Najlepšie komunikačné nástroje pre vzdialené tímy

Kto by si myslel, že „práca na diaľku“ by bola taká veľká ako v dnešnej dobe?


Práca z domácich pracovných miest bola vyhradená výlučne pre zamestnancov, ktorí museli ísť na rodičovskú dovolenku alebo sa nemohli inak zúčastniť práce osobne. V súčasnosti je diaľkový prístup jedným z najčastejšie hľadaných výrazov pri hľadaní nových pracovných ponúk v odvetviach, ako sú technológie, marketing, strojárstvo a ďalšie..

Podobne mnoho nových spoločností, ktoré prichádzajú na trh, je postavených výlučne na založení typu pracovného prostredia vzdialeného typu. A to je veľké kvôli dostupnému fondu talentov na celom svete. Nie je také ľahké vyriešiť veci ako víza alebo pracovné povolenia pre ľudí, ktorých by ste skutočne chceli mať vo svojom tíme. Práca na diaľku je teda zvukovým kompromisom v situáciách, keď hľadáte pre svoj tím najlepší talent.

Ak sa pozrieme na štatistiku vzdialenej práce, medzi rokmi 2005 a 2017 – Tu bol obrovský nárast o 160% vzdialených pracovníkov a / alebo pracovných ponúk na trhu.

vzdialený rast práce v posledných rokoch

Ak často vyhľadávate technické úlohy v stále populárnejších správach spoločnosti Hacker “Kto najíma?”Mesačné vlákno, stále viac a viac spoločností uvádza svoje pracovné príležitosti ako priateľské na diaľku. Od iba desiatok záznamov pred niekoľkými rokmi po viac ako 100 spoločností, ktoré hľadajú talent, ktorý chce pracovať z pohodlia svojho domova alebo kancelárie..

Aby som to zhrnul, je skvelý čas stať sa vzdialeným pracovníkom. Práca na pláži v tropickom ostrove (digitálny nomádizmus), práca z domu pri strážení vašich detí alebo práca z auta, zatiaľ čo pamiatky Grand Canyon ostávajú v popredí.

Komunikácia a úloha, ktorú v práci zohráva

Hoci výhody práce na diaľku môžu byť obrovské, nepozerajme sa na skutočnosť, že stále pracujete ako súčasť väčšieho tímu. To znamená, že komunikácia je stále nevyhnutnou súčasťou vášho denného (alebo aspoň dvojdenného) pracovného toku.

Grafickí dizajnéri, spisovatelia na voľnej nohe alebo inak vzdialení pracovníci založené na koncertoch sa často môžu zbaviť iba komunikácie prostredníctvom e-mailu / Slacku. To sa však nestane, ak sa pripájate k spoločnosti ako inžinier alebo zástupca pre vzťahy s ľuďmi alebo akýkoľvek iný typ úlohy, kde komunikácia je podstatnou súčasťou popisu úlohy..

Z tohto dôvodu musia spoločnosti a startupy vo všeobecnosti rozhodnúť o konkrétnom nástroji vzdialenej komunikácie, ktorý budú používať v dlhodobom horizonte. niekedy, výberom špecifického nástroja zlyháva, a musíte všetko preniesť na alternatívu. Podobne musíte vziať do úvahy učiacu sa krivku a použiteľnosť špecifického nástroja pre vzdialenú komunikáciu pre váš typ spoločnosti.

Nástroje na komunikáciu so vzdialeným tímom

Jediné vyhľadávanie Google pre „nástroje na vzdialenú komunikáciu“ prinesie miliardové výsledky. Je to lukratívna téma, na ktorú sa treba zamerať, pretože práca na diaľku rastie (ako sme sa dozvedeli) a skutočnosť, že založenie vlastného podnikania tohto typu môže byť tiež lukratívna..

voľný je pravdepodobne najpopulárnejším nástrojom tohto typu na trhu. Slack to nielen prešiel niekoľko akvizícií, ale tiež to priťahovalo obrovské množstvo investícií od jednotlivých investorov a anjelových spoločností. Čo potom vyvrcholilo v Slack ísť na verejnosť (IPO) na ohromujúca cena 38,50 dolárov za akciu pri ocenení 23 miliárd dolárov.

voľný

Keď som použil Slacka ako vzdialeného pracovníka / zamestnanca, mám o tom iba dobré veci. Je to naozaj uľahčuje komunikáciu s členmi vášho tímu, a rôznymi spôsobmi, môžem pridať.

Aj keď bol Slack pôvodne vytvorený ako nástroj na komunikáciu prostredníctvom chatu, vyvinul sa aj na audio a video hovory. To uľahčuje vstup do konferenčného hovoru, školenie nových zamestnancov alebo organizovanie plošných zhromaždení.

Ale to nie je všetko. Slack sa tiež špecializuje na pomoc pri riešení individuálnych problémov pre konkrétne priemyselné odvetvia. Tieto odvetvia sú:

 • marketing
 • strojárstvo
 • IT
 • Zákaznícka podpora
 • Ľudské zdroje
 • Projektový manažment
 • Media
 • …a viac!

V ktoromkoľvek odvetví, v ktorom pracujete, Slack zaisťuje, že komunikácia je čo najhladšia. Napríklad, ak prevádzkujete marketingovú agentúru a chceli by ste použiť Slack na komunikáciu so svojím tímom a vašimi klientmi, existujú niektoré významné výhody, z ktorých môžete mať úžitok.

Prvý z nich je integrácia s vašimi obľúbenými marketingovými nástrojmi.

Marketingové integrácie Slack

Slack podporuje všetky vaše obľúbené marketingové nástroje (v čase písania tohto textu viac ako 100), ktoré môžete integrovať priamo do vášho komunikačného procesu. Takže veci ako faktúry, veci zo sociálnych médií, recenzie atď. Je možné spravovať priamo z hlavného panela Slack.

A to sa týka všetkých ostatných priemyselných odvetví, ktoré Slack uspokojuje. Je to jack všetkých obchodov? Do istej miery určite. Som však presvedčený, že špecifické situácie si vyžadujú rôzne nástroje a prístupy k riešeniu komunikačných problémov.

Pozrime sa, aké ďalšie nástroje vzdialenej komunikácie existujú na trhu. A možno nájdete niečo vhodnejšie pre váš typ podnikania alebo projekt, na ktorom pracujete.

ProofHub: Projektová spolupráca pre tímy

ProofHub

Ak hľadáte spoľahlivý spôsob riadenia projektov v mierke, nehľadajte ďalej ProofHub. Títo chlapci veľa investovali do premýšľania o tom, aby bol ProofHub čo najjednoduchší a najúčinnejší z ľudského hľadiska. To sa môže pochváliť čistým užívateľským rozhraním, ktoré trvá menej ako minútu prispôsobiť. Okrem toho môžete jednoducho kategorizovať celý zoznam úloh jediným kliknutím na tlačidlo.

Každý úspešný vzdialený tím potrebuje nástroj nielen na to, aby komunikoval bez námahy, ale aj na sledovanie projektov v reálnom čase. Nikto nemá rád zmeškané termíny alebo horšie nevyriešené problémy, ktoré priamo ovplyvňujú zákazníkov (predaj!). A ProofHub sa zaoberá touto hádankou pomocou vlastného vstavaného nástroja na sledovanie projektov.

Riadenie projektu ProofHub

Vytvorte plán, napíšte jednotlivé úlohy a pre každú úlohu jednoducho priraďte vhodných členov tímu. Je to také jednoduché. Tento proces môžete zopakovať priamo z hlavného panela ProofHubu, koľkokrát chcete.

Každý projekt má svoju históriu uchovanú, môžete si robiť poznámky k jednotlivým úlohám a celý svoj plán môžete exportovať buď ako súbor CSV alebo ako graf na použitie v prezentáciách alebo inde..

ProofHub napísal podrobný sprievodca o tom, ako používa Ganttov diagramy aby ste to dosiahli, ale tiež ukazuje, koľko dobroty môžete z tejto technológie vytlačiť.

Medzi ďalšie významné vlastnosti ProofHubu patria:

 • Dosky Kanban. Ak poznáte Trello, už viete, ako fungujú. Vytvoríte dosky s osobitnými požiadavkami na úlohy a potom zoskupíte úlohy od ich počiatočnej fázy po úplné dokončenie. Podporované je všetko od komentárov po pridávanie súborov.
 • kysnutie. Toto je výnimočná funkcia pre akýkoľvek tím pracujúci na diaľku. Pomocou funkcie ProofHub Proofing môžete diskutovať o špecifikáciách nastavenej farby, písma alebo dizajnového prvku a dokázať to v reálnom čase. Napr. Môžete nahrať živú fotografiu svojho návrhu a členovia vášho tímu potom môžu komentovať konkrétne požadované zmeny.
 • Projektový manažment. V ProofHub si môžete vybrať, kto riadi daný projekt. Manažér projektu dostane všetky dôležité oznámenia o zmeškaných termínoch a oneskorených úlohách a zostane zodpovedný.

A ešte oveľa viac. Bolo by ľahké venovať celý článok výnimočným vlastnostiam, ktoré ProofHub poskytuje vzdialeným tímom. Pri tomto konkrétnom zaokrúhľovaní sa však zameriavame na vyzdvihnutie najvýznamnejších nástrojov vzdialenej komunikácie na trhu.

Poďme ďalej.

Codeshare: Vývoj v reálnom čase so svojím tímom

codesharových

Senior inžinier bude mať oveľa lepšie znalosti programovania ako junior. Ako však prekleniete priepasť medzi oboma, keď pracujete ako vzdialený tím?

Odpoveď je codesharových. S Codeshare môžete za pár sekúnd vytvoriť vývojové prostredie v reálnom čase s celým tímom vývojárov. A to je užitočné z tisícky rôznych dôvodov.

 • Môžete predstaviť nových zamestnancov svojmu celkovému štýlu dizajnu a tomu, ako spravujete rôzne projektové súbory a prečo to robíte.
 • Hostujte osobné mentorské stretnutia, na ktorých učíte zamestnancov smerom, ktorým sa uberáte v rámci projektu.
 • Podobne môžete použiť program Codeshare na usporiadanie konferenčného hovoru s celým tímom na spoluprácu na konkrétnych problémoch. Viac ľudí, ktorí riešia riešenie, môže priniesť omnoho rýchlejšie rozlíšenie.

Aplikácie pre tento špecifický softvér sú skutočne nekonečné, najmä ak beriete do úvahy veci, ako sú rozhovory, mentorstvo, vzdelávanie a ďalšie.

Na to, aby Codeshare pracoval, stačí otvoriť novú reláciu (ktorá vyprší po 24 hodinách) a zdieľať ju s kýmkoľvek, s ktorým plánujete kód spoločne.

Teraz, pochopiteľne, tento špecifický nástroj neposkytuje nič iné ako prostredie kódovania v reálnom čase so vzdialeným tímom. Codeshare by sa preto mal používať ako doplnok k akémukoľvek inému komunikačnému nástroju, ktorý už používate.

Atlassian: Zlatý štandard pre tímy vývojárov

Atlassian

Pretože sme na tému rozvoja, je potrebné spomenúť Atlassian. Hoci je väčšinou známy ako interný nástroj na správu kontinuálnej integrácie, s nedávnym pridaním bambus – Atlassian tiež robí krok smerom k tomu, aby sa stal riešením pre vzdialené vývojové tímy.

Myšlienka spoločnosti Bamboo spočíva v tom, že od začiatku projektu môžete priradiť celý tím. Výsledkom je, že všetko od opravy chýb až po správu vstupeniek je možné dosiahnuť na samotnom Bambusovom paneli.

Príklad bambusu

Toto je absolútny dar z nebies pre vzdialené tímy, pretože by ste sa inak museli spoliehať na softvér technickej podpory, ktorý pridáva zbytočnú stratu produktivity..

Netreba dodávať, Atlassian je ďalší z tých nástrojov, ktoré sa mimoriadne dobre integrujú s externým softvérom. Každý zo vzdialených komunikačných nástrojov, ktoré sme spomenuli počas tohto stretnutia, bude mať nejakú formu interakcie s Atlassianom. A naopak, samozrejme.

Záverečné slová

Evidentne existuje nespočetné množstvo úžasných nástrojov na správu vzdialeného pracovného prostredia. Celkovo si myslím, že sme sa práve teraz dotýkali tých najlepších z najlepších na trhu. Nakoniec sa musíte rozhodnúť, čo sa hodí pre vaše konkrétne podnikanie a typ tímu, ktorý riadite.

Prípadne sa môžete pozrieť na stránku zbierok Geekflare a pozrieť sa na niektoré ďalšie špecializované nástroje pre mnoho rôznych príležitostí. Zostavenie s prostredím na riadenie projektov je na začiatku vždy chaotické. Ale akonáhle to zvládnete, malo by byť hračkou riadiť sa projektmi a jednotlivými úlohami.

Dúfajme, že tu predstavené nástroje sú práve pre vaše konkrétne potreby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map