Sprievodca Geekom k spusteniu prvého online obchodu

Internetové obchody sú skvelým spôsobom experimentovania s generovaním (takmer) pasívny príjem. Ak ste odborný technik, môžete si v priebehu niekoľkých hodín vybičovať obchod a okamžite začať s predajom.


Musíte však zabezpečiť, aby váš obchod prilákal správny typ zákazníkov, ktorí sú oprávnení a pripravení na nákup.

Táto príručka pre skúseného „geeka“ bude prebiehať cez „vstupy a výstupy“ spustenie internetového obchodu.

Výber domény

Pri výbere značky budete najskôr potrebovať dobrú predstavu o tom, čo chcete predať.

V niektorých prípadoch vám zachovanie všeobecnej značky umožní zmeniť inventár bez prílišných problémov.

Úpravy marketingu a webdizajnu budú relatívne jednoduché v porovnaní s ‘začínajúc od nuly‘Museli prestavať úplne nový, špecializovaný internetový obchod.

Pri registrácii domény je dobré hrať sa s generátormi mien.

Pravopis vždy zvážte v iných jazykoch a ak je to možné, do názvu uveďte kľúčové slovo.

Skôr ako začnete, spustite svoje mená niektorými priateľmi.

Stojí to za námahu právo na identitu značky, pretože vám to pomôže predať výrobky.

Poznanie vašich zákazníkov

Či už ste v tom, pretože máte radi určitý produkt, alebo robíte internetový obchod ako projekt zameraný výlučne na zisk, budete musieť prísť s plán na identifikáciu a zacielenie ideálneho zákazníka.

Nástroje na analýzu sociálnych médií, ako sú Buzzsumo vám môžu pomôcť pri výskume typov obsahu a populárnych webových stránok, ako aj pri identifikácii kľúčových ovplyvňujúcich faktorov, na ktoré sa môžete obrátiť. To všetko vám pomôže vybudovať holistické prostredie zákazníkov.

Akonáhle ste zhromaždili všetky informácie do poznámok, budete musieť vytvoriť množinu personas zákazníkov. Toto je cvičenie, pri ktorom si vytvoríte reprezentatívny príklad typického zákazníka, napríklad:

 • Ich priemerný nákupný rozpočet
 • Obsah, ktorý pravidelne čítajú a zdieľajú
 • Účty, ktoré sledujú na sociálnych médiách
 • Zariadenia, ktoré používajú.

Tieto zákaznícke osoby by mali tvoriť centrálnu os vášho plánovania obsahu a rozvoja značky.

Informačná architektúra

Skvelé stránky elektronického obchodu začínajú logickou štruktúrou stránok, ktorá je optimalizovaná tak, aby pomáhala vašim zákazníkom rýchlo a ľahko nájdite, čo chcú.

Na začiatku, vo fázach, si nemusíte robiť starosti so skladovaním veľkého množstva položiek v internetovom obchode. Výrobky 20-30 sú dobrým začiatkom a môžete ich vždy pridávať a odoberať na základe správ o predaji za mesiac alebo dva.

Neskladujete žiadne zásoby sami a len vyberiete hotový tovar inventár výrobkov pre dropship je vynikajúci spôsob, ako bojovať so všetkými problémami s akciami alebo príjmami. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si tento kurz Udemy dropship.

Pokiaľ ide o kategorizáciu, zabudnite na abecedné zoznamy a namiesto toho označte produkty podľa typu. Prieskum konkurencie vám môže poskytnúť náskok pri produktoch, ktoré potrebujete predávať, a ako ich zoskupiť.

Scour Amazon pre najpredávanejšie a najobľúbenejšie kategórie produktov.

Tu sú základy, ktoré musí váš obchod pokrývať:

 • Úvodná stránka
 • Stránky hlavnej kategórie
 • Stránky produktov
 • O nás
 • Informácie o dodávke a veľkosti
 • Zásady ochrany osobných údajov a návratov
 • Kontaktuj nás
 • Obsah produktu Blog +

Svojou štruktúrou stránok by ste mali vždy zabezpečiť, aby boli vaši návštevníci nie viac ako tri kliknutia od domovskej stránky.

Nezabudnite na stránku blogu v počiatočných fázach výroby svojho obchodu. Pridanie informatívneho obsahu a článkov o vašich produktoch posilní vašu autoritu a pomôže zákazníkom inšpirovať sa pri kúpe.

Môžete hromadne písať týždenné predplatné týždenných príspevkov alebo zadať úlohu externému spisovateľovi.

Nastavenie pre obchodné služby

Výber hostiteľa elektronického obchodu je osobným rozhodnutím, pretože každé má svoje silné stránky a príťažlivosť.

Môžete sa rozhodnúť otvoriť obchod na trhu na Amazone, eBay alebo Etsy, alebo sa môžete rozhodnúť vytvoriť si svoj vlastný web z dedikovaného servera pomocou niečoho ako Magento alebo Drupal (ak máte úroveň zručností a chcete úplnú kontrolu).

Ak chcete službu, ktorá sa ľahko používa a stále umožňuje prispôsobenie, môžete svoj internetový obchod vytvoriť pomocou predplatného ako služba (Saas), ako je napríklad Shopify, WooCommerce, BigCommerce, atď.

Vaše rozhodnutie pri výbere služby by malo zohľadňovať vaše potreby:

 • Ľahké prispôsobenie inventáru a webdizajnu
 • Bezpečnostné požiadavky týkajúce sa akceptovania viacerých spôsobov platby a ochrany informácií o zákazníkovi
 • Marketingové doplnky a analytické nástroje
 • Schopnosť synchronizovať úrovne vašich zásob s predajom
 • Metódy výpočtu dane z obratu (v USA) a účtovníctva, účtovníctva atď.
 • Prispôsobené funkcie, ako napríklad prispôsobenie produktu alebo nástroje na prispôsobenie určené pre použitie zákazníkom.

Propagácia vášho obchodu

Akonáhle začnete fungovať vo svojom obchode, budete musieť zvážiť svoje marketingové metódy, ktoré prinesú zákazníkom a postupne si postupne vytvárajú hodnotenia na svojich stránkach..

Nastavenie reklamy Facebook na malý denný rozpočet je relatívne ľahké; Správne zacielenie reklám však vyžaduje trochu viac práce.

V ideálnom prípade sa snažíte zamerať svoje reklamné príspevky v obchode na priemerne 70 000 používateľov Facebooku, aby ste mohli začať dosahovať dobré výsledky.

To znamená, že kritériá zacielenia by nemali byť príliš široké ani príliš úzke. Prezrite si prieskum publika a zacieľte svoje reklamy na relevantné záujmy a kľúčové slová na základe osobných údajov zákazníkov.

Mali by ste tiež zvážiť zmenu nadpisov, obrázkov, videí a „výziev na akciu“ a ich otestovanie, aby ste našli najefektívnejší vzorec reklamy pre vaše potreby..

Zvážte reklamu prostredníctvom služieb Instagram, Twitter, Snapchat – kdekoľvek vaši zákazníci ukázali ‘ísť von“Najčastejšie online.

Niektorí umožnia reklamu, alebo možno budete musieť použiť nápady na obsah generované používateľmi alebo ovplyvňovače sociálnych médií, ktoré vám pomôžu dostať vaše produkty pred oči potenciálnych fanúšikov..

Zoznam e-mailov je výkonný nástroj na vytváranie potenciálnych zákazníkov. Mali by ste čo najlepšie využiť svojich verných fanúšikov tým, že im ponúknete exkluzívne ponuky a skvelý obsah, ktorý ich povzbudí, aby písali recenzie, zapojili sa do marketingu a propagovali svoj obchod s elektronickým obchodom v ich obchodoch. priatelia.

beh e-mailové kampane v oblasti elektronického obchodu je pre všetkých dôvtipných podnikateľov nevhodný.

Zostavenie vášho internetového obchodu vyžaduje starostlivé plánovanie v počiatočných fázach. Po nastavení a začatí inzercie však môžete na základe spätnej väzby od zákazníkov a analytických prehľadov vykonať úpravy a vylepšenia..

Využite automatizáciu a nástroje na čo najefektívnejšiu správu času a nemusíte sa báť, že budete striedať a meniť zásoby, až kým nedosiahnete bežné priemery predaja, ktoré potrebujete k postupnému rastu firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map