže vykonávať podľa plánu rotácie.

Zmení sa aj obsluha zákazníkov. Aké dôkladné sú protokoly o zdraví v organizácii, ktoré určia zákazníkov ‘túžbu sponzorovať ich. Takže podniky;

 • Aby získali dôveryhodnosť pri návšteve zákazníkov, budú musieť zobraziť svoje zdravotné protokoly.
 • Cvičte riadenie prístupu na riadenie toku zákazníkov a ich rizika
 • Presuňte čo najviac ich služieb online, aby ste zákazníkom mohli poskytovať služby na diaľku.

Choďte do oblakov

pracovníci podpory zákazníkov pracujú z domu

Organizácie sa snažia reorganizovať spôsob vykonávania operácií. Uzatváracie mandáty, sociálne dištančné nariadenia a sociálna úzkosť okolo pandémie sťažujú vstup do kancelárie. Zamestnávatelia aj zamestnanci chápu, že pre prežitie je potrebné vykonať prácu.

Ako však môžu organizácie zostať produktívne, byť pre zamestnancov bezpečné a poskytovať zákazníkom účinné služby?

Odpoveď je v cloude.

Zamestnanci pracujúci z domu, mimo pracoviska alebo na cestách musia mať prístup k zdrojom organizácie, aby mohli pracovať. Zasielanie súborov e-mailom tam a späť nie je efektívne, pretože pracovníci musia mať neustále prístup k údajom, spracovávať informácie a poskytovať analýzu. Jediným riešením, ktoré umožňuje pracovníkom pracovať odkiaľkoľvek a napriek tomu mať všetky zdroje podniku na dosah ruky, je cloud.

Sledujte, ako je kaderníctvo schopné mať personál na mieste, mobil a vzdialene komunikovať a spolupracovať pomocou Slack.

Väčšina zamestnancov, ktorí vykonávajú administratívne alebo kancelárske práce, nemusí byť v kancelárii, aby mohla pracovať. Obchodné funkcie, ako je ERP, CRM, účtovníctvo atď., Sa dajú spúšťať z cloudu bez straty akejkoľvek efektívnosti. Práca na diaľku má v skutočnosti obrovské výhody zamestnancov, zamestnávateľov a zákazníkov.

Použite umelú inteligenciu

Svet v súčasnosti beží na údajoch. Zhromažďovanie údajov však už nestačí; musí sa spracovať, analyzovať a konať. Umelá inteligencia to trvá ešte ďalej tým, že na údaje aplikuje kognitívne funkcie, t. J. Nielenže pôsobí na údaje, ale môže sa od nich poučiť. Spracovanie a rozhodovanie AI sa môže uskutočniť v zlomku sekundy, čo dáva tejto technológii jasnú výhodu oproti ľudským časom reakcie.

Strojové učenie a rozpoznávanie reči sa použije vo viacerých podnikových procesoch.

Napríklad CRM použije chatboty, ktoré dokážu rozpoznať reč a vybaviť otázky od zákazníkov, alebo ERP predpovedá dopyt a pripraví plán riadenia zdrojov, ktorý zníži náklady. Tieto funkcie nie sú nové; sú štandardné v cloude.

Toto je riešenie spoločnosti Google zamerané na cloudové kontaktné centrum; využíva cloud na pripojenie vzdialených agentov k zákazníkom z akejkoľvek komunikačnej platformy (vrátane telefónu, e-mailu, sociálnych médií a živého chatu). Toto riešenie kombinuje rozpoznávanie reči, spracovanie prirodzeného jazyka a AI na spracovanie jednoduchých dopytov na rozlíšenie alebo zhromažďovanie informácií pred ich odovzdaním agentovi..

Prijať automatizáciu

Automatizácia sa väčšinou spája s robotmi pôsobiacimi v továrňach. Bude sa rozširovať, čo bude znamenať viac, a technológia vozidla bez vodiča sa použije v baniach spolu s robotickým ťažobným zariadením. Továrne budú fungovať bez ľudského zásahu a budú potenciálne spravované od míľ ďaleko.

Menej známa, ale čoskoro bude rovnako dôležitou formou automatizácie, by bola automatizácia robotických procesov (RPA). Softvér RPA dokončuje opakujúce sa úlohy založené na pravidlách. Už sa v plnej miere používajú v bankách, advokátskych kanceláriách a distribučných centrách.

Automatizácia poháňaná AI sa použije na zníženie pracovnej záťaže zamestnancov. Automatizovaná AI je účinná pri odstraňovaní administratívnej práce na papieri. Vzdialení zamestnanci nemajú prístup k tlačivám, papierom, pečiatkam, podpisom atď., Zatiaľ čo automatizovaná AI je schopná zhromažďovať informácie, angažovať zákazníkov, overovať dokumenty, vážiť riziká, robiť rozhodnutia a hlásiť výsledky za zlomok času.

Spolupracujte inteligentne

Existuje veľa stretnutí, ktoré môžu byť skôr virtuálne ako konané osobne. Bude si to trochu zvykať, etikety a štruktúry virtuálnych stretnutí sú rôzne, ale môžu byť rovnako produktívne. Prechod na virtuálne stretnutia si bude vyžadovať investíciu na vybavenie zamestnancov notebookmi, spoľahlivým internetom a potrebným softvérom.

Platformy pre spoluprácu v cloude sú nástroje, ktoré spoja tímy. Platformy pre spoluprácu v cloude majú štandardné komunikačné funkcie hlasu, videa, e-mailu a chatu, ktoré sú ďalej vylepšené o ďalšie funkcie, ako je zdieľanie súborov, úprava súborov, aplikácie tretích strán, automatizácia a AI..

Úprimne povedané, možnosti sú s cloudom neobmedzené. Ak sa chcete pozrieť na to, ako môžu spolupráca, automatizácia a AI spolupracovať, pozrite sa, ako univerzita v Novom Južnom Walese použila tímy spoločnosti Microsoft na prednášky, materiál v triede, spoluprácu v triede spolu s automatickým asistentom výučby, ktorý sa vyvinul do výučby. pomoc.

Aby bolo jasné, prispôsobenie sa sociálnym dištančným normám nemusí nevyhnutne spôsobiť revolúciu na pracovisku; urýchli zmenu, ku ktorej už došlo. S niekoľkými výnimkami, ktoré súvisia so zvyklosťami a praxou súvisiacimi so zdravím, už došlo k mnohým technologickým zmenám. Dôvodom je skutočnosť, že prijatá technológia je ekonomicky životaschopná a účinná.

Pred pandémiou, podniky si osvojovali cloud a prácu na diaľku. Podľa Úrad pre národnú štatistiku, 48% britskej pracovnej sily pracovalo na diaľku kvôli pandémii. To je významný nárast z roku 2006 približne 20% v roku 2018.

Tagy:

 • AI

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map